Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   385 / 1271
(#) BarnaPili válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Ha jól kutattam,akkor EZ a rajz tartozik a gépedhez,ezesetben cseréld ki a TDA 8170 mellett a C421 220µF/35V kondit,illetve nézd meg a két nagyobbat is.
István
(#) katona.t válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
220u ból csak 25V-os van most itthon. Két 100u 50V -al párhuzamosan megpróbáljam?
(#) BarnaPili válasza katona.t hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Igen.Az úgy mehet.Meg tudtad mérni a kondit?
(#) kadarist válasza kozso31 hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Ezt a kiskondit cseréld és alaposan nézd át a forrasztásokat is.
(#) kadarist válasza skarlik hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
A Replace part oszlopban láthatod a helyettesítőket: Bővebben: Link
(#) sinko81 válasza sirály12 hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Sorvégfok szűrő kondikat cseréld sorvégfok tranzisztor nem-e zárlatos
(#) skarlik válasza katona.t hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Igen tegyél fel képet beléről.Nemtudom meily Grundigról van szó.
(#) skarlik válasza kadarist hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Nagyon köszi.Esetleg MSB709-rt1 .ről tudsz-e helyettesítőt?
(#) kadarist válasza skarlik hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
CUC6380-ról van szó. Nem TS-el kezdődik a típusszám, hanem ST-vel. Bővebben: Link
(#) skarlik válasza kadarist hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Aha értem!
(#) kadarist válasza skarlik hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Használd a keresztreferencia-keresőt. Írd be, hogy MSB709, és megkapod a helyettesítőjét, ami már kapható itt.
Kereső: Cross reference
(#) pityesz001 hozzászólása Dec 1, 2010 /
 
ohh
(#) katona.t hozzászólása Dec 1, 2010 /
 
CUC6880 van ráírva.
Kicsit feljebb vannak a képek.
Még csak most kezdem kicserélni.
(#) skarlik válasza katona.t hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
a kondikat csak akkor cseréld,ha rossz,fölöslegesen minek. jól nézd át.
(#) kadarist válasza katona.t hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Akkor ez a másik sasszi-verzió lesz: Get Manual
(#) skarlik válasza katona.t hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Most nézem,felűl nyúlott a kép.Ott vagy kevés a feszültség,vagy egy kis kondi efáradt.Sorkimenő mellett vannak pár ohmos ellenállások,ott is fáradás lehet.
(#) skarlik válasza katona.t hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
A fekete hűtőbordán van az íc.az környékén is nézelődj.Amit lerajzoltál miros vezeték abba nagy fesz van kb 24kv,ahhoz nenyúl.(ott oszt meglátod a menyországot.
(#) Lajos71 hozzászólása Dec 1, 2010 /
 
Sziasztok.Van egy itt nokia tv-m.3327 H ideal color.Honnan nézhetnék utána milyen tipusú sorkimenö való bele?Köszönöm
(#) Fery válasza Lajos71 hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Például itt Bővebben: LinkFery
(#) katona.t hozzászólása Dec 1, 2010 /
 
Valami megpurcant.
Kiszedtem a panelt, kicseréltem a kondit. Most nem indul. Bekapcsolom a zöld led világít és annyi.
Próbáltam visszatenni a régi kondit is bár nincs sok köze hozzá. Nagyon óvatosan szedtem ki, biztos hogy nem szakadt el kábel, vagy sérül alkatrész, szóval nem értem.
A táp körül nézelődjek?
A linkelt pdf/djvu-ban van egy ellenőrző lista ha nem indul, azon végigmegyek, de pont lemerült a műszerem... :no: Majd holnap.
Van esély rá szerintetek, hogy visszahozzam az életbe?
(#) BarnaPili válasza katona.t hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Ha benyomod a hálózati kapcsolót,akkor sem indul el?
(#) katona.t válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Nem. Eddig úgy volt, hogy ki volt kapcsolva a hálózati kapcsolóval. Bütyköltem, majd mikor benyomtam a hálózatit, akkor indult rendesen, mármint bekapcsolt (kép meg minden) nem csak készenlétbe. Most csak zöld led van, táv.ra sem reagál.
(#) BarnaPili válasza katona.t hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Azért írtam,mert a kapcsolóban van egy segédérintkező,az indítja gépet,ad egy impulzust a procinak.Nehogy az infra vevő vagy a táv szívasson meg.
Ha lesznek mérési eredményeid akkor írd ide.
István
(#) mickie hozzászólása Dec 2, 2010 /
 
Sziasztok!
Egy Videoton, TS5355-ös tv-vel lenne gondom. Egy éjszaka több alkalommal is volt áramszünet. (Ezt onnan tudom, hogy a számítógép szünetmentes tápja több alkalommal is össze-vissza sípolt). Másnap reggel a tv-n a készenlét nem világított. 220 ki, majd 2 perc mulva be, a zöld led kb. fél másodpercke felvillan, majd kb egy másodperc mulva ismét egy villanás, de már csak éppen, hogy látszik. Ennyi. sajna egy kis kézi digi műszerem van itthon (fesz-áram-ohm), no meg páka. A panele, a tápköri alkatrészeken nem látok olyat, ami hibát okozhatna.
Rajzom nincs hozzá, de ha van valakinem tippje, szívesen fogadom.
(#) BarnaPili válasza mickie hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
A sorvégtranzisztort mérd meg.Jobb oldalt van a sorkimenő trafó mellett.S200 a neve.Szerintem az zárlatosodott be.
István
(#) kozso31 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Hali:Az már a kicserélt kondi mert közben már kicseréltem mielőtt lefényképeztem volna és ugyan olyan,már nem kell annyit csesztetni de még mindig nem az igazi
(#) katona.t hozzászólása Dec 2, 2010 /
 
Megmértem az ic631-et. Először digitálissal , de azon összevissza ugrált, majd előkotortam egy régi ganzuniv 3-ast. Azon lehetett látni, mintha resetelné magát az ic, de nem egyértelmű. Először 4-5V körül ingadozott. Végigmértem az összes lábat, mindegyik szinte 0. Aztán mikor újra a 6-ost mértem akkor csak 1-1,5V-ig felfutott, majd vissza 0-ra. Nem merem sokáig bekapcsolva méregetni, mert félek hogy még valami elszáll...
(#) kadarist válasza kozso31 hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Most jön a nagy táp-IC cseréje. Persze ha az összes ellenállás, kiskondenzátor jó a környezetében.
(#) katona.t hozzászólása Dec 2, 2010 /
 
Két dologra jöttem rá.
1. szar a műszerem. Kontaktos volt a föld csatlakozónál, megforrasztottam.
2. Rosszul mértem. Jelen pillanatban nem találom a közös föld pontot. Az ominózus ic (ic631) 1-es lábáról egy 220 ohm-os ellenállás a földhöz csatlakozik (18. oldal lap bal alja). De a nagy fém keret (meg pár borda/fém felület)nem csatlakozik össze.
Még küzdök.
(#) katona.t hozzászólása Dec 2, 2010 /
 
Sikerült megmérnem. 8,7 és 10V között ingadozik. 9-ről hirtelen felugrik 10-re majd szép lassan vissza 8,7-re. felkúszik 9-ig, majd megint ugrik 10V-ra.
Következő: »»   385 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem