Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » DipTrace (magyarosítása)
Szerintem az iv-6-nál nem a kihagyott lábhoz kéne viszonyítani, hanem a 9. lábhoz az iv-11-nél meg a 11 és a 12 lábhoz. Tehát azok legyenek alul, mert így az összes cső ferdén fog állni, ha valaki tervez vele és kényelmetlenebb az alaprajzot forgatni minden egyes csőnél.
Szia!
A számozást nem néztem, de az IV-11 az jó,mert feléd van az a láb,ami nincs bekötve. Az IV-6-ot viszont el kellene forgatni,mert a Grid és a FIL+ között kell a csőnek felém néznie, és mint azon a rajzon, amit 9.02 perckor feltettél, 13 percnél kell hiányoznia a bekötésnek.
IN-11 és IN-6 cső nixie lenne ez IV-11 és IV-6 vfd cső
Már kezdem kellemetlenül érezni magam. Ha a IV-11 kapcsolási rajz szimbólumához illesztem a nyomtatott áramköri szimbólum kiosztásait, akkor a képen látható variációt kapom. A kapcsolási rajz szimbólumon, ha minden igaz, akkor a 2. láb lenne a Grid, amihez viszont a PCB 10. lábkiosztása csatlakozik. Ez így biztos nem jó. Vagy én tévedek csinálok rosszul valamit megint?Tegyetek már pontot az i-re, ha megkérhetlek benneteket.
Köszi!
Szia
Igen, mert a cső számozását alulnézetből adják meg.A paneltertvet pedig felölnézetből látod. Amit küldtem, az jó.
Szerintem ez így jó.
(Nemis értem Csupasz minek akarja forgatni.. Ez nyák- és nem kapcsolási- rajz.) Csak a bekötése legyen jó, nehogy az alul/felül-nézet számozása megzavarjon. (és lehetőleg a 'tube' szerepeljen a nevében, ami nem IN-6 hanem IV-6) Esetleg az 1láb lehet szögletes ahogy a többi cső bekötésében. A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2013
Azért kell forgatni, mert a cső elölnézeti képe nem egyezik meg a lábbekötés rajzával, és nem áll egyenesen a cső.
Egyébként szerintem is jó.
Nem értem mit mondasz!
Csatolnál két képszerkesztővel készült képet ahol az egyik jó, a másik nem - egy nyákrajzon? ahol eleve nincs elölnézet, csak felül- (esetleg alul-) nézet. A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2013
A VFD- és nixiecsőnek van egy kijelzőoldala, ahol megjelennek a számok.Az az elölnézet.A lábak pedig az elölnézeti képhez képest el vannak fordulva.Ha megnézed a csütörtök 12.19-kor feltett hozzászólásomat, abban a kívül lévő nyíl mutatja, hogy kell állnia a csőnek, hogy szembe legyen velem a kijelzés.
Megnéztem egy csövet, sajnos az IV-11-es cső adatai rosszak voltak az első rajzon, az az igaz ami az adatlapján van. (IV-11:1-h1,2-G,3-c,4-dp,5-b,6-a,7-g,8-f,9-e,10-d,11-h2,12-nc (short pin)) Ettől függetlenül fontos, hogy a nyákterven a cső a leolvashatóság szempontjából megfelelő helyzetben legyen, ezért kell jelölni, az "elölnézetet".
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2013
Igazad van. (mivel ez egy kijelző, nem csak egy alkatrész)
Elkészültem remélem végleg az alkatrészekkel. De azért egy ellenőrzés nem árt.
Ez pedig a két diptrace fájl:
Aki akarja és ha van kedve, bővítheti palettát. Köszönöm a segítségeteket.
A IV-6 ot ellenőriztem, az rendben. Én is köszönöm a munkád!
Készítettem egy egyszerű 3D alkatrészt az IV-11-hez. Én ennyit tudok kihozni a Google SketchUp programból. Próbáltam átlátszóvá tenni az alkatrészt, maga a SketchUp programon belül ez működik, de WRL fájl exportnál sehogy sem sikerült az üveg felületet létrehoznia , vagyis átkonvertálnia abba . Minden beállítást végigzongoráztam,nem megy. Vagyis nekem nem sikerült. Ha minden igaz, akkor a 3d alkatrész hozzá van rendelve a lib fájlhoz. Ha még sem, akkor hozzá kell rendelni.
Sziasztok. Már többször is próbáltam áttérni Eagleból DipTraceba, de végül mindig visszafordultam. Tegnap végre átböngésztem a tutorialokat és készítettem pár alkatrészt, mert nem mindegyik tetszik nekem.
Olvastam, hogy lehet eagleból átkonvertálni a könyvtárakat (azok elég jók). Van itt esetleg valaki olyan, aki már megtette elöttem és áttudná küldeni a lib és eli fájlokat? Vagy esetleg valami progit, hogy ne egyenként kelljen az összeset az eagleból konvertálni. Szerk.: Látom, hogy lehet 3D alkatrészeket is készíteni. Lehet olyat is, hogy Solid Edgeben megtervezem és valahogy beimportálni? SE ben egészen otthon vagyok. Köszönöm!
Sajnos csak egyesével lehet az alkatrészeket importálni más programokból. Végül is ki kell választani azokat az alkatrészeket amiről úgy gondoljuk, hogy kellenek nekünk. Macerás ,de ez van.3D-ről pedig annyit, hogy ha lehet az SE-val WRL 2.0 fájlba exportálni akkor nem hiszem, hogy olyan sok problémád adódna a megjelenítéssel a Dip-ben. (bár mérget azért nem vennék rá). Én Sketchup 3D-vel készítek alkatrészeket. Mikor van egy kis időm mindig készítek egy két alkatrészt csak hogy el ne felejtsem a program trükkjeit és használatát. Jó lenne más 3D programot is kipróbálni ,de az a baj nekem egyik sem esik kézre csak a SU. Ezt olyanoknak találták ki mint én
Sziasztok!
Megtudjátok mondani, hogy tudok egy schematicon belül több lapot létrehozva valamilyen "connectorral" részegységeket összekapcsolni? Köszi
Az előző kérdésemmel sem boldogultam, de akadt egy ujabb kérdésem.
Miért van az, hogy a teliréz nem köti össze mindegyik pad-et? Vannak olyan padek, amiket nem köt össze pl. a gnd vel, pedig hely van neki.
Gondolom azért mert a sematikban nem nevezted el , vagy nem kapcsolódik "rendesen" a gnd-hez
Köszönöm! Ma tettem fel a programot (és az angol tudásom = 0)
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2013
Végül is ki lehet silabizálni a mikéntet, párszor meg kell nézni a videót.Viszont, ha megfelel,van egy nagyon hevenyészett fordításom a program haszáatáról. Mindjárt megkeresem. CHM fájl, szerintem cseréld le vele a help fájlt. De azért az eredetit ne töröld végleg.
8 Mega. Nagy fájl. Ide közvetlen nem tudom feltölteni.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2013
Szia! Fel tudnád tenni még egyszer a manual fordítását, valami miatt nem tudom leszedni.
Köszönöm! |
Bejelentkezés
Hirdetés |