Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DS18B20 hőmérő-szenzor
 
Témaindító: Korben, idő: Nov 16, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   17 / 39
(#) Kovabe válasza szpot hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Szia
Ha már flowcode akkor inkább abban a topikban keresgélj, van fen elég sok program hozzá.
(#) kitartás válasza szpot hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Szia !
Szerintem a 1820 'csak' 1/2 fok felbontást tud. Az adatlap szerint két báj-ot küld. ha az eleje FF akkor a hőmérséklet negatív, ha 00 akkor pozitív. Ha a vége bájt utolsó bitje 1 akkor +0.5 fok. De az adatlap
negyedik oldalán TEMPERATURE/DATA RELATIONSHIPS Table 1 végig lehet követni.
Sok sikert!
(#) potyo válasza kitartás hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Van ott egy másik regiszter is, a COUNT REMAIN regiszter, amit ha kiolvasol, akkor további felbontást tudsz belőle nyerni. Adatlap harmadik oldal alján van egy képlet.
(#) kitartás válasza potyo hozzászólására (») Márc 4, 2014 /
 
Ok! Én átsiklottam felette. Másrészt nekem elég a 1/2 fokos felbontás. Azért köszi az infót!
(#) kit6263 válasza Wudoou hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Tegnap este valami zűr lehetett...leállt a szerver és elveszett a bejegyzésem.
Google : hobbielektronika ds18b20 tesztelés
Az elég siralmas eredményt 2 dolog befolyásolhatja. Önfűtés a gyakori lekérdezés miatt illetve a tok összeszedi az infra sugarakat.
MCP9808 vagy esetleg LM92.
MCP 3 címvonal 8 szenzor lehet 2 vezetéken és adatlapban benne van driver forrás is !
Az adatlap szerint 850-ből kb 80% pontossága 0.1 fok.
Ha pontos mérést akarsz pt100 + max31865 ez azonban árban sokkal húzósabb. Kicsit olcsóbb a hőelelem.
(#) holex hozzászólása Márc 5, 2014 /
 
Valaki tudja hogy a típusszám alatti két sor mit jelent az IC tokján?

http://www.acmesystems.it/products/DS18B20.jpg
(#) holex hozzászólása Márc 31, 2014 /
 
Sziasztok, DS18B20 kb másfél méter hosszú vezetéken kapcsolódik a mikrokontrollerhez olyan kábelen keresztül mint amivel a soros portot szokták a gép hátuljához kivezetni az alaplapról (jó ez a vezeték vagy inkább UTP kábel kell?). A kérdésem az, hogy a 4,7k-s ellenállást ilyenkor hova tegyem? Az érzékelőhöz vagy a mikrokontrollerhez? Továbbá olvastam, hogy javasolt egy kondenzátort is beiktatni. Ezt hova kell tenni pontosan és milyen értékű legyen? Egyébként NEM parazita módban használom.
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2014
(#) potyo válasza holex hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
A kondenzátort a szenzornál a Vdd és a GND lábak közé. 100nF kerámia legyen. De ekkora távolságon tapasztalatom szerint még nem kötelező, nekünk stabilan mennek a szenzoraink másfél méteres telefonkábelen.

Az ellenállás mehet a kontroller mellé.
(#) holex válasza potyo hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Köszi a választ! És a párhuzamosan vezetett erekkel nem lesz gond, vagy nekem is UTP-t kéne használni?
(#) watt válasza holex hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Nem értem ezt az UTP-zést. A csavart érpár csak szimmentrikus bemenetek esetén oltja ki hibát. Igaz, ha az egyik vezetéken test van a másikon jel, akkor valamicskét árnyékol, de szerintem halottnak a csók. Ha már árnyékolni akarsz, akkor erenként árnyékolt, de csak az egyik felén bekötött árnyékolású kábelt használj..
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2014
(#) Kovabe válasza holex hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Szia
Nekem 15 de inkább 20m-re van kihuzva és riasztos kábelen, annyi hogy az árnyékolást GND-re kötöttem. Hozzáteszem a környezez tele van mindenféle zajforrással.
(#) Wudoou válasza watt hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
A Dallas ajánlása szerint is az UTP a legjobb választás a 1wire protokollt használó készülékekhez. Olvasd el a csatolt pdf-et.
(#) Bakman hozzászólása Ápr 12, 2014 /
 
Van olyan kábel is, amelyikben az érpárok külön-külön vannak árnyékolva...

CAT6.jpg
    
(#) Kovabe hozzászólása Okt 21, 2014 /
 
Sziasztok
Találkozott már valaki olyannal, hogy ha elkezdem hirtelen melegíteni akkor kiakad és 4095-öt mutat illetve ha felmegy 45 fok fölé, akkor is kiakad. Van esetleg ötlet hogymi lehet a baj?
(#) watt válasza Kovabe hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Tápszűrés.
(#) Kovabe válasza watt hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Már gondoltam rá, bár még nem probáltam ki, viszont van egy másik forrásból érkező és az tökéletesen müködik??? 100nF kerámia jó lehet?
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2014
(#) Kovabe válasza watt hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Sajnos raktam rá 100nF kerámiát ésugyan úgycsinálja.Ezekszerint jól bevásároltam.
(#) watt válasza Kovabe hozzászólására (») Okt 22, 2014 /
 
Sajnos akkor igen, de a 100..470nF az nagyon kell, lehet a hiánya miatt ment tönkre. A kondi alap történet, véd és szűr, főleg ilyen hosszú vezetékek végén!
(#) vicsys válasza Kovabe hozzászólására (») Okt 22, 2014 /
 
Azért én nem adnám fel ilyen könnyen... Hasonló jelenséget produkált nálam amikor nem voltak precizen belőve az időzítések, illetve túl gyakran olvastam ki a szenzort.
(#) morgo válasza Kovabe hozzászólására (») Okt 22, 2014 /
 
Szia! Ez a kapcsolás már megmentett néhány hibásnak vélt DS1820-at. Ha van soros portod, érdemes lehet letesztelni a szenzoraidat. Ha érdekel, belinkelem a hozzávaló programot is. Működik 1820-18S20-18B20 változatokkal is
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2014

ds_rs232.gif
    
(#) Kovabe válasza morgo hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Azt megköszönném. Jövöhéten rendelke egy magyarországi forgalmazótól néhány darabot a biztonság kevéért mert a melomhoz kell mindenképp és akkor berendelem ehez az egyszerü kapcsoláshoz is az anyagot.
Az az érdekes hogy 45 fok alatt tökéletes de amint hirtelen hömérsékletváltozás van vagy 45 fok felett, abban a pillanatban hiba jön viszont a másik forrsból származó tökéletes.
A vezetékhossz nem lehet baj mert 5cm.
(#) morgo válasza Kovabe hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Tessék. A benne lévő nyáktervet valószínűleg át kell alakítanod, mert az én csatlakozóm nem éppen szabványos, de kiindulásnak jó lehet. Utólag annyit módositanék még, hogy érdemes lehet több szenzorcsatlakozást kialakítani, mert ráakaszthatsz akár 4 DS-t is. Egyébként valami lengyel oldalról származik a kapcsolás a progival együtt.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2014
(#) Kovabe válasza morgo hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Köszönöm.
(#) edison14 hozzászólása Jan 6, 2015 /
 
Sziasztok!

A DS18b20-as hőszenzorok Search ROM parancsáról szeretnék érdeklődni ugyanis írtam egy programot két hőszenzor adatainak beolvasására. A program működik is szépen a match ROM segítségével csak az a gondom, hogy először mindkét szenzor ROM kódját meg kell adnom a programban. Elolvastam ezt a Search ROM részt, de nagyon nem tudtam felfogni. Én azt vettem ki a leírásból, hogy ezzel a paranccsal állandóan ki kell szedni a kódot a szenzorokból és csak azután aktiválja az egyik szenzort a méréshez. De ha ezt a folyamatot állandóan meg kell csinálni akkor egy csomó időm a főprogramból arra fog elmenni, hogy kiolvassam a ROM értékét és aktiváljam az egyik szenzort. Nincs olyan megoldás amivel egyszer kiolvasom a ROM értékés amit elmentek pl a PIC EEPROM-jába és a főprogramban a match ROM-mal kiválasztom azt a szenzort amit akarok olvasni? Igaz hogy a match ROM-nál is ki kell küldenem a teljes ROM kódot de szerintem az még mindig egyszerűbb és nem olyan időigényes mint állandóan kiolvasni két bitet és összehasonlítgatni meg miténtom.
(#) potyo válasza edison14 hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Ezt neked kell megcsinálnod. Kell a programodba tenni pl. egy olyat, hogy induláskor lefuttatja ezt a search ROM parancsot, és megnézi, hogy a talált azonosítók el vannak-e már mentve az EEPROM-ba. Ha igen, akkor semmi különös, teszi a dolgát. Ha nem mentett azonosítót talál, akkor meg megkérdezi, hogy mit csináljon vele.
(#) edison14 válasza potyo hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Szóval elég egyszer megcsinálnom a search ROM-ot utána már csak ellenőriznem kell. Akkor neki is látok megcsinálni.

Köszönöm a segítséget.
(#) enree hozzászólása Jan 24, 2015 /
 
Sziasztok!
Két DS-el kapcsolatos kérdésem lenne, az első, megépítettem a lajos1969 féle ledmátrix (eredetileg egy orosz oldalon publikát) órát. Tökéletesen működött a mai napig, ma azt írta hőmérsékletnek, hogy +85fok... Pedig csak 21van Akármilyen más eszközre teszem rá a DS-t ennyit mutat... Aztán tettem rá egy új szenzort, az először +95fokot írt, ekkor már nagyon elkeseredtem, de a következő hőmérséklet megjelenítéskor már rendes értéket mutatott és azóta is jól működik. Ezt mi okozhatta?
A másik ennél furább jelenség ez a kapcsolás. Egy külső és egy belső DS szenzor van rajta, webes felülettel. Évek óta működik nálam, de mikor a külső hőmérséklet 0 és +10 közt van, akkor kb kétnaponta lefagy... Ha nagy mínuszok vannak, semmi baja, kánikulában is jól működik, de ilyenkor folyton leáll Lehet, hogy a hosszú szenzorkábeleken valami ebbe a hőmérséklet-tartományba eső kódsorozat nem tud hiba nélkül átjönni? (szenzorokon 100n, +felhúzó ellenállás) Csatolom a forrást, ha valakinek van hozzá affinitása, meg ideje, esetleg meg akarja építeni, akkor belenézhetne, hogy szoftveresen lehet e valamit kezdeni vele. Ha ez az út nem járható, hardveresen tudok valamit tenni, hogy jobb legyen az átvitel?

main.c
    
(#) lgyk válasza enree hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Szia!

Milyen felirat van a szenzoron? 18B20, vagy 18B20P?

85°C-ot akkor szokott visszaadni, ha nem ért véget az A/D konverzió a kiolvasásig.
(#) enree válasza lgyk hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Szia!
18B20-as. De egy ideig jó, aztán nem, ezt nem értem... Hozzá se értem, ott ül a műhelyben a polcon és teszi a dolgát.
(#) bbalazs_ válasza enree hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Nincs megszakitas kommunikacio kozben? Mert az idozitesre erzekeny.
Következő: »»   17 / 39
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem