Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1867 / 2208
(#) cua válasza Abukodonozo hozzászólására (») Júl 16, 2016
Nincs kozelebbi kep rola? Bevallom en csak 6A6-ot ismerek, ezt nem tudom mi.
(#) Abukodonozo hozzászólása Júl 16, 2016
A másik kérdés. Mintha olvastam volna egy cikkben is hogy valakinek 5 perc működés után elhallgatott a PCL86. Két cső nálam is ezt a jelenséget produkálja. A cső a rossz vagy én csinálok valamit rosszul? Bevallom, egy kicsit nagyobb anódfeszről hajtottam (kb. 270 volt).
(#) küzmös Gergely válasza Abukodonozo hozzászólására (») Júl 16, 2016
Mérni kéne, s nézni kell közben.. Izzik? A 270V annyira még nem veszélyes neki.
(#) mohinger válasza Abukodonozo hozzászólására (») Júl 16, 2016
Szia!

Az valószínűleg gázos. Ilyenkor a pentóda vezérlőrácsán a feszültséget mérd. 0V körülinek kell lennie. Szélsőséges esetben felmegy akár 10V fölé is. Na, ilyenkor hallgat el...
Nálam járt már olyan PCL86PP, ami 320V-on járt.
(#) Abukodonozo válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Júl 16, 2016
A PCL86-nak nem volt az valószínüleg, bedobtam a helyébe egy PCL82-est ami nem olyan izmos az adatlap szerint, annak viszont màr elkezdett izzani a segédrácsa, ugyhogy az ellenállást cseréltem, most rendben van. Valószínű, hogy a cső rossz, mert ez nem hallgat el.

Közben megtaláltam: Lázár Péter fórumtárs írta, ebben a cikkben, hogy neki is volt olyan PCL86-osa ami elhallgatott. Bővebben: Link Az, hogy "gázos" az pontosabban mit is jelent?
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2016
(#) küzmös Gergely válasza Abukodonozo hozzászólására (») Júl 16, 2016
(#) djhans válasza mohinger hozzászólására (») Júl 16, 2016
Adatlap a PCL86-ra 250V az ECL86-ra 300V max. anódfeszültséget ad meg.
(#) djhans válasza Abukodonozo hozzászólására (») Júl 16, 2016
Azért a foglalatot átkötötted remélem mert a 82-es és 86-os bekötése más.
(#) küzmös Gergely válasza djhans hozzászólására (») Júl 16, 2016
Valószínű azért izzott, mert nem.
(#) Abukodonozo válasza djhans hozzászólására (») Júl 16, 2016
Azért ennyire zöldfülű nem vagyok, köszönöm kérdésed
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2016
(#) (Felhasználó 116638) válasza Abukodonozo hozzászólására (») Júl 17, 2016
Esetleg 6AC6?
A fotó semmit sem mond.
Finom, igényes munka egyébként,főleg a hálózati trafó.
(#) Abukodonozo válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Júl 18, 2016
6A6-tal keresve valahogy megtaláltam a csövet, egy dubla trióda, érdekes szerzet Bővebben: Link. Nagyon régi csőnek tűnik, nem tudom az illető milyen kimenőket használhatott... A trafó tényleg kemény, és átszámolva az illető kb. 25000 Ft-ot kér ezért a gányolásért.
(#) Abukodonozo hozzászólása Júl 21, 2016
Egy kis point-to-point wiring

ptp.jpg
    
(#) Ronen hozzászólása Júl 23, 2016
Halihó Igen, megint bajom van sajnos. A PCL86-osok nagyon szépen működnek csak egy bajom van velük! Valamikor amikor rájön a hoppáré, akkor elkezd csörögni. De mind a kettőnél megfigyelhető ez a jelenség. A bemeneti kábel (hang) kifogástalan. A Táp-trafók szépen működnek. A fűtés egyenletes, tiszta. Alapzörej.: Alig tapasztalható. Gond.: sistereg mikor baja van. A csöveket már cseréltem, a baja nem szünt meg. Tanácsok, hogy esetleg mitől lehet?!
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) JZoli válasza Ronen hozzászólására (») Júl 24, 2016
Anódáram, anódfeszültség mennyi normál esetben és sistergéskor? Ilyen adatok sokat elmondanának róla.
(#) Hetope válasza Ronen hozzászólására (») Júl 24, 2016
Ha mind a két oldal egyformán csinálja akkor a hiba okozó általában olyan helyen van ami közös Például a villás dugó , mert az biztos közös . Igaz hogy hülyén hangzik de már volt ilyen.
(#) Ronen válasza Hetope hozzászólására (») Júl 24, 2016
Na, úgy néz ki meg volt a baja, épp teszt alatt van, hogy az volt e a baja. Az eggyik negatív kábel hozzáérhetett a letranszformáló trafó eggyik sarkához. Ha minden jól megy, mostmár jól kell hogy viselkedjen
(#) küzmös Gergely válasza Ronen hozzászólására (») Júl 24, 2016
Ilyen bagatell dolog általában..
(#) Abukodonozo hozzászólása Júl 25, 2016
Szervusztok!

A PCL82 SE amit építgetek azt csinálja, hogy amúgy nincsen alapzaja, de ha nyitott bemenettel feltekerem, akkor nem az az egészséges zúgása van, hanem mintha elkezdene gerjedni. Ez ellen tudok tenni valamit? Ez a kapcsolás amúgy, egy annyi változtással, hogy a trióda rácsa egy 470 kiloohmos ellenállással a földre van kötve. Nagyobb kéne? Bővebben: Link
(#) 6n8sz válasza Ronen hozzászólására (») Júl 25, 2016
Nekem volt hasonló, akkor szikrázott is a cső a megengedettnél magasabb segédrácsfeszültség miatt. Induláskor egy pár másodpercig nem volt gond, aztán rájött a 6p3sz-re a "hopáré". csökkentsd a sedrácsfeszt!
(#) 6n8sz válasza Abukodonozo hozzászólására (») Júl 25, 2016
Azért zúg,mert nagy erősítése van és ez miatt gerjed be. A kapcsolásod nyitott bemenettel antennaként viselkedhet. Nekem is ez volt és a bemeneti ellenállás 1M-ról 47k-ohmra cserélése segített. Szóval inkább csökkenteni próbáld.
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2016
(#) Abukodonozo válasza 6n8sz hozzászólására (») Júl 25, 2016
Megpróbálom, köszi!
(#) 6n8sz válasza Abukodonozo hozzászólására (») Júl 25, 2016
Ha csak zúgna (brum) Akkor a táp elégtelen szűrése lenne a ludas. Neked szűrőtekercs is van előtte vagy csak egy pufferkondi?
(#) Abukodonozo válasza 6n8sz hozzászólására (») Júl 25, 2016
A tápom rendben van, ha jelet kötök a bemenetre kifogástalanul szól. Csak akkor van ez a jelenség ha a bemenet "lebeg" és feltekrem a hangerőt.
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2016
(#) andraschober hozzászólása Júl 25, 2016
Sziasztok!

Honnan érdemes turret board gyártásához epoxy lapot vásárolni?
(#) Abukodonozo válasza andraschober hozzászólására (») Júl 25, 2016
Szia! Ha nem ragaszkodsz a színéhez, használhatsz nyugodtan nyáklemezt is, csak le kell maratni róla a rezet. Ugyanúgy működik és akár le is festheted.
(#) 6n8sz válasza 6n8sz hozzászólására (») Júl 25, 2016
Értem. Csak azért kérdeztem, mert nagy erősítésű bemeneteknél a BRUM vissza szokott mászni a rácskondin a trióda bemenetére és felerősödhet. De ha 470k helyett mondjuk 100k lesz a bemeneti ellenállás, akkor kicsit hangosabb is lesz a készülék. .
(#) andraschober válasza Abukodonozo hozzászólására (») Júl 25, 2016
Olyan megoldást keresnék, ami kevésbé "barkács". 3mm vastag lap lenne az ideális.
(#) 6n8sz válasza andraschober hozzászólására (») Júl 25, 2016
Én sima hosszúkás próbanyákot vettem a Lomexben ami elöre maratott, fúrt. Nekem ez a Turret board. Amit átdugni nem tudsz vastagsága miatt,azt felületre forrasztod. Olcsó is!
(#) Abukodonozo válasza 6n8sz hozzászólására (») Júl 25, 2016
Kisebb ellenállással nem terhelem le a meghajtó fokozat kimenetét?
Következő: »»   1867 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem