Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   95 / 582
(#) zoz11 válasza davidko123 hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Hello
Könnyen lehet, hogy alul a szűrője van eldugulva, vagy éppen a szivattyú lapátnál van valami ami megakasztotta.
Vagy esetleg ha fali lefolyóba van kötve akkor is nagyon szeret eldugulni.
De lehet éppen az is hogy a szivattyú közepe úgy kikopott, hogy már nem tud elindulni.
Vagy elektronika…
Üdv: Zoltán
(#) davidko123 hozzászólása Máj 2, 2011 /
 
zoz11 már régebben van meg van a mosógép csak pár nappal ezelőtt azt mutassa.Köszönöm a tanaácsot megnézem.
(#) ezermester1 válasza zoz11 hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Helló!
Valamitől meg melegszik az biztos. Volt már olyan,hogy megtudtam csinálni de az ritka.Ujra forrasztottam,de a kommutátor előbb-utóbb megadja magát.Én is foglalkozom tekercseléssel többek között forgórészekkel is.
(#) Busz válasza zoz11 hozzászólására (») Máj 3, 2011 /
 
Így erősen gondolkodok hogy nem is veszek automatát ha a nekem is bedöglik.
Veszek egy (még a mai napig gyártott) HAJDU keverőtárcsásat centrifugával... igaz a kettő így is több mint 40 ezer újonnan de hogy azokba tuti nem romlik el az elektronika az is biztos! D
(#) stenglt hozzászólása Máj 5, 2011 / 1
 
Hali a segítségeteket kérem.

Összefutottam egy Whirlpool AWO/D 43135/1 tipusú géppel csapágyazni kellene de az alkatrészlistán az üst és a dob egy cikkszámon szerepel nincs hozzá külön csapágy és szimering. Gépbe felülről belenézve az üst össze van pattintva. Lehet hogy ragasztva van és nem lehet csapágyazni ?
(#) zolika60 válasza stenglt hozzászólására (») Máj 5, 2011 /
 
Eltudom képzelni. Szép új világ.
(#) Citromostea hozzászólása Máj 5, 2011 /
 
Sziasztok! Mi lehet a problémája annak a Zanussi JET Sistem+1600 ZWD 16581W típusú mosógépnek, amelyik a program indítása után pár másodpercet szivattyúzik, majd a hátralévő idő helyén felvillan egy sor nulla, majd ismét a hátralévő idő látszik, de leáll a program, és kinyílik az ajtóretesz, a start gomb pedig villogni kezd? Előre is kösz!
(#) zolika60 válasza Citromostea hozzászólására (») Máj 5, 2011 /
 
Szerintem úgy érzi van bent még víz. Tehát szintérzékelő probléma.
(#) Citromostea hozzászólása Máj 5, 2011 /
 
A lég csapda olyan tiszta mint a szűz hó. Ha lehúzom a csövet a szabályzóról akkor is ez a helyzet. Olyan is volt, hogy egymás után vagy tízszer elindult. Ja, és ürítésnél is ugyan úgy leáll.
(#) zolika60 válasza Citromostea hozzászólására (») Máj 5, 2011 /
 
Akkor valami vezérlő gond lehet. Azt sajnos nem ismerem.
(#) otto54 válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 5, 2011 /
 
Helló!
Én a motort is megnézném.
Csatlakozás,szénkefe stb.
(#) papa62 válasza Citromostea hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Szia!

Húzd le a szivattyú tápját és úgy próbáld indítani,ha úgy jó,akkor nagy a szivárgó áram a szivattyúnál.Esetleg fordítva is bedughatod a villásdugót a konnektorba és lehet,hogy úgy is működik,ha nem,akkor figyeld meg a jelenséget,hogy így mit produkál.

Üdv.Csongor
(#) szepi003 válasza Citromostea hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Szia Hasonló problémával mar találkoztam ,ott a fűtőbetétet kellett cserélni.Mérésre jónak bizonyult de nagy volt a szivárgó árama.Üdv szepi003
(#) Citromostea hozzászólása Máj 7, 2011 /
 
Sziasztok! Köszönöm a hasznos tippeket. Ha a villásdugót fordítva dugom be, akkor működik, úgy hogy valószínű valami kisebb testzárlat. Hogy, hogy nem jutott ez nekem eszembe? Ha megvan mi volt a gond, közkincsé teszem. Üdv.
(#) Busz válasza zoz11 hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Kedves Zoz11!

Nagyon szépen köszönjük az elektronika panelt és a szénkeféket!
Kicseréltem az elektronikát (szénkefét meg nem) és utánna legelsőnek és azóta is tökéletesen működik.
Tehát elektronika baja volt, a szénkefék meg jók lesznek tartalékba.

Köszönjük a segítséged mégegyszer!!!
(#) szekelysandor45 hozzászólása Máj 9, 2011 /
 
sziasztok,egy awe 8725 whirlpool felultoltos mosogepem van,F06 hibat ad, eljutottam a tachometer szakadt tranzisztoraihoz (2db),melyeknek a markaja1Fs53(sot23),segitsetek megmondani nekem,mijen mas tranyokkal tudnam en ezt hellyetesiteni,sajnos a fent emlitett tranyokat nem talaltam katalogusokban , kernem szepen segitsetek,koszike
(#) zoz11 válasza szekelysandor45 hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Hali
Az egy mezei BC847, ami minden boltba kapható szinte.
Üdv: Zoltán
(#) zoz11 válasza Busz hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Hello
Örülök neki hogy jó lett a gép, azért fura, hogy az elektronika csinálta ezt a jelenséget. Mondjuk mindig találkozik az ember új dolgokkal.
Üdv: Zoltán
(#) szekelysandor45 válasza zoz11 hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
koszonom Zoltan a segitsegedet,be is szerzem a tranyokat ,meg ma

udvozollek,szep napot , sandor
(#) lukovicsek hozzászólása Máj 9, 2011 /
 
Sziasztok Elin e3 hibakóddal javitott valaki már?

Laci!
(#) borbelylajos1957 hozzászólása Máj 9, 2011 /
 
Szevasztok!!
Van egy ARDO AED 1010 -es mosógép.
Sajnos egy olyan probléma lett,hogy a hőérzékelő helytelen bekötése miatt a vezérlő panelon eldurrant 3-db. ellenállás. Mégpedig a R 24,25,26-os. Sajnos annyira égett,hogy az értékét sem tudom leolvasni.
Hát ebbe kérném a kedves segítőt ,hogy ha megtudná adni az értékeket nagyon megköszönném.
De lehet,hogy más gond is lett de azt még nem tudom.
Szóval segítsetek!!! Köszönöm előre is.
Lajos
(#) sanko26 hozzászólása Máj 9, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy indesit WP100 gépem, ami napról napra több hibajelenséget ad. Először "csak" a centrizés maradt le a program végéről. Majd ezt kiegészült azzal, hogy az öblítés is elmaradt. Ma már le sem húzta se a mosóport sem az öblítőt a tartóból, enélkül nyomott le egy mosást (öblítés, centri nélkül), majd körbesétál a programozó tárcsa, amíg ki nem kapcsolom, így a víz is benne marad. Ezután megnéztem a légcsapdát, bár fogalmam sincs mire való, de semmi sem javult. Mi lehet a gond?
(#) papa62 válasza lukovicsek hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Szia!

Nem tud leüríteni a megadott idő alatt.Leszűkült,eltömődött lefolyó rendszer,ürítő szivattyú blokkolva,stb.

Üdv.Csongor
(#) papa62 válasza sanko26 hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Heló!

A szivattyút nézném meg leghamarabb,nincs-e benne idegen anyag vagy nagyon kopott és nem mindig tud elindulni,kifolyó rendszer,falicsatlakozó,stb.

Üdv.Csongor
(#) sanko26 válasza papa62 hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Most elindítottam a 16-os progit, ami elvileg a szivattyúzás lenne. A szivattyú működi is rendben, de a dobból csak nem kopik a víz és a kifolyó cső épphogy csak pisil, szinte semmi nem jön rajta. A szivattyú előtti vackot kitekertem és benéztem az tiszta.
(#) sanko26 válasza papa62 hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Úgy tűnik mintha a dob alján lenne egy szelep vagy valami hasonló, ami nem nyit ki és nem engedi a dob vizét a szivattyú felé. Van ott valami ilyesmi?
(#) papa62 válasza sanko26 hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Ha a szivattyú előtti vackot/szűrőt/kitekered akkor dőlni kellene a víznek,ha ez nem így van,akkor benyelt valamit a gép/zokni/ és nincs ráfolyás a szivattyúra.Vagyis az üst és a szivattyú közötti csőszakasz el van dugulva.
(#) papa62 válasza sanko26 hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Ott egy műanyag golyó van,de az szívó irányba nem zárja a víz útját,más szerepe van.Biztos,hogy benyelt valamit és akár ott is eltömődhetett.
(#) sanko26 válasza papa62 hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Értem! Tehát a dob alatti gumicsövet kell levennem és kidugítani.Bízom benne, hogy csak ennyi baja van. Nagyon szépen köszönöm. Ha megtörtént a beavatkozás, megírom a fejleményeket.
(#) lukovicsek válasza papa62 hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Csak azért érdeklődök mert több változatot is olvastam valaki ezt irja valaki fütőszálat ir. Kösz a választ. üdv

Laci!
Következő: »»   95 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem