Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   384 / 1271
(#) kadarist válasza eva.csatari hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
A kondicsere után változott-e a 6-os lábon mérhető feszültség?
(#) eva.csatari hozzászólása Nov 29, 2010 /
 
nem változott maradt 6,6v
(#) kadarist válasza eva.csatari hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Egyelőre az IC-cserét javaslom, ha az összes ellenállás és kis kondenzátor jó körülötte.
(#) eva.csatari válasza kadarist hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
veszek egy ic-ét kicserélem és meglátjuk hogy mit csinál
köszönöm segitséged maj beszámolok a fejleményröl
további szép estét
(#) fredee4444 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Nos, megint itt vagyok folytatva a tegnap estét. Támadt egy kis gondom még a táppal, az egyik FET elfáradt benne a sok probálgatástol, de orvosoltam. Megmértem oszcilloszkoppal a sorfrekvenciát, pontosan 31,25kHz, tehát az ok. Kicserélgettem a kondikat is a sorvégtranyok korul, kidobáltam mindet Fery tanácsára. Most már csak a tranyot várom, hogy lehozzák. Megmértem kozben a sorvégtrafo induktivitását, mutatott bizonyos értéket, tehát remélem azzal nem lesz probléma. A fejleményekrol még írok ha itt lesz a hiányzo alkatrész. Koszi a segítséget.
(#) kadarist válasza fredee4444 hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Rendben! Egyelőre az izzós megoldással indíts!
(#) McTaki hozzászólása Nov 30, 2010 /
 
Sziasztok van 1 Sony KV-29c3k 100Hz-es trinitron tv bekapcsolo gobmra kattan a reléje de se kép se hang és a led-je is csak addig világit mig nyomva van a bekapcs gomb. tudtok vmi. segíteni.
(#) ikszman válasza moele hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Sziasztok. Áthangolás?
Erről és más oldalakon olvasottakról jut eszembe. Amikor először szemrevételeztem a szomszéd tévéjét. Tehát csak megnéztem és nem nyúltam még hozzá, volt hang. Lépésenként a következő történt:
Levettem a hátlapot, bedugtam az antennát majd a villásdugót a konnektorba. Bekapcsoltuk a tv-t. Nem volt kép de volt hang. Elkezdtük "vakon" kapcsolgatni az elején található menü és p+ p- gombokat. Na ekkor szünt meg a hang. Lehet elállítottunk valamit?
Gondolok itt a dk/bg beállításra vagy valami hasonlóra.
Sajnos eredeti távkapcs nincs hozzá, sőt semmilyen nincs. A neten találtam olyan clatronic RC-t am jó hozzá és elég olcsó is. De lehet-e valahogy vissza állítani a menüjét másképpen is? Talán ez lenne a megoldás?
FERY-nek. Végig néztem az összes lehetséges áramkört a magam szerény eszközeivel. Nem találtam további szakadást. Üdv.
(#) kozso31 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Hali:akkor bírom nehezen bekapcsolni amikor hideg van a lakásba,egyébként nincs semmiféle torzítása mikor bekapcsol tökéletes kép van.
(#) kadarist válasza kozso31 hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
A hidegindítási nehézség tápegység-elkó hibára utal.
(#) moele válasza ikszman hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Szia !
Az elképzelhető, hogy véletlenül átállítottátok a hangnormát, akkor csak zúgás van. Próbáld meg, már írtam, hogy a TV hátulján, ha van ilyen (Scart, RCA ) csatlakozó oda dugd be a DVD-t és AV állásba tedd a TV-t (vagyis automatán, ha van kapcsolójel átállítja).
Így van-e hang ? Mindenféleképpen kell egy táv. anélkül szerintem nem tudod beállítani a hangnormát és a hangolást. Utángyártott kell és nem tanítható, mert azzal nem biztos, hogy a menübe betudsz lépni.
Üdv.: moele
(#) kozso31 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Hali:Ez a probléma könnyen orvosolható?Megmondom őszintén nem vagyok egy tv szakértő,megcsinálok én bár mit,de a tévétől tartok.Esetleg fotót tegyek fel a panelről?
(#) kadarist válasza kozso31 hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Tegyél fel képet. De azt a tápegység-elkót mindenképpen cseréld ki (C808).
(#) karcsika12 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
ok ha tudod
(#) karcsika12 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
koszi kapcs rajz van de kezdo vagyok es nem boldogulok ezzel a hibaval a ket procit csereltem szinkron jel van de a B+ csak 12 volt . A tap IC jo tap tranz jo a tapban elkot csereltem optocsattolot csereltem es megsem akarja az igasagot.
(#) kadarist válasza karcsika12 hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Szia!
Szerintem én nem írtam Neked választ. Vagy mégis?
(#) skarlik hozzászólása Nov 30, 2010 /
 
Sziasztok.
Megint találkoztam egy új hibával,amire nahéz rájönni.Egy Sony(WEGA)16:9 tv-ről lenne szó.Olyan problémám van vele,hogy bekapcsolásnál bejön a hang és a fűtés de csak 2-3 másodpercig.Amikor a fűtés bejön nincs nagyfesz.Utánna lekapcsol elkezd villogni a kijelző.Ha sokáig kapcsolgatom akkor elkapja.Van a sorkimenő mellett egy grim lámpa,annak mi lehet a szerepe(mert az nem világít).
(#) bihari laci válasza McTaki hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
SZia probáltad a fö kapcsolot ki cserélni,mert ha a kezeddel kell ,bekapcsolva tartanod ,akkor az lehet a baj.
(#) ikszman válasza moele hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Szia.
Végre sikerült szerezni egy scart kábelt. Csatlakoztattunk egy LG 6 fejes hiper szuper video recordert a tv-hez. Nincs hang.
Ami további hibára utal ezek szerint. Amit még most vettem észre ezen kívül, hogy a P- gomb ne mmüködik rendesen. Csak nagyon erős nyomásra kapcsol rendesen(Szétszerelt állapotban). Amit a műanyag mechanika át se tud adni.
Hogy nincs ilyen gomb amivel cseréljem a kisebbik baj.
Most jöhetne az amit Fery korábban írt. De mi az a KF?
Multiméter hiányában valószínűleg nem is tudom igazán folytatni. Hisz még egy ellenállást se tudok kimérni. Ha valami változás lesz jelentkezem. Üdv.
(#) eva.csatari válasza kadarist hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Vettem ic-t kicseréltem tökéletesen működik
köszönöm a segítségedet
(#) katona.t hozzászólása Dec 1, 2010 /
 
Üdv,

Segítséget szeretnék kérni. Van egy nagy 82 cm-es Grundig CRT tv-m (TS 82-675/9 TOP) amit megpróbáltam megszerelni, de csak rosszabb lett.
Használtan vettem, annyi baja volt, hogy bekapcsoláskor 5-10 percig a kontrasztos éleknél cikk-cakkos volt a kép, de ha bemelegedett azután eltűnt. 1-2 óra üzem után néha a kép felső 3-4 cm-e egy jól elkülönülő sávban világosabb lett (mintha a világosabb rész "lenyílt" volna, mint az Windows startmenü, ha automatikus eltüntetésre van állítva).
A hang alapzaj is magas volt.
Ez zavart ugyan de nem törődtem vele. De most lett egy STB-m és az scart-al kellene rákötni. Igenám, de ha scart-al kötöttem össze, úgy 5-10 percenként mintha kicsúszott volna a kábel, zizis lett a kép, szaladt oldalra, a hang is rossz volt. Rá kellett koppintani a fejére, akkor megjavult. Egyre gyakrabban ...
Most jön a lényeg:
Szóval úgy gondoltam, biztos kontakthibás valahol, hát szétszedtem, és átforrasztottam ezt-azt.
Eddig tv-ket nem szereltem, csak erősítőt, számítógépet, set to boxot, nem vagyok tisztában teljesen a tv részeinek nevével, de meg próbálom leírni, hogy mit forrasztottam át.
Először a scart körül mindent, ez egy kivehető panelen volt, kivesz, átforraszt, visszaerőltet. Majd a képcső hátulján lévő panelt (elektron ágyú?).
Ja, és kiporszívóztam, mert nagyon poros volt.
Nos azóta nem jó a kép: szélessége kb. meg van, magassága kb. a kétharmada, középen fehér csík, felül csíkozódik, ugrál, mintha próbálna kompenzálni az elektronika a bénázásomat, de nem jön neki össze.

Mit csináljak most? Amíg működött, nagyon szép kontrasztos képe volt (miután bemelegedett), és az alapzajt leszámítva baromi jó hangja!
(#) skarlik válasza katona.t hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Szia.Eltérítő íc környékét is átforrasztottad?A fényes dobozkában is lehet gond.ÍC apró lábainál.Szétszeded,és nagyítóval nézd át.(DOBOZKÁT)
(#) katona.t válasza skarlik hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Hehe. Sejtettem, hogy valahogy így zajlik majd. Szóval eltérítő ic. Ez azon a panelen van amelyik az elektron ágyúnál van? Amelyik hátra kilóg a képernyőből?
Ez nagyobb teljesítményű, sok hőt eldisszipál? Mert ott csak egy ic van, 16 lábbal és nagy bordával.
A dobozkát nem vágom. A tunerre gondolsz?
Tegyek fel fényképet?
(#) kozso31 válasza kozso31 hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Hali:Megvan a panel kép

TV panel.JPG
    
(#) skarlik hozzászólása Dec 1, 2010 /
 
Üdvözletem.tud-e valaki ötletet,UN2211,es smd tranyórol?Hol lehetne kapni?És UDZ-TE-17188-as diódáról,Hány voltos?Semmit nemtalálok róla
(#) katona.t válasza skarlik hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Na. Átforrasztottam azt az ic-t és környékét. Most mintha a kép mérete nagyjából helyre állt volna, de remeg és csíkos felül. Szóval akkor ott lesz a gond. De már kétszer átforrasztottam. Eddig még tudtam forrasztani, mit rontok el?
(#) kozso31 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Hali:Felraktam a képet

TV panel.JPG
    
(#) BarnaPili válasza katona.t hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Nem jó helyen keresed az eltérítő IC-t.A képcsövön van egy tekercs,olyan tölcsér alakú:Ez igazából két tekercs,egyik a vízszintes,a másik a függőleges eltérítő tekercs.Ebből kijön pár vezeték.Ezeket kövesd vissza.Az egyik megy egy nagy műgyantával beöntött kóbura mellé,amiből kijön 3 piros vezeték.Ez a sorkimenő.Neked a másik ágat kell tovább követned,ami egy hűtőbordán lévő IC-hez megy.Ennek az áramkörnek van baja.Valószínűleg elektrolit kondenzátorok kapacitásszegények lettek.Nézd át,továbbá keress kráteres/ kirohadt /forrasztásokat is.A hűtőbordához közeli elkók szeretnek kiszáradni.Sok sikert.
István
(#) katona.t válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
A műgyantánál elakadtam, semmi olyan nincs amiből kijön 3 piros vezeték. Már általánosan átnéztem az elején az egész panelt rossz kondik után. Csatolok pár képet, hátha azon el tudod mondani, hogy merre keresgéljek.
(#) BarnaPili válasza katona.t hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Ha van a TV hátulján egy sassziszám nevezetesen egy CUC...valami,azt írd meg.De ezen a részen nézz szét rossz kondi ügyben.
István
Következő: »»   384 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem