Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1140 / 2208
(#) Doncso válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 18, 2010
Igen, valami ilyesmire gondoltam, csak olyat szeretnék, ahol nem kell kisérletezni, mert arra nem nagyon van keret, mivel nem magamnak lesz. Ezért gondoltam, hogy egy kipróbált, bevált kapcsolást építenék, amiről van vélemény, tapasztalat, rajz, kimenőterv.
(#) Doncso válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 18, 2010
Nem ragaszkodok az 500-asokhoz, jó nekem az 509-519 is tökéletesen, a trafó nem érdekes, úgyis kell hozzá tekernem, akkor majd olyan feszültségüekre készítem. A gitár erősítőknél is kell a nagy magkeresztmetszet a mély hangok átvitelére? Vagy itt hogy néz ki a dolog? Mekkora sávot szoktak ezek átfogni? Egyáltalán mitől gitár erősítő a gitár erősítő? A bemeneti érzékenység / illesztés megvan, nade van más különbség is?
(#) Bassmester válasza Doncso hozzászólására (») Dec 18, 2010
Ilyen csöveket nem használnak a gyártók a hangszererősítőkben, tehát bevált kapcsolás sem nagyon létezik, amit rizikó és kisérletezés nélkül megépíthetsz. Sajnos ez nem olyan, hogy összerakom a terv szerint, aztán röccre indul és elsőre hibátlanul működik. A csövekbe azért szorult ám némi szeszély is a vákuumon kívül
(#) Doncso válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 18, 2010
Építettem már csöves erősítőt, magam tekergettem a kimenőket, szóval a gyakorlat megvan, a csöves technika sem idegen. Bővebben: Link De gitárt még sosem. Mindössze egy kipróbált 100w-os jónak mondható erősítőt szeretnék építeni, nem ragaszkodom a PL csövekhez, lehet EL43 is, vagy más ,csak ne kerüljön sújos tízezrekbe csak a cső. Semmi többet. Gondoltam ugyanúgy, mint a sima hangerősítőknél, ahol vannak bevált , kipróbált jó hagú erősítők, amiből néhányat meg is építettem, és hozta is a támasztott reményeket, gitárba is léteznek ilyenek.
(#) CIROKL válasza Doncso hozzászólására (») Dec 18, 2010
Egy tény , csövesből 100Watt nem kis falat és nem olcsó semmi kép, a leg olcsóbb egy átalakított APX .
Itt nem lehet szinte semmit spórolni ez nem PCL86 ahol a csövek fillérekbe kerülnek , 100Watt csöveshez kell ám anyag bőven .
Idézet:
„csak ne kerüljön sújos tízezrekbe csak a cső.”

Sajnos de igen .
(#) Bassmester válasza Doncso hozzászólására (») Dec 18, 2010
EL 34-ből 15-20 ezer között van egy quartett, 6L6GC-ből 20-25, a KT sorozat árait jobb ha le sem írom :no:
A JJ-nek van egy anódsapi nélküli, oktálos EL 509 tipusa, de abból is 18 körül van egy pár. Ha tehát úgy vásárolsz be egy 100-as fejhez az drága mulatság lesz. Nézegesd a vaterát, meg a börzéket. A vaterán láttam pl.: 6P45SZ párt, 3500-ért, amit meg is akartam venni, csak meggondoltam magam, mert más a foglalata mint a 6KD6-nak.
(#) joco63 válasza marone hozzászólására (») Dec 18, 2010
Érdekes felvetés, már én is akartam kérdezni, mert a hifi show láttam egy olyat amiben 10 db ecc82-es volt a végfok, és brutális, kb 1,5M volt az ára. Meghallgatására sajnos nem volt lehetőség. Tehát a válasz, lehet építeni kis teljesítményű csövekből is végfokot, csak sokat kell párhuzamba kötni. Kérdés megéri-e és találni e hozzá jó kapcsolási rajzot.
(#) hgy válasza Doncso hozzászólására (») Dec 18, 2010
PL509 PP-vel 100W-os az APX 100, és bírja is hosszútávon, csak értelemszerűen más kimenő trafó kell hozzá. Normál tápfesszel, gyári trafóval 140 W zenei is kivehetó belőle.
Másik: GU 50 (EL152) PP 120W névleges! kimenő teljesítmény. Csak nagyobb tápfesz kell.
Az EL34 csak erőlködik 30-40 W felett, pláne nagy tápfesz mellett.
Élettartam!
Vagy egy (ár)kategóriával feljebb KT88/90/6550/EL156. Csodák nincsenek.
(#) joepapa hozzászólása Dec 18, 2010
E88CC nek SRPP ben milyen R ekkel érdemes nyitni? 1k5?
Holnap épül a kapcsolás, ma a táp és a teljesn külső készült el, brumminimum, védőföld, csillagpont kijelölés.
Így néz készült a gúnya:
(#) joepapa hozzászólása Dec 18, 2010
Na mi hiányzik még? Hát a kimenők:
(#) klemo86 válasza joepapa hozzászólására (») Dec 18, 2010
Nekem határozottan tetszik!
(#) varttina válasza joepapa hozzászólására (») Dec 19, 2010
Nekem 2k2 van a katód alatt, így 90V-nál 0,8mA-re állt be a nyugalmi áram.
(#) joepapa válasza varttina hozzászólására (») Dec 19, 2010
Katód alatt? Azaza 2db 2k2 a két katód alatt?
Köszi...
Mit hajtasz vele?
Kondimentes?
(#) joepapa válasza klemo86 hozzászólására (») Dec 19, 2010
Hát nem szépség, minden célszerűség szerint lett helyezve.

Ha tudom a végleges brumminimum hol van a csatlakozósort 5mm el hátrébb fúrom.

De amikor még tologatva voltak csak a trafók akkor előrébb volt jó.

A hangjára nagyon kiváncsi vagyok, csöves táppal még nem hallottam rendesen kihajtva sem 6sz19p-t. Megyek rendet rakok, és nekiállok valamit beledrótozni.
(#) Doncso válasza hgy hozzászólására (») Dec 19, 2010
Szia, köszi. Végül is GU50 is jó lenne, bánom is én, csak legyen valami.
(#) Doncso válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 19, 2010
Laci nem értelek, az iménti hsz-edben éppen azt ecsetelted, hogy olcsóbb a PL cső, na kell belőle kettő, talán még van is itthon, kell még trafó, na puff , lövök nagy magot, úgyis tekernem kell sajátot, egyébiránt mi olyan drága még bele? Sasszit megcsinálom, ahogyan eddig is, ellenállás-kondi nem tétel. Akkor? Mitől lenne ez nagy falat? Nem értem. Mindössze egy bevállt rajzot szerettem volna kérni, mindent kaptam már csak azt nem. óriási.
(#) CIROKL válasza Doncso hozzászólására (») Dec 19, 2010
Természetesen a PL509-519 az a szerényebb választás és az a leg-leg költség takarékosabb megoldás minden egyéb más ettől sokkal több esetleg még szóba jöhet a GU50 amit meg tényleg nem túlszárnyalni a költségvetést illetően , ennek az utóbbinak csupán egy hátul ütője adódik a félelmetes anód feszültség .
A nagyon magas anód feszültség végett meg aztán észen kell lenni minden téren itt nem lehet szórakázni a barkácsolt trafókkal , csak is a szakszerűen elkészített hálózatit meg a kimenőket merném javasolni az átütést megelőzvén .
A nagy falatot azon értettem hogy ez nem egy kis PCL se meg stb... a 100Watt csöves azért már keményebb dió mind szerelés technikailag is mind alkatrészileg is .
Nézd egyáltalán nem lebeszélni akarlak erről meg tudom a képességeidet is , de bele kell vágni és majd minden kiderül menet közben , mind ami a költséget illeti és a nagy falat mivoltát is .
Bővebben: Link
(#) Akashi hozzászólása Dec 19, 2010
Sziasztok.

Hobbi célból szeretnék építeni egy csöves gitárerősítőt, lehetőleg egyszerű fajtát, mert csöves cuccot még nem építettem. A múltkor kibeleztem egy régi Videoton csöves tévét onnan jött az ötlet.
Szerintetek abból lehet építeni egy ilyen kis hobbi erősítőt? Tudtok segíteni?
(#) varttina válasza joepapa hozzászólására (») Dec 19, 2010
Igen, mindkét katód alatt 2k2 ellenállás van. 6N6P-t hajtok vele. Nincs kondi a katódellenállással párhuzamosan.
(#) CIROKL válasza Akashi hozzászólására (») Dec 19, 2010
A tv-ben nagy valószínűséggel PCL86-os cső volt a hangrésznél , ahhoz tartozott egy pici kimenő trafó is .
Ezekkel már lehet kiindulási pontot venni , már csak egy hálózati trafó meg sok más egyéb kell hozzá , főleg gitár elő fok -ot szeretnél .
A gitár elő fok -hoz még további csövek szükségesek , a tv-ből csak a véget tudod megoldani az is kb 1-1,5 WATT teljesítményre hajaz, ami gyakorlásra tökéletes egy érzékeny hangszóróval .
Most pont egy hasonló kis vackon dolgozom /karácsonyig be kellene fejezni , ajándék lenne a vejemnek /
Csupa csupa bontott és újra hasznosított alkatrészekből tevődik össze , de remélhetőleg a végére azért hozza az elképzelésemet .
(#) Akashi válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 19, 2010
Amim van:
- PL36 1db. (azthiszem, mert félig lekopott a felirat)
- PCC88 1db.
- EF80 5db.
- PY82 2db.
- PL82 1db.
- PCL82 1db.
- PCL32 1db. (bár lehet hogy 82, mert kopott a felirat)
- PABC80 1db.

Ezeket bontottam...
A csöveket nem ismerem, a lábkiosztásokat meg pláne nem.

Tetszik a cucc amit csinálsz. Én is valami hasonlóban gondolkodom, minden sallang nélkül.
Van egy multieffelktem amit időnként rákötnék, annak a kimenete fülhallgató szintű.
(#) hangszoros válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 19, 2010
Szerintem is kicsi az induktivitása a kimenőnek
(#) hangszoros válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 19, 2010
Én gitárba nem tenném be a kishangszorót. Teljesen felesleges, az oválnak is még túlsok magasa. Ettől nem lessz fényesebb, csak zizegösebb. Ha megpusztul az ovál vevő vagyok
(#) jampi válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 19, 2010
Én az ovált sem,régebben párban is próbáltam, nem valami nyerő, el84-ecc83-se kapcsolással.Bár az össze hasonlítási alapom egy celestion classic lead 12" volt.
(#) CIROKL válasza Akashi hozzászólására (») Dec 19, 2010
Pl36,EF80,PL82,PCL82 ezek mind felhasználhatóak egy csöves erősítőben viszont mindig elszoktam mondani már már ön-ön magam ismétlem hogy egy csöves erősítőben nem a cső a FŐ alkotóelem , a végeredmény eléréséhez még sok és nagyon sok mindenre szükség van .
Van multi effekted azt mondod akkor , kezdésnek csak egy kis se is megteszi mint kísérlet , javaslom a deszkán történő megépítését és ha netán még tetszik is akkor menj tovább a véglegesítés irányába.
A PL36, PCL82,PL82 egy se építéséhez bármelyik jó .
(#) CIROKL válasza jampi hozzászólására (») Dec 19, 2010
Idézet:
„nem valami nyerő”
Még gyakorlásra sem ? Nem a profi dolgokról kell itt megemlékezni , ez amatőr szint.
Ez semmi másra nem kell csak egy évben egyszer előveszi és szórakázik vele !
(#) varttina válasza Akashi hozzászólására (») Dec 19, 2010
Végfoknak PCL csöveket tudom ajánlani, azok ugyanis tartalmaznak egy kis jelű triódát, és egy végpentódát. A felsorolt csövekből előfoknak PCC88-at tudom ajánlani.
A börzén szinte bármilyen csövet fillérekért megkapsz, ami húzósabb téma, az a kimenőtrafó. Amit vagy rendelsz kemény tízezrekért, vagy saját magad kell, hogy megtekerd. (Úgy sem sokkal olcsóbb.)
(#) Bassmester válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 19, 2010
A VT oválok jól szólnak gitárral :yes:
Kölök koromban sokat játszottam velük.
Ha sikerülne bontanod 4 db egyformát, akkor abból már egy ütős kis gyakorlócuccot tudnál csinálni és egy 3W-os erősítővel is "hatalmasat" szólna.
(#) Doncso válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 19, 2010
No, ezek már klassz rajzok, ilyet szerettem volna, köszönöm. Ahogy elnézegetem őket, EL34-ből lenne érdemes építkezni, de abból legalább 4 kell, találtam is 16-ért összeválogatva, vagy ez lesz, de akkor megbeszélem a sráccal, hogy ez azért ennyi, mert ebből lehet VOX-os hangzást, vagy alább adja, akkor meg maradnak a PL csövek. Ha jól láttam 5-7 környékén akad új cső is már. De azr még mindíg nem tudom mitől más egy gitár erősítő. Van ötleted?
(#) CIROKL válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 19, 2010
Nem -nem nekem nem kell tévedés és a további vitaalapot lezárom !
Ezt a kis vacakot csak csupán ajándékként építettem és egy évben egyszer lesz elővéve és nem profi felhasználása ezért nem kell semmi más !
Következő: »»   1140 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem