Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UAA 180 - A277D
Lapozás: OK   1 / 3
(#) Stewe hozzászólása Máj 27, 2010 /
 
A keletnémet gyártású A277D hibrid LED-meghajtóval valamikor régen építettem futópontos kivezérlésmérőt, ahol nem a fénycsík hossza változik, hanem vándorló fénypont jelzi az aktuális értéket. (Kisebb áramfelvétel, nincs változó fényerő, stb.) Arra vagyok kíváncsi, hogy az UAA 180-at használta-e ilyen kiépítésben, képes-e rá, vagy csak a fénycsíkosat támogatja?
(#) Dempsey válasza Stewe hozzászólására (») Máj 27, 2010 /
 
Szia!

Én úgy tudom hogy A277D-nek a helyettesítője az UAA 180, ebből gondolom hogy képes rá.
(#) Hp41C válasza Stewe hozzászólására (») Máj 27, 2010 /
 
Szia!

Az UAA180 csak vonalas módot tudja, az LM3914, LM3915, LM3916 a pontszerűt is tudja...
(#) Szebence hozzászólása Máj 27, 2010 /
 
Ha már megnyílt ez a téma, akkor én is kérdeznék...

Pár hónapja venni akartam egy boltban UAA180-at.. Mondták, hogy nincs, de tudnak adni helyettesítőt (nem tudom a típusát) ami 400Ft, de abból csak 1 db van már. De tudnak adni egy másik helyettesítőt is, aminek 800Ft a darabja...
Ez miért van, hogy ilyen nagy árkülömbségek vannak helyettesítők között? Meg akkor most a helyettesítőnek is helyettesítője van?
Nem igazán értem...
(#) Stewe válasza Szebence hozzászólására (») Máj 27, 2010 /
 
Az UAA 180 biztosan helyettesíthető az A277D-vel, (NDK gyártású, valószínűleg ezért alacsonyabb az ára, talán kétségesebb a megbízhatósága) visszafelé nem biztos a dolog, ugyanis azt a kiépítést, amiben 20 évvel ezelőtt én az utóbbit használtam, a Siemens változat adatlapján egyszerűen nem találom. Azért mertem témát nyitni, hátha régi tapasztalatokkal rendelkező is ráakad, és nem sikkad el egy több száz postos témában.

Egy orosz oldalon van az NDK csoda két applikációja, az alsó megvalósítása kérdéses UAA 180-nal
(#) szamóca válasza Stewe hozzászólására (») Máj 27, 2010 /
 
1986 os rádiótechnikában Sípos funkcionális áramkörök sorozatában van a leírása ezeknek a LED meghajtó áramköröknek, ha jól emlékszem. A Siemenses UAA-k és az NDK-s variánsaik között van valami kis különbség ha jól tudom, de már nem emlékszem hogy mi. Nem is érdemes már foglalkozni velük, mert kihalt gyártmányok. Az LM 391x sor is régi, de még kapható, ráadásul egy kapcsoló segítségével tudja a pont vonal módot váltani.
Az UAA 170 16 Ledesére is jók, ha nem kell ilyen szintű felbontás.
(#) Stewe válasza szamóca hozzászólására (») Máj 27, 2010 /
 
Akkor megosztom a részleteket is:
Régi panelen van 3 db félholt A277D (fényerőszabályzó bemenet kiakadt) fiókban pedig van 3 db új UAA180. Csak azt szeretném tudni, hogy biztosan beültethetem-e a tönkremenetel veszélye nélkül...
(#) dB_Thunder válasza Stewe hozzászólására (») Máj 27, 2010 /
 
Gyanús a dolog...
Valamiért kimúlt az eredeti ic-k bemenete. Pedig a fényerő bemenet elbírja a teljes tápfesz tartományt.
Ennek utána kellene nézni..
(#) szamóca válasza Stewe hozzászólására (») Máj 27, 2010 /
 
Egy Lengyel oldal szerint csereszabatosak.
Egy másik Lengyel oldalon az UL 1980N Unitra gyártmány is csereszabatos vele. Sípos nem írt semmit erről.
(#) Szebence hozzászólása Máj 27, 2010 /
 
Értem, köszönöm a válaszokat!
(#) Stewe válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 28, 2010 /
 
Egy beázott gépkocsiban ment tönkre, elég sok minden benézhetett a panelra. A diszkrét cuccok már jók, ezeket a pótolhatatlan darabokat viszont még nem mertem megkockáztatni.
(#) Stewe válasza szamóca hozzászólására (») Máj 28, 2010 /
 
Sok helyen állítják, hogy az alapkiépítés nagyon hasonló, még orosz (szovjet?) kiváltója is létezik, de az sem beszerezhető, én arra vagyok kíváncsi, hogy tapasztalata van-e valakinek az UAA180 futópontos járatásával kapcsolatban. Ha kapok egy linket a lengyel lapra, nagyon megköszönöm!
(#) Stewe válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 28, 2010 /
 
A futópontos 16 LED-es változat gyártását sem tartom véletlennek...

A képen az alapkiépítés van, a négyesével fűzött LED-ekkel. nekem a másik lenne fontos.
(#) piros1 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 28, 2010 /
 
Ez a (gyári?) panel nekem is megvan, de a klónját alaposan át kellett építenem, hogy megfelelően működjön.
(#) klemo86 hozzászólása Máj 29, 2010 /
 
Szerintem ritka-hitvány az UAA180, sokat szenvedtem vele kiskoromban - az első tökéletesen működött, aztán egy másik is, de utána életre valót nem tudtam már összehozni… Ja, és drága is, mert ritkaságszámba megy a dolog, az LM39xx-esek százszor többet érnek, olcsók, és sokféle módon lehet velük variálni
(#) samubá hozzászólása Júl 10, 2010 /
 
Üdvözlet mindenkinek. Az alábbi gondom van,szeretném az UAA180 ic vel 0 V tól 12 V ig a feszültséget kijelezni 1 voltonként.Elöre is köszönve.
(#) Stewe válasza samubá hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
0V és 12V között i feszültséget egy osztón keresztül a bemenetre vezetve nincs probléma a kijelzéssel, mindössze arról kell gondoskodni, hogy az IC nek legyen megbízható, 12V körüli tápfeszültség, függetlenül a mért értéktől.
(#) Stewe válasza samubá hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Kiegészítés: Az IC-t 8V alatt még nem láttam alkalmazni.
(#) attyla85 hozzászólása Okt 7, 2010 /
 
Szeretném megkérdezni, hogyan lehet egy "UAA 180"-as ledmeghajtó IC-nek a fényerejét növelni?

Várom a segítséget!
Előre is köszönöm!

Üdv!
(#) pinyó39 válasza attyla85 hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
LED ek helyére optocsati, amivel triakot vezérelsz ami 230as izzókat villogtat, ez már elég fényes? (15 éve használja a cimbim bulikra).
(#) Medve válasza attyla85 hozzászólására (») Okt 8, 2010 /
 
A 2-es lábon lévő osztóval lehet a fényerőt állítani, ha ez kevés, használj nagy fényerejű LEDeket.
(#) cimopata hozzászólása Ápr 22, 2011 /
 
Sziasztok!

Összeraktam a kapcsolást A277-el de nem hajlandó működni.

Az Uref mint-t (16-os láb) 0V-ra tettem az Uref maxot (3-as láb) 1,2V-ra.
A bemenetet (17-es láb) hiába állítgatom 0-5V közt, egyik led sem villan fel.
Próbáltam Urefmax-ot 12V-ra kötni és így 0-12V bemenőfeszre sem reagál.

Csak akkor villannak fel a ledek sorba, ha az Uref max-ot 300mV-ról letekerem 0V-ra.

Szerintetek halott az IC?

Köszi, üdv!
(#) Medve válasza cimopata hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Helo, úgy tűnik halott, különösen, ha a bemenetre és az Uref max-ra 12V-ot kötsz. A vezérlő bemenetekre max. 6,2V-ot tehetsz.
(#) cimopata válasza Medve hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
12V ráadása előtt sem csinált semmit.

Mindegy, megoldhatónak látom az Uref variálásával is.
(#) gulu19 hozzászólása Máj 10, 2011 /
 
Üdv!
Valaki meg tudná mondani hogy hogy lehetne megcsinálni ezt az ic-t feszültség kijelzőnek ? Keresgéltem neten de vagy én vagyok béna vagy nincs sehol ...
(#) Medve válasza gulu19 hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Hello, ne haragudj, de az előbbi. :google:
(#) gulu19 hozzászólása Máj 13, 2011 /
 
Ezt az ic-t be lehet úgy kötni hogy futófényes legyen?mert a wartburg átfolyásmérőn a hőmérséklet jelző ledeknél csak mindig egy világít .
(#) kadarist válasza gulu19 hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Persze, az a "dot" mód.
(#) steelbird válasza gulu19 hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Ha jól emlékszem rá, akkor az UAA181 volt a pontkijelzős ic, a 180 -as nem jó arra a célra.
Ehh megelőztek. Biztos? Nekem úgy rémlik, hogy azt más ic -vel csináltuk annak idején.
(#) steelbird válasza gulu19 hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Megvan! Az UAA170 -es ic volt a pontkijelzős meghajtó, azokkal építették a ledes rádióskálákat, stb...
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem