Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   500 / 1272
(#) zasasa hozzászólása Máj 22, 2011 /
 
Sziasztok.Van egy Philips 47PFL7642D12 (LC7.2ELA) 50"-os plazma tv.A kijelzőn fekete foltok vannak,de Úgymond felszívódik a 70%-a.Helyette piros-narancs szemcsék maradnak és a szinek sem az igaziak.
Kép:

HPIM1469.JPG
    
(#) kadarist válasza zasasa hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Szia!
Pillants bele, hátha csak a szokásos púposelkó-jelenséggel állsz szemben.
(#) zasasa válasza kadarist hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Szia.Azt már megnéztem.Mindegyik rendben.
(#) kadarist válasza zasasa hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Feszültségmérések kellenénk, mert attól, hogy nem púpos egy kondi, még lehet rossz.
(#) zoz11 válasza zasasa hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Hello
Szép kis digitális zaj, Y panelon keresendő a hibás kondi(k).
Üdv: Zoltán
(#) zasasa válasza zoz11 hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Akkor ez semmiféleképpen sem kijelző hiba?
(#) kadarist válasza zasasa hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Szeretnéd, ha az lenne?
(#) zasasa válasza zoz11 hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Na meg melyik az y panel.
(#) zasasa válasza kadarist hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Hát nem igazán
(#) kadarist válasza zasasa hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Ez LCD-tv, úgyhogy ebben nincs Y-panel
(#) zasasa válasza kadarist hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Szia.Elvileg plazmának kell lennie.Tipus alapján.Ha minden igaz,akkor ez az y panel.De bővebb infó:Bővebben: Link

y panel..jpg
    
(#) kadarist válasza zasasa hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Ez biztosan LCD-tv és nem plazma. 47PFL7642D
(#) zasasa válasza kadarist hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Igazad van....elírtam fent.50pfp5532d/12....Nem tudom,hogy miként,de elírtam.
(#) DANYIKA hozzászólása Máj 22, 2011 /
 
Szia!!! A philips tv-nek érintkezési hibája volt most még idáig nem kapcsolt ki magától.De sajnos a videotonnak megint ugyanaz a baja ugyan azt csinálja lehet hogy megint a tirisztor ment tönkre?Most hogyha kicserélem újra akkor is tönkre megy majd megint.Valami mást is kicseréljek hogy a tirisztor ne menjen tönkre? Köszi: Dani
(#) pitro hozzászólása Máj 22, 2011 /
 
Sziasztok!

Került hozzám egy régebbi Sony készülék (KV-C2941D) ha minden igaz AE-1C sasszival szerelve.A jelenség az,hogy bekapcsolás után 3-4 szer próbálkozik felállni a táp aztán lekapcsol.Ilyenkor a piros led is fel-fel villan és a képcső is sztatikus lesz pár pillanatra.Ha esetleg valaki tudna segíteni,hogy merre induljak azt megköszönném.Első körben úgy tűnik,hogy a sortranzisztor jó,bár B-E között 30 ohm ellenállást mérek de ez normális is lehet mivel ellenállásos kivitel(2SC4927). Köszönöm szépen!
(#) kadarist válasza pitro hozzászólására (») Máj 23, 2011 /
 
Szia!
Gyakran a függőleges eltérítés hiánya miatt tilt a vezérlő ilyenkor. A függő tápellátását kellene ellenőrizni a rajz alapján. Szakadt ellenállást kellene keresni.
(#) BarnaPili válasza pitro hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
Szia!
A tuner KH-s akkor az végett is hisztizik.Kopogtasd meg,lehet hogy elindul.I2C buszon végignéz mindenkit,és ha valaki nincs jelen,akkor beduzzog...
(#) Vacok hozzászólása Máj 25, 2011 /
 
Sziasztok!
Ebben tud nekem valaki segíteni?
Az első pont az OK. A második pontnál annyi gond van, hogy nincsen se ábragenerátorom, se szkópom, kézzel keresek egy jó állomást, OK. Harmadik pont: Ezt hol állítom? a tunerben kell valamit keresni, vagy az IC körül? Negyedik pont, megintcsak szkóphiányosság, de úgy látom ez hanyagolható. Ötödik pont OK. Hatodik pont: Nekem minden egyes csatornán más érték jeleni meg a 44-es lábon, ha az egyik csatornán beállítom a másikon már más, akkor is, ha nincs antennajel, és néhány század voltnyi ugrálás van a feszültségben. Hogy tudom ezt pontosan oda állítani, ahova kell?
(#) vardzsa hozzászólása Máj 26, 2011 /
 
Sziasztok!
Már jóideje szenvedek egy Alien TV-vel (11AK19P5 sasszi).
Eredetileg szinkronhibás volt, ezt sikerült orvosolni a dzsungel ic cseréjével (TDA8842), most pedig majdnem minden jól működik. Annyi gond van még, hogy fekete kép esetén függőleges sávokban csíkos a kép. Mellékelek két képet a jelenségről.
Az lenne a kérdésem, hogy mi okozhatja, mit ellenőrizzek-cseréljek, esetleg valaki találkozott-e már ilyen hibával?
Várom válaszotokat! Köszönöm előre is!
(#) Swedhart válasza vardzsa hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Szia a táp elkokat kellene cserélni meg keress a sortrafo körül 100v 2-10uf kondit vagy hasollot na azt is cseréld mérés nélkül változni fog a kép.
(#) nagy7702 hozzászólása Máj 27, 2011 /
 
Sziasztok! Van egy Grundig T70-340 a CTI tipusú tévém és az a gondja hogy ha ráadom a kontrasztot elmosódnak a szinek ha leveszem akkor jó csak nem éles.Az volna a kérdésem ez most a képcső vagy valami más ha más akkor hol keressem a hibát.Képeket telefonnal csináltam. Köszi előre is a segítséget!

Kép013.jpg
    
(#) kadarist válasza nagy7702 hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Szia!
Ez eléggé képcsövesnek tűnik. A G2 (Screen) feszültségen állítottál már?
(#) nagy7702 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Szia! G2 (Screen) feszültségen még nem állítottam.Akkor próbáljak állítani vagy mérni valamit? Köszi a segítséget!
(#) kadarist válasza nagy7702 hozzászólására (») Máj 27, 2011 / 1
 
Tekerj a potin!
(#) nagy7702 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Szerintem a G2 a képcső panelon van és ha állítom a kép az javult de nem az igazi és nem úgy reagál és állít a poti mint általában szokott. Szerinted mi a gond?
(#) kadarist válasza nagy7702 hozzászólására (») Máj 27, 2011 / 1
 
Ennek fényében: kuka a cső.
(#) nagy7702 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
És ha csatornát váltok akkor látszanak a csíkok mint mikor sok a G2-ő akár hová állítom a potit.Akkor a képcső a ludas azt mondod?Akkor nem is tudok vele mit csinálni cső cserén kívül? Köszi!
(#) kadarist válasza nagy7702 hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Milyen gyártmányú a képcső?
(#) nagy7702 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Philips
(#) nagy7702 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Philips Germany
Következő: »»   500 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem