Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   579 / 1271
(#) kadarist válasza kferi65 hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Csak tán nem füstölne el, de ha annyira elállítod, hogy egyáltalán nem lesz képed, akkor még a szervizmenüben sem tudsz állítgatni, mert nem látsz semmit sem. Tehát csak óvatosan. Állítsd vissza képgeometriát az eredeti értékekre.
(#) kiskomo hozzászólása Jan 24, 2012 /
 
Sziasztok! Van egy Matsui tv/dvd 1410-es tv.11ak46-10 számú panellal.Készenlétben a tápban p6nk60zfp fet ütemesen kattogó,(ciripelő) hangot ad.Nem tudom a hibajelenség okát.Ha valaki tud segítsen.Előre is köszönöm!Elkókat cseréltem.
(#) kferi65 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Most eljutottam odáig, hogy kb jóóó a geometria,,és még be is kapcsol,,de várom az estét, mert akkor van valamelyik adón az az adásszünet embléma amin vannak a rácsok meg a szinek ...majd akkor véglegesitem a dolgokat.

Köszönöm a segitségeket...
(#) kadarist válasza kferi65 hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Na most próbáld ki normál üzemmódban is, mert van, hogy a szervizmenü bekapcsolása alatt nem működik a sugáráram-figyelés.
(#) kadarist válasza kiskomo hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Szia!
A kattogás a trafóból jön, és ez általában zárlatos sorvégtranzisztor miatt van.
(#) kferi65 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Ezzel a beállítással most úgy néz ki működik,,és még a kikapcsoláskor egy pillanatra megjelenő dugóhúzó alakú spirál sem jelenik már meg a képen.
(#) kiskomo válasza kadarist hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Köszönöm a választ! DE ha bekapcsolom tökéletesen működik,létezik?
(#) kadarist válasza kiskomo hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Ja hát azt nem említetted, hogy egyébként meg semmi baja. Nagyon zavaró a ciripelés?
(#) kadarist válasza kferi65 hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Konkrétan min változtattál?
(#) kferi65 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
A ...parabola... trapez és a ...v size...beállitásokon

a többit a gyári értékre tettem

vagyis ahogyan ezelött volt állitva szinte mindent a geometriás oldalon
(#) benewfy válasza gaben62 hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Neked is köszönöm a segítséget, de a fotókat azért mellékeltem, hogy könnyebb legyen elmagyarázni amit szeretnék, azt hiszem ezért lehet a hozzászóláshoz csatolni őket...
(#) BarnaPili válasza kadarist hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Ennek a generációs Samsungnak az elektronikája így reagálja le a csökkenő emissziót.A szervizmenüben el és visszaállítva a színmeghajtási értékeket az elektronika megtanulja az új állapotot.Épp a hétvégén volt egy ilyenem.AzKS3A volt.
(#) kiskomo válasza kiskomo hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Bu808dfi van benne,bu2506df helyettesítőnek jó lenne bele?Ez van kéznél.
(#) kadarist válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Érdekes vagy szomorú? Megtanulhatná szervizmenüs állítgatás nélkül is. De hát a szervizeknek meg a tévéműszerészeknek is meg kell élni valamiből
(#) BarnaPili válasza kiskomo hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
A BU808 DFI darlington,a másik meg nem.Tehát nem jó helyette.De ha megy a gép,akkor minek cserélnéd?
(#) kiskomo válasza kadarist hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Nem zavaró épphogy hallatszik.Csak idegesít hogy pulzálva kattog mint egy óra.Egyebként piros képernyő volt viszintes fehér csíkokkal.Az első indításkor.
(#) kiskomo válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Köszönöm.A ciripelés miatt gondoltam.
(#) kiskomo válasza kiskomo hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Ha nem a sorvég tranyó,akkor még mindig valami beterheli a tápot?Azért nyüszög.
(#) Papp Ferike válasza kiskomo hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Üdv!

A sorkimenő mellett van egy linearitás tekecs az ciripel!Vastagon be kell lakkozni.A pillanat ragasztót nem ajánlom mert feloldja a réz huzal védőlakkját.Üdv!
(#) Papp Ferike válasza stoky hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Próbáld megmelegíteni egy kis hajszárítóval a táp részét,ha erre beindul akkor kondikat kell cserélni a tápban,főleg a primerben.Bár még több a hiba lehetőség ekkor is.
(#) Papp Ferike válasza mazsola hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
A ferde csíkozás a visszafutási csíkok,ha letekered a sorkimenő G2 potiját eltűnik.Persze csak addig tekerd amíg eltűnik.Rá kell mérni az R G B pontokra a képcsövön.Ha 130 volt felett mérsz akkor le van zárva a cső,tehát a videó fokozatban van a hiba.
(#) logoutz hozzászólása Jan 24, 2012 /
 
Van egy lcd tévém, ami nem színhelyes képet mutat, szinhőmérséklettől függően túlzottan kék, zöld vagy piros tónusú a kép. A menü és egyéb feliratok problémamentesek, tehát a hozzákevert adatnál lehet a gond elképzelésem szerint. Hol keressem, honnan induljak el a problémával?
(#) mazsola hozzászólása Jan 24, 2012 /
 
Szia Pili!
Most kezdek el majd méregetni.Sajna nem vagyok TV szerelő, csak hobbiból csinálom. Néhány régebbi Orion TV-t már sikerűlt életre keltenem, ehhez típushoz viszont még rajzot sem találok.Ha meg tudnád mondani, melyik a sgédrács?
(#) mazsola hozzászólása Jan 24, 2012 /
 
Üdv!
A képcső nyakán lévő panelon az áramkör megkapja a 200 voltot. A képcső nyakán lévő hat tüske: balról jobbra:1-barna:0 2-szabad 3-barna-fekete:0 4-szabad 5-fehér:110 volt 6:fehér-500 voltos méréshatárnál kiakad a mutató.A ferde csíkok persze hogy eltűnnek, ezt is végigjátszottam már. Kösz hogy foglalkoztok velem.
(#) BarnaPili válasza mazsola hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
A segédrács G2 néven is fut.A sorkimenőtrafóból kijön 3 különböző vastagságú vezeték.A legvékonyabb megy a képcsőlapra a panelba.Az a G2 vagy segédrács.300-600V között szokott lenni.A többit a kolléga feljebb leírta.
(#) jancsi8511 válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Köszönöm hogy segítettetek Karaszbandival.
Csak tegnap volt időm kiforrasztani és kimérni a tranyót és tényleg át volt ütve.
Ezt a C5388 at csak BU808 al lehet helyettesíteni?Mert ami itthon volt az is döglött volt és ahogy néztem a boltok katalógusaiban már kifutott darab.
A C613 as kondit könnyebb kicserélni mint méregetni pár forintos darab nem?
(#) kadarist válasza jancsi8511 hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Szia!
Kapható a 808-as: Bővebben: Link
(#) kiskomo válasza Papp Ferike hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Üdv! Köszönöm a tanácsot,kipróbáltam.Ugyanaz a hibajelenség.Az nem lehet hogy az opto csatoló környékén van valami?
(#) kiskomo válasza kadarist hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Üdv!Még mindig nincs meg a hiba.Tudnál segíteni hogy mit nézzek még át?Köszönöm.
(#) kadarist válasza kiskomo hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Meg kellene nyomkodni csavarhúzóval a hálózati trafót ciripelés közben. Ha eközben elhalkul, akkor a trafó lazult meg. Készenlétben is hallatszik ez a hang?
Következő: »»   579 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem