Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   581 / 1385
(#) janikukac válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Mi az a hungarocel?
Kaqkk : műhelyem igazából nincs, csak egy szobát kineveztem avvá. Arra gondoltam, hogy valami dobozban lesz a levilágító, és az oldalán hegesztőszemüveg lesz, hogy bele szabadjon nézni, azon keresztül.
(#) karaszbandi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Ez a másodperces világítás már megint sántít!
Nekem is 6x15W-os van és 1-1,5 perctől ok!
Pausszal csinálom, 2perces idővel. egy perc alatti világításnál még hagy fent lakkot. (gyári fényérzékeny)
(#) gulasoft válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Hát igen, vannak beteg emberek, meg még betegebbek, és a legbetegebbek után a Simpik.
(#) gulasoft hozzászólása Máj 9, 2011 /
 
Nagyon jó a sárga féncső amit adtál, még egy olyan, és világosabb lenne a sufniban mint a szobában mindezt nulla uv mellett.
Mondjuk irtó szokatlan volt, hogy nem ultrahangal kellett tájékozódni a sufniban, és semmi hasznát nem vettem a hosszú evulócióval kifejlődött hőlátásomnak.
(#) gulasoft válasza karaszbandi hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Simpivel nem vitáznék fényügyben, mert nemzetközi szinten fontolgatják, hogy fényerősség mértékegységét lux-ról simpi-re nevezik át, de a lux melett szól a rövidsége, sim meg nem lehet, mert az már foglalt.
(#) blackdog hozzászólása Máj 10, 2011 /
 
Sziasztok!

Én eddig vasalással készítettem a nyákot és most megakadtam. Két oldalas nyákot kellene csinálnom, de nem tudom vasalással ezt hogyan oldjam.
Ti hogyan csináljátok?
Egyszerre vasaljam mind két oldalt?
(#) gulasoft válasza blackdog hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Ahogy a fotózást szokták azok akiknek nincs cnc-jük, vagy nincs fúró állomány. Csinálni kell belőle egy tasakot ahol szemben van a két oldal és passzítva a lukak (mondjuk hogy ezt egy műnyomó papíron keresztül hogy oldják meg nem tudom) összetűzöd a két papírt, becsúsztatod a nyákot és vasalod az egyik utána a másik oldalt.
Fotózásnál is így van, csak mivel ott eleve átlátszó az anyag könnyű passzítani, illetve ha ki van fúrva, akkor a lukhoz igazíthatod a nyákot nem kell feltétlenül tasakozni.
(#) Frankye válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Idézet:
„passzítva a lukak (mondjuk hogy ezt egy műnyomó papíron keresztül hogy oldják meg nem tudom)”

Például úgy, hogy az átmenő furatok helyén egy tűt/alkatrészlábat átszúrnak. Pontosabban legalább kettőt, lehetőleg átellenes sarkokban. (Ha lehetséges, akkor három a legjobb!)
(#) gulasoft válasza Frankye hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
És passzítás után kihúzod? Ott lukas lesz a papír az nem baj? Persze a furatgalvánt nem tudjágok úgysem megvédeni, úgyhogy akár lukas is lehet.
(#) gulasoft hozzászólása Máj 10, 2011 /
 
Tegnap csináltam egy nagyon gyors próbát folyasztószer, rézpor és alkoholba oldott gyanta keverékkel furatgalvánra.
6-ból 4 luk lett jó, még az arányokkal kísérletezni kell, de itt legalább nem marad festék a furatfalon.
(#) Frankye válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Így van. Ráadásként én nem is furatgalvánozok,.
(#) mex válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Idézet:
„Én eddig vasalással készítettem a nyákot és most megakadtam. Két oldalas nyákot kellene csinálnom, de nem tudom vasalással ezt hogyan oldjam.”


Ez volt a kérdés, és Frankye megadta az egyik lehetséges választ. De lehet a tájoló furatok (tűszúrások helyét) a panel mintázatán kívül, a technológiai sávban is tervezni.Legalábbis én így készítettem ezelőtt vagy harminc évvel a kétoldalas mintázatot igénylő nyákot, persze még csőtoll, és pausz segítségével. Annak ellenére tettem tájolópontokat, hogy a pausz áttetsző.
(#) interferi hozzászólása Máj 10, 2011 /
 
Sikerült ma vennem 35% hidrogénperoxidot (800ml 680Ft) nézegettem a keresövel itt a forumon az arányokat mert sosavból van itthon 20% meg 30% os hogy melyikhez mlyen arányban kell keverni. A 20% hoz láttam egy 200ml/6ml, meg 10:1 arányt. A 30% nál ez mennyit változik?
(#) szdavid hozzászólása Máj 10, 2011 /
 
Sziasztok!

Gulasoft bátorított, hogy kérdezzem meg, van-e valakinek még elfekvőben eladni való dry filmje (10-20 cm-től 10-20 m-ig érdekel a dolog)?
(#) slogan válasza blackdog hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Szia !

1. Kinyomtatod mindkét oldalt
2. Összeilleszted (a vágásnál figyelj oda ,hogy maradjon annyi hely ....amit most írok !)
3. Mikor pontosan - lámpa felé fordítva - stimmelnek a pad-ek óvatosan tűzőgépezd össze valahol egy pontban(pl. sarka).
4. Ellenőrizd ,hogy nem csúszott e el !
5. Ha nem csúszott el ,akkor mehet még pár helyen.
6. Egy oldalt hagyj szabadon ,oda ne kerüljön kapocs ,innen tudod beilleszteni a - jól megtisztított - nyákot.
7. Meleg vasalóval óvatosan érintgesd meg az egyik oldalt ,lehetőleg ne húzd ,kisvártatva ezt ismételd meg a másikkal is.
8. Ha már rátapadt ,akkor bátrabban gyakorold a már megszokott vasalásos technikát mindkét oldalog ,gondosan !

Remélem segítettem

Üdv : István
(#) janikukac válasza slogan hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Ilyen minőség vasalóval? Ez nem kispályás! :yes:
(#) slogan válasza janikukac hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Kösz !

....hát nem az első
(#) janikukac válasza slogan hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Én kb 8at már vasaltam, de vagy nagyon megégett, vagy nem lett teljes a rajzolat, most meg szép lett, de a nyomtatóból kifogy a festék, és csíkos lett a rajzolt.
(#) slogan válasza janikukac hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Próbáld meg azt a megoldást ,hogy amikor vasalod ,ahonnan "eljön " a vasaló ,ott egyből simogasd papírzsepivel a papírt.
És sokszor át kell menni mindenhol ,minden irányban.

Ha megég a nyák ,akkor túl meleg a vasaló ,vagy túl sokat időzöl ott !
(#) janikukac válasza slogan hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Zsepizni szoktam. ) Most fogok áttérni a fottechre. 2800 ft-ból kijön minden fotózásra, 2 18W-os csővel, meg a többi felszereléssel.
(#) Berci válasza blackdog hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Szia
Én celofánra nyomtatok.gyors ,látod a rajzolatot.

Kép 015.jpg
    
(#) blackdog válasza janikukac hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
És 2800 ft-ból fogsz minden nyákot legyártani. (még, hogy nincs pénzed)
Szóval nem gerjesztem újra a vitát fotó vs. vasaló.
Nekem eddig a vasalás nagyon jól bevált igaz A4-es méretnél kicsit szívtam vele, de ott a papír is túl vastag volt.
Most kénytelen vagyok kétoldalas nyákot készíteni és nem akarok váltani a vasalóról. A mellékelt képek alapján nagyon is szép kétoldalas nyák készíthető.
Kipróbálom a kapott tippeket, meglátom melyik lesz a nyerő, de ez a kapcsozásos (bugyis) dolog jónak tűnik. Ezzel kezdem.
(#) blackdog válasza Berci hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Idézet:
„Én celofánra nyomtatok.gyors ,látod a rajzolatot.”

Ezt a technikák kifejhetnéd bővebben is. Nem igazán értem, hogy most mit kellene csinálni és hogyan nyomtatsz celofánra. Bővebb leírást légyszíves.
(#) janikukac válasza blackdog hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Vanni van, csak sok mindenre sajnálom. :pirul:
(#) Dániel X válasza blackdog hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Üdv!

Videó részlegen is van egy hasonló megoldás.Itt.
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Na ezt hívjuk fukarságnak. :yes:
(#) gulasoft hozzászólása Máj 10, 2011 /
 
Hány ember lenne 30 méter fólia megvásáflására. Páran jelezték, de ugye tudjuk 300 méter a minimum.
(#) Berci válasza blackdog hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
A4-es lapra papirszallaggal ráragasztom a celofánt(csak a celofán jó,a befözési fólia műanyag ! nem jó).Irány a nyomtató.A másik oldal szintén.Két oldalt szembefordítva összeillesztem és szintén papircsíkkal rögzítem.Közé teszem a lemezt ,ha kifúrt akkor furathoz illesztem.
Irány a vasaló.Tapasztalat kicsit hidegebbnek kell lennie a vasalónak,mint a papírnál.Rányomni nem szabad,mert könnyen elterül.Vasalásnál látod ahogy szépen ráterül filmszerüen a celofán.Mindkét oldal vasalása után rögtön hidegvízbe dobom.Egy pillanat alatt lejön a fólia.
Nagyon érzékeny a zsírra ezért úgy kell bánni vele mint a zsírtalanított lappal.
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Nem fukarság, csak vigyázok arra amim van. :yes:
(#) Tomylee hozzászólása Máj 11, 2011 /
 
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem. A lézernyomtatóval műpapírra nyomtatott áramkör kinyomtatása után mennyi időm van a nyákravasalásra.
A lézernyomtató nem tökéletesen nyomtat :S
Halvány szürkévé teszi a lapot. Kyocera FS1900.
Vagy azért nem sikerült mert a vasaló nem fűtött fel eléggé? (180°C a max hőm.)
A nyomtatás és a vasalás között eltelt 24óra.
Eredmény: Az áramkör halvány, csak egy része és alig bírtam leszedni a papírt. A végén csiszolópapírral "üresre" csiszoltam.
Nem adom fel! Csak nem tudom hol hibáztam.
Következő: »»   581 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem