Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1345 / 3975
(#) proli007 válasza fantom45 hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Hello!
Egy ilyen egyszerű dologért felesleges erőlködni "gyártással". Egy kiszuperált kisrádió ferritantennáján úgy is ott a Litze huzal, ami kell.
üdv! proli007
(#) tom2105 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Én meg pont azért gondoltam, hogy a tokon belül vannak az ellenállások és a szupresszorok, mert a gate jelölés pont előttük van. Egyébként ez az IGBT kifejezetten gyújtáshoz van tervezve és ilyeneket szoktak betenni a Coil On Plug gyújtásokba is. Tehát fontos, hogy a tranzisztor és a kiegészítő áramkörei relatív kis helyen elférjenek.
Akkor ezek szerint jól gondolom, hogy egy normál IGBT gate és emittere között nem szabadna egy sima digitmultival ellenállást mérnem?
(#) misi93 válasza proli007 hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Nagyon Köszönöm!
(#) kadarist válasza tom2105 hozzászólására (») Máj 25, 2011 / 1
 
Egy sima IGBT (vagy MOSFET) gate-emitter (source) között csak kapacitást mérhetsz, ellenállást nem.
(#) tom2105 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Köszönöm a felvilágosítást!
(#) Akashi hozzászólása Máj 25, 2011 /
 
Valaki nem tud segíteni. Keresem az Edison nevezetű programot, de sehol nem tudom letölteni..
(#) BEMcorp válasza Akashi hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Érdekes, hogy így előre kijelented , hogy senki sem tud segíteni...
De, hogy rácáfoljak, a Torrenttanyán mintha láttam volna, és az elektrotanyán is tuti fent van.
(#) misi93 hozzászólása Máj 25, 2011 /
 
Sziasztok! Megépítettem ezt az infrasorompót.és az adóval semmi gond, de a vevő nem akar működni. 12 voltot adok a vevőnek és tl071 van vbenne az lm741 helyett. A nyákrajz szerintem jó de ha kell felrakom a baj az, hogy amikor közelítem egymáshoz akkor semmit nem csinál azon kívül, hogy a relé behúz és kész.

Szerk: mármint a relé bekapcsolástól kap feszt tehát semmire nem reagál.
(#) kadarist válasza misi93 hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Szia!
Világít az infra LED?
(#) misi93 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Igen többször is leellenőriztem de ha az ic lábait megérintem akkor kb 2 mp belül VV"kikapcsol a relé" (Mármint csak virtuálisan, mert voltmérő van csak rajta
(#) proli007 válasza misi93 hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Hello!
"amikor közelítem egymáshoz akkor semmit nem csinál azon kívül, hogy a relé behúz és kész."
Miért? Mit tegyen még ez az egyszerű szerkezet? Mert ez bőven elég tőle.

"mármint a relé bekapcsolástól kap feszt tehát semmire nem reagál"
Így viszont az egész nem érthető.. Mert alaphelyzetben a relének el kell lenni ejtve.
üdv! proli007
(#) kadarist válasza misi93 hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
És rendesen oszcillál az 555? Nem csak egy egyenáram megy keresztül a LED-en? A fototranzisztor is jól van beépítve?
(#) misi93 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Bocsi ha hülyeséget írok. Amikor bekapcsolom a szerkezetet rögtön behúz a relé. Sajnos nincs oszciloszkópom nem tudom megmérni de épp méricskéltem rajta és a tranyó előtti ellenálláson és a föld között volt a voltmérőm és amikor "nem látták egymást akkor 5.7 v volt rajta (turván) amikor elétettem pedig hirtelen "megnőtt" 7,5voltra. Lehet hogy csak a tranyó a rossz?
(#) kadarist válasza misi93 hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
És a tranzisztor kollektorán változik a feszültség ilyenkor?
(#) misi93 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Hát egyszer igen máskor nem önálló életet él netán azért mert hozzáérek a nyákhoz? (nem a rézfelülethez)
(#) misi93 válasza misi93 hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
jajj én a bázisán mértem ha nem látják egymást akkor 1,1v ha látják akkor 1,3v

a kollektoron is megnéztem nem változott túl sokat max 1-2 tized voltot.
(#) proli007 válasza misi93 hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Hello!
(A kollektorban volt ellenállás? Jobban jársz, ha egy Led-et és egy soros ellenállás teszel a relé helyére.)

Ha a bázisban 1,1V van (avagy 600mV-nál nagyobb fesz) akkor a tranyó már nyitva van. Ennek a kapcsolásnak a hurokerősítése tetemes, kb. 15kHz környékén. Könnyen előfordulhat, hogy gerjed, vagy csak a zajt erősíti, mikor nincs előtte (de jobb ha nincs bekapcsolva sem) az infra adó. Mert első, az, hogy infra nélkül ne "húzza a relét".
Lehet az egészet árnyékolni kell, és az IC bemenetét a kimenetétől, jól el kell választani. Vagy is a nyák terv sem mindegy milyen..
üdv! proli007
(#) storm hozzászólása Máj 25, 2011 /
 
Sziasztok!
Létezik olyan műv.erősítős kapcsolás, ami azt csinálja, hogy a bemenő jelet mondjuk pont 1V-ra erősíti? Tehát ha kisebb akkor erősít rajta, ha nagyobb akkor tompítja?
(#) proli007 válasza storm hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Hello!
Kicsit pontosabban kellene megfogalmaznod a dolgot. Mit jelent hogy erősíti, meg tompítja? Vagy is mekkora erősítésre és csillapításra gondoltál, 1V alatt, és felett? (Gondolom ez megint egy Lambda szonda lesz..)
üdv! proli007
(#) misi93 válasza proli007 hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
A relé helyett most voltmérő van de akkor teszek ledet idő közben kicseréltem a tranyót és megnéztem mindenhol 1-est mutatott a műszer megörültem és belerektam egy másikat amit kimértem és jó volt de szinte ugyan az a hiba. Akkor kikapcsolom az adót mert elemről ment és fvolyamatoan ment
A gerjedésről jutott eszembe valamelyik nap volt nálam ugyan ez a kapcslás más nyákkal és ott rövidzár volt a probléma amikor a pákám közelében volt épp a vezetéke felett akkor folyamatosan ki be kapcvsolt kb úgy ahogy a pákám
(#) kadarist válasza misi93 hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
A voltmérő nagyon rossz választás. Valamilyen pár kiloohmos ellenállással kellene a a kollektort a tápfeszültséghez kötni. Ezzel az ellenállással köss sorba egy LED-et, amivel azonnal ellenőrizheted a működést.
(#) misi93 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Átcseréltem egy ledre ami 460 ohmos ellenállással megy a +-ra de amikor olvastam akkor 4k7-et tettem bele most mlegszik a tranyó
(#) proli007 válasza misi93 hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Hello!
Sorba tetted a Led-et az ellenállással, nem véletlenül párhuzamosan? Mer a kb.20mA áramtól komolyan melegedhetne..
üdv! proli007
(#) misi93 válasza proli007 hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Biztos, hogy sorba.
(#) misi93 válasza misi93 hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Aleddel párhuzamosan rajtahagytam a voltmérőt azért melegedett , de most nem melegszik a kis tranyó. a föld és a bázis között mértem és 0,01 v volt ha nem, 0,67v ha látták egymást.
(#) havranarpi hozzászólása Máj 25, 2011 /
 
Sziasztok!
ha az egyenáramot pufferelem akkor hogyan számíthatom ki a kimenő feszt?
(#) Akashi válasza BEMcorp hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
A ? lemaradt.
Én sehogy nem találom.
(#) pucuka válasza havranarpi hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Egyenáramot minek kell pufferelni?
Az egyenirányított áramot kell addíg pufferelni, amíg az egyenirányító dióda zárva van.
(#) havranarpi válasza pucuka hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
igen ez egy graetz híd után kellene.
kb mennyivel növekszik?
(#) misi93 válasza havranarpi hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
a váltó feszt megszorzod gyök 2-vel és kivonod a dióda nyitófeszültségét (2x0,6=1,2v) mert két dióda van egyszerre nyitva
Következő: »»   1345 / 3975
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem