Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Amatőr Audiokészülék Építők Találkozója

Bővebb olvasni-látnivalók az AAÉT hivatalos honlapján. http://aaet.nhely.hu

Lapozás: OK   68 / 84
(#) janikukac válasza DuMatyi hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Okés. A belépő mi pénz??? Sajnos szerintem nem mehetek, mert felnőtt ember kíséretébe mehetnék csak, kicsi vagyok még..
(#) DuMatyi válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Tavaly 500 Ft volt, idén is annyi. Az utazás többe kerül, főleg neked, ha kísér valaki, akkor pláne.

Ha jönnél, akkor inkább az augusztusi találkozóra gyere, mert többen leszünk. Elég messze laksz.
(#) janikukac válasza DuMatyi hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Á, az még jobb lenne. Utazás semmi pénz szinte, van kedvezményem 90%-os, egy évben 4 alkalommal. 2008-ban is úgy utaztam Pestre, a reptérre, 300 ft-ért.. :yes:
(#) scooby_ válasza DuMatyi hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Nekem marad a busz. A bicikliket már nem köthetjük ki sehová. Ez a hátránya az új bicikliknek...
(#) Gafly válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
A belépő jótékonysági célra ment az előző alkalommal is (olvass vissza).
Ugyan én már ekkora korban kollégista voltam Szegeden és egyedül kellett jönnöm-mennem Szeged és otthon között vonattal (tehát nem vagy kicsi), de a Puskást Budapesten megtalálni kicsit kacifántos. Tömegközlekedéssel egyedül nem javaslom!
Ugyanakkor szerintem van aki jön Szegedről és így kisérettel símán bevállalható (ha van aki bevállal ).
(#) janikukac válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Ez így túl bonyolult, számomra. Inkább a találkára próbálok majd akkor eljutni.
(#) szamóca válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
(#) janikukac válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Poén, csak kicsit túlbonyolították.. :yes:
(#) bankimajki válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Ha Budapestig eljutsz. (Keleti v. Nyugati p.u.) Akkor én elkísérlek a Puskásig. Én is megyek a találkozóra.
(#) janikukac válasza bankimajki hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Köszike, de valószínűleg inkább a találkozóra jutnék el !
Rendes vagy, hogy felajánlottad !
(#) Gafly hozzászólása Máj 1, 2011 /
 
Még az jutott az eszembe amikor hajnalban a bal oldalamról fordultam a jobbra (vagy pont fordítva, egyébként pedig teljesen lényegtelen ), hogy ha már úgyis ott vagyunk a "szentélyben" akkor esetleg lenne-e egy operátor aki egy hevenyészett nyílt nap keretében megmutatná a QTH-t és a RIG-et amivel többek között a HA5SIG-el is QSO-t csináltak...
Nagyon feldobná az eseményt (nekem mindenképpen ).
(#) EcoPityu válasza Gafly hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Kolléga...
Rádióamatőrködésre akarod adni a fejed?
(#) EcoPityu hozzászólása Máj 1, 2011 /
 
Srácok!
Itt az új eszköz! Végre kész lett, még itthon összehasonlítom vele az erősítőimet, aztán mély víz!
(#) ethosz2 válasza EcoPityu hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Ez biztos jó de tulajdonképen ez mi?
(#) Gafly válasza EcoPityu hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Nem.
Dehamár (milyen szép magyar szó ) ott vagyunk, akkor miért ne kukkanthatnánk be (ha lehet). Lehet?
(#) Moszkvai válasza EcoPityu hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Ez már nagyon profi lett!
(#) Alkotó válasza EcoPityu hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Nagyon figyelem, de nem tudom felfedezni a hangszórókat kapcsoló reléket. Milyenek ezek? A bemeneteket mi kapcsolja, elektronikus kapcsoló, vagy azt is relé?
Ebben az esetben kevésbé van jelentősége a külső kezelő és visszajelző eszközöknek, és a mögöttük rejlő bonyolult elektronikáknak. Szinte biztos, hogy sima mechanikus kapcsolókkal is legalább ilyen jó "hangminőséget" lehetne elérni, de sokkal-sokkal kevesebb dróttal és forrasztással.
(#) EcoPityu válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Szia!
(Moszkvai kollégának is!)
Lehet, hogy kívülről jól néz ki, de belülről a folyton fejlődő eszközök beépítése miatt egy káosz! Ezért is tettem fel a képeket, mert ezt szét nem szedi senki!

A hangszórókat kapcsoló relék a két kivezjelző alatt vannaK egy sorban, leragasztva az aljához! (nagyon sok helyen voltam kényszerű "taknyolót" használni, de bejött, mert tökéletes szigetelő anyag, és el nem mozdul semmi a kóc ide-oda tologatása közben...

A relék 12V-os 2x10A-es kétáramkörös relék, erősítő védelmekből kiépítve!(eddig is ez volt a dolguk...)

A bemeneteket a külön RCA-s kisdobozban 4db 12V/1A-es 2 ák-s panel-morzerelé kapcsolgatja, jelre, vagy testre. Tehát, ha egy erősítő nem szól, nemhogy nem kap bemenőjelet, de le is van testelve a bemenete! A bemeneti panelhez csak a 4 relét behúzó 12V megy a fő egységből, hang azon a kábelen nem megy sehova, eldől minden dobozon belül!
A lényege, hogy a kezelőnek nem kell benne lenni a hangképben (ha behal, úgyis kézzel kell kapcsolgatni...), a hallgatóság csak azt látja, hogy hanyadik eszköz szól, és eldönti, hogy számára melyik a favorit. A meccs végén pedig mindenki megtudja, hogy az a számú erősítő melyik is volt!

Helyileg a dobozban elhelyezkedés szerint, előlről nézve: Bal hátul a hálózati trafó 60VA 2x25V1A, 12V 800mA. Előtte a dupla tápos (szimm) egyenirányítás, szűrés 2x35V-ra. Erről üzemel a védelem /HE újság 93/6 tán. valami 300W-os erősítő VMOS fettel védelme/ már 9-12V egyenre lekapcsol. A védelem reléje egyből a kimeneteken, visszajelzés a két kivez jelző között. Jobb hátul a hátlapon hálózati szűrő, 2 ák főkapcs két áramköri biztosíték...
Jobb elöl: Vezeték nélküli csengőből átalakított PT2272-vel működő 4 csatornás rádiós vevőegység. Előlapon a nyomógombok, amik egy SAS560-at hajtanak, LED-es visszajelzéssel, ez kapcsolja a reléket!
A nagy 7 szegmenses kijelző 14db 5x2-es piros ledből áll, meghajtásáról nem 2db IC, és végképp nem PIC gondoskodik, hanem a legegyszerűbb megoldás: 13db 1N4148 + 4db a relékre. Amely relé húz, azokon a diódákon át alakul a szám... Aki tudja hogy van ez, az érti is!
A kivezérlés jelző kalibráló potija a hátlapon, a kimenetek alácsavarós banánaljzatok /természetesen piros-fekete/!
Erősítőnként 2 pár 1,5m hosszú, 1,5mm2 es kábel áll rendelkezésre.
A távirányító k.b. 20m-ig hat, PT2262 az alapja.

Az előző verzióban csak a 4db LED volt benne, sem nagy kijelzés, sem hangszóróvédelem, sem távirányítás nem volt hozzá.
Ja, a távreccs vevő 7805-ön keresztül, a SAS560 közvetlenül, a maradék 12V egyenirányított, 2200µF-al szűrt k.b.14V-járól üzemel.

Huhh...

Ennyit erről!
(#) bakos13gab válasza EcoPityu hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Idézet:
„A nagy 7 szegmenses kijelző 14db 5x2-es piros ledből áll, meghajtásáról nem 2db IC, és végképp nem PIC gondoskodik, hanem a legegyszerűbb megoldás: 13db 1N4148 + 4db a relékre. Amely relé húz, azokon a diódákon át alakul a szám... Aki tudja hogy van ez, az érti is!”


Ez a része tetszik. Én ilyesmi módon szeretnék egy Nixie-s visszajelzőt csinálni. Semmi extra.
(#) Alkotó válasza EcoPityu hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
A relék megnyugtatóak, aztán a vezérlés már szinte nem is számít, inkább csak kényelmi és esztétikai kérdés.
(#) Action2K válasza EcoPityu hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Szuper lett! Na ezt űberelje a NASA!
(#) DuMatyi válasza Action2K hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Miről beszélsz? Még a Holdra sem jutottak el!
(#) zolee1209 hozzászólása Máj 10, 2011 /
 
Üdv!

Bár akcióLacinak azt írtam, hogy nem tudok menni, mostanra úgy döntöttem, hogy "rááldozom" a pénzem az utazásra. Szóval ha nem jön közbe a 2012-es világvége, vagy valami hasonló nagyszabású katasztrófa, akkor ott leszek!
(#) deadlyroberta hozzászólása Máj 10, 2011 /
 
Megyek!
(#) bakos13gab válasza zolee1209 hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Ha lesz nálad IV-6, Lacihoz hasonlóan lehet, hogy vennék 1-2 darabot én is.
(#) zolee1209 válasza bakos13gab hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Rendben! Akkor kérlek írjátok a hirdetésemhez, hogy mennyi kellene sacc-per, meg hogy a találkozóra kéritek és félreteszem Nektek. Viszek pluszba is, de nem viszem fel az egész készletet potyára, ha nem muszáj.
(#) DuMatyi válasza zolee1209 hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Zolikám, eltévedtél a naptárban, még csak 2011 van.
(#) zolee1209 válasza DuMatyi hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Kemény volt a 2017-es szilveszter, no... Még józanodom! Talán így érthető...
(#) Gafly hozzászólása Máj 12, 2011 /
 
Catering gondolom marad a hagyományos módon.
Én azóta nem láttam fejlődést arra felé...
(#) CIROKL hozzászólása Máj 16, 2011 /
 
Tiszteletem !
Már csak 10 nap és még nem sok portfóliót látni az aaet lapon , jó lenne ha aktiválnánk ezt a dolgot egy kis kedvcsinálónak .
Következő: »»   68 / 84
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem