Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   548 / 1271
(#) karaszbandi válasza ABU hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
És mitől?
Titok?
(#) ABU válasza karaszbandi hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Hát igazából én rontottam el. Az asztalon volt az alaplap és a nagyfesz tappancs beleakadt a ruhámba. Amikor felkeltem lerántottam a földre és megrepedt egy kicsit a nyák. Nem is lehetett látni, mérés közben kiderült, hogy nem kap tápot a tuner, erős fény alatt észrevettem a törést. 4 vezetősávot kellett áthidalni. Sajnos ez nem az én napom ma, mert az első összeszerelésnél kapcsolnám be a tv-t, de nincs a főkapcsolón gomb. Az udvaron találtam meg. Leesett, amikor kifújtam belőle a port.
(#) karaszbandi válasza ABU hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Jaaaa!
(#) koviati hozzászólása Okt 19, 2011 /
 
Sziasztok.
Van egy 72cm-es 100 hz-s Samsung tv-m.
Ma a bekapcsoláskor csak valamilyen furcsa hangot adott, mintha valami eldurrant volna benne, de nem kapcsol be. Valami kattog a belsejében folyamatosan, mintha valami relé lenne, de az elején sem világít a led.
Mi lehet a gond.
(#) karaszbandi válasza koviati hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Elromlott, tessék elvinni javítóba!
(#) blackdog hozzászólása Okt 20, 2011 /
 
Sziasztok!

Az minek a hibájára utal, hogy a képernyő két széle ívesen behúzódik?
Egy ideig segített rajta egy-két határozott ütés, de most már az sem segít.
(#) kadarist válasza blackdog hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Szia!
A raszterkorrekciós áramkör alkatrészeinek forrasztáshibájára utal ez a jelenség. A sortrafó körül keress repedt forrasztást.
(#) Vatti válasza blackdog hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Szia,
pofozás helyett inkább már akkor át kellett volna forraztgatni amikor jelenkezett a hiba, mert akkor még csak kontakt hiba volt
(#) blackdog válasza Vatti hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Nem az én TV-m. Én nem tudnék megpofozni egy elektronikai eszközt
Apám kínlódik vele.
Engem meg érdekel, hogy esetleg javítható-e és ha igen akkor hol.
Ha lenne kedvem belenézni.. Csak a TV javítás számomra nem jártas terület.
(#) horvathrobert2006 hozzászólása Okt 21, 2011 /
 
Sziasztok.Kéne nekem egy kapcs.rajz egy Lg-32Lb 75 lcd tv aminek rossz a tápja.A pupos kondikat kicseréltem,de van egy elégett ellenállásR51,aminek nem tudom az etreket,és nem találom a táp kapcs.rajzát sehol(Y32DVR).ha valaki tudja az értékét,vagy kapcsolási rajzot tudna nekem küldeni azt nagyon.
(#) Ricsi89 hozzászólása Okt 21, 2011 /
 
Sziasztok!
Adott egy Samsung CK5322z típusú tv. A hiba az, hogy nem jegyzi meg a beállításokat. A csatornákat el lehet menteni, de a beállítások egy áramtalanítás után eltűnnek. A fényerő is szinte nullán lesz, hangerő is elmegy, szín, stb minden. Készenlétben megtartja, de áramtalanításkor ezek valahogy elfelejtődnek. Mi lehet a gond?
(#) karaszbandi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Memória csere.
(#) horvathrobert2006 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
eeprom gond lesz,cserélni kéne.
(#) Ricsi89 válasza horvathrobert2006 hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Egyszerűen csak kiveszem és teszek másikat, vagy van benne olyan adat, amit bele kellene írni?
(#) Ricsi89 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
Kicseréltem az eepromot, 85C72 volt bent, helyette 24c02-t kaptam, ami elvileg helyettesítője az eredetinek. Most beállt egy alap értékre, viszont semmit nem jegyez meg, mintha nem is lenne benne a memória. Még a csatornákat sem jegyzi meg.
(#) kadarist válasza Ricsi89 hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
Szia!
Rakj bele eredeti típusút. Ha így sem lesz jó, akkor fel kell tölteni alapadatokkal a memóriát (.bin kiterjesztésű fájlok). Helyettesítő: Bővebben: Link
(#) Ricsi89 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
Közben megoldódott. Az eredeti IC 7-es lába egy RC oszcillátoron volt. Az újnál pedig ott NC láb van. Megszakítottam a fóliát, hogy hátha az kavar be és tényleg az volt. Ezután már el is mentett mindent.
(#) Tommy89 hozzászólása Okt 22, 2011 /
 
üdv. van egy orion color 4230rc tipusu TV-m. színes, de a képernyő bal oldala függőlegesen (kb7cm) fekete fehér.. ez mitől lehet?
(#) marciart hozzászólása Okt 22, 2011 /
 
sziasztok!

Thomson 53RW87E tipusu crt projektoros tv a következő hibát csinálja, bekapcsolás után 2-3 percig szalad a kép majd ezután 45fokos csíkok vannak a képen, az osd mind végig jó.
Ezt a hibát az AV ék ról is ugyanugy csinálja. Gondolom a digilap körül lesz a hiba.
(#) horvathrobert2006 hozzászólása Okt 22, 2011 /
 
Sziasztok.Tud nekem valaki egy EAY 43596801 tápegységhez rajzot szerválni.Lg tv hez kellene.Köszi
(#) kaluzsa hozzászólása Okt 23, 2011 /
 
Sziasztok! Van egy lg tv amin nincs készenlét bisztositékok jók! Van valakinek ötlete mi lehet a baja? vagy mit kell kimérni?
(#) szabodenes válasza kaluzsa hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Nézd meg a sortranyót!Az megy tönkre leggyakrabban,de lehet zárlat a táp körül is,(ha egyáltalán működik).
Az elektrolit hibák is okozhatnak gondot.
(#) horvathrobert2006 válasza kaluzsa hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
TÁPOT NÉZD MEG.A pufferkondin megvan a 310V?
(#) deak francis hozzászólása Okt 23, 2011 /
 
Kezdő vagyok és azt szeretném kérdezni,hogy mi is a tv-nél a SERVICE MENU?Mit lehet állitani vele?Köszönöm szépen...
(#) bihari laci válasza deak francis hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Szia ott lehet el ,végezni a be állitásokat a tv-nél,ha szűkség van rá, ha nincs akkor ,nem kel hozzányulni mert lehet hogy jobban ,el állitjuk.
(#) deak francis válasza bihari laci hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Helo De példéul mikor van szükség rá?
(#) bihari laci válasza deak francis hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Ez a tv -töl függ , milyen problémájábol adodik de ,általában a képernyő méretezési , korekciokat szokták állitani ,és egyebeket is, a távirányito segitcségével.D ha nincs baj a tv-dnek akkor ,nem érdemes piszkálni.
(#) mihalyi5 hozzászólása Okt 23, 2011 /
 
LG LCD tévé tipus:RZ-27LZ55
Hibája:a kijelző felső és alsó részén a 16.9-es csíknál beégés van jelen,már az elején amikor bekapcsolom a készüléket,és a kijelző felsőrészén sötétes csíkok láthatók,nem túl zavaró,de látszik,ki tudja,hogy mi lehet a baja?Köszönöm!
(#) deak francis válasza bihari laci hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Volna egy kis bibi egy 11ak30-al.Tuner elhangolodás bemelegedés elött.A MENU igy jelenik meg..
(#) deak francis válasza deak francis hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
itt a kép
Következő: »»   548 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem