Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   822 / 2208
(#) MrBrown válasza kocos hozzászólására (») Dec 10, 2009
Rendben, várlak :yes:
(#) mayky válasza MrBrown hozzászólására (») Dec 10, 2009
Milyen szerelmi történet van itt kialakulóban ?
(#) rhesus23 hozzászólása Dec 10, 2009
Hogy néha én is mutassak valamit. Így állok az alkatrészbeszerzéssel a triódás projekthez. Most sajnos egy kicsit be fog lassulni, mert túlköltekeztem magam, de jövő karácsonyra biztos elkészül.
(#) mayky válasza rhesus23 hozzászólására (») Dec 10, 2009
A Weisser honlapját nem nézted még, hogy nincs-e az EI vashoz valami jó cséve.
Azok ott SM85B-k. hálózatinak ?
Én lehet hogy fordítva csinálnám az EI-ből lenne a hálózati és az SM85B-ből a kimenő.
(#) rhesus23 válasza mayky hozzászólására (») Dec 10, 2009
De néztem már amikor vettem a vasakat, de nincs köztük ekkora méretben. Marad a reszelés. SM102b lesz a hálózati, a két kisebb fojtó azok SM74-es vasak. Gyárilag is kimenők voltak ezek a vasak úgyhogy biztos nem lehet annyira rossz.
(#) mark.budai válasza rhesus23 hozzászólására (») Dec 10, 2009
Idézet:
„...azok SM74-es vasak...”

Mennyiért vetted őket?
(#) rhesus23 válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 10, 2009
Nem tudom mert csomagban vettem a vasakat és ez is benne volt. De múltkor árult Fleta1 is amik a képen vannak azokat tőle vettem. Érdeklődj nála hátha tud még szerezni.
(#) mark.budai válasza rhesus23 hozzászólására (») Dec 10, 2009
Majd lehet, hogy megkérdezem, bár idén már nem kell, mert, az igazat megvallva, én is elköltöttem az összes pénzemet. A PCL82PP-be kellene kimenőnek, mert a 8cm2-s EI vasamnak nem találok párt, pedig azt szántam neki.
(#) ferencferenc válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 10, 2009
kösz
(#) ferencferenc válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 10, 2009
....Lp=(1/ωa)ˇ(Ra⊗Rb)...ezt hogy értelmezzem?
RaXRb eredőt jelent, akkor nekem 1,2H jön ki!!!
Ra 1k Rb 230ohm...
(#) rhesus23 válasza ferencferenc hozzászólására (») Dec 10, 2009
Szerintem itt érthetőbben le van írva és le is vezette SMA egykét példán. És, ha nem akarsz számolni akkor próbáld ki ezt.
(#) ferencferenc válasza rhesus23 hozzászólására (») Dec 10, 2009
...jó ez az exel ...kösz
A terminálos számításokat láttam, számolgattam is vele...csak nekem volt fura, hogy 6H induktivitás jött ki!
(#) rhesus23 válasza ferencferenc hozzászólására (») Dec 10, 2009
Pedig ez a terminálos alapján készült. Ezzel akarom majd én is kiszámolni az én SE-met. Ha ezzel számolsz várom az eredményeket.
(#) DJ Szabcsa hozzászólása Dec 10, 2009
Ha valakit érdekel esetleg nekem van egy eladó SM85A trafóm. Csak dobjon az illető egy PM-et...
(#) ferencferenc hozzászólása Dec 10, 2009
SM85B érdekelne
(#) ferencferenc válasza rhesus23 hozzászólására (») Dec 10, 2009
6N13S/6H8C PSE-t szeretnék összedobni.....nem úszom meg SM85B alatt az már látszik, pedig szerettem volna belegyömöszölni SM74-be ...olyan 1200/80 menetet tervezek 1k/4ohmra, kevesebb jött ki a progival, de így jönnek ki az egész sorok a meglévő huzallal...és akkor már inkább legyen több a menet, mint kevesebb....aszongyák az okosok
(#) djhans hozzászólása Dec 10, 2009
Szerintetek M74 7,5cm2-es trafó milyen PP kimenőnek jó? Csak érdeklődöm mert épp most adom el.
(#) mark.budai válasza djhans hozzászólására (») Dec 10, 2009
E/PCL82, 86, talán egy kisebb EL84PP-nek is elég lenne.. Ilyen "kaliberű" csövekhez jók lehetnek. Szerintem.
(#) djhans válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 10, 2009
Én ECL/PCL 82-86-ra gondoltam ha ahhoz nem kicsi mert az EL84-hez biztos az.
(#) mark.budai válasza djhans hozzászólására (») Dec 10, 2009
Na igen, az EL84-hez tényleg kicsi lenne, de a PCL82/86-hoz elég jó lehet!
(#) kocos válasza djhans hozzászólására (») Dec 10, 2009
Nem kicsi az ahhoz sem ! sok gyári kommersz erősítőjé még kisebb ! És azért mi, pár kivétellel, nem audiofíl cuccokat készítünk, hanem mondjuk HiFit
(#) ferencferenc válasza djhans hozzászólására (») Dec 10, 2009
Az SM74 mindössze 6,28cm2 sajnos
(#) djhans válasza ferencferenc hozzászólására (») Dec 10, 2009
Én M74-et írtam. Tolómérővel mértem és kiszámoltam a vaskeresztmetszetet.
(#) djhans válasza kocos hozzászólására (») Dec 10, 2009
Az M-magok ugynakkora keresztmetszet mellett többet tudnak mint az EI?
(#) ferencferenc válasza djhans hozzászólására (») Dec 10, 2009
...igazad van...én néztem el...bocs
(#) sturbi válasza djhans hozzászólására (») Dec 10, 2009
Ha a vasra megengedett mágneses indukció ugyanaz, akkor ugyanolyan magkeresztmetszetű szabványos geometriájú M és EI vasakra ugyanakkora teljesítmányű trafó valósítható meg (huzalhoz van szabványosítva a keresztmetszet, nem a keresztmetszethez a huzal). Szabványon kívüli vasakra ez természetesen nem igaz (lásd pl. régi diavetítő M vasát, arra nagyobb teljesítményű tarfó készíehető, mint egy ugyanolyan keresztmetszetű szabványos EI-re vagy M-re, mivel a megengedett fluxussűrűség (indukció) a kersztmetszet függvénye, tehát ugyanannyi menet kell, de a nagyobb ablak miatt vastagabb huzallal is ráfér, azt pedig tudjuk, hogy a terheléstől már nem változik az indukció a vasban).
(#) rhesus23 hozzászólása Dec 11, 2009
Hogy lehet kiszámolni, hogy ennél a kapcsolásnál mekkora lehet a végcsőnél az anódfesz? És még annyi kérdésem lenne, hogy a 750Ohm-os katódellenállás jó a 6C4C-nek is?
(#) PetAd hozzászólása Dec 11, 2009
Sziasztok!
6N6P PP-hez, jó lenne egy 4,5cm2-s EI trafó kimenőnek?
Elég vékony lemezekből van, gondoltam jó lesz ez kimenőnek, viszont az ablakmérete elég kicsi, 1,2*3,4cm.
Ezt vagy ezt a kapcsolást néztem ki magamnak, bár nem tetszik hogy a végcsőnek fix rácsfesz van, de gondolom ki lehet váltani automatikus rácsfesszel is, mivel minden adat megvan adva hogy ki tudjam számolni.
(#) kocos válasza PetAd hozzászólására (») Dec 11, 2009
0,1-es drót elég primernek, az sztem elfér
(#) sturbi válasza PetAd hozzászólására (») Dec 11, 2009
A linkelt kapcsolásokon még a tiédnél is kisebb trafókat használnak, ha azok jók akkor valószínűleg a tied is jó lesz. A 6N6P-ken 15 mA környékén folyhat, ha 1 A/mm2 áramsűrűséget számolok a primerre, akkor 0,14-es huzal kell, az lenne jó ha ráférne 0,14-0,15-össel a szükséges menetszám, de mint kocos írta nagyobb áramsűrűséggel vékonyabb is elmegy (kérdés, hogy sikerül ilyen vékonyka huzallal tekercselni).
B osztályban szokásos a fix rácselőfesz, vagy vegyes mint itt is az egyik kapcsolásnál. :yes:
Következő: »»   822 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem