Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV-s NYÁK levilágító készítése
Lapozás: OK   79 / 136
(#) karaszbandi válasza MAGA VAN hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Ha ismernéd a fénycsöveket, akkor nem ítál volna ilyen nem szépet!
Az természetes, hogy egy beépített gyújtós fénycső alapból szakadást mutat. A volt rákerülése után zár a gyújtó.

*** Törölve ! Nem gázolunk senkinek a lelkivilágába, mert te úgy gondolod !
(#) vicsys válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Akkor lehet, hogy holnap belekukkantok. Ha még sincs benne gyújtó, nagggyon morci leszek. (Már nekem is megfordult a fejemben, de elhessegettem a gondolatot... )
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Zoli báttya! Az miért jó? Taníts, kérlek!
(#) karaszbandi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Na ebben van valami!
Elektronikussal rá kéne próbálni. De sokkal egyszerűbb lenne lekapni a foglalatot és egyből egyértelmű lenne a dolog! Lehet, hogy még fűtőszál sincs benne. Bár a kialakításából ítélve eléggé nem valószínű.
(#) vicsys válasza rockersrac hozzászólására (») Máj 20, 2011 / 1
 
Én is így tanultam. (Még a fénycsöves cikkemben is ez van).
Köszi mindenkinek a megerősítést!
(#) rockersrac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Az ilyen fajta fénycsöveknek VAN fűtőszála alapból! Az hogy szakadt, az megeshet. A hidegkatódos fénycsöveknek nincs fűtőszála, azok nagyfeszültséggel gyújtanak, és az üzemi paraméterek sem ugyan azok!
(#) rockersrac válasza vicsys hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Jól tanultad!
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Ööööö, izé. A fojtót kimértem hidegen és fogyasztóval is. Vagy az mit sem ér?
(#) kivancsi4 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
A Pató Pálos természetemet félretettem és készítettem egy pár képet az én lámpatestemről ami nem UV csövekkel szerelt. Sajnos a második csövet nem találtam azért üres a foglalata, de sorba van kötve az elsővel és természetessen a fojtóval.
(#) kivancsi4 válasza kivancsi4 hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Az ötödik kép.
(#) karaszbandi válasza kivancsi4 hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Na ez a folytó kell a két 9W-os csőhöz.
(#) MAGA VAN válasza vicsys hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Üdv vicsys
Ha elolvastad a linket akikor egyértelmű, hogy hogyan működik, és hova kell kötni a gyujtó patront!
A fütőszál ellenállása a cső a két végén mérhetőnek kell lenni. Ha van benne gyujtó egység akkor is. Hogy melyikben van -vagy nincs az típustól függ.
Nekifutok még egyszer.
A bekapcsolás pillanatában -lévén elektron cső , annak meg van fűtőszála, szükséges elektron emisszió kibocsátás. Ezt a fűtőszálak izzitásával egy rövid ideig a gyujtó patron biztosítja, majd amikor az kikapcsol -azaz szétkapcsolodik (ennek megoldása különböző lehet ) a megjelenő feszültség hatására ionozálódik és fenmarad a folyamat, mert a továbbiakban az átfolyó áram fenntartja fenn az elektron kibocsátáshoz szükséges hőmérsékletet.
Üdv
M-V
(#) rockersrac válasza MAGA VAN hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Tévedsz! NEM szabad a cső szétbontatlan állapotában ellenállást mérni! Ebben az esetben besült gyújtópatronról beszélünk! A cső egyik végén két láb közt kell ellenállást mérni, és ott kell is hogy legyen ellenállás! És mivel ez két kivezetéses foglalatú cső, így bele van építve a gyújtó a foglalatba! (többekközt azért is van az a ,,dudor" a foglalat alján!)
(#) MAGA VAN válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Üdv simpi
Az ügy szempontjából akkor teljesen mindegy mi a hibás, a gyújtó(ezen belül a glim , vagy a bimetál) vagy a cső. Az zavaró, hogy mind kettő azonosat produkál. Biztosan jók voltak a csövek, vagy csak eladó mondta. (a mondás az még nem tény) A lehetséges megoldás mégis csak a finom bontás, vagy kis nyílás nyitása a foglalaton és elemenkénti vizsgálat. A lehetőségek latolgatása: Ha a patron hibás , akkor az a szerencsésebb, mert lehet átoperálni egy önállóból, mert minden bizonnyal abban ugyan olyan van. A használat helyén pedig legfeljebb egy kicsit snassz. Én legalábbis ezt tenném. Az ionizálását nagyfrekis külső térrel is lehet gerjeszteni, de ez is csak arra ad támpontot, hogy a gáz és a cső ép. Ha a sorba kötött két csőnél azonos feszültség esést mért a vicsys akkor az lehet abban az esetben is, ha a két glimmen esik. Áram csak legfeljebb uA-es értékű lehet. Ez viszont kizárja, hogy a fűtőszálak szakadtak lennének. Ilyen mértékű "átvezetés" nem valószínű.
Jó kis gumicsont.
Üdv
M-V
(#) vicsys hozzászólása Máj 21, 2011 /
 
Na, itt a nagy titok...
(#) karaszbandi válasza vicsys hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Gratulálok!
Ebben csak egy kondira futotta, tehát hagyományos folytóval nem fog menni. Kell neki elektronikus előtét. Ha már így szétkaptad, akkor kösd rá mind a 4 véget az elektronikusra, a kondit meg likvidáld. Vegyél 9W-os óóóóccccsóóó csövet és kapd szét.
(#) vicsys válasza karaszbandi hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Na ugye, hogy ugye...?
Azt hiszem inkább a kondira teszek egy gyújtó belét. Akkor nem kell beruháznom és a fojtómat is használhatom.
(#) rockersrac válasza vicsys hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Na.. mondhatom szép! Nagyfesz gyújtású cső... Elektronikus előtéttel simán megy, de az élettartama a csőnek... Még ha jó minőségű cső lenne, az még hosszú ideig működne, de ez... Nekünk kb mindenhol kompakt fénycső van, abban a bizonyos 4 betűs lakberendezési áruházban vettük őket, és a leg fiatalabb példány is van legalább 2-2,5 éves, és annak ellenére hogy nagyfesz gyújtós az elektronika, jónak mondhatóak nagyon! (főleg hogy pl fürdőszobában aránylag sokat van kapcsolgatva...) Én a kislámpámban ami itt az íróasztalnál megy, van vagy 5 éves, de semmi feketedés a végein, vagy bármi ilyesmi!
(#) karaszbandi válasza vicsys hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Inkább a kondi helyett!
Egy 4-22 es gyufa komplett belét tedd át.
(#) MAGA VAN válasza vicsys hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Üdv vicsys!
Akkor nincs benne gyujtópatron, vagy csak nem lehet látni? Semmi nem olyan egyszerű mint aminek látszik.
Ezek szerint igaza volt az eladónak , nála működött. Neked is igazad van, mert nem működött. (Hozd el tőle az egész szoláriumot, és racionálisabb kettős kihasználásúvá válik. ) Ez egy kicsit másként végzi a gyujtást és nem kell hozzá a fojtó, és nem 50Hz-es.
Ennek is az a tanulsága, ha egy alkatrésznek két lába van már akármi is lehet, ha több akkor minden lehet.) Ha nem bontod szét örök kétségben maradtunk volna.
Akkor van megint tenni való.
Üdv
M-V
(#) vicsys hozzászólása Máj 21, 2011 /
 
Uraim!
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm az odaadó segítséget!
A kondit benne hagytam zavarszűrésnek. (33nF) A bimetallt rátettem és sorosítottam a 2 csövet a fojtóval. :integet2:
(#) rockersrac válasza vicsys hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Ügyes! Hol és mennyiért vetted a csöveket, ha szabad tudnom?
(#) vicsys válasza rockersrac hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Itt a HE-n hirdette Novak.
Bővebben: Link (Már elfogyott...)
(#) lajcsi1975 hozzászólása Máj 23, 2011 /
 
Akkor így hogy jelenleg itthon beszerezhetetlenek ezek a CREE ledek be is fog halni ez a fórum?

Én is kedvet kaptam a levilágításhoz és egy szkenert akarok átalakítani hagyományos uv ledre
HE Store , uv led

De többször volt szó rolla hogy többen elkezdenek ilyen hagyományos ledböl építkezni , de végső konklúziókat mégsem találok.

Elösször egy ledet veszek én is hogy megvizsgáljam mekkora távolságrol mekkora területet takar és mennyire homogén a takarása , aztán ennek fényében fogok egy fényhidat betenni a szkener képolvasó kocsijába , amit megspékelek 2 végáláskapcsolóval , amiböl az egyik álítható lesz a nyák méretének függvényében , a motort meg úgy tervezem hogy centiméteres léptetéssel működjön és én álítom majd be a léptetések közti időt annak függvényében hogy mennyi lesz az optimális levilágítási idő.

Ha lesznek eredmények akkor majd jelentkezem és fényképezek.

Üdv:
(#) kaqkk válasza lajcsi1975 hozzászólására (») Máj 23, 2011 /
 
Én találtam a s vaterán-teszveszen 5chipes szuperflux ledet 220ft ért ez 100mA os és ha jól emlékszem 300mw os .
(#) Győri János válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Sziasztok!

Én is éppen most fogok egy levilágítót készíteni egy kibelezett scannerből.

Mindenképpen ledeset akartam, de nem tudtam eldönteni, hogy a 3 most kapható típus közül melyiket válasszam, ezért végeztem egy kis kutatást. Az eredményeket csatolom, hátha mást is érdekel.
Ebből egyértelműen kiderül, hogy az 5 chipes superflux ledes megoldás a legmegfelelőbb ár / érték arányú, ugyhogy én azt fogom megépíteni.

Méghozzá a 6x8 = 48 led 36mm-es mátrixban 15mm-re a paneltől
(#) kaqkk válasza Győri János hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Egy A/4 es re épp elég 24db Csak arra figyelj hogy ,a scanner nem elég mély ! Legalább 5cm re kell lennie a ledeknek az üveglaptól ! Én ezért építettem az enyémet az alu táskába !
(#) hotib válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Szia,

Végül is megvetted a Superflux UV ledeket a Tesz-Vesz-en? Véletlenül belefutottam a kérdésedbe, mikor keresgéltem.

Azért érdekel, mert forgolódik bennem a borjú. Bár én alapvetően cső párti vagyok, de benneteket olvasgatva más megvilágításba kezdenek helyeződni a dolgok (még "oldalhelyes" is vagyok

A konkrét eladóval személyes átvételt is lehetségesnek
tartok, ezért is még a kérdés (megbízhatóság, LED-ek állapota, stb.)
(#) kaqkk válasza hotib hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Most nem vettem szuperflux ledet : Az előző levilágítóm volt ledes kb két éve adtam el , akkor álltam át laminálásra , és most vissza a fotózásra
(#) t.gergo hozzászólása Máj 27, 2011 /
 
Sziasztok!
Most végeztem el az első fotós nyákommal tökéletes lett!
Ezzel a leddel csináltam. Kb 15-17 perc kellett neki.
Következő: »»   79 / 136
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem