Fórum témák
» Több friss téma |
A linuxcnc is tud fázist vezérelni, de ezt inkább hagyjuk mert ez az ami lassú is rossz megoldás is.
Mindig tanul, hall valamit az ember. Ezt nem tudtam, hogy közvetlen vezérlést is tud. Gyakorlatilag csak egy végfok kell az LPT-re. No de ez biztosan erőforrás és kapacitás zabáló megoldás. No és persze felhasznál egy csomó pin-t.
Utánanéztem a Turbo CNC-nek és elvileg nem csak step/dir típusú vezérlő meghajtására képes (leírás), így a szoftver adott. A projekttel egyébként hobbi szinten foglalkozok, és abszolút nem zavar, ha egy kicsit többet kell bütykölnöm vele. Nyilvánvalóan nem ez a legpraktikusabb és időkímélőbb megoldás - ahogy azt Kovidivi és Zoli_bácsi is hangsúlyozta - de szándékosan nem kész vezérlőt szeretnék venni részben azért, mert szeretem a kihívásokat. Más megoldásokra abszolút nyitott vagyok (ahogy azt Zoli_bácsi is írta lehetséges SLA7062-vel is vezérlőt készíteni, így kicsit ennek is utánajártam). Ha érdekel valakit ez volt a kiindulási alap: link . Egy másik fontos szempont, hogy ne kelljen túl sokat költenem rá, így nem is várom el, hogy egy teljesen tökéletes CNC-t kapjak végeredményül .
Én támogatom az újításokat, de ha saját úton indulsz el, lehet, hogy nem kapsz segítséget, ha elakadsz! Ha pedig saját vezérlőt írsz, akkor elemi szinten kellene megértened a rajzolóprogramok által generált CNC kódot, hogy mit csinál pontosan, és hogy ezt hogyan lehet átfordítani jelekre. Nem tudom, hogy ezzel érdemes-e foglalkozni. Ez a Turbo CNC nem tudom, mennyire elterjedt, de azt látom, hogy DOS-os felületű, tehát már jó pár éves. Az én gépemen már nincs is DOS, és egyszer eljutunk oda, hogy nem is tudsz DOS-t telepíteni.
Szia!
Nos sajnos az előttem szólókkal kell egyetértenem. Sokat fogsz szenvedni és nem tudod, hogy miért. Egy új, kezdő, hobbista CNC-nél az elektronika a legkevesebb. Ha meg tökéletes a mechanika, akkor valószínűleg a legprimitívebb elektronikával is lesz valamilyen eredmény, tehát elsőre a mechanika. Tudod milyen elkeserítő, ha működés közben jön pár lépésvesztés és nem tudod miért. Én végigjártam ezt az utat, de a te dolgod. Egyébként azt gondolom, hogy olyan olcsón lehet az ebay-on akár 4 tengelyes vezérlőt is venni, hogy annyiból meg sem tudod építeni. Én jelenleg a "MAGI" féle hobbi vezérlőt használom eddig viszonylag jó tapasztalatokkal, de még mindig küzdök a mechanikám hibáival (kis költségvetés = nem túl jó megbízhatóság). Üdv: Zsolt A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2015
Köszi
Pl. Ilyenekre is próbáltam inspirálni, meg van még pár. A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2015
Köszönöm a válaszokat! Lehetséges, hogy első nekifutásra inkább készen megveszem a vezérlőt, bár az sem kizárt, hogy egy általatok ajánlott vezérlőt készítenék. Ha jól tudom a simpi és GPeti1977 által ajánlott modulokhoz leválasztókártya is kell. Ezekben nem vagyok jártas, így nem tudom, hogy milyen kellene hozzá. Ami a mechanikát illeti, arra már van tervem, de azt majd csak a vezérlő után raknám össze.
Nem árt ha van, de én mindössze 74HC541 IC-vel választottam le, ahol nincs nagy zavar tökéletesen megfelel.
270-et lép. De hogy mennyit fordul el a tengely, az attól függ, hogy milyen lépés beállításra van konfigurálva az L297-es. A bemeneti CLK jelet ide, a 297-esre kell majd kötni. A 298-as egy végfok, benne a H-híddal. Léptető motorhoz PWM jelet nem használnak. Rendszerint impulzussal, PPM-el (Pulse Position Modulation) vezérlenek.
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2015
Köszönöm, így már letisztult a dolog.
Sziasztok!
Lehet, hogy nem jó helyre írok, de akkor legyetek szívesek "küldjetek jobb helyre"! Olyanra lenne szükségem, hogy egy léptető motor vezérlője kap egy impulzust, és utána a motor lép egy tasztatúrán beállított számú lépést, ezután visszafut az eredeti helyére. Nincs szükség csak egész lépésekre, és 200-tól 5000 lépésig kellene beállítani. A beállított lépésszámok mindig ugyanazok, ameddig a tasztatúrán nem változtatok rajta. Ha valami kapcsolásban tudnátok segíteni, akkor nagyon jó lenne. Üdv, és köszi
pl teszel elé egy mikrovezérlőt, ha tudsz programozni....
Arduinóval talán egyszerűbb, mellé egy ilyen kijelző+nyomógomb, még nyákot gyártanod sem kell, csak drótozni, meg progranyozni
Bocs hogy ide írok, de itt biztosan tudtok segíteni. Van egy frekvenciaváltónk amit csak rs 485-ön lehet programozni( Procon ISD0,55 2000-es évjárat). A gyári kábel tizensokezer forint, de a cég saját bevallása szerint is tökéletes a kínai átalakító Bővebben: Link A kérdésem az lenne, hogy kössem be a "telefoncsatlakozó" hat erére azt a kettőt ( A, B) ami az átalakítón van, a Pl. számítógép házáról vegyem a GND-t?
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2015
Sajnos programozni nem tudok, de ha megkeresnélek privátban tudnál segítení?
Ezt találtam:
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2015
Köszönöm, már csak tényleg egy kérdés, a Gnd-t, a 8-as lábról a másik felét hová célszerű kötni?
Az RS-485 szimetrikus GND nélkül is megy, viszont ha nincs 120 ohm lezáró ellenállás akkor az kell az érpár 2 végére.
Sziasztok.
C# egy cnc vezérlőt írok ami USB elküldi a vezérlőjelet egy PIC nek ami aztán továbbítja azt egy a4988 drivernak. A kérdésem az lenne hogy hogyan számoljam ki milyen frekvenciás jelet generáljak a c# amit továbbít a PIC-nek hogy a motor pontosan annyit forduljon és olyan gyorsan mint amit a Gkód ír. A segítséget előre is köszönöm.
Szia,
A motor step frekijét még könnyű kiszámolni. Tudni kell hozzá, hogy 1mm-t hány lépésből tesz meg (célszerű paraméterezhetőnek leprogramozni), legyen ez mondjuk 100. Ha jön egy pl. F300 kód, akkor 300mm/perc -> 30000 step/perc -> 500Hz-el kell léptetni. A bonyolultabb a gyorsítás/lassítás rámpa kiszámolása. Nekem ez a pdf segített sokat.
Sziasztok.
Step jel előállítására milyen megoldást javasoltok ? Van egy C# programom, ebből küldjem a 4 step jelet vagy maga a PIC generálja (szerintem ez a legkörülményesebb) esetleg 4db timer IC-vel ?
Mindenképp a PIC generálja, a rámpával együtt! Ha a PC számolja, az USB miatt olyan jitter-es lesz hogy befulladnak a motorok.
Sziasztok.
Hozza jutottam harom egyforma lepteto motorhoz P532 258 004 10,le toltottem az adatlapjat de szamomra nem derult ki belole h menyi a motor nyomateka es a lepesfelbontasa.Ha valaki jobban erti mint en az kerem segitsen ezt kideriteni,es meg a velemenyeteket szeretnem kerni arrol,hogy meg felel ez egy cnc gephez es hogy mit lehet ebbol kihozni. A segitseget elore is koszonom!
A lépésfelbontása a 12. sorban van, 100 lépés / fordulat. Megadja a lépés szögét is a 10. sorban, ami ezzel összhangban 3,6 fok.
Több nyomaték értéket is megad. A névleges áram mellett a tartó nyomatéka a 6. sorban olvasható, 205mNm(mili-Newton-méter). Másfélszeres névleges árammal ez 360mNm-re felmegy. Az, hogy ez mire elég, abban nem tudok segíteni, mert CNC-t nem építettem. Nyilván függ az alkalmazott áttételtől, hogy mekkora erőt lehet elérni. Az elérhető sebesség a motor bekötésétől, a tápfeszültségtől és a meghajtótól is nagymértékben függ.
Sziasztok!
Egy olyan problémám van, hogy egy CNC vezérlőhöz nem tudom eldönteni, milyen tápegységet használjak (feszültség, áramerősség stb.). A vezérlőmhöz ezt a motort vettem PM55L-048-SRB3 . A PDF két motort említ, nekem az unipoláris változata van meg. A motorra eredetileg 12V 30Ohm van írva, viszont a leírás már 24 voltot említ. Egyébként az áramkör három tengelyt képes vezérelni, mindegyik tengelyhez egy-egy égő van kötve. Ez elvileg a feszültséget szabályozza, de mivel az eddig összegyűjtött adatok nem elég világosak, ezért ezeknek a teljesítményét, feszültségét sem tudom meghatározni. Előre köszönöm a segítséget. A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2015
Izzóval???Mekkora ötlet! A fenébe chopperrel! Amúgy én azt ajánlom, hogy add össze a három motor csúcsáramát, legfeljebb annyi kell majd. Nálam 1.2A. Nem sok. Feszültségre jó irányérték a 24V.
Sziasztok!
Azon gondolkodom, hogy építeni kellene egy picike kis lézer gravírozó gépet "játszani". A kérdésem az lenne, hogy milyen ingyenes és fizetős programok vannak, amik képesek mondjuk kép formátumból gravírozni, illetve milyen elektronikát ajánlotok hozzá, mivel kompatibilis? |
Bejelentkezés
Hirdetés |