Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   99 / 289
(#) otto54 válasza Swedhart hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Az 556-os jó. A kb. 400V DC is létre jön. A tirisztor dióda vizsgálóval mérve jó. A "nagy" trafó is jó. Még sincs nagy feszültség. Nincs most a fiókomban tirisztor,így nem tudtam kicserélni.
A kimeneti trafó esetedben is 12/220V-os 16VA-es volt?
Üdv.
Ottó
(#) Swedhart válasza otto54 hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
A kimeneti trafo szintén 12v-os volt benne de kihajitottam tettem bele auto gy trafot amugy ha 400v megvan a tirisztor gyujto részét kell átnézni pl diac stb.
(#) otto54 válasza Swedhart hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Nem egészen a megszokott módon oldotta meg a "végfokot".
(#) mex válasza otto54 hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Biztosra veszem, hogy a "végtrafó " zárlatos.
Igazi mestermunka, (de gondolom veszik is mint a cukrot)
(#) otto54 válasza mex hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
A tulaj szerint kb. 2 hetet üzemelt.
A trafó be volt ragasztva a dobozba. Amikor kibányásztam,akkor okozta a meglepetést,mert addig azt hittem,hogy valamilyen speciális erre a feladatra készített trafó. Valójában egy normál hálózati trafó. Általában a "normál" hálózati trafó sem szereti,ha 10kV körüli feszültség kerül rá.
Reméltem,hogy találok itt a listán másokat is,akik találkoztak ezzel a konstrukcióval. A tartósságáról is szerettem volna információkat szerezni. Az én meglátásom szerint van néhány konstrukciós hiba a készülékben,de nem szeretnék véleményt mondani,addig míg mások tapasztalatairól nem hallottam.
A tulaj a Vaterán vette.
(#) Remci válasza otto54 hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Ilyen pásztort már én is javítottam. Egy hozzám közeli faluban csinálja egy emberke.Bár abban egy junoszt tv trafója volt a kimeneti trafó.A másodikban meg ilyen mint ami a képen van
(#) otto54 válasza Remci hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Úgy látszik,ez a konstrukció elterjedt!
(#) Remci válasza otto54 hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Hát igen.De állítólag már nem ezt csinálja,hanem valami egyszerűbbet.De ahhoz még nem volt szerencsém.Esetleg nézd meg az Ic 9-es lábán meg van-e az indítójel a tirisztor számára.Ha igen, akkor való színüleg a tirisztor a rossz.
(#) otto54 válasza Remci hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Az ilyen típusú javításokat nem szeretem,mert itt nem elég a hibás alkatrészt kicserélni,hanem módosítani is kell a konstrukción.
Amennyiben maradna az eredeti hibás megoldás,akkor könnyen a javítást végzőre sütik a bélyeget,hogy nem ért a szakmájához,hiszen most javította és ismét elromlott.
Üdv. Ottó
(#) Remci válasza otto54 hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Megmondom őszintén hogy amit javítottam, abban az volt a hiba, hogy a pirossal bekeretezett részben elfogyott a fólia sáv.A szikraköz miatt erősen oxidálódott az egész.
(#) Remci válasza Remci hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Amúgy eszembe jutott hogy autó gyújtótrafó helyett nem lehetne használni például régi tv-k un. malomkerekét?Régebben után építettem elektromos szúnyogírtót aminél ilyet használtak,csak a primer tekercs helyére egy 25 menetes tekercset tettek.Szerintetek?
(#) otto54 válasza Remci hozzászólására (») Máj 16, 2011 / 1
 
Helló!
Köszönöm mindenkinek az információkat!
A "kerítésre" csatlakozó trafó "szekundere" volt zárlatos.
A szikraköz valahol a trafó tekercsében jött létre.
A meghibásodás azért jött létre,mert a kiképzett szikraköz nagy volt és ezért a trafón belül átütés keletkezett. Mivel a trafó nem erre a feszültségre készült nevezhetjük konstrukciós hibának is!
Az általatok adott információkat összegezve elmondható,hogy ebből a konstrukcióból vannak olyan példányok is,melyek azért nem csak 2 hétig üzemelnek.
Mivel a szikraköz kiképezése nagyon messze volt a profitól így ebben a készülékben az okozta a galibát.
A "gyártó" vehetné a fáradságot,hogy ne levágott ellenálláslábakból csinálja,szemre.
Egyébként ha valami "házilag készül"és üzletszerűen eladásra kerül,akkor annak az esetleges silánysága mások üzletét is rontja. Előbb,utóbb elterjed az a hiedelem,hogy amit nem gyár készít az mind sz.r.
A kóklerek így teszik tönkre mások üzletét is.
Bocs a kis kitérőért,de ezt el kellett mondanom!
Üdv. Ottó
(#) dizi válasza otto54 hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Hi
Tudnál feltenni a dobozáról képet vagy a dobozon lévő matricáról,hogy az ember képben legyen, hogy melyiket ne vegye meg.
(#) otto54 válasza dizi hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Helló!
Majd csinálok róla képet és később felteszem.
A legolcsóbb villanyszerelő kötésdobozba van betéve.
A DC12V-ot kettős hangszóró csatlakozóval lehet becsatlakoztatni.
A távtartót "IC cső"-ből levágott 10mm-es darabka valósítja meg.
A kép majd többet elárul.
Ottó
(#) dizi válasza otto54 hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Köszönöm.
(#) jaja. válasza Szebence hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Ez a panel alapján ismerős.Cegléden gyártották "x y"elektronikai vállalkozó.Eredetileg is lada trafóval van(szamara).
(#) zolika60 válasza jaja. hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Talán ez a gond az elmúlt három évben megoldódott.
(#) erdgab válasza Remci hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Én is javítottam a junoszt TV trafós kimenetű változatot,úgy ütött át a trafó belsejében mintha szigetelés nem is lett volna benne.Ezt a trafót kidobtuk és autó gy. trafó került a helyébe,még működik.Amúgy egy 20x20 cm villanyszerelő dobozba volt berakva.Az érdekessége a dolognak,hogy tudom az árát és a beszerzési forrást is,de nem szeretném közzé tenni a "gyártóra" való tekintettel,hátha tanul a hibákból.Akkor le is rajzoltam,még az elrendezés is hasonlít a rajzra,mellékelem,hátha valaki hasznát veszi.
(#) otto54 válasza erdgab hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Üdv.
Szerintem ez ugyanaz az áramkör,annyi módosítással, hogy a Junoszt trafó helyett 220V/12V 16VA trafót tett bele.
Ottó
(#) Remci válasza erdgab hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Igen, amit én javítottam abban is a junoszt trafó volt a rossz.Hiába no, nem erre találták ki .Amúgy én is csináltam róla rajzot,biztos ami biztos .Ugyan úgy néz ki mint a tiéd Azt én is tudom ki gyártja,de az árára kíváncsi lennék/ bár ezt csak halkan jegyeztem meg /
(#) otto54 válasza Remci hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
A tulajdonos azt mondta,hogy 10.000,-Ft-ért vette a Vaterán. Én is ránéztem a Vaterára,de "hirtelen" ezt a típust nem találtam fenn.
Lehet,hogy alaposabb átnézés során rá lelhettem volna.
Ottó
(#) otto54 válasza dizi hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Helló!
Itt a "külső kép" a készülékről.
Ottó
(#) Swedhart válasza otto54 hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Pont ezt durtam én is szét abban is junoszty trafo viritott ami ki nem b..... belölle mérgemben.Kapott auto trafot és egy uj 556-ost és jol müködik
(#) Remci válasza Swedhart hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Lehet hogy szoros kapcsolatot ápolt az oroszokkal és onnan volt annyi junoszt trafója?
(#) otto54 válasza Swedhart hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Az imént nézegettem az autó gyújtótrafókat. Olcsó nem igen van. Talán a LADA a legolcsóbb. Ezek bírják a feszültséget, viszont kicsi energiát visznek át.
Köszönettel venném,ha valaki elárulná,hogy melyik típus vált be neki.
(#) saraha válasza otto54 hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Szia.Jó a Lada is,de nekem legjobban a régi japán autókban találhatóak váltak be.Itt nálunk a bontóban filléres dolog...
(#) Remci válasza otto54 hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Nekem volt itthon több trafóm,6 és 12v-osak.Azt vettem észre( mert próbálgattam) hogy az a trafó adott erősebb és nagyobb szikrát amelyiknél a primer tekercs ellenállása 2 ohm alatt volt.Volt egy ami valami német autóban volt /nem tudom milyenben/,annak az ellenállása 1,2ohm volt és vagy 7 cm-es szikrát húzott.Jó nagyot is csattant.
(#) peoplex válasza otto54 hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Én is Lada trafóval dolgozom, bár ez csak rész igazság: Ladába való Bosch trafóhoz jutottam hozzá, és Swedhart segítségével, brutális lett. Ha kiveszem a szikraközt, a saját bakelit szigetelésén is áthúz. Szól olyankor akkorát...!
Swedhart! Köszi a segítséget!
(#) erdgab válasza otto54 hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Pontosan erről van szó,ilyen volt nálam s a tulaj a dupláját mondta adapterostól.Nekem jó volt a 12V trabant trafó,de 6V Bosch (régi bogáré volt) is elég jó.
(#) isssti válasza otto54 hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Szia! Szerintem a lada az átlagosan elég jó, a samara meg szinte tökéletes. A bosch TCI-ket nem szeretem, csak inverteresben működnek jól szerintem, de a kedvenc az audi 80!
Következő: »»   99 / 289
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem