Fórum témák

» Több friss téma
Cikkek » Digitális technika a vasútmodellezésben I. rész
Digitális technika a vasútmodellezésben I. rész
Szerző: Topi, idő: Dec 25, 2005, Olvasva: 51968, Oldal olvasási idő: kb. 1 perc
Lapozás: OK   1 / 12
Ebben a cikksorozatban megpróbálom ismertetni, hogy milyen áramkörök kellenek egy profi terepasztalhoz, hogy ne a használójának kelljen a lámpákat ki/be kapcsolni, és még a sorompó is automatikusan záródjon - nyitódjon.
Mint már a rövid címben is említettem, a célom az hogy egy mindenki által megépíthető, egyszerű elemekből álló vasútmodell vezérlő áramkör családot ismertessek.
Az eredeti ötletek DMastertől származnak! De némelyik kapcsolás egy kis módosításra szorult.
Amennyiben érdekelnek az eredeti kapcsolások, akkor megtalálod őket DMaster oldalán: Itt

Elöljáróban pár kapcsolásról:
  • Izzószimulátor: Mivel a mostani terepesztalok többségében a nagy fogyasztású lámpákat LED-ek helyettesítik, így kicsit elvesztik a lámpák a realitásukat. Azaz egyből felkapcsolnak, és egyből elalszanak. Ez a kapcsolás arra hivatott, hogy mikor bekapcsol a led, akkor szép lassan gyullad ki ( mint a rendes izzónál mikor felizzik a szál ) és kikapcsolásnál pedig lassan halványul el.
  • Infra jeladó/érzékelő: Mivel a vonatkerék által összezárt kapcsolók már a múlté, így helyüket átveszik az optikai elven működő vonat pozíció érzékelők. Ez egy infravörös (szemmel nem látható) fényen alapuló érzékelő-adóegység
Ízelítőnek remélem ennyi elég, és akkor jöjjön az igazi bütykölés. Máris építünk egy villogófény generátort, ami szolgáltatja a villogó jelet az összes jelzőlámpának!

Folytatódik a következő oldalon.
A cikk még nem ért véget, lapozz!
Következő: »»   1 / 12
Értékeléshez bejelentkezés szükséges!
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem