Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   11 / 274
(#) Takee válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 19, 2006 /
 
ez sajnos így van...de! asszem két kondi lesz rossz benne ki kéne cserélni aztán tudok róla infót adni!

üdv
(#) szabi83 válasza Takee hozzászólására (») Ápr 19, 2006 /
 
burkolt reklám Bocsi Topi..

600ft ért van a hqvideoban EZ a trafó 2*8v os kivezetése 2*7A -t tud biztossan(én 1ik ágában 9A-t mértem) 10.3VDC-n
azaz kb 180VA -es cirka 600FT sztem tda2030a -s hoz kiváló pl házimozihoz, nem kell drága toroid pl .
"nem kerül többe a leves, mint a hús"

megj: a trafó kivezetései:
2*8v, 1*40v és 2*2v

nya remélem nem bannol Topi, ez közérdekű volt :yes:
(#) Norberto válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 19, 2006 /
 
És ezt a teljesítményt tartósan is bírja, ha épp évekig hallgatod minden nap több órán keresztül az erősítőt? Vagy csak pár mp-ig mérted azt a 9 ampert? Mennyire melegedett? Egy toroid is majd' szénné égeti az ember kezét, ha tartósan 9 A-rel terheli az ember...másik: + - 10V-tal működik a TDA2030 biztonságosan és torzításmentesen?
(#) szabi83 válasza Norberto hozzászólására (») Ápr 19, 2006 /
 
9A volt olyan 2-3 secig utána 7.5A volt 2-3 seccig aztán lekapcsoltam.. 220µF/50v -os kondit tetem csak rá, lehet azért esetle 9 ről 7.5-re.

ha vmi áram alatt van/volt nem szoktam tapizni, elöbb meg mérem, h van-e benne "még", de ez esetben el kellet mennem itthonról pont, szal csak kikapcsolni volt időm

a tda sztem elmegy, ha vki kocsiban használa ott ugye 12-14VDC van jelen, vki pctápról.. ez meg ugye 20V.
(#) redcar válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 20, 2006 /
 
Hali!

Szerintetek, ha egy jó nagy kondival felpufferelem a feszt a kocsiban 18-20V körülire elbírja fent említett összeállítást? Egyáltalán kb mekkora pufferkondi kellene ehhez? Találtam egy kapcsolást, ahhol a tda 2030-sal meg két tranyóval egy kb 40W-os erősítő építhető ennek minőségéről tud valaki valami infót, vagy jobb ha a hidkacsolálos megoldásban gondolkodom?

üdv RedCar
(#) dbase válasza redcar hozzászólására (») Ápr 20, 2006 /
 
Kíváncsi lennék hoyg puffereled fel:yes:
(#) szabi83 válasza dbase hozzászólására (») Ápr 20, 2006 /
 
én is...

sztem a kondi csak arra jó, hogy ha hirtelen sok áram kellene, akkor ott a kondiból le tudja szívni..

de ha neked sikerül 12-14V ból 18-20V -t csinálni kondival akkor sok sikert
(#) isamisa válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 20, 2006 /
 
Szabi83! Hogy mérted? egyszerüen rövidre zártad a trafót? Amugy mekkora a rézvezeték keresztmetszete? Mert hiába jön rajta több át az akkor már nem biztonságos, mert túságosan melegedik.

Már miért ne müködne +-10 voltról? szerintem igen csak jól kell menie. Hisz az abszólut értékben 20V és én csak sima tápról ( Adapterről) 12V-ról is hajtottam, Igaz nem volt nagy teljesítménye, de Norbertó szerinted ez nem biztonságos üzem?
Ja és ha két trafót vesztek akár dual-monoban is mehet a két oldal. Az is jó megoldás!

RedCar: a tranyós kapcsolás szerintem többe kerülne mint a sima hidalt, de ha csak sima tápod van akkor megoldás lehet, Ha jól emléksze +14V-ra 28Wattot ir? Nem? De lehet felesleges ezzel az Ic-vel csinálni erőssítőt kocsiba, vannak direkt ilyen ic-k is.

Isa (szerkesztve)
(#) redcar válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 20, 2006 /
 
ott a 2 pont


Egy +/-12V os táp lebegett lelki szemeim előtt aminek a kondijáról vették le a nagyobb feszt de ugye ez középleágazásos trafóval valósult meg sorry.


Viszont kicsit tovább gondolva a dolgot, ha a +12V-ból -12V-ot csinálok, és mellette egy +12V-osat is az ugye már 24V fesz különbség nem?

ha hülyeség az egész szóljatok.

egyébként a hidalt kapcsolás álltal leadott teljesítmény elég, hogy egy subot meghajtson(egy kissebbet persze)?

na jó befejeztem RedCar
(#) pakibec válasza redcar hozzászólására (») Ápr 21, 2006 /
 
Sziasztok!

Van 6 db hangfalam (5 40W 4 Ohmos, és egy 60W-os subom), ezekhez szeretnék egy végfokot építeni. A bemenő jel a PC-ről menne.

Vettem egy TDA2030-at, főként próbaképpen (1 csatorna először), mostanában építem meg a forumon lévő kapcsolás szerint.

A kérdésem megfelelő bemenő jelnek a line out szintű jel? Hangerő szabályozást hogy oldjátok meg? Csak a végfok előtt szabályozható?

Előre is kösz a válaszokat.
Üdv
(#) vinjos válasza pakibec hozzászólására (») Ápr 21, 2006 /
 
a hangkártyáknak a kimeneti jele megfelelö hozzá....
hangerö szabályozást legegyszerübben egy potival tudod megoldani az erösitö bemenete elött....(47Kohm log)
(#) isamisa válasza vinjos hozzászólására (») Ápr 21, 2006 /
 
Ehhez még hozzátenném hogy nekem le kellet vennem a hangkártyám hangerejét a felére mert túl hangos volt ugy (Sound Blaster Live!). Én 100kOhmos potit használok a végfok előtt.
Isa
(#) pakibec válasza isamisa hozzászólására (») Ápr 21, 2006 /
 
Kösz a tippeket, akkor poti lesz elé.

Gondolom a táp legalább olyan fontos, mint az erősítő, még gondolkozom milyen megoldás lesz. Valaki írta korábban, hogy megfelelő trafó 500Ft körül már kapható, de én inkább 10 ezer körül láttam. (100W környéke)

Mind1, először körbenézek a témában.
Üdv!
(#) isamisa válasza pakibec hozzászólására (») Ápr 21, 2006 /
 
[off] Ha nagyon sokat akarsz adni rá vehetsz toroidot de felesleges. Én megint most vettem egy Pioneer erőssítő trafóját ami volt, olyan 150-200Wattos (még nem mértem meg rendesen) 500Ft-ért a piacon. Hiába... nekem az a legjobb beszerzési forrás
(#) pakibec válasza isamisa hozzászólására (») Ápr 21, 2006 /
 
Hát ez durva, körül kell néznem piacokon :eek2:

A másik megoldás, amin gondolkozom, hogy a PC tápjáról húzok le 12V-ot. Egy jobb darab van benne (Bluestorm), elvileg a leírása szerint lead 14 A-t is. Nem tudom, hogy egyáltalán alkalmas-e a PC táp ilyen feladatra.

Van tapasztalatotok ?
Üdv
(#) szabi83 válasza pakibec hozzászólására (») Ápr 21, 2006 /
 
ne kockáztasd a pc-det, nem éri meg! vagy külön táp..

hqvideoban van 600ft -ér zsír új, az tökéletes, és jobban is szólna, mint a pc tápról. 12V helyet 20V..
(#) pakibec válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 21, 2006 /
 
Kösz a tippet, megnéztem a HQvideo honlapját, hát van néhány trafójuk.

Ha egy kicsit számolgatok: 5*40W+60W az 260W-os kellne, de nem akarom max. teljesítményben megépíteni, még, ha a felével számolok is, kis ráhagyással 150-200W-os trafó kell.

A HQvideo keresője szerint ilyen trafók kb 4-5000Ft körül mozognak, +-20V (19-30) kimeneti fesszel, ami kicsit sok, de ha nem asszimetrikus V-vel hajtom meg (azaz az ic negatívját 0-ra teszem), akkor jó lehet.

Te melyik trafóra gondoltál?
Üdv
(#) szabi83 válasza pakibec hozzászólására (») Ápr 22, 2006 /
 
(#) isamisa válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 22, 2006 /
 
Szerintem is jó lehet ami szabi83 mutatott. Legfeljebb veszel belőlle kettőt, vagy hármat. Ha meg van pénzed akkor nézd meg ezt: 2x24V 200Watt Mondjuk ez inkább 6000Ft

Ezzel sokkal jobban el tudsz majd operálni. Gondoj bele hogy ebből milyen jót tudsz csináni majd. A sec fesz legyen inkább 24 volt. mert ha az egyik ágát használod fel akkor olyan 33-32Voltod lesz. Az simán jó a TDA-nak, nekem is 24V-osról megy. Szóval ha beruházol akkor ebben gondolkodj mert tovább tudsz majd lépni pl egy másik erőssítőbe. A legtöbb ugye +- 35V-ot igényel. Arrol nem is beszélve hogy mindkét szekundert fel tudod használni, most is, ha érted mire gondolok....
Isa
(#) pakibec válasza isamisa hozzászólására (») Ápr 22, 2006 /
 
Köszönöm a tippeket!

Sok adatot nem ír erről a 004-es trafóról, ez kb. hány wattos? Egy kapcsolásban több trafó? Gondolom párhuzamosan, de még nem láttam ilyet, vagy csatornánként gondoltad?

Nézegettem a TDA 2030 ajánlott kapcsolásait, néhány esetben kell nekei a szimmetrikus tápfesz, de az adtlapja szerint a 2*24V már egy kicsit sok

Üdv
(#) szabi83 válasza pakibec hozzászólására (») Ápr 22, 2006 /
 
tekercsei: 2*8V, 1*40V, 2*2V

a 2V és a 40V naon vékony drótból van.

a 8V -os az 1-1.5 mm-es sacc.. rövidre zárva mértem 1ik ágán 9A-t, de azt mondták a nagyok, h nem így kell mérni, de sztem meg mérv adó lehet !jó! 9A -t folyamatossan tételezük fel nem add le, de 6A-t tuti és ha ezt nézem akkor 20VDC(v. 2*10VDC) -n 120W.

üdv
(#) pakibec válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 22, 2006 /
 
Azt hiszem ebben az esetben tényleg nagyon jó az ár/érték arány. Jövő héten azt hiszem kicsit körülnézek a HQ-nál

Kösz a tippet még 1x!
(#) Dióda válasza pakibec hozzászólására (») Ápr 23, 2006 /
 
1N5399 szerintetek jó lessz bele nincs 1n4001-em.

1N5391.pdf
    
(#) szabi83 válasza Dióda hozzászólására (») Ápr 23, 2006 /
 
jó bele
(#) Dióda válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 23, 2006 /
 
hupsz találtam ba159-et azt már láttam benne azt teszek bele szerintem.
(#) KeserűCukor válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 23, 2006 /
 
Egy ilyen trafo elvisz egy tda-t?
Szal a 40V-os kimenetre egyet...
Esetleg kettőt?
(#) redcar válasza KeserűCukor hozzászólására (») Ápr 24, 2006 /
 
Csak egy kérdés egy autó akksijáról kb hány wattot ad le a 2030-as?
(#) dilan válasza redcar hozzászólására (») Ápr 24, 2006 /
 
A görbe alapján sztem 12Vos táppal 4Ωon 4Wnál kevesebb, 8Ωon még kevesebb.
Ezt tudja 10%os torzítással...

tda2030.GIF
    
(#) redcar válasza dilan hozzászólására (») Ápr 24, 2006 /
 
Hát a görbét nézve valóban így tűnik, de nekem az "A" jelzésű van ami elméletileg max 18V-ot bír, és itt 4ohmon lead 14W-ot. Ezt onnan gondolom, hogy az Urbán elektronikátol megrendeltem csak össze kellett rakni, és ő minden cikkében ezekre a paraméterekre hivatkozik (már jó pár éve). Ezek alapján pedig a görbe nem stimmel.
Lehet, hogy én nem értem csak, de akkor valaki tisztázhatná előttem.
Mi történik akkor ha a két tda2030a típusú IC-vel felépített erősítőm két kimenetét hidba kötöm? Egyáltalán elég ehhez a két +kimenet közzé tenni a hangszórót?
Kicsit más: ha a 8 ohmos hangszórómmal párhuzamosan kötök egy ugyanekkora ellenállást akkor ugye elvileg 4 ohmos lett, de bírja ezt az erőlködő és a hangszóró károsodás nélkül?

RedCar
(#) szabi83 válasza KeserűCukor hozzászólására (») Ápr 24, 2006 /
 
nem!! 40VAC az amugy is sok lenne (56VDC), de ez csak 500mA -rel terhelhető kb
Következő: »»   11 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem