Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   9 / 274
(#) szabi83 válasza burkus hozzászólására (») Márc 17, 2006 / 4
 
minden további nélkül, IGEN
(#) burkus válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 17, 2006 /
 
Köszi a segítséget
(#) Norberto válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 17, 2006 /
 
Idézet:
tda2030av - álló ic
tda2030ah - fekvő ic”


Ez pedig onnan jön, hogy H=horizontal, illetve V=vertical...
(#) miklosch válasza isamisa hozzászólására (») Márc 18, 2006 /
 
Nem működik az enyém... az egyik felét sikeresen elfüstöltem, mert a 3as és a 4es lábat véletlenül rövidre zártam, a másik felnénél viszont a 3as és 4es láb között csak 1, 7Vot mérek, a kimenetén viszont a tápfesz felét.. valami nem stimmel, csak nem tudom mi, a nyákon minden jónak tűnik..
(#) szabi83 válasza miklosch hozzászólására (») Márc 18, 2006 /
 
"Nem működik az enyém... az egyik felét sikeresen elfüstöltem, mert a 3as és a 4es lábat véletlenül rövidre zártam,"
ic ki, csere másikra és ne zárd rövidre... akkor ok lesz..

"a másik felnénél viszont a 3as és 4es láb között csak 1, 7Vot mérek, a kimenetén viszont a tápfesz felét.."
csatolmány, ott a táp fesz felét kell mérni, tehát ez jó! a kimeneten azért van a C4 -es kondi, hogy a DC áramot "megfogja"! tehát ez is jó.
müxik a cucc. kell kötni rá hangot és hangszórót

üdv
(#) miklosch válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 18, 2006 /
 
igen, de én ott mérek 1.7Vot, ahol a tápfesz felét kéne (4es lábon), és viszont a kimeneten mérek 17et(tápfesz fele) a kondi után!szóval ez elég érdekes, mert a kimeneten 0Vnak kéne lennie a kondi után! Egy 2200uFos 50 Vos kondit raktam bele, és a kondi nem zárlatos!
(#) Norberto válasza miklosch hozzászólására (») Márc 18, 2006 /
 
Feltöltetlenül a kondik rövidzárként viselkednek...

Tehát ha kötsz a kondi után egy hangszórót, akkor egyből más lesz a helyzet...na meg persze a bemenetről el ne felejtsd a hangforrást se
(#) miklosch válasza miklosch hozzászólására (») Márc 18, 2006 /
 
megmértem újra, most megvan a 4es lábon a tápfesz fele, s 2es lábon is a ugyan ezt a feszt mértem, és a kondi után is!
(#) Norberto válasza miklosch hozzászólására (») Márc 18, 2006 /
 
Semmi gond nincs azzal, úgyhogy nyugodtan próbáld ki!
(#) isamisa válasza Norberto hozzászólására (») Márc 18, 2006 /
 
Jaja. Hangot neki. Énnekem elsőre beindult és muzsikált szépen minden gondnélkül...
(#) miklosch válasza Norberto hozzászólására (») Márc 18, 2006 /
 
köszi a bíztatást, rákötöttem hangfalra, és műxik! már csak a másik felében kell kicserélnem az ICt.. jókorát füstölt a szerencsétlen... hát igen, kiszállt belőle a lelke...
(#) Norberto válasza miklosch hozzászólására (») Márc 18, 2006 /
 
Egyszer az enyémből is kiszállt

Íme egy fotó, ami azt bizonyítja, milyen ereje volt a feltörekvő gázoknak/gőzöknek:

tda.jpg
    
(#) isamisa válasza Norberto hozzászólására (») Márc 18, 2006 /
 
azta.... Ez nagyon durva
(#) KeserűCukor válasza Norberto hozzászólására (») Márc 20, 2006 /
 
A cikkben, ami az oldalon van ezt írják:
8-18V (de azt olvasgattam, hogy nagyobb feszultsegen adja le a teljesítményét, akkor most itt hogy szol?)
meg hogy 80mA, az hogy lehet?
utána: 8ohm 500ma
4 ohm 900mA
Most akkor ez hogy van?
Ez most akkor +-os árammal működik, ami az oldalon van?
(#) Slope válasza KeserűCukor hozzászólására (») Márc 20, 2006 /
 
Hát ez egy elég kusza kérdés... azt hittem, hogy már világos. Nem sértésnek szánom, de neked talán nem erősítőépítésnél kéne kezdened!

