Fórum témák
» Több friss téma |
Fogásmélység a neve ha minden igaz. Eddig minden általam használt szoftverben volt erre opció. Sőt általában azt is meg lehet határozni, hogyan menjen bele az anyagba. Azaz azonnal egy bizonyos mélységbe és ott haladjon a kontúr mentén, vagy egyre mélyebbre, spirál jelleggel.
A freecad egy nagyszerű alkalmazás, amivel tudsz g kódot készíteni. Igaz hozzá kell szokni a használatához, de utána viszonylag gyorsan mehet, s le is modellezi neked a kódodat. Persze én azért a kódot még le szoktam ellenőrizni a NC corrector programmal is, s csak akkor küldöm a gépre, ha tetszik, amit látok.
Nem nagy dolog, mert nekem a solidworks nem mindig generálja ki a mélységeket jól. Ha ő -5mm-t mond egyből, akkor a g- kódban átírom mondjuk -1mm-re, aztán copy-zom a marópályát, majd, milliméterenként csökkentem 1-el, -5-ig, texteditor-ral.
Azért csak el tudok képzelni egyszerűbb megoldást is a G-kód utólagos szerkesztésénél...
Idézet: „Azért csak el tudok képzelni egyszerűbb megoldást is a G-kód utólagos szerkesztésénél...” Persze! Marógéphez, normális CAD-CAM programot kell használni mint pl. a Fusion360, és akkor nem kell bűvészkedni, konvertálgatni meg hasonlók.
Hát ez durva! Még a lebecsült fagor 800 mgi m is 96' ból tud copyizni. Sajnos szabad kontúrpályánál kell, na de g kóddal tud mindent is csak ahhoz pc-t kell kapcsolni.
Lehet esküdözni különféle programokra, de mindenek vannak hibái együtt kell élni velük.
Én solidworksből generálok DXF-et, 3D maráshoz stl-t. Vcarve-ban meg marópályát. Nem volt még gond. A plasma vágáshoz módosítani kellett a postprocesszort de egy fél nap postprocesszor szegelés még mindig jobb mint minden egyes generált G kód után még a kód szerkesztése. Ráadásul minden egyes szerkesztésnél hibázni is lehet... Idézet: „Ráadásul minden egyes szerkesztésnél hibázni is lehet...” Ezért kell minden egyes marófájlt ellenőrizni még futtatás előtt, pl. az NC corrector programmal. Én mindig először a freeCAD-ben elkészített marófájlt a programon belül ellenőrzök (futtatom a szimulátorában), majd jöhet az NC corrector is, ahol számadatokkal a statisztikát is átnézem (minimum mélység, max. kitérés, stb.), ha pedig valami nem tűnik jónak, akkor javítok rajta. STL-ből melyik program készít neked marópályát?
Az a helyzet hogy ennyi időm sosem volt, hogy mindent 2szer futtassak. Inkább néha eltörök valamit...
Leartam hog yVcarve-t használok. A marópályát is azzal csinálom 3d-ben is.
Sziasztok!
adott a következő motor: méret: NEMA23 (57x57mm) kivezetések száma: 4 (BIPOLÁRIS!) lépésszög: 1.8° névleges áram:3.5 A tekercs ellenállás:0.7 Ohm tekercs induktivitás:3mH tartó nyomaték 2.8Nm hossz(L): 112mm Amit egy plazmavágóra akarunk felszerelni. A vezérlő szekrény kb 5 méterre lenne a motortól. Kérdésem az lenne, hogy milyen kábelt vegyek hozzá. Kell e árnyékolt vezeték, vagy felesleges? Milyen vastag legyen?
Az árnyékolás sosem árt és az 1mm^2-es biztos jó lesz.
Bővebben: Link
Sziasztok!
Ilyesmi elrendezésű géphez 400*300*150mm ( a 150 milimétert csökkentem 70 re) Milyen/mekkora léptetőket javasoltok? fogasszíj hajtást szeretnék, . a gép Plexi Fa és ha a fogasszíj képes lenne rá akkor NYÁK-ra lenne tervezve. 12-es réteglemezből építeném. A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2019
Nekem hasonló elrendezéshez kb 1 Nm körüli bipolárisok vannak 10×4-es orsókkal, A4988-as meghajtókkal. Nem ezek közt van a leggyengébb láncszem.
Egy kis ilyen eszteregára az eredeti orsóival mekkora motor javasolt?
Az ebayes mindenféle káoszban van néhány eltérő TB6600-ás motormeghajtó. Van lényegi különbség közöttük?
Plazmavágóval vigyázz, én is épp azzal szenvedek, árnyékolás téren...
Szia!
Köszi, bővebben? Mivel vigyázzak?
Van több találat a TB-s egytengelyes motormeghajtókra, de nem ismerem ki magam közöttük. Van lényegi különbség a felhasználást illetően vagy csak feszültség/áram értékekben térnek el? Korábban volt (itt olvastam), hogy a panel színe jellemezte (több tengelyeseknél) és volt ajánlott meg nem ajánlott. Ezeknél is van így?
egyik másik harmadik Aztán tovább lépve. A motort szeretném lecserélni valami kefe nélkülire, de a hagyományos motorok méretben akkorák, hogy nem férnek be a régi helyére. Találtam egy megoldást és meglepődtem, mert nem gondoltam, hogy az ilyen motorok felhasználhatók lennének erre. Itt a leírás. Ezt be lehetne illeszteni a cnc vezérlésbe is? Ha igen, hogyan?
Egy biztos a második felejtős. Nekem ilyen van.
Köszönöm, végigzongoráztam a rendelést és volt követési lehetőség is, rendeltem 2db-ot. Most már csak a főorsó vezérlése/meghajtása kérdéses. Találtam BLDC modulokat motorral, de a motoron nincs hűtés. Ilyet például. Használható valami ilyesmi főorsómotornak egy kis esztergába? Itt kínlódok az eredeti elektronikával és motorral (a motor zárlatos lett, az elektronika talán javítható csak ne akarta volna az előző gazda javítani), de a cél az lenne, hogy cnc vezérlést kaphasson minél kisebb átalakítással. A motort szeretném az eredeti helyére szerelni.
Főorsó megoldódott, frekvenciaváltóval. Kérdés még mindig, hogy mekkora léptetőmotorok kellhetnek?
Ha meg tudod határozni, hogy mekkora erővel kell tekerni a megmunkálás során akkor abból ki lehet indulni.
No ez az amiről fogalmam sincs Az egyetlen célom, hogy rutinokkal megkönnyítsem a feladatom! Egyenlőre nem akarok kicserélni a gépen semmit sem, de ha a hossz-szánhoz kellene golyósorsós hajtás, akkor azt még be lehet építeni egy 12-es orsóval. A keresztszánban az anya el sem férne, 8-as orsót meg nem találok emberi áron. Mivel az eszterga vezetékei nem súrlódásmentesek, gondolom ott is elvész valamennyi. Van itthon pár léptetőm, de valószínűleg kicsi lenne neki.
A megmunkálandó anyagok a vasig terjednek, de vasat maximum kis fogással simítani, a nagyolást megoldom a munkahelyen. A simítást csak azért akarom hazahozni, mert a pontos méretet nem tudom előre meghatározni csak kísérletezéssel (1-2mm tűréssel). Van erre valahol útmutatás?
Hát nem tudom. Ha már használtad a gépet, akkor biztos tudod, hogy két újjal tudod tekerni vagy rá kell markolni rendesen.
Ja, hogy így!? Nem használtam, hibásan vettem. Kitakarítottam, leolajoztam, nem kell nagy erő hozzá, de ezen még lehet beállítással finomítani csak előbb motort akartam rá keríteni, hogy lássam kell-e még valamit cserélni/feljavítani.
Nem tudom mekkora léptetőid vannak otthon, de én a helyedbe először kipróbálnám valami kisebbel. A felfogatása a nagyobbnak is ugyan olyan, max a tengely vastagabb, lehet cserélni ha mégsem jó.
Nagyon kicsik! Megvárom, hogy megérkezzen a TB panel, addig felkészítem a tengelyeket a kuplungokhoz és utána jövök megint kérdezni
Sziasztok!
DM 542-illetve DM 556 meghajtók,mennyivel múlják felül a TB 6600.Gondolok itt a motor egyenletesebb járására,valamint álló motornál a tartóáram optimalizálása jobb ?Azt egyértelmű,hogy a feszültség és az áram ,valamint lépések osztása terén jóval fölülmúlják a TB 6600.Valakinek van összehasonlítási alapja? 4db hamísítatlan kínai TB 6600-as meghajtóm van ebből egy hibás,ha áll a motor ez az egy szörnyen melegszik,valamint a motor is ,nincs kedvem vele foglalkozni,ezért gondoltam váltani
Hát ez az ami jó kérdés. Én is szívok vele, ha megy a gyújtás másznak arrébb a tengelyek(HF gyújtású a gép).
Az árnyékolások megléte, a tápegységek minősége, a zavarszűrők megléte nagyon fontos, de még nem tudtam megoldani. |
Bejelentkezés
Hirdetés |