Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   81 / 221
(#) Doncso válasza dollerakos hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Köszönöm a képeket. Elég jók azok a négyszögek. Fülre neked , hogy tetszik? Nálam egy kicsit 10kHz felett mintha vágott volna. De lehet csak én hallottam úgy akkor.
(#) dollerakos válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Szívesen! Melyik változatot hallottad? Én az eredetit és a 2000-eset, de egyikben sem volt kompenzálás. Talán a kompenzált változat lehet, hogy füllel hallhatóan felül vág.
(#) dollerakos válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Ja, amúgy a hangja nekem nagyon tetszett, az összes gyári erősítőmet (NAD 3020, Telefunken STP1 + STM1, Orion SE 260) lealázta... Nagyon kellemesnek találtam a hangzását, a terét, stb... Klasszikus zenét hallgatok.
(#) dollerakos válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Csak még valami. Szerintem ezeket a kompenzálásokat nyugodtan el lehet felejteni, attól nem kell tartani, hogy ez begerjed, mert nem olyan a nyílthurkú és a visszacsatolt karakterisztikája, ha a megfelelő végtranzisztorokat használja valaki a megépítéshez.
(#) Doncso válasza dollerakos hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Én annó a 2000-es verziót építettem, és eredeti BDY73-akkal. Aztán lehet, hogy nem pont megfelelő hangdobozokkal próbáltam, nem volt túl sok magasa. A B5-akkor jobban tetszett. Hozzátartozik az igazsághoz, hogy én, akkoriba inkább a loudosabb hangzást kedveltem. Ma már minőségibb dobozaim vannak, és az igények / halgatott anyagok is teljesen mások. Ma kedvem lenne meghallgatni mégegyszer. Kíváncsi lennék, most hogy tetszene. Nehogy......
(#) dollerakos válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Igen, én is BDY73-asokból csináltam meg, mégpedig Motorolákból. Az biztos, hogy ez nem egy sziszegős erősítő, én sem a magasai miatt szerettem bele, hanem, mert olyasmiket is kihallottam a CD-imből, amiket a korábbi erősítőimmel nem hallottam, pl. teremvisszhang, mélység, stb...
(#) Doncso válasza dollerakos hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Talán újra meg kellene hallgassam.
(#) dollerakos válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
A B5-ről viszont szívesen hallanék részletesebben, az is nagyon érdekel. Amit szívesen megcsinálnék a JLH után, az az Ágoston-féle hibrid, küldök róla térképet. Viszont, a csöves fokozat tápját szintén csővel csinálnám: 6x4-gyel...
(#) Doncso válasza dollerakos hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Ettől tudok jobbat, ami nagyon tetszene neked, igazán eredeti hangzással, és állítom nagyon minőségi erősítő, az összes végfokomat eladtam, (VF3, PCL86PP, stb) de ezt nem, mert annyira tetszik. CHZ Zoli hybridje, ha érdekel beszélgethetünk róla ITT tudok véleményt mondani, és van róla pár mérésem is.
(#) funkykutya hozzászólása Ápr 18, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy kis problémám az Ágoston féle JLH erősítővel.

Működni működik, de egyszerűen a P2-es potival nem tudok beállítani 1A-nél nagyobb munkaponti áramot (nagyjából 200-900mA között állítható) Már többször átnéztem, de hibának semmi jele. Lehetséges hogy a 680 Ohmos soros ellenállás miatt erre amúgy se lenne túl sok esélyem?
(#) Doncso válasza funkykutya hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Hát ha az a 680ohmos ellenállás a tápkörben van azaz az erősítővel van sorba kötve, és úgy a tápra akkor az a probléma.
(#) storm válasza funkykutya hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Csak annyit kell tenned, hogy a 680ohm-os ellenállás értékét csökkented igény szerint.
(#) funkykutya válasza storm hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
330 Ohmra cserélve természetesen már szélesebb határok között állítható, inkább csak amiatt aggódok hogy ez az ellenállás csere természetes dolognak számít e ebben a kapcsolásban.
(#) storm válasza funkykutya hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Mivel ha jobban megnézed akkor csak a tranyó kinyitásáért felelős, tehát a nyugalmi áramon kívül semmit nem módosít a cseréje, szóval szerintem teljesen normánis. Megjegyzem én is kisebbre cseréltem pont ezen okok miatt.
(#) funkykutya válasza storm hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Köszi storm, akkor ígymarad
(#) kiszebra hozzászólása Máj 1, 2011 /
 
Sziasztok!
Szeretném kipróbálni a JLH-t. Meg tudnátok szánni egy jól bevált nyáktervvel?
Nézegettem a képeket, de nem jutottam igazán előre.
(#) storm hozzászólása Máj 6, 2011 /
 
Sziaztok!
Készülget a duplázott végtranyós változat:pár kép
(#) kiszebra válasza storm hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Szia!
Azzal mit érsz el hogy duplázod a végtranyókat?
(#) storm válasza kiszebra hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Csökken az 1 tranyóra jutó disszipáció, és így elvileg a melegedés 1,4fok/W helyett 0.7fok/W lesz
(#) kiszebra válasza storm hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Ez milyen hatással van a hangminőségre?
(#) storm válasza kiszebra hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Majd kiderül
(#) kiszebra válasza storm hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Majd írd le, légyszi, kíváncsi vagyok
(#) Norbi1004 hozzászólása Máj 20, 2011 /
 
Sziasztok!

Építettem egy 1969-es JLH-t és működik ahogy működnie kell, csak annyi problémám volna vele, hogy ha leveszem a tápfeszt és nincs lehalkítva és továbbra is kap vezérlőjelet szól tovább csak halkan és torzan. Mi lehet ennek az oka vagy mit lehet vele kezdeni?
Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) storm válasza Norbi1004 hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Hangfalvédő koppanásgátló.
(#) Norbi1004 válasza storm hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Ez a megoldás nekem is eszembe jutott, csak érdekelne az oka, hogy miért szól tovább tápfesz nélkül, mert a pufferkondenzátrokból nem szólhat mivel jelenleg labortápról üzemel és ha kihuzom nincs a tápon puffer?!
(#) storm válasza Norbi1004 hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Az úgy elég érdekes. Fotót tudsz mutatni?
(#) Norbi1004 válasza storm hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Osszcilloszkóp képet vagy az erősítőről?
(#) storm válasza Norbi1004 hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
A panelről, és a bekötésekről.
(#) Norbi1004 válasza storm hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Íme két kép.
(#) storm válasza Norbi1004 hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Szerintem a kicsatoló kondinál lesz a bibi. Mert ugyebár abba ottvan a féltápfesz alapból, és mivel jelentős kapacitással rendelkezik nem sül ki azonnal. Erre nemhiszem, hogy lenne jobb megoldás, mint a koppanásgátló, mert ha a kicsatolókondi méretét csökkented, akkor a hang is jelentősen romlik.
Következő: »»   81 / 221
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem