Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   31 / 274
(#) PCB válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Szept 29, 2006 /
 
Szia !

Hogy a kapcsolás helyes -e vagy sem azt nem néztem.
De lenne egy javaslatom:

Használj GND területet, akkor megoldható, hogy ne kelljen átkötéseket tenned.

Amugy tetszik külalakra, szerintem szép

Üdv!
(#) szabi83 válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Szept 30, 2006 /
 
no megépült?
(#) Master_of_the_web válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 30, 2006 /
 
Hát ott tartok, hogy felvasalom a nyákra az alkatrészek feliratait, aztán még ma összeforrastom. A kérdésem az lenne, hogy a poti középső pontja előtt, ha 47k-s ellenálás helyett kicsit kisebb. (asszem 43K) -t teszek, az gond-e?
(#) szabi83 válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Szept 30, 2006 /
 
sztem nem lehet gond, de majd cseréld ki 47k-sra (biztos ami biztos :yes: ).
az ic 14-es láb a referencia fesz, 5V 5mA ezt osztják a potik + az ellenállás(korlátoz )
(#) Master_of_the_web válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 30, 2006 /
 
Csináltam pár fotót a NYÁK-ról. Ez az első feliratozott lemezem. (látszik is rajta)
máris megyek forrasztani...
(#) Norberto válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Szept 30, 2006 /
 
Nahát...ez marha jó! Csak kicsit halovány pár helyen...de nekem tetszik ez a feliratozás!!! Kimondottan!

Milyen technikával csináltad? Vasalás, csak épp erre az oldalra?
(#) Master_of_the_web válasza Norberto hozzászólására (») Okt 1, 2006 /
 
Igen, ezt is vasalással csináltam. Azért lett halvány, mert nem tapadt meg elég festék a lemezen, valószínűleg, ha tovább vasaltam volna, nem lett volna ilyen halvány...

Amúgy közben összedobtam a cuccot, holnap reggel ki is próbálom.
(#) Master_of_the_web válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Okt 1, 2006 /
 
Sajnos azt kell mondjam ugyanazt csinálja mint az előző előerősítőm

[link=http://hteszt.cjb.hu/img/100_3479.jpg]http://hteszt.cjb.hu/img/100_3479.jpg[/link]
[link=http://hteszt.cjb.hu/img/100_3480.jpg]http://hteszt.cjb.hu/img/100_3480.jpg[/link]
[link=http://hteszt.cjb.hu/img/100_3481.jpg]http://hteszt.cjb.hu/img/100_3481.jpg[/link]

Ja, és a 0,39uf -es kondi helyett egy 334 feliratú -gondolom 0.34uf- kondit tudtam betenni (nem volt más a boltban. ugyanúgy mint 47K-s ellenálás helyett is csak 43K-at tudtam tenni)
(#) TAdamm válasza (») Okt 1, 2006 /
 
47k-os helyett en multkor 50-est tettem.. bar ez most nem sokat segit sztem.
(#) szabi83 válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Okt 1, 2006 /
 
mind a két esetben a discmanről próbáltad?

mert azt kell, hogy mondjam, ha igen akkor azaz a discmanben lévő elem (ki)merültsége okozza!!!!

lásd mikor pcről próbáltad....

próbáld ki pcről, ne discmanről....

üdv
(#) Master_of_the_web válasza szabi83 hozzászólására (») Okt 1, 2006 /
 
A discmant nem elemről, hanem adapterről működtetem. Így is lehetséges, hogy amiatt csinálja?
(#) isamisa válasza Norberto hozzászólására (») Okt 1, 2006 /
 
[off]uhhaa
Ez tényleg nagyon jó ötlet a másik oldalt feliratozni....
Hogy nem jutott az eszembe ilyesmi, tök egyszerü.

Webmaster: tölem kaptál egy virtuális piros pontot!! :taps:
(#) szabi83 válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Okt 1, 2006 /
 
Akkor inkább azt mondanám, hogy a pl 60hz-et nem tudja át vinni a discmaned simán, hanem csak torzítással.

üdv
(#) fureszk válasza isamisa hozzászólására (») Okt 1, 2006 /
 
én 1 órája próbáltam ki a feliratozást vasalós módon. plexire és lemaratott nyákra működik.(a nem lemaratotton kívül...)
(#) Master_of_the_web válasza szabi83 hozzászólására (») Okt 1, 2006 /
 
Vagyis lehet, hogy csináltam egy előerősítőt teljesen feleslegesn, mert egész végig a discman volt a fos? Lehet, hogy a régivel is menne valami más jelforrással? holnap megpróbálom mindkettővel PCről.
(#) szabi83 válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Okt 2, 2006 /
 
Idézet:
„mert egész végig a discman volt a fos?”

valószínű :yes: :yes: :yes: :yes:

következő erősítődhőz már lesz előfokod :yes: :yes:
(#) Master_of_the_web válasza szabi83 hozzászólására (») Okt 2, 2006 /
 
Helló

Nos, csináltam mégegy bemenetet rá, ami közvetlen a végfokra megy, mivel egyik előerősítővel sem tudtam túl jó hangmninőséget elérni. Közvetlen végfokrak kapcsolt PC pedig dönget rendesen... Egyelőre lezártam ezt az ügyet.
(#) Bojtossapka válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Okt 6, 2006 /
 
Helló!
Én is csináltam egy TDA2030-as 40 W-os erősítőt, gyári kapcsolás alapján, nem szimetrikus táppal. Most PC-ről járatom, mert kiment a hangkarim egyik oldala. Nekem semmi problémám nem volt vele, csak annyi, hogy számítógépről járatva nem igazán szólja ki a basszust, míg Hi-Fi-ről szépen szól. Most az Urbán-féle erősítőt csinálom meg haveromnak, ez már szimmetrikus tápról fog menni, mert így sokkal kisebb helyet foglal.
(#) Dióda válasza Bojtossapka hozzászólására (») Okt 7, 2006 /
 
Gyerekek gondolkodtam és felvetődött egy kérdés bennem.
Minek kellenek ebbe a diódák?
Valaki elregélhetné pontosan.
Illetve lenne egy ötletem ehhez a tda-hoz de azt majd utánna.
(#) Stefan válasza Dióda hozzászólására (») Okt 7, 2006 /
 
Valaki írta egyszer hogy azok védik az ic végtranyóit de hogy mitől arra már nem emlékszem..
asszem a hangszóró indukált feszültségétől de lehet hogy ez hülyeség
(#) TAdamm válasza Stefan hozzászólására (») Okt 7, 2006 /
 
ha pl. polaritashelytelenul kotod be. Ezt tom, mert en sem ertettem, de aztan olvastam valahol. Es itt egy kis csemege csatolva.

TDAdiodes.jpg
    
(#) Dióda válasza TAdamm hozzászólására (») Okt 7, 2006 /
 
Ez oké de mi van ha nem teszünk oda diódát?
(#) fureszk válasza Dióda hozzászólására (») Okt 7, 2006 /
 
nincs védelem, ennyi
(#) Peti_85 válasza fureszk hozzászólására (») Okt 7, 2006 /
 
pl. az enyém meg dióda nélkül ment.
Sőt még most is megy. CSak kifelejtettem a nyákból, utólag meg nem akartam beletenni, de télleg megy így is szépen!
Peti.
(#) Dióda válasza Peti_85 hozzászólására (») Okt 7, 2006 /
 
Azon gondolkodtam hogy azok a diódák ugye feszültséget folyamatosan folyatják a két táppólus között eggyirányba, viszont a kettő közepén ott a hangfrekvenciás feszültség amely ugye áll negativ illetve pozitív félperiódusból ami a diódákon kijuthat a tápfeszültségre vagy pedig onnan enged be zavarokat ami rontja a hangot.
Ha kivesszük akkor ezek megszünnek illetve valahol olvastam hogy ezek maximalizálják a kimenő áramát az ic-nek és ha ez igaz akkor a tranzisztorral kiegészített sem tud többet mint a sima mert azt is visszakorlátozza.Maximum annyit érünk el a tranyókkal hogy nem az ic vége dolgozik.Nemtudom lehet hogy csak én gondolkodom rosszul de szerintem azok a diódák total fölöslegesek , pláne hogy a kimenő kondin úgy sem megy vissza semmi.
(#) TAdamm válasza Dióda hozzászólására (») Okt 7, 2006 /
 
ez erdekes, en ezt olvasram igy nagyjabol, hogy azokat muszaly betenni, a diodakat. De persze tevedni ugye emberi dolog.
(#) szabi83 válasza TAdamm hozzászólására (») Okt 7, 2006 /
 
én is úgy tudom, hogy 1A-re korlátoz.. de sztem se kell bele... Dióda leírta a miért-et.

üdv
(#) TAdamm válasza szabi83 hozzászólására (») Okt 8, 2006 /
 
egy probat meger, vmikor kiszedem, aztan meghallgatom
(#) TAdamm válasza TAdamm hozzászólására (») Okt 8, 2006 /
 
nem eghet ki tole a chip??
(#) Stefan válasza TAdamm hozzászólására (») Okt 8, 2006 /
 
mondom én ilyesmit halottam hogy a hangszóró indukált feszültségétől védi az IC tranyóit
mint a tranyóval meghúzott relés kapcsolásoknál
vagy ez nagy hülyeség?
Következő: »»   31 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem