Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2328 / 3959
(#) granpa válasza fobq hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Jónak-jó, de jó egy olcsóbb is.
(#) Gafly válasza fobq hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Szerintem ez sem kap hascsikarást a kicsit magasabb feszültségtől. A zavarással kapcsolatban leírtak ugyanúgy igazak...
(#) fobq válasza granpa hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Mit javasolnál?
(#) granpa válasza fobq hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Sima 10(12)V-os stabkocka (a 10-esnél megemelve a GND-je 2 Si diódával. A szűrések, a rajzok (adatlap) szerint.
(#) Collider hozzászólása Jún 17, 2014 /
 
Üdv mindenkinek!
Egyszerű kérdésem van. Hogy tudom megmérni egy blocking oscillator valamely ágának az áramát? Beraktam egy ledet, ami világít, 2.2V van rajta, de digi és analóg multival is 0.1mA-t mérek rajta. Gondolom hazudik mind a kettő. A cucc olyan 1MHz körül rezeg. Hogy tudom megmérni az áramot?
Próbáltam szkóppal is nézni söntöt mérve, de olyan kicsi az amplitúdó, hogy még a zaj is nagyobb nála.
(#) staci123 válasza Collider hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Szevasztok,
Idézet:
„Próbáltam szkóppal is nézni söntöt mérve, de olyan kicsi az amplitúdó, hogy még a zaj is nagyobb nála.
Válassz nagyobb elenálású söntöt...
(#) kistee válasza Collider hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Idézet:
„Hogy tudom megmérni egy blocking oscillator valamely ágának az áramát?”


A tápágban mérhetnél egyenáramot...
(#) pucuka válasza Collider hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Akkor nem is "blockingol".
Ha rezeg a blocking oszcillátor, akkor a kollektoron táptól tápig van a kapcsolójel. Akárhány MHz -en.
(#) Collider válasza staci123 hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Köszönöm, gondolhattam volna erre én is...

@kistee: Ott még kevesebb áramot mutatott.
(#) kistee válasza Collider hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Akkor valószínűleg nem is rezgett...
(#) Collider válasza kistee hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Nem a képen lévő oszcillátort mérem, de nem is az volt a lényeg. Csak ha azt írom, hogy egy "akármilyen oszcillátorban" hogy mérem meg az áramot bárhol, akkor nap végére megint kitiltanak. Az én kapcsolásomnál az áramforrás az áramkör oszcilláló részében van, azért hazudott ott is az áram mérés (de azért megpróbáltam).
(#) proli007 válasza Collider hozzászólására (») Jún 17, 2014 / 1
 
Hello! Tök mindegy mit mérsz, kevés kivétellel az áramot Shunt ellenálláson eső feszültség mérés módszerével mérjük. Ha a jel szinuszos, akkor lehet műszerrel is mérni, ha nem, akkor szkóppal. Mert hogy milyen jelformából Te mit értelmezel, az rajtad áll.
De az jó módszer, ha a hangya fényképe alapján, az elefánt nemi életéről szeretnénk következtetéseket levonni..
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2014
(#) pont válasza fobq hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Nem tudom milyen sokat használod, de a mezei 9v-os elem megoldja a zavar szűrés problémát.
(#) jokerkiller hozzászólása Jún 18, 2014 /
 
Hali!

Erről mit gondoltok?

Bővebben: Link

Esetleg valamit lehetne rajta fejleszteni? ja és igen ilyen mágnest miből tudnék kiszedni? miben vannak ilyen kis mágnesek? vagy ha feltétlen venni kell mit javasoltok honnan?

Üdv!
(#) zolika60 válasza jokerkiller hozzászólására (») