Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AWI-TIG hegesztő rajza
 
Témaindító: nyekk, idő: Feb 6, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 28
(#) nyekk válasza Wegg hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Én egy pc táp EI 33-as magjára tekertem primer 150menet,szekunder 2X150 menet,0,20-as huzalból.Úgy 10 perc után melegedett egy picit,lehet hogy vastagabb huzal kéne ,de még odáig nem jutottam el hogy tovább kísérletezzek.Arra jöttem rá,hogy a menetszámra annyira nem érzékeny ,meg kéne próbálni 0.30-as Prim. 100,szek 2x100,ez talán még ráfér a ferrit magra.
(#) Bakancsok hozzászólása Jan 30, 2012 /
 
Sziasztok!

A hegesztő áramát hogyan tudnám szabályozni egyszerűen? (52V, 150A)
(#) Wegg válasza Bakancsok hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Próbáld meg ezen a linken .
Bővebben: Link
(#) mpisti hozzászólása Feb 26, 2012 /
 
Sziasztok!
Egy TRAKISZ gyártmányú AWI hegesztőgép rajzaira lenne szükségem, ebben kérném a segítségeteket.
A gép típusa AC/DC 280SQ
Minden információ érdekel, kirajzolni viszont most nincs időm.
Előre megköszönöm a segítségeteket.
(#) mpisti hozzászólása Feb 26, 2012 /
 
Egy fotó a gép elejéről,amelyikhez a doksira lenne szükségem.
(#) Papp Ferike válasza mpisti hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Üdv! Mi a gond vele? Rajzom az nincs,de nem is nagyon kell.Át lehet látni a gép működését elég gyorsan. Ez még nem inverteres. F
(#) mpisti válasza Papp Ferike hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Szia!
Köszönöm a választ.
Valóban nem inverteres csak az egyenirányító/váltóirányító tirisztoros, + trükkös a fojtásvezérlés. Valamint semmivel nem egyszerűbb a szabályozása mint egy egyszerűbb inverteresé. A gépen magas a kezdőáram, és alkalomszerűen gyújt. A rajz nem azért kellene mert enélkül egyáltalán nem menne a javítás,hanem azért, mert szeretem átlátni a működését a a gépnek, valamint a hibát kiváltó okot könnyebb megtalálni.
(#) Papp Ferike válasza mpisti hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Üdv!

Alapból,gondolom a gép már jó pár hegesztésen túl van.Ami külön panelen van 2-3 db relé az csere kapásból.Aztán jöhet a keresés. A váltó egyen átkapcsolása a nagy kapcsoló segítségével történik.Egy kolléga szavaival élve :sajnos a kapcsolt áram nem alkalmas az érintkező felület esetleges tisztítására kapcsoláskor. Talán ezzel van a gond. F
(#) mpisti válasza Papp Ferike hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Azért a gond nem ennyire triviális. Az a probléma a géppel, hogy magas az alapáram, és a nagyfesz gyújtás által keletkezett ívcsatornában csak alkalomszerűen alakul ki a nagyáramú ív. A szabályzókártyán nincs egyetlen trimmer se, amivel e paraméterek állíthatók lennének. Úgy gondolom hogy a szabályzó áramköri szintű ismerete nélkül a javítás csak esetleges lehet. De azért köszönöm hogy foglalkozol a problémámmal.
(#) ozon hozzászólása Feb 29, 2012 /
 
Üdv mindenkinek. Új vagyok ebben a témában,végigolvastam az egészet de elvesztettem a fonalat s nagyon bent vagyok az erdőben.Olyan kérdésem lenne illetve segítség kellene van nekem egy 160A -os inverterem mi kellene hozzá, hogy ne kopintós legyen az awi (nem alura akarom használni). Argon van gázvezérlés megoldott. Ja a gép talán olasz valami fidely.
(#) nyekk válasza ozon hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Üdv.
Nagy frekvenciás gyújtás kell,hogy ne keljen az ív begyújtásához úgymond "odakoppintani" az elektródát az anyaghoz.De gondolom ha végig olvastad a témát,ezt már tudod.Ha régi trafós volna a gép arra tudnék küldeni működő képes rajzot,de itt inverteresről van szó.Pár oldallal előbb már feltette valaki ugyanezt a kérdést,lehet őt kéne megkérdezni,sikerült e megoldani.Csak egy ötlet,ha nem aktív használatra kell a gép,csak néha ezt- azt meg heg.,én a helyedben hagynám úgy ahogy van ,koppintós módszerrel egy kis gyakorlás után már menni fog a dolog.
(#) ozon válasza nyekk hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Üdv. S ha a co2 gépemre tennénk nagyfesz gyujtást?
Ez egy gyári 180A 220v kondizott kisgép erre tudnál valami használható megoldást?
(#) mpisti válasza ozon hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
"S ha a co2 gépemre tennénk nagyfesz gyujtást?"
Na ezt magyarázd el nekem, hogy ott mi célból kellene nagyfesz gyújtás? :bummafejbe:
(#) nyekk válasza ozon hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Szerintem ne vesződj vele :no: ,Más a trafó karakterisztikája ,mint a tig- hez használandó.Tig-hez a pálcás heg. trafója a legalkalmasabb,de hidd el nekem már ez a 3.-hónapja ,hogy vesződök az enyémmel ,ha nem lett volna több mint fele alkatrészem itthon,bele se vágok.
(#) mpisti válasza ozon hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Bocsi, nem olvastam a korábbi kérdésedet, csak a mai napon feltett kérdést. A normál MMA inverter is átalakítható, de előtte érdemes lenne tanulmányozni,hogy a gépben a lehetőség adott-e az átalakításra. A digitális áramszabályozású gépek átalakítása nagyon körülményes.
(#) Bakancsok hozzászólása Ápr 16, 2012 /
 
Sziasztok!

Végre sikerült összeraknom a nagyfesz gyújtót, az időzítést egy utánaépített lágy-indítóval oldottam meg.

Szabályozni szeretném úgy hogy az ívfeszültség ne csökkenjen, sőt ha lehet 100V környékére emelni (jelenleg 52V). Van valakinek erre valami alternatívája. A trafót nincs módom szétszedni.

Ezúton is 1000 köszönet Mpistinek a sok segítségért.
(#) nyekk válasza Bakancsok hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
"ívfeszültség ne csökkenjen, sőt ha lehet 100V környékére emelni (jelenleg 52V" -Nem üresjárati feszültségre gondolsz? Nem tudom az ívfeszültséget hogy számolják ki,biztos van rá képlet.Én két különböző karakterisztikájú trafóval próbáltam tig-ezni,az egyiknél az üresjárati fesz 60v-körüli volt ami ívfogás után 19-20V ra esett,ez a 2mm-es lemezt"nyírta mint a répát",a másik trafó egy mezei állítható söntös,na ezzel már a 1mm-es anyag is hegeszthető .Ezért nem világos a 100V-os ívfeszültség,remélem valaki elmagyarázza,hogy letisztuljon a kép.Egyenlőre itt tartok a Tig-el
(#) mpisti válasza nyekk hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Teljesen igazad van az ívfeszültség kérdéssel kapcsolatosan. TIG üzemmódnál az ívfeszültség /hegesztőáram összefüggés az alábbi képlet szerint kellene hogy alakuljon: Uív=10+0,04*Iív
Tehát 100A íváramhoz 14V(!)ívfeszültség tartozik, a normálisabb gépeken van is egy átkapcsoló, amelyik lehetővé teszi hogy ez az összefüggés teljesüljön. 100V ívfeszültség csak nagyobb plazmavágóknál kell, TIG üzemmódban semmi esetre sem. Még gyújtófeszültségnek is határeset.
(#) Bakancsok válasza mpisti hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
A 100V-ot csak a távolabbi jövő érdekében írtam. (Plazma)

Nálam ha pontosak a méréseim 52V az üresjárati feszültség és az ívfeszültség is. Ha megvan hogy mivel tudnám felemelni az ívfeszültséget, akkor azt már tudnám méretezni úgy hogy akár 80V vagy 100V legyen.
(#) nyekk válasza mpisti hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Egy kis segítséget kérnék,eljutottam odáig,hogy ívfogás után illene valahogy a nagyfrek. gyújtást kikapcsolni.Mi erre a legegyszerűbb megoldás?Reed relé?Találtam itthon 24V relét,azon gondolkodtam hogy a vékony huzalt letekerem ,helyébe tekerek megfelelő vastagságú huzalt,sorba kötöm a kimenő" + "ággal( mivel a negatív vagy "- "jelen esetben a pisztolyon van) .Csak kérdés ,hogy a rátekert pár menet hoz e létre akkora mágneses teret ,hogy behúzzon a relé.Járható ez az út,vagy másként szokás ezt megoldani? kösz!
Íme a relé:

SSA40018.JPG
    
(#) Bakancsok válasza nyekk hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Én pont hétvégén pontosan ugyan ezzel találtam magam szemben. Arra az áramkörre ami a mágnesszelepet nyitja ráraktam egy plusz relét ami egy lágyindítót vezérel, ez kapcsolja a nagyfrekvenciás gyújtót, ezzel is szépen és könnyen beállítható 1-2 mp. ha gondolod lerajzolom, hogy hogy.
(#) mpisti válasza Bakancsok hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Áruld el nekem, hogy sikerült olyan trafót csinálni, amelyiken még 1 V feszültségesés sincs? Érdekelne a technológia, ugyanis nekem még nem sikerült ilyen trafót összehozni, pedig már tettem rá kísérletet.
Hol méred a feszültséget?
(#) Bakancsok válasza mpisti hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Közvetlenül a trafó kimeneténél mérem. Ez még a békebeli trafók egyike. kb 30 éves.

Legalábbis a méréseim alapján ezek jöttek ki, üresjáratban is és hegesztés közben is 52V-ot mutat.
(#) mpisti válasza nyekk hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Ha sikerül profilhuzalból 2 menetet feltekerni egy, a reed-relénél kissé nagyobb átmérőjű köracélra, az elég lesz. Ebbe a lyukba becsúsztatod a relét,savmentes sziloplaszttal rögzíted és kész is.
(#) mpisti válasza Bakancsok hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Na ilyen trafót még nem láttam.És hány Amperrel hegesztesz? Mert ha igaz amit írsz, akkor ott legalább 800-1000A kell hogy folyjon.
(#) Bakancsok válasza mpisti hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
170A mértem lakatfogóval, de ebben egyáltalán nem vagyok biztos, nem a legminőségibb a lakatfogó. 2 hét múlva teszek fel róla képeket, ha gondolod.
(#) nyekk válasza mpisti hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Kösz! Szóval jó irányba indultam el
(#) nyekk válasza Bakancsok hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Időzítővel történő kikapcsoláson én is gondolkodtam,de mi van ha előbb fog ívet a beállított időnél,vagy nem fog ívet a beállított időn belül?Maradok Mpisti által leírt megoldásnál.
(#) mpisti válasza Bakancsok hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Az jó lenne.Ha teszel fel képet, jelöld be rajta hogy hol mérted a feszültséget.
(#) maszek0005 válasza dobo hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Szerintem rálehet kötni, de szükséged lessz egy ferritmagos fojtóra, ami meggátolja a nagyfesz bejutását a gépbe.
Következő: »»   7 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem