Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   585 / 1385
(#) CHZ válasza janikukac hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Gyorsabb és pontosan lehet illeszteni.
(#) janikukac hozzászólása Máj 22, 2011 /
 
Sziasztok!

Tegnap vágtam a fotonyákokat, egy kis darab kimaradt. megfogtam, kíváncsiságból lehúztam a fóliát. Semmi érdekes..
Nem ez a lényeg. Beleraktam egy dobozba. Most kikevertem fél liter vízbe kb 2 kiskanálnyi lefolyótisztítót, ami kis bogyókból állt. Beleraktam, kb egy percet állt benne, de semmi változást nem vettem észre a nyákon...
(#) karaszbandi válasza janikukac hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Amíg nem világítod meg addig ez természetes dolog. A baj akkor van, ha megvilágítás után sem történik semmi.
(#) Ricsi89 válasza janikukac hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Tehát ahol a nyák takarásban van, nem éri UV sugárzás ott oldhatatlan marad! Így ha nem érte elég UV, akkor nem is fogja feloldani. Mielőtt valami egetrengetően badarságot írsz le, előtte gondolkozz egy kicsit. Járasd az agyad és ne csak a billentyűzetet koptasd.
(#) vicsys hozzászólása Máj 22, 2011 /
 
Kérnék a jószemű kollégáktól egy kis segítséget! Csináltam egy levilágítás tesztet. Nem tudom eldönteni pontosan, hogy melyik a legszebb. Segítenétek kiválasztani az optimálist?
10
9
8
7
6
(#) Zoli_bácsi válasza vicsys hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Szia Vic!

Én a 9 percet ajánlanám szíves figyelmedbe. Azt tartom a legoptimálisabbnak.

Üdv!
(#) árnyék válasza vicsys hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Szia.
Szerintem 9
8- esetleg, 6-7-10 felejtős
Ez csak az én véleményem, ha nem tetszik nyugodtan zavarj vissza az árnyékba !
(#) vicsys válasza árnyék hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Árnyék és Zoli bácsi!
Köszönöm! A 9-es kocka 15perc a 9W-os UV csövemmel. A vízszintes vonalak vastagsága: 0,5-0,4-0,3-02 és 0,1-es. A szám 5mm magas.
(#) mex válasza vicsys hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
A maszk milyen anyagú volt a tesztnél?
(#) vicsys válasza mex hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Duplán összefogott hőálló fénymásoló fólia, HP1020-al nyomtatva.
(#) storm válasza vicsys hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Szerintem a 8-as versenyző a nyerő
(#) vicsys válasza storm hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Nézd csak a számjegy fölötti kis kockát... A két nulla szinte összeolvad. A baloldali teteje is összefolyt. Szerintem a 9-es picit kontrasztosabb. Nem?
(#) storm válasza vicsys hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Utólagos engedelmeddel kivágtam a 2 képről azta kis részt nagyítottam rajtuk ,és egymás mellé tettem. Azért mondtam a 8-ast, mert a 9-es olyan mintha kicsit alámart volna. A 8-asnál viszont nem marta ki rendesen a marató. Íme:
Szerk.: Amúgy a 9-es képen aza fehér valami micsoda? Valami kis szösz?

egybe.jpg
    
(#) vicsys válasza storm hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
A maratás után öblítettem és gyorsan megtöröltem egy darab ronggyal. Na az ilyen szöszös. Akkor legyen 14:30 a levilágítási idő?
(#) mex válasza vicsys hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Ezekszerint még a dupla fólia sem fényzáró 100%-ban.
A nagyon kényes maszkokat régebben nyomdai úton készíttettem, sajna ma már nincs meg a cég. Azokat viszont egyszerűen nem lehetett túlvilágítani.
(#) storm válasza vicsys hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Próba cseresznye. De ahhoz hogy ilyen méretekbe keljen gondolkodni szerintem fel kéne találni még kisebb SMD alkatrészeket
(#) storm válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Nekem OKI B2200-as nyomtatóm van. Amikor megvettük azthittem valami noname vacak, de nyönyürűen nyomtat. Hozzáteszem ez nem lézeres, hanem valami bináris módon digitális LED-ekkel nyomtat. Hogy ez mit takarhat nem tudom, de nekem bejön
(#) mex válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Ez a maszk sokkal rosszabb a dupla pauszos, tintasugaras verziónál...
Valahogy többet vártam ettől a párosítástól...
Úgy látom nem is invesztálok tonerba a 200Huf értékben vásárolt laserjet 1100 hoz.
(#) Dániel X hozzászólása Máj 22, 2011 /
 
Üdv!

Megnéznétek hogy ez olyan lesz mint a boltokban kapható próbapanel? Pénteken csináltam egy másikat de az rossz lett mert elnéztem a forr szem méretet és az 1 mm átmérőjű fúró el tüntette azokat. Reménykedem most jó úton haladok.
(#) storm válasza Dániel X hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Szerintem azokon a próbanyákokon 1,2mm-es lyukak vannak. De nem biztos csak szerintem akkorák.
(#) Dániel X válasza storm hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Lehetséges azt nem írják csak azt hogy 2.54 mm-es raszterben metszik egymást. Szerinted eddig jól haladok?
(#) storm válasza Dániel X hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Szerintem ránézésre jónak tűnik. De ha minden forrszemed ottlesz maratás után akkor szerencsés ember vagy.
(#) Dániel X válasza storm hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Amit írtam hogy nem lett jó azt vasalással vittem fel és mindegyik forrpont megmaradt. Bár hozzá kell tennem hogy közel emberi méretű lézernyomtatóval lett nyomtatva.
(#) vagnerjazon válasza Dániel X hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Lehet hogy én nézek el valamit, de bárhogy nézem nekem nincs rajta a 2,54mm-es raszteren.
(#) Dániel X válasza vagnerjazon hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Üdv!
Nem te nézted el hanem én de már készül az új ami raszteren lesz. Felrakás után vettem észre.
(#) Zoli_bácsi válasza Dániel X hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Szerintem ez egyáltalán nem jó. A forrszemek között 3,18mm van. Ez nem ok. 2,54mm-re kell lennie a forrszemeknek. Ez a szabvány elrendezés. Amit készítettél, abba egy IC-t se tudnál betenni sajnos.

probanyak.LAY
    
(#) storm válasza Dániel X hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Valóban énis elnéztem. Kárpótlásul bepontoztam egy 160x100-as NYÁK-ot

2,54mm.lay
    
(#) Dániel X válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Köszönöm neked is meg storm nak is de közben én is elkészültem-remélem- de ez vegyes lett. Remélem nem rontottam el semmit.
(#) Zoli_bácsi válasza Dániel X hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Akkor már tökéletes lesz!

És még egy jótanács mindenkinek, ha elfogadjátok. Tapasztalatból írom: Korábban a forrszemek közepén 0,6mm átmérőjű pontot hagytam. Amióta viszont 0,3mm pontot hagyok lényegesen könnyebben találom el a fúrószárral a forrszem közepét. Sokkal, de sokkal pontosabban fúrható középen a forrszem.

Üdv!
(#) Dániel X válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Nem rossz ötlet. Meglátom holnap sikerül e fúrni, jó lesz e és akkor a következő panel már lehet kisebb lukas lesz.
Nem kicsi az? Mármint képernyőn nagyon mütyür.
Következő: »»   585 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem