Fórum témák
» Több friss téma |
Miért jelentene? Pont ugyanakkora áram folyik, csak fordított fázisban.
Ami kiszóródik a vasból, az úgy is elvész.
Hogy ezt kioltjuk kívül, vagy sem, az majdnem tök minegy. Egyéb dolgok sokkal jobban rongálják a hatásfokot. üdv! proli007
hát nem tom, gondoljuk végig logikusan, ha a szekunder kört terheljük egy trafón az a primer kör is ugyanúgy terhelődik, ha egy tafót körbeveszünk fém lemezzel vagy fóliával és az melegszik (sejtek legelső Hsz-a) akkor az szintén kihat a primer kör áramfelvételére. ha egymás mellé rakunk két trafót, és ellentétes fázisba kötjük be akkor az eredmény megintcsak terhelés.... ha nincs igazam javítsatok ki
Idézet: „ha egy tafót körbeveszünk fém lemezzel vagy fóliával és az melegszik (sejtek legelső Hsz-a)” Szerintem véletlenül nem a trafót, hanem a tekercset vette körbe. Ha egy trafót körbevéve fém lemezzel fél perc alatt leolvad, akkor az vagy szórótrafó (ezért kértem a fotót!), vagy olyan brutálisan túl van gerjesztve, hogy előbb-utóbb mindenképp leég! Idézet: „az szintén kihat a primer kör áramfelvételére. ha egymás mellé rakunk két trafót, és ellentétes fázisba kötjük be akkor az eredmény megintcsak terhelés....” Hiányzik az okozatiság! Igen, az örvényáramú árnyékolás némileg növeli a primer áramát, de a szekunderét is! Magyarázat: a szórt mágneses teret "rövidre zárva" csökken a trafó szórási induktivitása, dropja. Viszont ha ellentétes fázisban üzemeltetjük a trafókat, akkor a szórt fluxusnak kisebb mágneses ellenállású utat biztosítunk, ezzel pont ellentétes hatást elérve: megnő a drop, és ettől csökken az áram! (Ezzel persze a leadott teljesítmény is.) De fölösleges ennyit agyalni, várjuk meg a fényképet!
És tényleg:
Idézet: „Próbáltam a tekercsek köré vékony rézfóliát tekerni”
hali
mellékeltem a képeket. a trafók 3db 680W-os szervomotor hajtását kivatottak ellátni, tehát a terhelésük egyfojtában változik.
Ha csak a trafók mágneses szórása rontja el a monitor képét, próbálj LCD (TFT) monitort használni az nem annyira érzékeny a máneses terekre. Egy kölcsön LCD monitorral azt is el tudod dönteni hogy tényleg a mágneses tér okozza-e a hibát, vagy valami más. Erre megoldás lehet egy kis hordozható TV is, ha azon is elmegy a kép (torzul, színhibás stb.) akkor lehet a mágneses árnyékoláson agyalni.
(Akár az elhelyezés megváltozatása is sikeres lehet! Úgy 30 éve a szines TV-k képgeometria beállításnál, mérésénél előírás volt a képcső nyakának K-Ny irányba állítása, föld mágneses terére is érzékeny volt.)
Hát ezek nem kis szórású trafók, bár nem is kifejezetten szórótrafók. Valószínűleg segítene a bekötések forgatása.
Csak nagy terhelésnél van zavar, vagy terhelés nélkül is? Idézet: „a terhelésük egyfojtában változik.” Az OK, de még mindig nem írtad meg, hogy közvetlenül mi terheli a trafókat! (Milyen egyenirányító kapcsolás?) Egyébként olcsón tudok adni toroidot, ami akár egymagában, vagy maximum párjával elvinné az egészet, és nem zavarná a monitort.
nics egyenirányító, a hjtások közvetlenül ac110V ot kérnek. Pontosabban a hajtásokban van egyenirányító, de azt nem tudom, hogy milyenek.
van ekkora toroid trafód? mennyi az ára? legalább 2,1KVA-es kellene.
"Csak" 2 kVA-es a toroidom, de 2 db is van. 12000 Ft/db. Csepelen vannak.
Sziasztok!
Új, egyedi számítógép-házat tervezek, ahol a hűtéshez szükséges elemek, vezérlők, szabályzók és LCD-k stb..stb.. áramát egy különálló, 100VA max terhelhetőségű toroid trafó adná. Ezt én betethetem a gépházon belülre, mondjuk a tápegység mellé? Azért kérdezem, mert nem ismerem a toroidok szórási viselkedését. Azt tudom, hogy kisebb, mint az EI magosoké, csak kérdés mennyivel. Hova lenne a legbiztonságosabb tenni azt a trafót úgy, hogy a lehető legözelebb legyen a gépház belsejéhez?
Van rá ötletetek? Eddig semmi hasznosat nem találtam.
Pafi
csere nem érdekel véletlenül? 4db 630-as 220V/110V os + némi KP a 2db toroidért.
Hát, talán, de némi helyett inkább jelentős KP-re gondoltam. Írj emilt!
Hello
Én új kérdést szeretnék felvetni... Egy végfoknak építek dobozt és a tápellátását 2db EI magos trafó hivatott megoldani (300VA és 400VA). Az egészet egy 40x45x14 centis dobozba szeretném beépíteni. Valahogy árnyékolni szeretném a trafókat az erősítőtől, mit javasoltok erre? Acél lemezem van 1mm körüli vastagsággal, nem tudom, hogy ez mit érne, nem vagyok jártas a témában. Előre is thx! Üdv QBA
Jónak kell lennie, a gyári trafókon sem vastagabb az árnyékolás. Persze valószinűleg a speckó hangfrekvenciás trafókon más az anyaga (mumetall), de az számunkra nem elérhető, úgyhogy marad a sima vaslemez.
Sziasztok!
JLH típusú fejhallgató erősítőt szeretnék építeni és úgy tervezem, hogy közvetlen az erősítő nyákja mellett lenne a táp is (helytakarékosság miatt) aminek egy ILYEN trafója lesz. Szerintetek szükséges/érdemes tenni vaslemezt a trafó és az erősítő panelje közé?
Értem. A szép szín alatt mit értesz?
Sziasztok!
Trafó árnyékolására megfelel a csatolt képen látható fém lemez?
Nem. Ez csak elektro sztatikus árnyékolásra jó a lyukak miatt. Az anyaga különben jó lenne, de zártnak kell lennie a mágneses tér árnyékolásához.
Ha vasból van, nem kell zártnak lennie, de ezek a lukak már túlzás.
Van lyukak nélkuli verzsön is,csak az egyszerubb hutés miatt gondoltam erre.
Az egész trafót le kell vele fedni,vagy elég csak az áramkorok feloli oldalt?
Mint említettem, zártnak kell (illik) lenni. A csöves erősítő topikban láthatsz példákat
Fiúk,létezik valami egyszeregy árnyékolással kapcsoatba? Mármint,hogy mire kell odafigyelni,mit hogyan kell,sötöbö...
Elore is koszonom!
Hello!
Van egy építette erősítőm és nem tudom rá merjem-e tenni a laptopot. Kb 100VA-es trafó van benne, de úgy tűnik a közvetlen környezetében nem zavar semmit. Igazi árnyékolása nincsen, csak egy perforált acéllemezből készült doboz, ami az egész tápegység részt körbeveszi + maga az alumínium készülékház. Elegendő lenne ha ezt a perforált lemezt leföldelném? Ha védőföldre kötöm az nem tudom jó-e, mert nem mindegyik konnektor földelt. Esetleg a táp GND pontja?
Sziasztok!
Ezen a képen látható, hogy a trafó valami fém tokkal le van burkolva. Az lenne a kérdésem, hogy nekem egy 800W (gyári új) toroidot kellene leárnyékolnom úgy, hogy a mellette lévő hangszín, előerősítő (tehát az audio jel módosítására szolgáló áramkörök) működésébe ne zavarjon be, ne legyen brumm vagy hasonló hangok. A képet azért mellékeltem, mert ebben a készülékben ilyen zavarokról biztosan nem beszélhetünk. Tehát én is egy ilyen árnyékolást tennék a toroidra, csak kérdés miből legyen, milyen vastag legyen, hogyan tud szellőzni? B verzíó: a kis áramköröket beburkolom fél centi vastag vastömb-be... Szerintetek milyen megoldás lenne jó? Köszi zoka
Toroidokat általában nem kell árnyékolni, a kiviteléből fakadóan elég kicsi a szórása. A szórás miatti zavarok, csak kisszintű (mikrofon, MC, szt) fokozatokat veszélyeztethetik, az audio jel módosítását egyébként is nagyszintű fokozatok végzik. Ha mindenáron árnyékolni akarsz, a trafót, ill az egész tápegységet árnyékold úgy, hogy az egészet horganybádog lemez kalickába teszed.
Ha a tápegységet teljesen beburkolom, akkor meg nem tud szellőzni. Vagy lehet lyukacsos vaslemezbe is, mint amilyeneket a gyári kapcsolóüzemű tápok tokozásánál használnak?
Lehet, hogy jobb megoldás az áramköröket betokozni egy zárt vasdobozba, elvileg az jól leárnyékolja és a melegedéssel sem kell törődni.
"Lemez kalickába", ami úgy-e lyukacsos, rácsos.
Sziasztok.
Bedobozoltam az erősítőmet, de a toroidom megszórja az egész rendszert és pattogó hangot hallok a hangsugárzókból. Az lenne a kérdésem, hogyha rossz DVD-k burkolatából készítek egy "fazekat" árnyékolás gyanánt, az megoldja a problémát? EMI filter van a rendszerben, továbbá ferrit gyűrű is van a bejövő vezetékeken. |
Bejelentkezés
Hirdetés |