Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   390 / 2208
(#) Müszi válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 1, 2009
A csöveid 100% újak.
Idézet:
„Ma megterveztem hozzá a tápegység nyákot...”


Minek oda nyák, éljen a légszerelés
(#) fleta válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 1, 2009
Én is jól haladok vele, holnap kezdem tekerni a kimenőket.Ha igaz a hétvégére megszólal...
(#) fleta válasza Müszi hozzászólására (») Feb 1, 2009
Én is a nyák híve vagyok. Nagyobb rendet lehet tartani az erősítőbe, jobban áttekinthetőbb. Megrajzolom a nyákot, seperc alatt lemaratom sósavval, pár perc a fúrás.
Csavaros elkókkal lehet hogy jobb a légszerelés.
(#) Müszi válasza fleta hozzászólására (») Feb 1, 2009
Én útálom a nyákot, mert borzasztóan pepecselős munka.

üdv
(#) CIROKL válasza Müszi hozzászólására (») Feb 1, 2009
Egyébként hive vagyok a légszerelésnek ezt láthattátok , de a GU -nál eléggé szerteágazó a táp tehát EZ így lessz megoldva nyákon .Az erősitő többi eleme az a pár alkatrész az természetesen csak a cső foglalatra lessz ráültetve meg esetleg még ha szükséges akkor teszek egy két forlécet? Még az EM -eken gondolkodom? legyen -e vagy sem. Van még itt egy nagy probléma :sajnos ez nem lessz full csöves! A tápja telivan diódákkal. Nem pepecselős a nyák gyártás csak hozzá kell szokni!
(#) CIROKL válasza fleta hozzászólására (») Feb 1, 2009
Idézet:
„holnap kezdem tekerni a kimenőket”
Hu már nekem decemberben megvoltak tekerve, csak félretettem akkor még a GU -ut közben csinálgattam azokat a picike /ECL82-EL84/ erősítőket ,meg közben még csinálgatok egy két tranzisztoros erősítőt is. Egyébként az EL84 -es hangjával nagyon elégedett vagyok.Nagyon várom már a GU 50 -es végeredményét ?
(#) djhans válasza rockersrac hozzászólására (») Feb 1, 2009
A jelek amelyek szerint új csővel van dolgunk: Teljesen áttetsző üvegbúra amelyen csak a fényes getter foltok lehetnek. Meg szoktam nézni oldalról a felső getter alját, ha szép fényes akkor új vagy nagyon keveset használt a cső.
(#) Moszkvai válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 1, 2009
Az EL84 hangja nekem is nagyon tettszik.
Kiváncsi vagyok ehhez képest milyen lesz a GU50.
Ha kész van írd meg légyszíves.
A csöveket járatni kell én úgy tudom.
Éljen a TUNGSRAM!!!!!
(#) fleta válasza Müszi hozzászólására (») Feb 1, 2009
Azt tervezgettem már egy ideje, hogy olyan végfokot csinálok, aminél a lehető legkevesebb a kábelezés.egy nagy nyákra mindent.Nem szeretem ha drótok mennek mindenfelé.Az ember belenéz, csak egy halom drótot lá. Sokkal jobb a szemnek, ha szépen van megépítve a belső.
(#) Müszi válasza Moszkvai hozzászólására (») Feb 1, 2009
Idézet:
„Éljen a TUNGSRAM!!!!!”


Ezt messzemenőkig aláírom. A Tungi gyártotta a világ 3.legjobb minőségű csöveit.

Idézet:
„Az EL84 hangja nekem is nagyon tettszik”

Nekem a nagypapájáé (EBL21) hangja tetszik eddig a legjobban.

üdv
(#) cruisher válasza Müszi hozzászólására (») Feb 1, 2009
"A Tungi gyártotta a világ 3.legjobb minőségű csöveit."

Szvsz ez azert elegge tulzas...
Mi alapjan gondolod ezt?
(#) Müszi válasza cruisher hozzászólására (») Feb 1, 2009
Hogy a magyar csövek minősége magasan ütötte a világszínvonalat.
És ez így is lesz.
Ebben a cikkben le van írva részletesen.

üdv
(#) cruisher válasza Müszi hozzászólására (») Feb 1, 2009
Lehet csak en hozzam nem jutottak el ezek a vilagszinvonalu tungsram csovek, de hogy 2 egyforma csovet meg nem talaltam az tuti. Lehet 1-2 darab jol sikerult, de a szoras az siralmasan nagy.
(#) EcoPityu válasza burgdavid hozzászólására (») Feb 1, 2009
Nem mondtam, hogy nem az!

Idézet:
„Az 50w-os keverőerősítőnek a 100v-os rendszerre csatlakozásához is ilyesmi trafót raktak”

Igazam lehetett volna!

fleta1 írta:
Idézet:
„Ez az ATX 100 voltos tranzisztoros erősítő kimenője.”
(#) EcoPityu válasza CHZ hozzászólására (») Feb 1, 2009
Idézet:
„Kicsi lesz a trafó , 200 V/A kellene és nem jön össze a 13W , KB. 8-10W , jó esetben 25-30 Hz -re számits .”



Pazaroljátok itt a vasakat, bár én a 6AS7G-hez is 130w-os magot használtam SE-ben, és kemény 7w jött át...
(#) zolee1209 válasza EcoPityu hozzászólására (») Feb 1, 2009
Amit idéztél, az az én hsz-ra érkezett választ. Akkor Te is egyetértesz azzal, amit CHZ írt, hogy a "gyárilag" megadott paramétereknek csak a töredékére számítsak?
(#) EcoPityu hozzászólása Feb 1, 2009
Imi, és a többiek, akik éltetik a 6P45Sz-t!

Elkezdtem átépíteni a 6P45Sz PP-met, a kimenőket lerézszalagoztam, a vasaikat pedig öntapadós alu csíkkal tekertem körbe, a látványosság kedvéért!
Már bele is próbáltam az új dobozába!
A táptrafó egy 450VA-es hipersil lesz, remélem ki fog belőle ugrani a 2x 100w! (végülis 250VA-es trafóval tudta a 2x50w-ot!)

Mi van, ha nem rakok anódkésleltetést???????
Csak mert igen nehéz szikramentesen megszakítani az 500v-ot relével!!

Majd rakok fel képeket! /csak le kell őket butítanom, mert a 6,1 MP-es DK-m 1 Megás képeket készít, és kiakadnak a Moderátorok!!/
(#) EcoPityu válasza zolee1209 hozzászólására (») Feb 1, 2009
Sajnos ez az SE-technika, már csak ilyen!
Nem is értem, miért nem építesz 6P45Sz-ből te is PP-t??
Nem mindegy, hogy 10w, vagy 100w!!!

A 100w-os 6P45Sz PP-m nek van 250VA/50Hz-es trafója, ez 25 Hz-en egyértelműen még átvisz 125VA-t.
És a 20Hz-en símán a 100w-ot!
Miért pazarolnál el egy ilyen trafót, vacak 10w-ra???
A PCL 86, a videoton képkimenővel k.b. 50Hz-ig megy le minőségben, és tud 3w-ot, a trafó meg 30VA-es.
Vagyis 50Hz-es alsó határfrekivel 10X-es teljesítményű vas kell! ( és az még csak 50Hz)
(#) EcoPityu válasza cruisher hozzászólására (») Feb 1, 2009
Én eddig nem csalódtam a TUNGSRAM csövekben, bár a TELEFUNKEN jobban tetszett, amikor virított egy erősítőben... A hangjaik között nem tapasztaltam nagy külömbséget!
Annál inkább a Ruszki és a Magyar között!
(#) zolee1209 válasza EcoPityu hozzászólására (») Feb 1, 2009
Amikor belekezdtem az erősítőbe, akkor az anyagbeli helyzetemnél fogva a sztereo SE rendszernél maradtam, és mivel nem volt réz vezetékem, így a trafót tekercseltettem. 5 ropi volt, mostmár szeretném így befejezni. A következő valószínűleg PP lesz! :yes:
(#) rockersrac válasza EcoPityu hozzászólására (») Feb 1, 2009
[OFF] nekem a minolta tipusú gépem max felbontásban,4 mp-n full minőségben képes 10 azaz tíz megás képet csinálni! de az nem is jpeg formátum,hanem TIFF! :beka2: holnap lészennek feltéve képek az erősítőmről,mert reményeim szerint be lesz fejezve! kapnak a kimenők valami faintos burkolatot,meg le lészen festve normálisanra! [OFF] amúgy szerintem csővel késleltesd az anódfeszt!(ez csak egy tipp)mert szerintem a relé igen gyorsan meghal az 500 volt tól!
(#) vandorbot válasza tothgabesz hozzászólására (») Feb 2, 2009
Egy kis segítség huzalszámításhoz, többek közt.
Dinamikus táblázat.

trafo.xls
    
(#) vandorbot válasza kocos hozzászólására (») Feb 2, 2009
Én már a 6. sk. toroidnál tartok.
A bal hüvelykujjam 2 hónapig hadirokkant lett utána.
(#) vandorbot válasza EcoPityu hozzászólására (») Feb 2, 2009
2db kapcsoló:
heat
hi voltage
(#) EcoPityu válasza vandorbot hozzászólására (») Feb 2, 2009
Erre én is gondoltam, mert van egy kapcsoló, két állású, de azzal is csak reléket kapcsolhatok...
Mi van, ha két érintkezővel szakítok , sorban, az már 2x250v, síma hálózatot kapcsoló relé megoldja...
1-es állás, fűtés, 2-es delej, és megszólal!
(#) rhesus23 hozzászólása Feb 2, 2009
lenne egy amatőr kérdésem. hogy lehet az, hogy egy csőláb (fűtés) és a GND között tudok mérni 6 volt egyenfeszt és ugyanott 12-t váltóban? rossz a műszer? vagy ez így jó?
(#) llaci56 válasza rhesus23 hozzászólására (») Feb 2, 2009
Mérés hiba. A műszered 12 VAC - nál egyenben 6 V-ot mutat.
(#) rhesus23 válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 2, 2009
mi az a vac?
(#) llaci56 válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 2, 2009
Bocsánat! 12VAC - tehát 12 V(olt) és AC (azaz: váltó). A "DC" pedig az egyen.
Igen, ahogy Zoli mondja, - az is lehet.
(#) rhesus23 válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 2, 2009
Ezzel tisztában vagyok, de dc állásban 6-ot ac ban 12-t mértem- ugyanott. Most akkor az egyen vagy váltó?
Következő: »»   390 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem