Gyakorlatból kiderült, hogy a 434 MHz-nek megfelelő kb. 17 cm-es huzaldarabbal mint antennával, 9 V-os adó oldali tápfeszültséggel az adás-vétel 50 m-ig hibátlanul működött irodai környezetben. Az adónak ez a maximálisan megengedett feszültsége, de 3 V-ról is remekül működött. Gyári antennával, ami tényleg az illesztett 50 Ω-ot adja, még ennél jobb eredmények is elérhetők. Az ilyen típusú adatátvitelben levő lehetőségeket mindenki fantáziájára bízom.
A kapcsolási rajzokon ugyan nem jelöltem, de a két mikrovezérlő és az RF elemek táplábaihoz mindenképpen ajánlott egy 10 µF és 100 nF párhuzamosan kötött kapacitás páros.
Nyáktervet az RF alkatrészek sokfélesége valamint a nem végleges mikrovezérlők alkalmazása miatt nem terveztem. Ha ebben a formában mégis szeretné valaki kipróbálni az áramköröket, mellékelem a hex fájlokat és egy nagyobb felbontású kapcsolási rajzot.
A 2400 Baud nem tűnik soknak a mai több tíz Mb-es hálózatokhoz képest. Mikrovezérlőknél azonban rengeteg feldolgozandó információ fér bele ilyen kis sebességgel is az adatcsomagokba. Ezért szeretném még egyszer azt megjegyezni, hogy a programok minimális átírásával mennyi mindenre lehet használni ezt az alapot.
Mindenkinek jó programozást és építgetést!
Bonca
ado.hex
vevo.hex
kapcsolási rajz
Értékeléshez bejelentkezés szükséges!