Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Brikettáló gép házilag
 
Témaindító: imu73, idő: Márc 9, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   10 / 31
(#) fulop lajos válasza venom2009 hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Üdv!
Elnézésedet kérem nem számolni tanítottalak, csak csodálkoztam. A mi gépünk (csak brikettáló), mázsánkénti fogyasztását írtam. Az általad említett gép (gépsor) energiamérlege nekem soknak tünik, vagy van olyan motor ami túlméretes és nem 100%-kal kell a fogyasztását számolni.
Üdv! Lajos
(#) rabó hozzászólása Feb 23, 2009 /
 
Üdvözlöm!
Szeretném megkérdezni miért van az, hogy az MTZ vezérlő egység a munkahengert ki és be rendesen mozgatja, de alap helyzetben az olajat nem dolgozza vissza és a szivattyu megszorul?
Köszönöm! Rabó :bummafejbe:
(#) bnono válasza rabó hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Szia. A kézi működtetésbe hamar bele fogsz unni! Én is csináltam úgyhogy azért mondom! Próbáld meg majd egy elektromos útváltó szeleppel. Az a baj, hogy nincs üresjárat a szelepedben! Nekem az elektromoson sincs, de úgy lett megoldva, hogy folyamatosan megy előre hátra és akkor nem folytja meg a szivattyút! Próbáld meg úgy, hogy folyamatosan húzkodod a kart előre és hirtelen hátra akkor nem fogja megfolytani a motort!
(#) barany165 válasza rabó hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Szia! Az MTZ hidraulikus vezérlőtömb olyan amelynél valamelyik kar elmozdításánál épül fel az üzemi nyomás,ezt egy "kalapos szelep "biztosítja ami 2 dbM8-as csavaral szerelt dekni alatt van,ha nincs nyomás akkor ez nem zár, ha meg mindig van ez beszorult.Ez a vez.tömb biztosít "uszó állást is valamelyik csatornán,ekkor teljesen lenyomott helyzetben a hárompontfüggesztés le-fel tud mozogni,de a többihez hasonlóan amúgy ez is kétirányú!Üdv!
(#) Opéter válasza venom2009 hozzászólására (») Feb 24, 2009 /
 
A brikett készítés során az energia szükségletet nem csupán a brikettálógép igénye határozza meg. Sokan estek már abba a csapdába, hogy csak a brikettprés energia igényével számoltak. A brikett készítés egy folyamat, amely az alapanyag megfelelő méretre történő aprításával kezdődik, közben az anyagot szállítani (továbbítani) kell és a brikettálással ér véget.
Az energia szükséglet korrekt módon történő meghatározásához a teljes folyamatot kell figyelembe venni.
(#) Opéter válasza fulop lajos hozzászólására (») Feb 24, 2009 /
 
Motort nem célszerű 100 %-on járatni abban az esetben, amikor a munkafolyamat során előfordulhat váltakozó teljesítmény igény. Ilyen változást okoz az, ha vizesebb, vagy szárazabb az alapanyag.
Ebből következik az, hogy a számítás már nem jó.
A bio-fabrikett.hu honlapon egyébként van egy rövid leírás a gépsor működéséről, abból kitűnik, hogy a daráló teljesítménye lényegesen nagyobb, mint a brikettprés anyagigénye.
Alapanyagtól függően a 30-50 % a munkaideje.
Ebből következik az, hogy így van idő járulékos feladatok elvégzésére is, ilyen pl. új alapanyag biztosítása -mert elfogy munkaközben- a késztermék csomagolása, reggeli, ebéd, pisi, esetleg cigaretta.
(#) Opéter válasza Opéter hozzászólására (») Feb 24, 2009 /
 
Bocs nem a Fülöp Lajos , hanem a venom2009 hozzászólásához akartam válaszként küldeni az előzőt
(#) rabó hozzászólása Feb 24, 2009 /
 
Üdv BNONO!

A Te ötleted valóban egyszerűbbnek és hatékonyabbnak tünik csak az a baj, hogy ebben a témában okleveles analfabéta vagyok. Ha megtennéd (persze csak, ha nem titkos) leírnád, hogy milyen alkatrészek kellenek ehhez a formátumhoz? (útváltó szelep típusa, stb...)
Előre is köszönöm.
Rabó :help:
(#) ozon válasza bnono hozzászólására (») Feb 24, 2009 /
 
Üdv.
Az engem is érdekelne,hogy milyen szelepet használsz ami elektromos ha nem titok.
(#) fulop lajos válasza rabó hozzászólására (») Feb 24, 2009 /
 
Üdv!
A www.hikev.hu címen találsz mindenféle szelepet. Telefonon pedig Veres Péter tud segíteni. A gép hidrauliku illetve elektromos vezérlésének tervezésébe én is tudok segíteni.
Üdv! Lajos
(#) ozon válasza fulop lajos hozzászólására (») Feb 24, 2009 /
 
Üdv.
Nagyon szépen köszönöm itt tényleg mindent megtalál az ember.
(#) rabó hozzászólása Feb 24, 2009 /
 
Üdvözletem Fülöp Lajos!

Tudnál ajánlani nekem valami költségtakarékos megoldást ehhez az elektromros útváltó szelephez??
Munkahenger, szivattyú van és ezeket kellene kiegészíteni, hogy működőképes legyen.
Érdemes használtat beépíteni? Árban ezek mit kóstálnak?

Köszi
(#) 1957imii válasza fulop lajos hozzászólására (») Feb 24, 2009 /
 
én is szeretném megnézni a működő gépedet,ha megtetszik akkor meg is vásárolnám. valamelyik fórumon olvastam,hogy a szalma nem jó alapanyag,mert tüzelésekor a hamu rá ég a rostélyokra és nehéz tisztítani a tűzteret hol lehetne a gépet megnézni és mekkora a ,teljesítménye,energia igénye,k.b. mennyi lenne az ára. elsősorban szalmabrikett gyártására lenne használva. várom a választ tisztelettel szabó imre rábakecöl
(#) bnono válasza ozon hozzászólására (») Feb 24, 2009 /
 
Bosch Rexroth elektromos útváltószelep ami 24V egyenárammal működik! 315bar-os.
(#) bnono válasza rabó hozzászólására (») Feb 24, 2009 /
 
Szia! Először is: kell egy munkahenger ami tudja az előre hátra menetet.
Kell egy 24V egyenáramot előállító trafó.
Kell hozzá egy útváltó szelep ami tudja a kétirányú munkahengeredet irányítani.
Kell hozzá még 2db mágneskapcsoló amit be lehet kötni öntartásra!! (az enyémek 24V-osak ezek is)
Kell hozzá 2db hajtóműves motor, az egyik működéséhez a beadagolásnál nem árt ha van közbeiktatva egy időkapcsoló.
Kell egy munkahenger ami előtömörít a dugattyúnak minimum 150mm löketű!
Kell 3db végálláskapcsoló!

Nekem úgy van megoldva, hogy az egyik mágneskapcsolómnak öntartás lett adva! Ennek az a lényege, hogy csak egy pillanatra kap áramot a mágneskapcsoló és saját magát behúzva tartja! Ez vezéreli a szelepeket! A mágneskapcsolót pedig a végálláskapcsolók amik a két véglethez vannak állítva! Ez az egy mágneskapcsoló vezéreli az autómatikát a gépemnél, úgy hogy akár már fél órára is magára hagyhatom!!
(#) ozon válasza bnono hozzászólására (») Feb 25, 2009 /
 
Üdv.
Akkor neked nincs is nyomáskapcsolód a rendszerbe bekötve?
(#) bnono válasza ozon hozzászólására (») Feb 25, 2009 /
 
Bocs azt kifelejtettem! Nyomáshatárolóm van, ezen lehet állítani a nyomást! A nyomó ágon meg van egy 400bar-os nyomásmérő óra! Nyomáskapcsolóm az nincs!
(#) Laslie74 hozzászólása Feb 26, 2009 /
 
Akit érdekel a nagyüzemi pellet rendszer az nézze meg EZT
(#) rabó hozzászólása Feb 27, 2009 /
 
Szia bnono!

Bocsi a kései reagálásért, és köszi az infokat. Volna még egy pár homályos dolog számomra. Lehet hülyén hangzik, de a "hajtóműves motornak" van e valami jelentősége vagy csak egyszerűen így van megfogalmazva? A tömörítés Neked milyen formában van kialakítva? Van e az építménynek alap állása, amikor a munkahenger nem dolgozik? Ha van, akkor az olaj visszadolgozása hogyan van megoldva? Köszönöm megtisztelő válaszodat.
(#) Bivaly86 hozzászólása Feb 27, 2009 /
 
Halihó mindenkinek!

Valaki legyen olyan kedves és küldjön nekem egy Brikettáló gépről valami féle rajzot ami alapján el lehetne készíteni. De csak valós rajzot küldjetek. uszabi86@freemail.hu. Előre is köszönöm!!!! CSÁÓ!
(#) bnono válasza rabó hozzászólására (») Feb 27, 2009 /
 
Szia! A hajtóműves motor lényege, hogy a motor percenkénti fordulatszámát lelassítja, és ezzel megnöveli a tengelyen az erőt is! Tehát nekem 370W-os hajtóműves motor van a tartályon ami keveri benne az anyagot( 1440-es fordulat le van véve 12-re /perc)! Van egy hajtóműves motor amire a csiga van ráépítve ez továbbítja a tartálytól a préscsőbe az anyagot(1440-es fordulat le van véve 55-re/perc)! Ezek mind gyári hajtóműves motorok! Ja és elég borsos az áruk!! Alapállásom vagy másként üresjáratom nincs! Ezért folyamatos az ütem előre hátra, de ezzel nincs semi gond sem. Ha minden áron akarsz üresjáratot akkor ahhoz olyan szelep kell ami tudja ezt, vagy közbe kell iktatni még egy útváltó szelepet! Amúgy hova való vagy? Mert ha nem laksz túl messze egyszer elmotorozok arra és segítek!! Már látom elég messze laksz!!
(#) Elurian hozzászólása Márc 1, 2009 /
 
Üdvi,,

Ez mennyire gazdaságos megoldás szerintetek?

http://www.youtube.com/watch?v=M-kvWOUiuc0

(#) rabó hozzászólása Márc 2, 2009 /
 
Szia Bnono!
Először is azt szeretném megkérdezni, hogy mit brikettálsz? Milyen méretű a végtermék?
Én úgy gondoltam a tömörítést, hogy volna egy x keresztmetszet, és egy tölcséres megoldással leszűkíteni a végső méretére. Mi lenne a véleményed erről a megoldásról?

Köszönöm megtisztelő válaszodat.
(#) lyzso hozzászólása Márc 2, 2009 /
 
Sziasztok !

Több mint fél éve figyelemmel kísérem ezt a fórumot illetve az index-en lévőt. Én papír brikett előállítással kísérletezem, egy tíz tonnát nyomó préssel próbáltunk mostanában előállítani és sok keccsolás után sikerült is papír brikettet az automatizálás megoldásán gondolkodom. A kartonpapír illetve hagyományos újságpapír darálmányból készített brikett meglepően sokáig ad hőt és izzik és kevés hamu marad utána.

Kérdésem :
Az általatok tesztelt csigás brikettálóval nem próbáltatok papírhulladékot brikettálni ?

Üdv. lyzso
(#) bnono válasza rabó hozzászólására (») Márc 2, 2009 /
 
Eszedbe ne jusson a szükítés!!!! Nekem 60-as a végtermék átmérője és henger alakú, és 65cm hosszú a tömörítő csövem! Azért mondom, hogy ne szükítsd le mert én megpróbáltam, nem jött be ! Még ezt a sima csövet is meg kell melegítenem, hogy beindításkor meginduljon benne a brikett!
(#) bnono válasza bnono hozzászólására (») Márc 2, 2009 /
 
Majd holnap este teszek fel képeket, amiből már lesz egy kis fogalmad a gépről!
(#) erika hozzászólása Márc 2, 2009 /
 
Ha valaki tud papírbrikettálót szóljon!
Saját célra kellene egy nem nagy teljesítményű gépecske amivel papírbrikettet lehet készíteni.
Elég sok kartonpapírok és egyéb papír hulladékok vannak amivel brikettálva szuperul lehetne fűteni.
Ha valakinek van valami tapasztalata, ötlete esetleg tudja, hogy hol lehet ilyen gépet beszerezni annak várom a válaszát!
(#) venom2009 hozzászólása Márc 3, 2009 /
 
Azért a papírtüzeléssel csak óvatosan. A fehér és színes papírok nagy része olyan töltőanyagokat tartalmaz amik kedvezőtlenül befolyásolják az égést és rengeteg hamut eredményeznek.
(#) erika hozzászólása Márc 3, 2009 /
 
Szines papírra egyáltalán nem gondoltam.Azt elvisszük az iskolába papírgyűjtésre. Van viszont rengeteg kartondoboz fénymásolópapír. Azt tudom hogy sok a hamu, de a szénnek is és annak még troszkás is.
A férjem kipróbálta a nyáron, hogy beáztatta vízbe
és kézzel, ilyen virágcserép formába összepréselte azután kiszárította. Hát nem túl sokat tudott csinálni mert borzalmasan időigényes és időjárás függő nagyon hosszú idó kell míg kiszárad. A kazánba viszont nagyon jól égett. 4-5 ilyen darab tartott addig minha ugyanennyi fát tettem volna rá. Igaz a hamuja az több mint a fáé, de hát istenem kihamuzom.
Ha valaki tud olcsó pellet is érdekelne. 40 alatt.
(#) venom2009 hozzászólása Márc 3, 2009 /
 
A fénymásoló papír az egyik legrosszabb ilyen szempontból. Tele van ásványi töltőanyaggal (hogy jó sima és fehér legyen) Nem éri meg vesződni vele. De ha már... akkor inkább felszecskázni és úgy tömöríteni.
Az addig oké, hogy annyi ideig égett (FÜSTÖLT..) de hőt vajon mennyit adott?

Itt már egyszer valaki leírta: biobrikett=csöves kukorica. Olcsó és jó.
Következő: »»   10 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem