Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1141 / 2208
(#) Doncso válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 19, 2010
Nekem tetszik, szerintem az öröm nem fog elmaradni, pláne az a JCM előfok, lehet olyat fogok csinálni a havernak én is.
(#) Bassmester válasza Doncso hozzászólására (») Dec 19, 2010
Gitárerősítőnél mások a követelmények. Nem kell 20-20 ig átvitel, elég 70-14k-ig, nem baj ha egy kissé zajos, nem számít a THD sem, sőt szebben is szól ha termel egy kis harmónikust A hifi cuccok unalmasan, színtelenül, laposan szólnak gitárral, nincs bennük annyi élet.
Viszont nagyon strapabíró kell hogy legyen, bírnia kell a több órán át tartó nyúzást, csutkára tekerve is.
Ja és még a hangszer hatalmas dinamikáját is ki kell szolgálnia. Ez a konzervzenéhez képest, nagyságrendnyivel szélesebb dinamika tartomány!
(#) Doncso válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 19, 2010
Értem, igazából, a srácnak van egy vermona regent 1060-as keverő erősítője, de az a probléma vele, hogy azt mondja nagyobb hangerőnél összemosott az egész gitárhang, ettől valamelyest jobb minőséget lehet elérni PL csövekkel szerinted? olyat gondoltam, hogy APX vagy AV760c lenne az alap, azt 10-esből szerintem találok.
(#) Bassmester válasza Doncso hozzászólására (») Dec 19, 2010
Annak a Vermonának már jó sok baja lehet, de a hangszóró hibája is okozhatja a nem kívánt jelenséget. Az APX-100 szerintem jó alap, rendes meghajtással. 6P45SZ csöveket olcsón lehet venni hozzá. 450V-ról, Raa= 2k kimenővel simán lenyomná a 100W tiszta szinuszt (szerintem). Abból kiindulva, hogy a 6KD6-osom 420V-ról, Raa=3,5k-val tud 60W szinuszt 8 Ohm-ra.
(#) Doncso válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 19, 2010
Jól látod, a Vermona már elég beteg, jövőhéten érkezik hozzám javításra, sajnos több sbből vérzik limiter, kivezérlés jelző, potik, ezek mind rosszak, illetve néha produkál olyat, hogy elkezd brummos lenni, de egy oldalba veregetés segít olyankor rajta, de azt mondják nem valami jó minőségű dolog az, te hogy látod? Szerinted jobb minőség érhető el PL csövekkel?
(#) Bassmester válasza Doncso hozzászólására (») Dec 19, 2010
Nem a PL csöveken múlik a jó minőség, hanem azon hogy mit csinálsz belőlük és hogyan
Nem tudom milyen hangja van, de szerintem olyasmi lehet mint a 6KD6, hiszen közeli rokonok. Amúgy meg nem a cső hangja dominál, hanem a hangszóróé, aztán a trafóé és talán ezután jön a végcső. Előfoknak egy az egyben lekoppinthatod pl. a VOX AC 50-et.
(#) Doncso válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 19, 2010
Értem, köszönöm az eddigieket.
(#) mark.budai hozzászólása Dec 19, 2010
Na, mindenki gitárerősítőt épít? Én a JCM800 előfokot fogom megépíteni, végfoknak nem tudom mi lesz, de lehet PCL85 PP két-két csővel.
(Rajzon a "Master volume" potiig az előfok)
(#) hangszoros válasza jampi hozzászólására (») Dec 19, 2010
Ne csodálkoz, mert gitárra az egyenes alkotójú hangszorok váltak be. A szélesávúak se igazából.
A Celesion is hamar lekókad a magason
(#) jampi válasza Doncso hozzászólására (») Dec 19, 2010
Mire fogja használni, solo vagy bass gitárra? Mert az sem mindeggy!!
(#) jampi válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 19, 2010
Azért, nagyon sok fajta gityo erősítőben beválltak...a celestionok!
(#) jampi válasza Doncso hozzászólására (») Dec 19, 2010
Vox ac 100 watt

ac100.pdf
    
(#) Doncso válasza jampi hozzászólására (») Dec 19, 2010
Köszi a rajzot. Ez is tetszik, pláne hogy VOX-os hangot szeretne, a kimenőről lehet szerinted valami közelebbit találni? Vagy ez inkább amolyan örök relytély?
Azt hogy bass vagy solo gitár, inkább megkérdezem holnap, ezt konkrétan nem említette. Mi a különbség az erősítő szemszögéből nézve?
(#) mark.budai válasza Doncso hozzászólására (») Dec 19, 2010
A basszusgitár mélyebben szól (mondjuk E-A-D-G hangolás, egy oktávval lejjebb, mint a szólógitár E-A-D-G-H-e' hangolása). A szólógitárnak elég 70Hz-ig lemenni az erősítő alsó frekijével, a basszusgitárnak 20Hz-ig kell. Magasátvitel viszont alig kell neki, a szólógitárnak már annál inkább. [OFF] (Van 5 húros basszusgitár, ilyenkor van az E előtt még egy H húr is, ez még mélyebb, de belefér a 20Hz-be, ha jól tévedek.) Másképp is szokták hangolni a basszusgitárt is, de ez már nem a csöves erősítő téma. 20Hz-től kell mennie az erősítőnek, ez a lényeg.
(#) hangszoros válasza jampi hozzászólására (») Dec 19, 2010
Lényegét tekintve egyező a legendával AC 30.
Az AC 30 valószinüleg azért jobban mert az EL 84-et könnyebb kivezérelni. Kb 10 volt ehhez meg 40 kell
(#) jampi válasza Doncso hozzászólására (») Dec 19, 2010
Véleményem szerint bőven elég egy 50-wattos is solo gitarra, a vermonát böven leszólná. Bass gitárra kell a száz vatt(minimum), bar attól is függ milyen stilusú zenét játszanak. A kimenő sem nem nagy kunszt. Nincs rakott palacsinta primer-sec4-8-16 ohm-+primer. tehát csak a primer tekercs van ketté osztva középen a secunder. A menetszámokról Fletát kérdezd ő tudja ezeket a dolgokat.
(#) jampi válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 19, 2010
Ha belegondolok 35-éve a gityósunknak ilyen AC 30-as volt, fej-láda 12 colos 15-wattos hangszórókkal....
(#) Bassmester válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 19, 2010
Elég ramaty hangja van a 2204-nek (szerintem)... nem is értem, hogy miért istenítik annyira. Hallottál már ilyet? Nincs egy értelmes tiszta hangja, hamar betorzít, emiatt dinamikázni sem nagyon lehet vele. inkább olyan overdrájvos, kráncsos - hárdrokkos hangja van.
A kombómbav viszont JCM-800 Bass előfok van egy az egyben lekoppintva... na az állatul szól.
(#) mark.budai válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 19, 2010
Azt mondják, clean szépen szól, a torzított nem annyira. De hát ki kell próbálni! Ha nem tetszik, szét szedem..
(#) Bassmester válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 19, 2010
Így van... én is szétszedtem
Aztán lehet hogy neked jobbra sikerül.

(egyébként most hogy van ez? itt mindenki gitározni akar, a gitáros témák pedig konganak az ürességtől)
(#) jampi válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 19, 2010
Ja,ja bizony így van!
(#) mark.budai válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 19, 2010
[OFF]Ez a téma mindig meg van nyitja. Nálam legalábbis.. A Mozilla innen indul. Én nem csak akarok, én gitározok is.
(#) Doncso válasza jampi hozzászólására (») Dec 19, 2010
Értem, egyre jobban úgy látom, hogy beagék APX-e lesz az én haverom. Elméletbe találtam APX trafót, az lenne az alap, és a kimenő pedig vagy egy átalakított 8-ohmos APX vagy újra tekerném, ezt még nem tudom.
(#) hangszoros válasza jampi hozzászólására (») Dec 19, 2010
Most is kiszól akármekkora motyóból.
Nem véletlenül sikermodel, és gyártyák ma is, a kitudja hányadik jogútodék.
Csak még kinaiban nem láttam.
Az olasz is nagyon ergya
(#) jampi válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 19, 2010
Most is van egy hasonlóm,négy EL84 egy ECC83-al az elöfok tranyo-ic -mémet Solton gyártmány.A végfok nagyon tud szólni

doboz 004.jpg
    
(#) Bassmester válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 19, 2010
Oké, nem szóltam csak vicceltem
(#) bakos13gab hozzászólása Dec 19, 2010
Sziasztok!

Már egyszer kérdeztem, hogy tudnátok-e ajánlani egy csöves előfokozatot hangszínszabályozással HI-FI (nem gitár) célra. Előkerült megint a Marshall JCM 800 előfoka. Ezt esetleg érdemes sztereóban megpróbálni?
Mi hozhat megfelelő eredményt?
(Tudom, hogy nem illik ilyen előfokot használni és jelenleg sincs semmi plusz bekapcsolva nálam. Inkább érdekesség képen, kísérletezgetésből építenék egyet.)
(#) mark.budai válasza bakos13gab hozzászólására (») Dec 19, 2010
Ez gitár előfok, nagyon érzékeny bemenettel. Ez nem éppen jó. Doncso rakott az EL84 SE-jébe hangszínes előfokot (akire konkrétan emlékszem), Őt érdemes kérdezned a kapcsolásról és a hangjáról.
(#) Bassmester válasza bakos13gab hozzászólására (») Dec 19, 2010
A Maris JCM-800 nem való hifire
Csöves hifihez minek akarsz hangszínszabályzót? Csak elrontod vele a hangot. Drótozz össze 3 potiból egy tone stack-et és kösd be két triódafél közé, ha kiváncsi vagy rá hogy mit művel a zenével. Könnyen tudsz különféle hangszinszabályzókat méretezni az itt letölthető TS kalkulátorral
(#) bakos13gab válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 19, 2010
Köszönöm a linket!
Sejtetem, hogy lebeszélés lesz belőle...
Egyszerűen csak kíváncsi vagyok. A JLH könyvben lévő Baxandall kapcsolás miatt kezdett el a dolog érdekelni régebben, de nem tartottam szükségesnek én sem a használatát (és akkor még nem volt EF86-os csövem sem).
Következő: »»   1141 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem