Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   515 / 1271
(#) skarlik hozzászólása Júl 14, 2011 /
 
Üdvözletem,mindenkinek.Lenne egy kérdésem,egy:LG 32LC52 :LCD 82cm tévé iránt.Ez tökéletesen üzemel,de nagyon meleg a procija.Engem zavar.Ha sokáig nincs bekapcsolva,később indul,voltmár olyanis,mikor csak villogott a készenlét.És most tudnék venni egy lg LG37LC51 94 cm-es tévét de törött.És azt nemtudom,hogy ennek ugyan olyan-e a főpanelja.amin a dugaljak vannak,mert azon van a proci is.Hogy mivel nagyobb,olyan-e a panel,mint kivezetései.Kicserélém.előre is köszönöm.
(#) karaszbandi válasza skarlik hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Az elektronlinén már megkaptad a választ! Nem hiszel nekik?
(#) samu81 válasza karaszbandi hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
biztos nem azt a választ várta.
(#) skarlik válasza karaszbandi hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Megkaptam a választ??Nemkaptam értesítést""
(#) karaszbandi válasza skarlik hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Azt nem is kapsz, meg kell nézned a topicot!
(#) vizipok23 hozzászólása Júl 15, 2011 /
 
sziasztok van egy samsung tvm. amikor az adás világos képet ad akkor elkezd futni a kép. szeretném sajátkezüleg nedjavitani. az ötleteket szivesen várom
(#) skarlik válasza karaszbandi hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
ÓÓÓ hát kitudja hol találom én azt meg,hová írtam!
(#) karaszbandi válasza vizipok23 hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Hajrá, ess neki!
Jó munkát!
(#) pikk89 hozzászólása Júl 15, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!
újra itt!
Van egy régi metz tv amit nem rég sikerült megjavitanom hála nektek..
de most olyan problémát produkál,hogy megy 1-2 órát és lekapcsol,utána egyből be lehet újra kapcsaolni!
forrasztások rendben vannak..
mi lehet a hiba ötleteket várok
elöre is köszönöm!
(#) karaszbandi válasza skarlik hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
(#) skarlik válasza karaszbandi hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Nefélj nemszakadok meg,de ezt a linket tudom.Most írtam,a régebbit nemtalálom,demár nemérdekes.Jólett,a szervízmenüben volt elálítva a pixxel álítás.Visszaálítottam a gyári álításokban,és azota már tökéletes.mostmár mehet a piacra.

lg-32lc52.jpg
    
(#) sunraw hozzászólása Júl 16, 2011 /
 
Sziasztok!
Lenne itt egy Daewoo tv. Alapvetően működik, de amikor standby üzembe kapcsolom, az állapotjelző led piros-zölden villog. Tudnátok segíteni, hogy melyik irányba induljak el vele?
Köszi előre is.sun
(#) (Felhasználó 51715) hozzászólása Júl 16, 2011 /
 
Sziasztok

Van egy Grundig P50-342CTI TV-m, ami nem hajlandó elindulni.
A készenléti üzemmódot jelző LED ég, de amikor bekapcsolnám a távirányítóval, szikrázik hátul a képcső panelje, és visszaugrik készenlétbe, csak egy pillanatra villan fel az adott csatorna száma a kijelzőn.
Egyelőre csak szemrevételeztem, égésnek nyoma nincs. Merrefelé nézelődjek, mit mérjek?
Előre is köszi.
(#) BarnaPili válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Húzd le a panelt a képcső nyakáról.Ha így is szikrázik,akkor a nagyfesz trafó környékén nézz szét.Ha nem ,akkor valószínűleg levegős lett a képcső.
Mikor szikrázik,akkor a képcső belseje nem virít lilán?
(#) zolika82 hozzászólása Júl 17, 2011 /
 
Sziasztok nekem van egy ORION típusú TV-ém Kb 8 éves.
Össze ugrót a kép kb.5mm csíkra ha megmozgattam függőleges irányba vagyis billegtettem akkor vissza jött a kép és később újra elment...most már hiába mozgatóm csak egy csík látszik.
Valaki tud segíteni mi lehet a baja, esetleg mit kell rajta kicserélni vagy érdemes e egyáltalán foglalkozni még vele?
Kösz előre is a válaszokat,segítséget.
(#) kadarist válasza zolika82 hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Szia!
A forrasztásokat nézd át az alaplapon.
(#) karaszbandi válasza zolika82 hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Na, akkor mostanra döglött meg az eltérítése teljesen a sok kontakthibától.
(#) ligyakeli válasza karaszbandi hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Fügőleges eltérítés meg nézted?
(#) karaszbandi válasza ligyakeli hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Nem jó helyre címezted!
(#) ligyakeli válasza karaszbandi hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Bocsi
(#) erdoszoli válasza Bigpeterson hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Szia
javaslatom az lenne hogy a nagy vezérlő IC-t keresd meg és a hang vezérlő lábai körül nézelődj, hátha melegedés hatására az ottani kondik, vagy megnyúlt ellenállások okozzák a hibát, vagy csak szimplán egy forrasztási hiba.. Elsőre erre gondolnék, illetve a megfelelő tápfeszültségeket kéne megnézni hogy jók-e? Írsz egy típusszámot akkor még akár pontosabb infót is tudnék mondani .
(#) fredee4444 hozzászólása Júl 18, 2011 /
 
Sziasztok.

Sajnos elromlott egy jo barátom TV-je (elekta ctr-2036emk). A probléma vele az, hogy nem indul be a sorvég. bekapcsolás után bekapcsol rajta a zold LED, mint normál esetben, de nem torténik semmi. A tápot meg a sorvég kornyékét átkondiztam, a sortranyó is jó, a kollektorkorében a kondit is cseréltem ujra. Az érdekes az, hogy a tápfeszek megvannak (110V, 24V, 5V) és egyik korben sincs zárlat (nem sípol be a muszer). Viszont azt vettem észre, hogy a 12V, ami táplálja az IC1-et (TA8659AN) az nincs. Márpedig ha jol néztem ennek az IC.nek kellene eloállítani a sorjelet. Még egy apróság: kikapcsoláskor a táp trafoja alig hallható sípoló hangot produkál (ez akár zárlatra is utalhat gondolom). Szerintetek mi galibázhat?
Koszi.
(#) Puklee hozzászólása Júl 19, 2011 /
 
Üdv! szeretnék kérni egy kis segítséget. Hoztak egy tv-t javításra funai 21d-8118f tipusu átlagos szines tv. A sorvégtranzisztor van kimenve ami nem nagy dolog lenne csakhogy már nem az eredeti tranzisztor van benne valamilyen 2sc-s lehetett benne most bu808 volt benne elhoztam a szokásos sekép sehang csak a készülékből a folyamatos "lüktető füttyögés" ahogy én hívom. Kivettem a tranzisztort persze rögtön sejtésem szerint a hang vissza is jött csak ám találtam neten valahol hogy c5388 tipusu tranzisztor megy bele sajnos nemtudom hogy igaz e na mindegy én bu508dr-t raktam bele ez volt a hirtelen fellelhető legerősebb ecélra való tranyó. beleraktam az ismerősnél de változatlan a helyzet nem megy a tv.(máshol sima cserével már javítottam ilyen tv-t) szóval milehet még a gond? hallottam még hogy a báziskörben valahol van egy 10u-s kondi azt érdemes lecserélni 22-esre. valamint kicsinek találom a hűtést is ha valakinek van ötlete tapasztalata segítsen már köszönöm
(#) pikk89 válasza Puklee hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
sorkimenő hibás valszeg
(#) Ricsi89 válasza Puklee hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
A Bu508-as tranzisztor nem jó ide! Vagy a BU808DF kell, vagy a 2SC5388-as. Ezek darlington tranzisztorok, a Bu508 pedig nem. Ha elkezded visszakövetni a bázisát a tranzisztornak, akkor meg fogod találni hamar a 10uF, 63V-os kondit. Azt kellene kicserélni még.
(#) karaszbandi válasza Puklee hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Ez szörnyű!
A 2SC5388 az keményen darlington. A BU508DR az meg csak síma!
Ez borzasztó!
Ekkora bakikat elkövetni egy "szerelő"nek, ez azért sokk.

Ez ha nem tévedek egy mezei 11AK30 belű TV. Csak dícsérni tudom a hozzáértésedet.
(#) Puklee válasza karaszbandi hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Félreérted a bu-t eredetileg nem én tettem bele hanem az volt benne egy 808 as és igy azt tettem bele mert az volt benne csak utána fórumon nézelődtem(meg előtte is csak akkor még kevesebb info hiányában) azt hittem hogy más tipusra vonatkozik mert utólag kiderült hogy a tipusszám nem ugyan az szóval gondoltam akkor lehet nem véletlen van benne sima bu. Magyarán itt az a baj hogy semmi kapcsolásom infom nemvolt a tv-ről anélkül meg nehéz valamit is csinálni de már megszoktam hogy itt az ember segítség helyett beszólást kap vagy ha kap segítséget akkor beszólást is elvégre ha valaki már kivette az eredeti tranzisztort akkor én honnan tudjam hogy abba mi megy. Időközben megtaláltam amit keresek csak örültem volna ha itt kapom meg rendesen egyébként meg főleg hangfrekis dolgokkal foglalkozom a tévéket mindig is utáltam ezt is csak szivességből vállaltam el
(#) Puklee válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
a kondi megvan arra azt javasolták hogy 22u-sat tegyek helyette bele de olyan csak 50 voltosban van azt ugy nemmerem beletenni. de végül is nem drága egy kondi. a tranyót mégegyszer mondom bu808 at rakott bele valaki de mivel nem volt infom se a tv-ről se a tranyóról így nemtudhattam hogy az 508 az sima és nem darlnington csak az a baj hogy néha rögtön támadásba fog 1-2 ember holott nem 2 hete foglalkozom ezzel csak h őszintén mondjam a tv-k sose érdekeltek ennyi kösz az infot
(#) Ricsi89 válasza Puklee hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Én nem támadtam senkit, csak azért elég merész dolog úgy berakni valami alkatrészt, hogy előtte nem nézed meg, hogy mi is az éppen. A Bu508 kicsit sem egyenlő a Bu808-assal. Most az, hogy a 2SC5388 helyett BU808 volt, az nem gáz, mert a kettő egymás helyettesítője. De az 508-as már nem az.
(#) Puklee válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
nem rád értettem bocs mondjuk való igaz de 24 óráztam(őrködés) így elég szétszórtan nekem valahogy először nem akart a gugli se kiadni semmit az adott c5388-ról az meg eszembe sem jutott hogy a bu808 at megnézem még ma vissza akartam vinni a készüléket üzemképesen mert nagy, otromba nehéz(lcdm van és szokatlan) és nemférek a műhelyasztalomon a 4x35 ös erősítő meg ott hever félkészen:S
csak hát a félkómás kapkodásból még nem sült ki semmi jó soha:S de leg a tvnek nemlett baja csak az a sima bu kiment az meg értéktelen holnap veszek bele darlingtont kicserélem a kondit meg megnézem a kollektornál is lennie kell valami kondinak de ezt majd holnap mert írni alig látok kösz az infot
Következő: »»   515 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem