Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   100 / 289
(#) otto54 válasza otto54 hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Köszönöm a tapasztalataitokat!
Holnap körülnézek a bontóban. Azt hiszem nem kísérletezem a 220V/12V trafó cseréjével,mert néhány hét után az is úgy jár mint az eredeti. Gyújtótrafót teszek a készülékbe. Mivel a doboz adott,így a trafó méretére is ügyelnem kell.
Az eredményről pedig itt a listán,beszámolok.

Üdv. Ottó
(#) Swedhart válasza otto54 hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Hidd el a bontosok hozzád vágnak egy kosárral csak vidd.Bármelyik jo lehet probáld ki csak jobb lessz mint volt eddig nem értem miért kinlodik a gyárto emberke 12v-os trafoval valaki szolhatna neki végre a kocsi trafo olcsobb is.
(#) peoplex válasza Swedhart hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Nyugalom! A hosszú élet ritka! Ez a kérdés fórum által elrendeltetett, másrészt: régi fizika tanárom mondta: A fizikát semmibe lehet venni, de ne csodálkozzunk, ha "érdekes" meglepetések sorával találkozunk ezek után!
Durvábban nyomta, csak most nem jut az eszembe. bocsesz!
(#) Wegg válasza Swedhart hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Szia Swedhart találtam két kis tafót .hasonló mint a tied . TV panelből bontottam de nem tudni milyenből. Valószínű hogy Videoton mivel a panelra az volt írva TV VT de ezen nincs litze huzal csak sima normál réz huzal.A ferrit mag méretei 25x25x7mm .
Mi a véleményed erről .
köszönettel wegg
(#) Swedhart válasza Wegg hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Szia ezt a kis trafot én alakitottam hozzá mert lusta voltam tekerni és jo lett .Nos ezen a trafon omikusan ugy kell mérned : a vastavabb huzalu lessz a primer pár ohm a szekunder 28-30 ohm ezen 1mm ivet huz a csavarhuzo majd 900v Nagyfreki! Azért kell 2 dioda sorba by299.A lice huzalos trafo az eredetije lenne a tervezésnek.
(#) Wegg válasza Swedhart hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Szia
Az egyik tekercs az nulla Ohm olyan kicsi hogy értékelhetetlen .
A másik 5 Ohm . Így kissé messze van attól amit mondtál.De ha meglesz a panelom akkor azért kipróbálom .Azzal a potival lehet állítani a kimenőfeszültséget ami a két bázis ellenállást húzza fel a + ra ?.
Egy észrevételem volna hogy miért nem 4utas egyenirányítást használsz ? Így elveszik az egyik félperiódus .Azt értem hogy két soros dióda van a megemelkedett feszültség miatt . De talán ha 4 utas lenne akkor lejjebb lehetne menni a fesszel is .Ha ekkora 900Volt van a tekercsen akkor milyen kondit töltögetsz vele .Az is kényes pontja .Roppant egyszerű a kapcsolás de kérdés azért mindig akad
üdv wegg
(#) Swedhart válasza Wegg hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Nos az a trafo ff-tv jé avval kb 300-400v lessz max az is jo.A lényeg! Élesztés elött a potit + irányba tekerd fel teljesen köss be amperméröt a 12v bemenetre és 140 mA-t állits be vele FONTOS! A dioda miértjére megadják neked a választ a többiek ,egy találos kérdés: a tv táp kimeneten miért van egy dioda és nem greetz? és az erre adott válasz lessz amit mondanék a diodás kérdésedre. Nos a 900v-ot 2db mosogép kondi sorbakötve viseli el. A diodás kérdésre irátok meg a választ köszönöm
(#) Wegg válasza Swedhart hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Köszönöm szépen a választ .És figyelek majd hátha valaki leírja a találós kérdésre a választ.A bemenetre is lehetne rakni graetz diódát és akkor akár adapterről vagy akkumulátoról is lehet járatni polaritás mentes odafigyelés nélkül .Igaz akkor a diódán eső feszültség miatt kevesebb jut a készülékre de akkor tényleg bolond biztos .
üdv wegg
(#) Swedhart válasza Wegg hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
A bemeneten ugy tudom van polaritás miatt dioda ,a kimeneti dioda nagyfrekin megy! Gagyi adapterröl is megy.Amugy van még ujjitásom ezen a panel készitésében sablont csináltattam hozzá CNC-n és lefujom festékkel már maratom is ,megmutatom nézd meg.
(#) Wegg válasza Swedhart hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Igen valóban van ott dióda .De csak helyes polaritással működik .Ha graetz lenne akkor meg az is mindegy. De ez már nem számít sokat . kinek a pap kinek a papné version.Érdekes megoldás .Én át álltam a vasalásos módszerre, azt ismered ugye ?A festék nem megy a maszk alá ?Ilyen egyszerűbb formákhoz jó lehet .És gyors és olcsó .Ic méretekben már gondolom nem ezt használod.
(#) Swedhart válasza Wegg hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Á nem de egyszerü és nagyon gyors megszárad és mehet a hidrogén oxidos sosavba .A 100db panelt egy délután meg tudom csinálni
(#) Wegg válasza Swedhart hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Akkor már csak trafót kell kukázni .Vagy lehet még valahol venni. Vagy marad az egyenkénti tekercselés.Már nem igen vannak azokból a tv készülékekből .Érdekes módon ma voltam Szentendrén és érdeklődtem Tv szerelő után hát mit ne mondjak csak vakarták a fejüket az emberek . Úgy látszik ezek az újabb Tv -k nem romlanak el. De ha te tekered akkor sima Cuz huzalt használsz vagy azt is litze huzallal tekered.
(#) Swedhart válasza Wegg hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Mivel örököltem litze huzalt is igy azt a 30 menetet megtekerem miest elfogy az egy vödörnyi tv trafom. Egyépként gyürü magra gondoltam hogy kéne tekerni eddig még ez ötlet pc-k ben van rengeteg ilyen .
(#) Wegg válasza Swedhart hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Igen az is nagyon jó ötlet nem sok menet kell.Azt meglehet csinálni.Sokkal egyszerűbb mint a hagyományos trafós inverterhez kellene trafót tekerni.
Mára ennyi megint este van .
üdv
(#) Wegg hozzászólása Máj 20, 2011 /
 
Szia Swedhart .Légy szíves mutasd meg a jó kapcsolásod ha tudod . Mert nem találom, pedig vissza lapoztam és csak a hibás rajzot találtam meg .most egész este csak olvastam .Képzeld az egyik öreg kolléga adott ugyan olyan trafót mint ami nekem is van tudod a fekete- fehérbe valót
köszönettel wegg
(#) Swedhart válasza Wegg hozzászólására (») Máj 20, 2011 / 1
 
Szia már multkor sikerült feltennem de felrakom megint ,mi nem jo?
(#) Wegg válasza Swedhart hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Ezt nem találtam ,de nem tudom miért pedig még a képeket is végig néztem . Tudod volt egy olyan rajzod fent még az elején amikor nem volt tökéletes a rajz.
De köszönöm hogy felraktad. A link is elég lett volna .
A jövő héten kész lesz úgy tervezem és referálok, majd megmutatom .Mos lementem és printelem a rajzot .
üdv .
(#) Wegg válasza Swedhart hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Ha van türelmed és időd akkor majd valamikor mond el ill írd le a választ . A találós kérdésedre mert eddig senki nem mondta el. Miért csak egy utas a trafó szekunder oldalán az egyenirányítás.
üdv
(#) ocy válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Szia!
A bu806 és a 470k meg oldotta, szépem muzsikált, bár kicsit erőtlenül./0,8-1cm szikra vékony /
Egész éljel járattam a műhelypadon aztán most reggel nagyon örültem hogy jó, erre bedöglött.
Nem melegedett semmi, folyamatos fesz megy a bu-ra
a tranyot kiszedtem/ így is kéne menni az időzítésemnek legalábbis amíg jó volt ment a bu nélkül is/ Az 555 kicseréltem ,így is folyamatosan világit a led. kissé el bizonytalanodtam.
Van esetleg valami tipped hova nyúljak?
(#) ocy válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
A 47 helyére ic 3- bu közt ja és felvesz egy csomó áramot
(#) ocy válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Most néztem vissza hogy te 470 o nem 470k javasoltál
bár jól működött a 470k-val is
(#) ocy válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Rossz volt a 2.2k poti a multiméterem meg egy kalap sz...
Most jó, szerinted hagyjam a 470k ?
(#) ocy válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Szerinted
milyen drótot használjak a karámhoz?
1,5 cu
1 kötöző drót
ez van itthon
Ja a vezetéket nem kell illeszteni a gyt-hez?
(#) Cobold07 hozzászólása Máj 22, 2011 /
 
Sziasztok!

Kaptam egy házgyári pásztort, aminek az a baj, hogy a trafó folyamatosan megy. Nincsen szaggatás.
2 db 555 ic van benne és egy IRF 840. Meg persze pár ellenállás.
Valaki tudna segíteni mit nézzek meg mert nem találtam ennek a rajzát sehol.

Köszi
(#) ocy válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Szia
Köszönöm a választ, ezzel az illesztés kérdéssel mi újság?
(#) ocy válasza Cobold07 hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Szia
Azt hiszem ez a rajza
(#) Cobold07 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Köszi szépen mindenkinek!

Ez a rajza valóban. Közben megtaláltam a hibát is, az egyik IC lába nem érintkezett a panelon és ez okozta a problémát.

Lehet, hogy nemártana újrakészíteni a panelt mert eléggé megviselt és szakadnak fel a forrasztási szemek.
(#) ocy válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Köszi
Melyik ágat tegyem földre, valahogy nekem nem egyértelmű mintha a + kéne
(#) Montoya hozzászólása Máj 22, 2011 /
 
Hali olyan problémám van behalt a villanypásztorom gyári kérdezem,hogy sima 24 woltos trafobol is lehet villanypásztort csinálni ha igen,hogyan ha nem mikell egy jó villanypásztorhoz.
(#) Swedhart válasza Montoya hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Menyire vagy benne a elektronikában azért kérdem mert van kitéve az aproba mükődő panel ,csak kondi és auto gy trafoja kell hozzá meg 12v és kész.Vagy tudsz panelt késziteni rajzrol esetleg ?
Következő: »»   100 / 289
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem