Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF2 végerősítő
 
Témaindító: proksa1, idő: Feb 7, 2007
Lapozás: OK   136 / 163
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
A -68V valószínűleg nem tesz jót a kondinak
Az NE5534 bemeneti árama nem több mint 2uA, ez 47k-n legfeljebb 100mV-ot ejthet. A mérésed szerint a 3-as láb 0,1V-tal negatívabb a 2-esnél, ettől egy hibátlan műveleti erősítő a negatív tápra húzza a kimenetet, mely esetünkben a 6-os láb. Ezen tapasztalatok birtokában az IC hibásnak mondható. Ha cseréled akkor TL071-et ajánlom, az NE5534 általában problémás ennél a topológiánál.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Minden műveletim jó. Egy működő quad végfokban mindet megpróbáltam. Pontosabb méréssel 2. láb -13.56 3. láb -13.86. Most jön az , hogy kicserélem a visszacsatolókondit.
(#) frissadam válasza frissadam hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Kicseréltem 63-voltosra a visszacsatoló kondit. Teljesen ugyan az a sztori. Nem tudom mi a hiba.
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Ez várható is volt. A Quad405 tapasztalatod ellenére a műveleti erősítő ebben a panelben hibásan működik. Gondolom azért jó pozícióban dugtad be
Próbáld majd ki egyszer TL071-gyel.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Ha van TL IC-m az megoldja a dolgot pusztán azért mert az fetes? A Quadban tud jól működni egy rossz NE IC? Ezt fejtsd ki kérlek... Amúgy precíziós tokjaim vannak nem lehet rosszul beletenni. Összesen 5 darab IC-t próbáltam és mind jól működik. A VF-ben pedig ugyan úgy rosszul.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2015
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Leírtam az összes anomáliát, a Quad-ban nem tudom mitől működik.
Annyit még megtehetsz, hogy az IC 2-es lábra direkt GND-t viszel és így mérsz feszültséget a 3-as ás a 6-os lábon. A 3-as lábra érkező negatív feszültségtől a kimenetnek negatív irányba kell billenni, mely a kimenet pozitív irányba húzza és beáll az egyensúlyi állapot.
A Quadban van a 2-es lábnak előtétellenállása?
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
A quadban is cseréljem TL-re az IC-ket?
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
A Quad-ban csak az egyenfeszültségű hurok visszacsatolásában vesz részt a műveleti erősítő, ott jó az NE5534.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Hmm. Akkor most a VF panellel "halt" meg ilyen formán az NE IC? Vagy egyszerűen az NE topológiája nem megfelelő a kapcsoláshoz és a panelem jól működik csak kell a TL Ic?
(#) steelbird válasza frissadam hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
A visszacsatoló kör DC csatolt. Az NE kimenete kiül tápra, ha nincs korlátozva a bemenetén a DC szint. Nem véletlenül voltak a régi rajzokon ezeknél az IC -knél, meg pl. a 709 -eknél a bemeneteken diódák. Nézd meg az eredeti Texas kapcsolást, ott van a bemenetekkel párhuzamosan a két dióda. Sőt, a visszacsatoló ágban a GND -re menő elkóval párhuzamosan ott van egy ellenállás, aminek többek között ez (is) a célja. Jól írja Reloop kolléga, hallgass rá. Tegyél bele TL -t és menni fog. De érdemes annál is megfogni a bemeneten a DC szintet, hogy ne mehessen az IC tápfeszültségénél magasabbra. Meg minden IC -nél, amelyik nagyobb tápfeszről üzemelő végfokban van.
A hibajelenség még a Tina szimulátorban is jelentkezik, találkoztam vele többször.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2015
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Az IC bementi lábak között tapasztalt áramfolyásra méréssel nem találtunk magyarázatot, végezd el az imént ajánlott kísérletet, abból többet megtudunk.
(#) reloop válasza steelbird hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
A bement mégcsak megjárja az NE5534-nél Bővebben: Link
(#) frissadam válasza steelbird hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Köszi!
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Szerintem veszek TL-t!

Bocs ha értetlen vagyok, csak ennyire megyek gépésszel a témával.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Bővebben: Link

Ezzel a megoldással próbálkozzak?
(#) steelbird válasza reloop hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Elhiszem, mégis kiül tápfeszre. Tapasztalatból írom.
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
A 2-es láb 47k ellenállását átkötöd egy huzaldarabbal és elvégzed a mérést.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Beraktam egy szembefordított 1n4148 párt a 2-3 lábak közé. Eltűnt a negatív táp a kimenetről. 2-es láb -0.09 V 3. lábon -0.12 V van. A gond annyi hogy nem mozdul a nyugalmi áram a poti tekerésével.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2015
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Rossz az előző hozzászólás. Elrontottam a forrasztást. Most javítottam és átkötöttem a 47k-t. A nyugalmi áram beáll. A kimeneten megszűnt a negatív táp. Kérdés ha kiveszem az átkötést akkor kint lesz e ismét az IC táp a kimeneten.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
2. -13.7
3. -13.97
Kimenet -26V

Ha kiveszem a átkötést a 47K-ról.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
47µF-al párhuzamosan egy 1K-s ellenállás vagy 10k-s?
(#) steelbird válasza frissadam hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Próbára tegyél már bele két diódát a 3 -as láb és a GND közé.

2trproba.jpg
    
(#) frissadam válasza steelbird hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Kipróbáltam ezt is, megszűnt a táp a kimeneten. A hangja most következik....
(#) steelbird válasza frissadam hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Az a baj, hogy az véglegesen nem lehet ott. Megszűnik a visszacsatolás nagy jelnél.
Tegyél bele TL -t és megszűnik az elbillenés. Az NE kiül tápra.
A végfoknak kb. 40 az erősítése, vagyis 1,5V -os jel is lesz a bemenetén max. teljesítménynél. Az ott kell, hogy legyen az IC másik bemenetén is, viszont a diódák 0,7V környékén vágnak.
Csak próbára írtam, saját magam igazolására.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2015
(#) Ge Lee válasza frissadam hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Ha jól emlékszem van nálad két jól működő panel is. Miért nem mérsz azokon és veted össze a nem működővel?
(#) frissadam válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Mert azokban TL IC van. És teljesen jól működnek (leszámítva a melegedést).
(#) frissadam válasza steelbird hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Értem már akkor hogy miért torzul nagyobb hangerőn , mint mikor a szinusznak vágják a tetejét...
(#) frissadam válasza frissadam hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
De amúgy köszönöm a segítséget.
(#) frissadam válasza frissadam hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Már mint mindenkinek.
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Az extrém mérési eredmények és a nyugalmi áram állíthatóság titokzatos eltűnése mögött valami gerjedést sejtek amit oszcilloszkóp hiányában nem vizsgálhattunk.
A TL071 berakása után szerzett tapasztalataidat ne mulaszd el megosztani!
Következő: »»   136 / 163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem