Fórum témák
» Több friss téma |
Fél lépésnél könnyebb a mágneses teret követnie a motornak. Nem? Én így gondolnám.
Ez igaz, de gondolom hogy a hellyel ugyanúgy spórolni akarunk, mint az alkatrészeken, vagy a munkaórák számán. Emiatt nem feltételeztem, hogy máshol van az asztal, mint a gépváz
A mikrolépést könnyebb lekövetnie a motornak, mint az egészlépést. Minden lépés egy egységugrás, csak kicsiben. Gyorsulással is játszottál már? A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2014
Esztergatokmány: Ilyenre gondoltam.
Érdekes, hogy csak 1/2 lépéssel működik jól vagy én nem számolok jól, de ha 1/4 vagy még kisebb értéket állítok be akkor már nem akar menni rendesen. Így számoltam: 1/1=200; 1/2=400; 1/8=1600; 1/16=3200; nekem így logikus, de lehet, hogy tévedek.
Próbáltam játszani, de 100-nál nagyobbra nem láttam értelmét állítani, csak nagyobbat ránt induláskor.
Én is, ilyenre gondoltam. Épp a minap elmélkedtem rajta, hogy miként lehet léptetővel elérni, hogy egyfolytában forogjon. Több megoldás is született, de egyik sem az igazi. Ha valóban esztergálni kell akkor jobb egy sima motorral forgatni.
Találtam egy videót is. Nem terveztem hogy folyamatosan forogjon, azt megteszi a főorsó.
Ezt már láttam én is, de nekem úgy tűnik, hogy elég időpocsékolós megoldás. Én úgy gondolom, hogy ha a darabot forgatom egy bizonyos állandó fordulattal és a főorsó egy picit lassabban mozog mint itt a videón, akkor sokkal kevesebb idő alatt, szebb felületet lehetne produkálni. Persze ez csak elmélet, meg logika, egyáltalán nem biztos, hogy igazam van.
A léptetős forgató akkor nagyon jó, ha mondjuk bordás tengelyt akarsz csinálni, sőt akkor nélkülözhetetlen. Bővebben: Link Ez sokkal hatékonyabban dolgozik A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2014
Ha a 4. tengelyt forgatásra használom akkor a mach3 motor tuningjában a step/mm-t step/fok-ként kell értelmezni? És a sebességet is fok/min-ként kell felfogni?
Bonyolult a helyzet, mert a léptetés az állandó módosítás miatt fok/s (fok/min) -ban vehető figyelembe, de a kerületi elmozdulás az átmérőnek is függvénye.
Nem tudom a Mach3 ismeri-e a poláris transzformációt amikor is egy koordináta elmozdulását át tudja számolni egy merőleges tengely szögelfordulásává. Úgy akár Leninszobrot is lehet faragni.... A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2014
Valamit csak tud, mert rengeteg videó van fent.
Urak! Használt már valaki ilyet? Tapasztalatokra lennék kíváncsi.
Ha mach3-al akarnád használni, vigyázz vele. Én is majdnem megrendeltem, de alulra törpe betűkkel van írva, hogy nem működik mach3-al minden funkciója, vagy lehet hogy egyálltalán nem megy vele, nem tudom. Meg a léptetési frekvencia is maximum 25khz. Én azt keveslem.
Ugyan nem pont ilyet, de ugyan erre az USB CNC alapra épülőket használok. Én azt mondom, sokkal-sokkal jobb mint a mach3. Nem is kell mach3-al kompatibilisnek lennie, mert a planetcnc oldaláról ehhez a kártyához készült (még magyarul is beszélő) vezérlő szoftver tartozik.
Millió dolgot tud, én most már több épített gépben is ezt használom, lézerben is. Licenszhez kötött a használata, de hát a kínaiak nem rettennek vissza a HW-hez szükséges kulcs CD-n való elküldésétől. Én még régebben Mach3-al működő gépeket is átalakítottam erre a kártyára. CAD konverziókat számos félét a program maga elvégez, nem kell dxf->g-code vagy egyéb átalakítókat használni. Pl. teljesen szükségtelenné teszi a LazyCAM és társainak használatát. DXF-ben rendesen lehet réteg és marási sorrendet változtatni. Aki ezt a kártyát a sokkal nehezebben használható és bugosabb Mach3-al használja, az magára is vessen. Nekem az vízhűtés áramlás információi kerülnek rá I2C-re, és a kártya ezt is nevetve lekezeli. Ugyan úgy, ahogy a 3 tengelyes cnc-nél az Omron frekiváltó 0-10V-os jelét. Én ezt csak ajánlani tudom. Szerk: A 25K-nál én jóval többet hoztam ki belőle, rendkívül üzembiztosan. Valószínűleg ez egy folyamatosan egyikről a másikra kopizott hiba, vagy valaki nagyon biztosra akart menni. Kétszeresét persze nem lehet kihozni belőle, de 35K-ig mindenképp szépen megy. A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2014
Tudsz mutatni esetleg olyat amit te használsz? Lehetőleg olyat amit könnyen be is lehet szerezni. Köszönöm előre is!
Hmm. Feltettem a szoftverét, még rendesen tetszik. Amit te használsz vezérlőt, engem is érdekelne. Ahogy nézem, I/O pontok is bőven vannak a kártyán, nem annyi mint egy LPT portban.
Van ilyen kártyám is: Bővebben: Link
És egy másik fajta is (holnap ha el nem felejtem készítek képet róla) Áramkörileg szerintem egyformák, kialakításban különböznek kicsit. IO-k vannak bőven, bizony. Ha építesz és letöltöd a HEX-et (mert van DIY verziója is), akkor is elhanyagolható összegű a hivatalos licensze. Engem nagyon rövid idő alatt meggyőzött. Ára is, a program tudása is, az egyszerűsége, a számos IO (PWM, 0-10V, JOG-ok, Limit bemenetek, zérók, frekiváltó vezérlő kimenetek, stb.)
Az USB-s oldalon van az a narancssárga 9-es sorkapocs. Jól értelmezem, hogy az a kézi jog funkciónak van? Szóval arra elég kötnöm nyomógombokat, és tudom a tengelyeket kézzel mozgatni?
Erre a DIY verzióra gondolsz?
Azt, hogy elhanyagolható a licensz ára ha építesz, azt hol lehet látni? Én csak egy árat látok a szoftverre...
Igen, erre a DIY verzióra gondoltam.
Bővebben: Link
Hmm... A program ára kb 20 pénz.
Mint írtad a kínaiak a vezérlő mellé adják a programot is, kulccsal együtt, ha jól számolom kb 9 pénzért. Jól gondolom?
Jól gondolod, így van. Tökéletes működik. DE! Soha ne update-eld a kártya firmware-ét, bár fizikailag lehetőség van rá, én egyszer véletlen megtettem. Rohangálhattam a kínai gyártóhoz (hamisítóhoz) aki persze aztán adott új kulcsot (az így új HW ID-hez), de hetekbe tellett.
USB-s program frissíthető bátran, bár én azt is kikapcsoltam.
Értem, akkor nekünk is jó lesz ez.
Ha már itt tartunk motor meghajtóra mit javasolsz, vagy te mit használsz?
Saját és FPGA alapú teljes FET-es híd alapú motor meghajtókat használok, ám most szert tettem pár TB6560 alapú csodára is, ezeket hamarosan kipróbálom. Egyszer régebben próbáltam egy szintúgy TB6560 alapú meghajtót, de működés közben egyszer csak elkezdett az egyik melegedni és gyakorlatilag folyamatosan nyitva maradt a TB egyik híd oldala. Dobtam ki, én inkább visszaálltam a bevált FPGA-s verzióra. Ezzel ki tudom vezérelni akár az 1/256-ot is, ha a motor alkalmas rá. (Méréseket csak 1/64-ig végeztem, de elviekben 1/256-ot is ki tudom vezérelni).
Most a beültető gép fejlesztése kapcsán körbe vettem magam rengeteg meghajtóval, csak időm lenne kipróbálni őket... Allegro, Toshiba, Leadshine, JV, stb. Oda meg kell találnom a kisméretű és olcsó meghajtót, mert több mint 20 motort kell vezérelni. Saját vezérlőm egy lekapuzott microsteppes IR21xx-es FET meghajtós IRF fetes állat... 10A-ig szépen megy. A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2014
Ha már úgyis ennyire a tesztelésre adtad a fejed később megosztod a tapasztalataidat velünk? Engem főképp a TB6600 érdekelne...
A te tapasztalataid is jöhetnek.
A motorok nekem is onnan vannak, de csak 1.9Nm-esek.
Én is a TB6560-as kék kínai meghajtóval kezdtem. Alapvetően nem volt vele semmi gondom, csak őrült lassú volt, később beruháztam 3 db Leadshine MSD 50 4.2 - es meghajtókra. Hát mit mondjak ég és föld a két meghajtó.
Nemrég én is szereztem 3 db TB6560-as meghajtót csak még nem volt időm kipróbálni őket. Kíváncsi vagyok, hogy hogyan működnek. Most pedig szemezek a korábban linkelt USBCNC meghajtóval. Szerintem A TB6560-as meghajtóknak jó párja lesz. |
Bejelentkezés
Hirdetés |