Fórum témák
» Több friss téma |
Kezdő villanyszerelő létemre szeretném megtudni a mozgásérzékelő beszerelését! Semmi információm nincs róla, de készülékem van. Köszönöm
Szia!
Mi a kérdésed konkrétan? Milyen mozgásérzékelőről van szó?
Mozgásra bekapcsolódó udvari világítást szeretnék csinálni. Kösz
Ez nem változás az EPH-t régen is így kellett telepíteni.
Nincs semmi veszélye egy megfelelően kialakított rendszernél, sőt fokozza a védelem hatékonyságát. Ugyanis nem tud veszélyes potenciálnövekedés kialakulni az összekötések miatt. Ilyen potenciál növekedést a villámcsapás másodlagos hatása is okozhat.
Esetleg a mozgásérzékelőről többet...
Van 12V, 24V riasztókhoz ezzel kinlódás ilyet csinálni .Van direkt 230V-os, ennek adsz 230V -ot a kimenetére meg rákötöd az izzót a nullához képest és kész. Azután biztosan vannak még egyebb fajták is.
Helló Proba!
Ha már a mozgásérzékelőnél vagyunk, tudnál nekem segíteni az ügyben, hogy a felszerelt érzékelő előtt lévő, "tejszerű" burkolat UV roncsolódás miatt okozhat-e érzékenység vesztést? Ha igen, lehet-e valamivel korrigálni? Vagy vegyek egy másikat? Üdv.:VIM
Szia. Az a tejszerű burkolat a mozgásérzékelő lencséje. Ezek az érzékelők nem a fizikai mozgást látják, hanem hőkülönbséget. (mintha hőkamera képét látnád) Sajna az érzékelő elem nem túl sokat lát magában, ezért tesznek elé terelő lencsét. Ez kiszélesíti ugyan a látószöget, cserébe viszont legyezőszerű sávokra osztja. Ebből az lesz, hogy fokozatosan nyíló alakban követik egymást. Ezt teszi a lencse. Ha leveszed róla eléggé letompul szegényke... Aztán jön az időjárás is. Remélem segítettem.
Helló!
Tudtam, hogy vennem kell egy másikat. Ez egy gömb formájú érzékelő, és márvány mintásra sütötte a nap, oly mértékig, hogy egy darabka már ki is esett belőle. A következő fölé már shiltet fogok tenni, talán tovább bírja majd. Köszi. VIM
Tapasztalat hogy ezek az optikai lencsék nem UV állók. Mondjuk áruk sem olyan nagyon vészes. Egyes üzletekben pár száz forintért már vehetsz tartaléknak is.
Sziasztok!
Szakmai segitséget szeretnék kérni! Egy még meg nem vásárolt tuskabinnak kellene kialakitani az elektromos bekötést. Mivel (őszintén megvallva) ilyennel nem volt dolgom még, általában hova szokott a 230V kábel csatlakozni? Hova csináljam meg neki a leállást? A kabin aljába vagy hátuljába?? ÉV relé is lesz természetesen.
Szerintem hagyj egy akkora darab kábelt szabadon a tetejétől, hogy bárhová elérjen. Aztán ha nem kell olyan hosszú, akkor elfér a háta mögött...
Sziasztok!
Egy kis tanácsra lenne szükségem. Van egy porszívónk ,ami valószínűleg zárlatos lett...szép nagyot szikrázott a konnektorban. Ez eddig nem is gond, öreg volt már szegény, lejárt az ideje. Ami jobban aggaszt az, hogy az adott áramkörhöz tartozó összes kismegszakító leváltott egészen az óráig. A legközelebbi és a legtávolabbi is (ez utóbbi az EON-os méretlen oldalon van az óra előtt). Miért van ez? Gondolom az lenne a helyes működés, ha csak a rossz készülékhez legközelebbi váltana le. Kissé kellemetlen, hogy ki kell menni a házból (kint van a villanyóra) és felkapcsolgatni a kismegszakítókat... Van javaslatotok a probléma megoldására? Előre is köszi!
Teljesen normális működés, ha a zárlat révén előállt áram nagysága meghaladja az áramútban lévő kismegszakítók kioldási minimumát. Az órához lehet "C" a lakáselosztóba pedig "B" karakterisztikájút tenni, de ez sem lenne 100%-os megoldás.
Inkább oldjon ki az összes, mintsem galiba legyen.
Helló!
Idézet: Ilyesmi akkor fordul elő, ha a fázis és nulla között lép fel a készüléken belül a zárlat. Az esetet cifrázza, hogy mind leold, mert a zárlat ebben az esetben a nulla vezetőt veszi igénybe a zárlati áram elvezetésében, így nem marad olyan automata, ami ne szólalna meg. A falban a védőcsövekben, szorosan egymás mellett haladnak a vezetékek. Ekkora zárlati áram, indukció útján is tud akkora értéket létrehozni, hogy minden automata leoldjon. Ebben azért közre játszik a nulla vezető nem megfelelő mérete és mennyisége is, a főelosztó szekrénytől.„Ami jobban aggaszt az, hogy az adott áramkörhöz tartozó összes kismegszakító leváltott egészen az óráig.” Üdv.:VIM
Rosszul fogalmaztam.
A fogyasztó készülékek zárlatvédelme általában nem a készüléket védi, hanem a vele azonos hálózatra kötött egyéb fogyasztók áramellátásának folyamatosságát. Ha "sorban" (egymás után leágaztatva) lettek kialakítva az áramkörök, akkor a leoldások elkerülhetetlenek. A 2-3kA sem ritka az ilyen esetben és ekkora áramok okoznak ilyen eseteket.
VIM,
"Ebben azért közre játszik a nulla vezető nem megfelelő mérete és mennyisége is, a főelosztó szekrénytől." Mit értesz ez alatt? A főelosztótól 6-os rézvezetéken jön be a házba a 3 fázism a nulla és a védőföldföld is. Ez kevés lehet? Még annyi érdekesség, hogy a FI-relé nem oldott le...
A porszívó kettős szigetelésű, általában, így teljesen normális, hogy a FI nem old le...
Köszönöm a válaszokat!
Sziasztok!
lakás felújitás után: a FI relé csak a"hidegpadlós helységeket" kapcsolja (konyha,WC, Fü, erkély) a villanyszerelő szerint a szobákba nem kell beavatkoznia--Oda Pe vezetőt is csak "szivességből" tett!(Ámitógép+Plazma Tv ) Amikor mondom az 1986-s változásokat. előadja ő '89 ben végzett ! Hát van aki azóta nem ir-olvas- nézelődik??
A számítógépre is kár volt ,csak a háza ráz ha nincs PE
Nekem nagyon úgy tűnik, hogy csomó ilyen van. Levelezőlistákon is rendszerese találkozom vele, hogy megszokásból csinálnak mikrokontrollereken dolgokat, aztán amikor az egyiknek a megszokásaival próbálkozik a másikon és nem működik, akkor nem érti, hogy mi van, sz@r a fejlesztőkörnyezet, sz@r a kontroller, sz@r a gyártója, közben meg csak kicsit nézelődnie kellene erre-arra, elővenni az adatlapot, stb.
Én az egész lakást rátettem volna és nem szivességből...
Sziasztok!
230 Ac tápellátású villamos moduloknál(mágneskapcsoló,időrelé,lépcsőház világítás időzítő stb.) teljesen mindegy hogy az A1-be vagy az A2-be kötöm a L-N -t nem?
Sziasztok!
Egy panellakásról van szó. Villanyóra a folyosó végén van biztosítékkal. A lakásban is van a bejárati ajtó felett egy "biztosítékszekrény", van is benne két biztosíték. Nekem eleve furcsa, hogy a nalla körben van mind a kettő - még jó hogy elsőre miután lekapcsoltam rámértem a fáziskeresővel és jé világyított. Valamint ha az egyiket lekapcsolom, akkor a földelésen is megjelenik a fázis. Na ez mégfurcsább! Ez hogy lehet? Van valakinek valami ötlete?
Szia!
A nulla nincs összekötve a földeléssel, a földelés pedig a ház földelésével. A betápnál meg meg van fordítva a nulla és a fázis bekötése.
Tehát többszörös hibaállapot (nem SFC), ami elő nem fordulhatna sosem...
|
Bejelentkezés
Hirdetés |