Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Sziasztok. Vicsys féle elektromos dobókockát szeretnék majd építeni. Sajnos csak 12C509A tudok venni. Azzal is megépíthető?
Igen, ha atirod a firmware-t arra a tipusra... Amugy az csak egyszer es csak es kizarolag egyszer irhato! Tehat ha elrontod az irast akkor dobhatod ki, plusz ha egyszer mar megirtad akkor nem modosithatod kesobb, tehat hobby celokra nem jo. Jobban jarnal ha bele aldoznad azt a parszaz Ft-ot amibe a projectben szereplo PIC kerul...
Még egy kérdés, a mellékletben lévő adapter jó lesz a WLPT-hez?
Megvenném én, de nem birom, mert az üzletbe nincs Szabadkán, és most Szegedre nem megyek. Megnézem majd még egy üzletbe, hátha ott van.
Nehéz átírni azt?
Szia!
Adapter: Nem igazán jó: - Hiányoznak a Vdd - Gnd lábak közül a 100nF kerámia kondenzátorok, - A PGM lábat lehúzó ellenállások is hiányoznak, - Továbbá a MCLR jelet az adapteren érdemes a földre húzni 10k ellenállással. Néhány oldallal visszaolvasva találsz nagyon szép panel terveket és azon rajta is vannak a fentiek - ill. rátehetők. Több lapon keresztül tárgyalaltuk... Dobókocka: 12CC509 -re nem érdemes átírni. - Ha belefogsz az átírásba, válasz olyan típust, aminek Flash memóriája van és be tudod szerezni. Az átírás elsőre nem szokott teljesen sikerülni.. - Ha nem tudsz olyan tokozással beszerezni Flash kontrollert, akkor inkább nagyobb tokban levő más Flash memóriás típust ajánlanék, ami kapható: 12F509, 12F609, 12F629, 12F683, 16F630, 16F684, 16F628(A) ... stb
Belinkelnéd, lusta vagyok.
Akkor veszek egy ilyet PIC16F627-04/P . Ez flashes. Gondolom ugyan úgy kell beleprogramozni csak az incloude filet ebből kell betölteni, és nem 12F629-ből. Meg ezt akkor akárhányszor megírhatom?
Az egyik 8 labu a masik meg 18...
Idézet: „Gondolom ugyan úgy kell beleprogramozni csak az incloude filet ebből kell betölteni, és nem 12F629-ből.” Nem... At kell nezni mindket eszkoz adatlapjat es csak azok ismereteben tudod atirni a programot. Lehet maskepp kell felinicializalni a portokat, mas konfiguraciot kell neki megadni, meg az is lehet mas tapot igenyel... A dokumentaciot amugy is azert irtak, hogy elolvassuk Idézet: „Meg ezt akkor akárhányszor megírhatom?” Nem! Mi nem teologiat tanulunk itt, nem letezik orokkevalosag! Mernokok vagyunk es tudjuk semmi sem tart orokke! Adatlapban benne van, hogy normalis labor korulmenyek kozott hany irast visel el az eszkoz minimum. Ez 10ezertol 100ezren keresztul 1millioig barmi lehet, megintcsak adatlap leirja (teologia analogiajahoz visszaterva a PIC bibliaja)
Akkor viszont nem veszem meg. Ez lenne az első programozásom, és tuti nem tudnám megcsinálni. Ajjajjj.
Azért 10000 írásba elég sok próbálkozás belefér
Ja, ha addig sem lesz jó, akkor átfúrom nyakláncnak. Amúgy most éppen Vic C kurzusát tanulom. Tényleg érdekes.
Valaki lelinkelné nekem a PCW pic programozó linkjét? Én a kurzusban megadott oldalon próbálom letölteni és errort dob ki.
Szia!
Ne csüggedj, nyugodtan vedd meg... Tényleg csak néhány dolgot kell átítni.... A lépések: - Töltsd le a Microchip oldaláról az MpLab programot (Ne az MpLabX -et), - Telepítsd fel, - Olvasd el, hogyan kell Projectet készíteni, - A mellékletben levő forrást tedd be egy alkalmas mappába, - Készíts egy projectet a 16F627 ugyan abba a mappába, - Add a forrást a projecthez, - Nyisd meg a forrást a Project ablaklan a nevére klikkentéssel, - Állítsd át az ablak közepén a Debug módot Release -re, - Fordítsd le, - Meg fogja kérdezni, hogy abszolut vagy relokálható kódot fordítson - Válaszd a relokálhatót. Ha jól csináltad, előáll a 16F627 -be beprogramozható hex állomány. A kapcsoláshoz a bekötés a forrásban.
PCW PIC-el írtam meg az első progimat, Vic kurzusa alapját, és Watt úr programjával fogom használni a WLPT égetőmet. Gondolom az nem kompatibilis a WLPT-vel, de sebaj, watt programja magyar.
A kérdésre nincs válasz, viszont az biztos, hogy nem áramköri hiba volt, mert kicseréltem és azóta működik. Én gyári hibára saccolok, mert nem tudom mit kéne a PIC-el csinálni, hogy csak a Flash része ne legyen írható, illetve zöldségeket írjon bele a kód helyett. Pedig elég ritka az ilyen...
Hmm, érdekes. Persze még mindig nincs kizárva, hogy statikus feltoltöltődés tette tönkre. Ha megint tönkre menne akkor csuklópánttal földeld azért le magad mikor dolgozol.
Tudom az eszemmel, hogy erre figyelni kéne, de bevalom nem szoktam. Nagyon sok áramkör megy át a kezemen, nem fordul elő ilyesmi, ami elvileg nem zárja ki a lehetőséget, sőt. Azt szoktam egyébként, hogy megfogom a földelt pákatrafó házát időnként, de ez is csak lélekben segít lehet! Te szoktál csuklópántot használni?
Idézet: „Te szoktál csuklópántot használni?” Ize, a pontos kifejezes, hogy van olyanom De amugy mikor a mutyuromet "sorozatban" gyartottam, akkor hasznaltam, mert jobb felni mint megijedni, es hat bar nincs macskam, mint Szilvanak, meg ebonit rudam sem, megis elofordulhat a feltoltodes, pl a ruhazat vagy padloszonyeg stb miatt.
Sziasztok!
Bootloaderrel kapcsolatos kérdésem lenne. Adott egy dspic30f6012A, ezzel szeretnék Tiny PIC bootloadert használni. C30ban programozok. A programrészek megfelelő memória területre helyezésével vannak gondjaim. A main()-t már megoldottam a int __attribute__ ((address(0x02000)))main(void) attribútummal, de a bootloader asm kódját nem tudom a megfelelő címre tolni. Próbáltam már a .org parancsot de az nem működik, mert úgy akarom megoldani, hogy a programmal együtt a bootloader is égetésre kerüljön. Van ezzel kapcsolatban valakinek valami 5lete? Esetleg scriptel kellen megoldani?
Programrész áthelyezését a linker script módosításával kell csinálni. De ha arról a bootloaderről van szó, amit a név alapján találtam, akkor semmiféle áthelyezésre nincs szükség. Ellenben két ugróutasítást kell bevarázsolni a megfelelő címekre.
Idézet: Nem egyszerűbb a HEX kódokat összemásolni? „úgy akarom megoldani, hogy a programmal együtt a bootloader is égetésre kerüljön.”
Sziasztok. Nem tud valaki valami magyar CCS C nyelven való oktató könyvet? Deguss cuccát olvastam, de nem pont az érdekel. Érdekelnek a parancsok, meg stb...
Idézet: „mert úgy akarom megoldani, hogy a programmal együtt a bootloader is égetésre kerüljön.” Linker scripttel kell beallitanod ezeket. Nezd meg hogyan van a PicKit2-ben megoldva. (amugy gondolom az "egyutt egetest" ugy erted mikor eloszor beegeted a chipet, nem mikor a bootloaderrel toltod fel az uj firmware-t?)
Mint azt a honlapomon is írtam, ezt kell olvasgatni: Bővebben: Link (Tessék az angolt gyakorolni!)
Illetve, tanuld meg az "alap" C nyelvet. Aki keres, az talál! Keress hát!: Bővebben: Link Bővebben: Link
Hogyan kell használni a Microchip RTCC moduljait? Tud erről esetleg valaki egy jó (netán magyar nyelvű) leírást?
Téged is elkapott a hourofilia nevű fertőző betegség...?
Hopsz, rögtön rád kellett volna gondolnom!
Te játszottál már ezekkel a jószágokkal? Amúgy végülis igen, órát szeretnék belőle építeni. Pontosabban egy benzinfogyasztás-mérőt amely egyebek mellett időt is mutat.
Ma élesztettem fel a Pickit 2 klónomat, de indításkor a : "PICkit2 VPP voltage level error. Check target & retry operation." hiba üzenetet dobja be. Mi lehet a hiba?
Még nem próbáltam. Jómagam a Dallas DS1340-es integrált rezgőkvarcos változatát favorizálom. Ez I2C kommunikációt használ. Gondolom a Microchip-es változatok is ezt vagy SPI-t használ.
Ezt gondolom már láttad: Bővebben: Link
3-4féle PK2 klón van, melyiket építetted?
A Vpp a tekercs körüli áramkörökkel függ össze, ott keresgélj hibát! |
Bejelentkezés
Hirdetés |