Nem tudom milyen cikk vagy leírás van az oldalon, nem is keresem. Amiről Te beszélsz az szimmetrikus tápról megy, ezért van megadva 8-18V.
Tegyük fel, hogy 18V-ról járatod szimmetrikus táppal. GND a közös pont 0V, a plusz tápfeszültség 18V, mínusz tápfeszültség szintén 18V. Ha ezt (előjelhelyesen!) összeadod 36V-ot kapsz. Ez a feszültség a TDA2030 maximális megengedett feszültsége, felette úgy járhatsz, amint az lenti képen is látható. Ennek az IC-nek a normál feszültsége némileg kevesebb +/- 15V, vagyis 30V. Ha 2×18V-ról járatod, akkor az már leadja a max. teljesítményét, ne növeld továb a feszt.
Namármost létezik ennek az IC-nek egy újabb változata, ami 18W névlegesre képes és 2×22V vagyis 44V-ról járatható. Ennek ugyanez a neve, azzal a különbséggel, hogy A van a végén, tehát TDA2030A.
Ha jól emlékszem Te egy olyan nyákot rajzolgattál ami nem szimetrikus tápról megy, tehát 30V-ot adhatsz neki, 2030A esetén 44V-ot.

Az sem ártana, ha tisztáznád magadban az áram, a feszültség és egyébb alapdolgok fogalmát. Végsősoron építsd meg az erősítőt végre, adj neki tápot, aztán ha eldurran az a filléres IC, akkor kérdezz újra, ha nem akkor örüljünk neki.
Ne haragudj a hangvétel miatt, de kissé elkezdett bosszantani, hogy ugyanazokat a kérdéseket darálod újra és újra! Nem személyes, és máskor is szívesen segítek, de vannak dolgok amikkel tisztában kell lenned (kérdezni is tudni kell), mert esetenként egy jó választ sem ért meg az ember, ha nincs tisztában az alapokkal.
Az erőlködődhöz sok sikert.
megj.: ha figyelmesen keresgélsz itt az oldalon, találsz mindenféle kivitelű tápot... próbáld értelmezni ezeket, mert úgy látom a szimmetrikus táp a gyengéd.
Üdv és Sok sikert!
(#) KeserűCukor válasza Slope hozzászólására (») Márc 20, 2006 /
 
Cső!
Először is köszönöm a segítséget!
Az alapokkal úgy érzem, tisztában vagyok, legalábbis azokkal, amiket felsoroltál....
Nekem ami ujdonságot jelentett, az az volt, hogy ilyen meg olyan táp....
Az egyen és váltakozó tiszta, de erről a "nem szimmetrikus"-rol csak annyit tudtam/tudok, hogy ilyen van a pc-ben.... Engem ami összekevert, hogy itt mindent láttam, hogy sima, ilyen meg olyan tápos.... 36-18-8-44stb... feszultségek.... eddig nem tudtam, hogy a pc táp ilyen, és hogy nem csak "+-" /szimmetrikus/ feszültség létezik.
Természetesen a kritikát elfogadom, igazad is van, tényleg "kicsit" tulságosan beleéltem magam az irogatásba...és a válaszok felett olykor átsiklottam, és csak ismételtem magam...
A továbbiakban ügyelek a forum "esztétikai állpotára", és mielőtt írok átgondolom, mit is akarok, bongészek, hátha megtalálom, de mindenesetre legalább 10-ig elszámolok...
Mégegyszer boccs!
(#) Slope válasza KeserűCukor hozzászólására (») Márc 20, 2006 /
 
Semmi gond, csak segíteni akarok. Pont azért írtam azt amit írtam, mert azt láttam, hogy a válasz megértésére kevesebb időt fordítottál, mint a kérdések újbóli feltételére.
Sok sikert az erősítődhöz!
(#) KeserűCukor válasza Slope hozzászólására (») Márc 25, 2006 /
 
Király az uj design, bár ez nem ide tartozik..
Néztétek Topi hangszinszabályzoját?
Összesen ez kb mennyibe van?
Tda-ra jo ugye?
Nekem 2030A-m van, szal a táp elméletileg max 22 V egyen, ennek viszont 9-16, nos van a tda-n egy pont, ahol a táp felét mérjük, ugye?
Ha erre kötném, az okozna valamilyen zavart? Nem zárnék össze valamit, amit nem kéne, nem kerülnek dolgok kozos potenciálra?
Köcce!
(#) isamisa válasza KeserűCukor hozzászólására (») Márc 25, 2006 /
 
Hi
Ne bonyolísd túl már megint Zolee

Ha jól olvastam 12V az optimális.
És a legegyszerübben ezt egy feszültség stabilizáló Ic-vel érheted el.
Ez arra jó hogy a bemenetén beengedett feszültségből csak a meghatározott értéket engedi át.
A számozása is nagyon eggyértelmü 7812-es Ic kell neked. ez egy háromlábú jószág. Ami a pozítív feszültségből 12 voltot csinál. A 78xx a pozítív feszre kell a 79xx a negatívra. 78-utánni szám a stabilizált feszültséget jelenti. 7805= 5 volt, 7812= 12 volt és igy tovább. Amire figyelni kell hogy min. 2 voltal nagyobb legyen a feszültség a bemeneten mint a kimeneten. Ezek az Ic-k 1.5 ampert bírnak de akkor már nagyon kell hűteni őket. Neked csak pár miliamper kell arra nem fog kelleni semmi. Ja és a max fesz amiből tudvágniaz 35 Volt. Dehát ezt majd megoldod. Az adapterred meg ugyis csak 24voltot tud tehát no problem..
A bekötése meg nagyon egyszerü. Van külön topic, vagy a tápegységek topicban keresd meg.

És neked nem 22V egyen kell hanem lehet a tápfesz akkár 44Volt is. Ami kapcsolást csinálsz az csak egyféle feszültséget igényel. Plussz 12-től 44 voltig. Ez elég széles taromány...
UFF Beszéltem

[off] ja és a knight ridered nyákját mega tervet dobd majd fel a másik topicba [off]
(#) KeserűCukor válasza isamisa hozzászólására (») Márc 26, 2006 /
 
Mikor megláttam Topi-ét...
Azt hittem az egész auto elektronikáját feltette
Egy csöppet bonyolult...
Ja megvan az alkatrészlista is, szal kiegészítem a doc-ot, aztán felrakom, a nyákot is már lemarattam, tesztelem, aztán csak utána rakom fel, ne vásároljatok be potyára
(#) KeserűCukor válasza isamisa hozzászólására (») Márc 26, 2006 /
 
Erről az IC-ről még nem hallottam...
A Simsonomba nem helyettesítheti a feszültségszabályzó szerepét, mert az elveszett , és az új 8e HUF
A generátorrol (nálam dinamo, szal a fesz változik), utána egyenerinyítás, kijön kb 18-23V, és azt kellene lefaragni 12-14 körülire, ami az akksit töltené
Megoldható ez vajon?
(#) KeserűCukor válasza isamisa hozzászólására (») Márc 27, 2006 /
 
Egy oldal-t elég levenni, vagy a másikat is?
Szimmetrikusnál!
(#) KeserűCukor válasza KeserűCukor hozzászólására (») Márc 28, 2006 /
 
Hali
Megépítettem a végfokot, minden kondi, dioda polarítása jó, minden szépen be van forrasztva, rákötöttem egy jelet, tápot, hangszórót, mindegyiknél ügyelve a helyes polarításra. A táp szereppét egy egyenáramú adapter, 18V-os töltötte be.
Tapasztalatok:
krkrkrkkrrkrktrtrtrtr hangok, hangerő jó, ha feltekerem melegszik az ic....
Mi lehet a bibi?
Kössz!
(#) Slope válasza KeserűCukor hozzászólására (») Márc 29, 2006 /
 
na ezt a hangot jó leírtad

Idézet:
„minden kondi, dioda polarítása jó, minden szépen be van forrasztva, rákötöttem egy jelet, tápot, hangszórót, mindegyiknél ügyelve a helyes polarításra”


ha ez így lenne, működne...

a hanggal pontosítanál, meg miaz, h a hangerő jó?
Így elsőre valami nagyfrekis gerjedésre gondolok (amit már nem hallasz, csak a tápot tépi (talán ez okozza azt a
Idézet:
„krkrkrkkrrkrktrtrtrtr”
hangot, meg fűti az ic-t)
(#) Norberto válasza Slope hozzászólására (») Márc 29, 2006 /
 
Másik kérdés: milyen az a 18V-os adapter? Ugye nem az a konnektorba dughatós kicsike kis gagyi szerkezet, amit tápnak hívnak egyesek és a kimenő árama kb. max 100mA? Az nem elég egy erősítő meghajtásához...
(#) KeserűCukor válasza Norberto hozzászólására (») Márc 29, 2006 /
 
nagyob, 1000mA
Próbára elég, mennie kéne, most nem ez a lényeg!
(#) Slope válasza KeserűCukor hozzászólására (») Márc 29, 2006 /
 
Idézet:
„Így elsőre valami nagyfrekis gerjedésre gondolok”
(#) KeserűCukor válasza Slope hozzászólására (») Márc 30, 2006 /
 
Ez alatt mit értesz?
Szerintem az IC melegedett túl forrasztáskor, mert totál lenyomtam, így a lábak rövidek voltak, szal egyből az IC melegedett, és a túlsó oldalra is átfolyt az ón...
Nem lehet valahogyan bemérni, hogy az IC jó-e még?
Kössz
(#) Slope válasza KeserűCukor hozzászólására (») Márc 30, 2006 /
 
Pl. gond van a bemeneti jel hozzávezetéseivel, vagy a visszacsatolással. A TDA-k sokat kibírnak hőben... nekem még nem sikerült forrasztással végzetesen túlhevíteni egyet sem.
Csinálj fotót a nyák mindkét oldaláról, aztán meglátjuk.
(#) KeserűCukor válasza Slope hozzászólására (») Márc 30, 2006 /
 
Digifoto tesomnál van, de a scanner ennyit tudott azért...
Nos nézzétek végig, valamit azét ki lehet venni belőle, az ic-nél azért van akkora paca, amert tövig lenyomtam, és csak a lábak látszanak a képen
HELP!
THX!
Következő: »»   9 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem