Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   128 / 135
(#) SzilCsong válasza yohnsee hozzászólására (») Aug 2, 2023 /
 
Ugyanazt javasolták, mint te.
Mellékelt kép alapján lőttem be, nem volt pont ilyen ic-m amit dobott, de ugyanilyen működési elvű igen, de nem lett jó, szerintem még vitte magával az optocsatolót, ha már a szekunder oldali shottky diódát is zárlatba vágta, gondolhatod, mit kapott...
De föladtam, mert addig bénáztam a táp feszültséggel, hogy elintéztem a 3,3V-os stab ic-t az meg vitte a processzort.
Amúgy tök homály az egész, valószínűleg a táp csak 5V körül termel, a 24V-ot meg step up konverter állítja elő (anyám borogass).
Biztosító fizet...

ic.png
    
(#) yohnsee válasza SzilCsong hozzászólására (») Aug 2, 2023 /
 
Igen, az adatok alapján nekem is az LNK és TNY típusokat adta, de ugye nem volt 100% egyezés. Ezért nem mertem javasolni semmit távolról.
Az jó, ha van B terv (biztosító).
(#) Kolti0 hozzászólása Aug 11, 2023 /
 
Sziasztok.

Lenne pár db. számomra felesleges sorompó mozgató szerkezetem.
Érdekelne-e esetleg valakit itt?
Illetve segíthetnétek a beárazásában. Új árával kb. tisztába vagyok....


https://photos.google.com/share/AF1QipN-TUyy9UScFJHoBO38eoxXSMdkZt2...hvdExB



Vagy adhattok tanácsot, hogy hol, kik kereshetnek ilyen szerkezetet?

Köszönöm.
(#) forma3 hozzászólása Aug 22, 2023 /
 
Sziasztok!

Valakinek nincsn V2 PD7 vezérlőről nyák oldali képe? A 230 bemenet környékén szénné égett a nyákom...
(#) Remci válasza forma3 hozzászólására (») Aug 22, 2023 / 2
 
Szia!
Ilyenre gondoltál?
(#) forma3 válasza Remci hozzászólására (») Aug 31, 2023 /
 
Igen, köszönöm szépen!
(#) Remci hozzászólása Szept 2, 2023 /
 
Üdv!
Ismeri valaki ezt a toló motor vezérlést? Valami leírást keresnék róla. Sajnos a tipusát sem tudom,csak azt hogy több mint 20 éves. Egyik pillanatról a másikra megállt. A biztik jók,de start parancsra nem indul el. Esetleg valami ötlet?
(#) SzilCsong válasza Remci hozzászólására (») Szept 3, 2023 /
 
Szia

Ehhez minek leírás
Ott van rajta a bekötés, javításhoz ez is elég. azt nézném meg először, hogy a bemeneteken van-e feszültség mielőtt összezárod.
(#) Remci válasza SzilCsong hozzászólására (») Szept 3, 2023 /
 
Szia!
Igazából az érdekelne,hogy a Dip kapcsolókkal mit lehet változtatni.
(#) yohnsee válasza SzilCsong hozzászólására (») Szept 3, 2023 /
 
Az alap dolgokhoz valóban nem kell (van fesz, nincs fesz, mikrovezérlő elindul, stb.) de a funkciótesztekhez sajnos elengedhetetlen. Engem az is érdekelne, mit keres az a két reed relé a panelen?
Doksit én sem találtam sajnos.
(#) Remci válasza yohnsee hozzászólására (») Szept 3, 2023 /
 
A 2 reed relé lábainál látszik egy fekete kocka. Az egy mágnes, ami le esett a helyéről. Ezt később vettem észre,de vissza ragasztottam. Viszont így sem indul el start parancsra.A motor végállása nem mechanikus,hanem mágneses,gondolom ezért a 2 reed relé.
(#) yohnsee válasza Remci hozzászólására (») Szept 3, 2023 /
 
Értem. Feljebb írtad, hogy nem indul el. A vezérlés feszültség alá helyezve életre kel, feszültségek rendben vannak, reagál a rövidzáradra, amit fent tettél be?
A reed relék mágnesre reagálnak? Ellenállást mértél esetleg rajtuk zárt állapotban?
Amikor indítanád a kaput, van bármilyen visszajelzés a ledekről? Gyors, lassú villogás?
(#) Remci válasza yohnsee hozzászólására (») Szept 3, 2023 /
 
A ledek világítanak. Balról jobbra az első 5 led világít. A többi három csak akkor, ha valamelyik bemenetet Com-ra zárom.Így alaphelyzetben, a reed relék zárva vannak, mágnesre reagálnak, a vissza jelző ledeken látszik. Van egy 24v Ac kimenet, azon is meg van a feszültség.A proci 5v-os feszültsége is meg van. A tulaj azt mondta,hogy este még be tudta csukni a kaput,reggel meg már nem nyílt ki.Lehet hogy kiforrasztom a kondikat és átmérem őket,mert már több min 20 éves a cucc.
(#) yohnsee válasza Remci hozzászólására (») Szept 3, 2023 /
 
A kondik cseréje ártani biztosan nem árt.
Ilyen idős cuccnál sok hibalehetőség van, én még a reléket nézném át, hogy egyáltalán képesek-e még kapcsolni. Továbbá a panelon látok bekötési pontot a motor üzemi kondijának, ha a relék kapcsolnak, és az elektronika jónak tűnik asztalon, akkor én lehet, azt is megnézném/cserélném.
(#) Remci válasza yohnsee hozzászólására (») Szept 3, 2023 /
 
Az a gáz,hogy a relék sem hajlandók kapcsolni. A motor kondiját megmértem első körben, a megadott értéken belül van. Akkor először le ellenőrzöm az elkókat és haladok utána tovább.A forrasztásokat át nagyítóztam,de nem találtam sem repedtet,se rosszat.
(#) SzilCsong válasza Remci hozzászólására (») Szept 3, 2023 /
 
Ahogy elnézem, pont a stab 5V ic mellett vannak az elkok, ezek minimum cserés, ahogy írta a kolléga, nézd meg, hogy egyáltalán meg van-e az 5 volt.
Azt a felső mikrokapcsolót nézted? Tutira, valami stop kört szakít meg.
Amúgy szépen leválasztott, korrekt kis áramkörnek tűnik, nézni kéne, hogy a bemenetek hatással vannak-e .
A két reed relé + mágnes által polarizált végálláskapcsolók lesznek ilyet még nem láttam, hogy ezt a vezérlő panelra rakta volna.
Ha a mágnes levált, akkor ott a hiba, ugyanis annak NC-be kéne tartania a reed reléket (logikus)
Nézd meg szakadás vizsgálóval, hogy zárva vannak-e
(#) Remci válasza SzilCsong hozzászólására (») Szept 3, 2023 /
 
Az 5v meg van,de ezt írtam is. A relék alaphelyzetben Nc-ben vannak, ha közelítek hozzájuk mágnessel, akkor a polaritásnak megfelelően látom a hozzá tartozó leden a változást. A felső kapcsoló valóban a Stop körbe van kötve, ha le van véve a motor teteje, akkor nem indul el.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2023
(#) Remci válasza yohnsee hozzászólására (») Szept 8, 2023 /
 
Nos, a kondikat átmértem, de jónak találtam őket. Nem tudom hogy mi lehet a hiba. Az állapot változásokat a ledek jelzik. Viszont az ULN 2004 bemeneti lábaira már nem jut el a feszültség. A kimeneti lábaira,ha GND-re kötöm, akkor a relék kapcsolnak. Adatlap alapján kikerestem hogy melyik kimeneti lábhoz melyik bemeneti láb tartozik, de azon nem tudok feszültséget mérni.Az epromot-ST62T25B6-HWD- kivettem a foglalatból és kiderült hogy befészkelték magukat a pókok. Ki takarítottam,de semmi változás. A tápfesz lábain meg van az 5v, de hogyan tudom le tesztelni -szkóp nélkül- hogy működik-e? Esetleg a pókok,pókhálók tudnak abban segíteni,hogy tönkre vágják az epromot?
(#) SzilCsong válasza Remci hozzászólására (») Szept 8, 2023 /
 
Ha az ULN IC nem kap 24V-ot, akkor hogy működne?
Valahol szakadás van, végig kell nézni a via-ka és vezető sávot, nincs zárlatba az IC?
Miközbe teszteled, arra vigyázz, hogy az uln ic egybe védődióda is, nehogy visszarúgjon a processzor felé, már jártam így
(#) Remci válasza SzilCsong hozzászólására (») Szept 8, 2023 /
 
Melyik az a két láb az ULN-en, ahol a betáp feszültséget kéne mérnem?
(#) yohnsee válasza Remci hozzászólására (») Szept 8, 2023 /
 
Bocsi, hogy közbeszólok, az ULN nem IC, hanem tranzisztormező. Pozitív tápra nincs szüksége, GND-re csak. A pozitív tápot opcionálisan, az induktív terhelések miatt beépített ellenpárhuzamos diódák miatt kell esetleg. 1. - 7. lába a bemenet (tranzisztorok bázisa), ide jön a mikrovezérlőtől feltételezhetően 5V, amikor kapcsolni szeretné az adott relét. 8. lába GND, 9. pozitív táp(opcionális), 10.-16. láb tranzisztorok kollektora (kimenet, ha úgy tetszik).
Szerk.: A bemeneti lábbal pontosan a vele szembeni lábat kapcsolod.
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2023
(#) Remci válasza yohnsee hozzászólására (») Szept 8, 2023 /
 
Akkor jól mértem. A 8-9 láb között 15v-ot mértem. Ugyan ezt a feszültséget mértem a kimeneti lábakon is a GND-hez képest. A bemeneti lábakon viszont sehogy sem sikerült feszültséget mérni. Ezeket a lábakat viszont átcsöngettem az eprom lábaira, ott nincs szakadás.
(#) proli007 válasza Remci hozzászólására (») Szept 8, 2023 /
 
Hello! Hol van itt eprom? Az ST62 egy mikrokontroller..
(#) Remci válasza proli007 hozzászólására (») Szept 8, 2023 /
 
Lehet. De nekem innen csak az eprom maradt meg
Bővebben: Link
(#) proli007 válasza Remci hozzászólására (») Szept 8, 2023 /
 
Ez csak azt jelenti, hogy a program memória csak egyszer programozható az MCU-ban, mert ugyan Eprom van benne, de nincs rajta ablak. De kiolvasni úgy sem lehet, mert le van tiltva..
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2023
(#) Remci válasza proli007 hozzászólására (») Szept 9, 2023 /
 
Köszi, hála Istennek nem ez volt a baj. Ami azért is jó,mert egyáltalán nem értek ezek programozásához. Viszont nagy nehezen megtaláltam a hibát és már működik a vezérlés.Egy nyomorult kondi szívatott meg. Mind jó volt amiket meg mértem, ez az egy maradt ki a mérésből,hát persze hogy ez volt rossz .Köszönöm mindenkinek a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2023
(#) SzilCsong válasza Remci hozzászólására (») Szept 9, 2023 /
 
Szia

A képen bekarikáznád, hogy melyik kondi volt a rossz?
(#) Remci válasza SzilCsong hozzászólására (») Szept 9, 2023 /
 
Nem kell, a képen alul a trafó mellett van egy 470uf/35v-os elkó. Ezt az egyet felejtettem el megmérni, a többi jó volt. Ezért szívtam napokig
(#) mraulajos hozzászólása Szept 19, 2023 /
 
Hali!
Ebben az üzletben voltatok már? Milyen készlet van itt?
(#) SzilCsong hozzászólása Okt 10, 2023 /
 
Sziasztok
Úgy emlékszem van Benicás az oldalon, ehhez a motorhoz keresek burkolatot.
Köszi
Következő: »»   128 / 135
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem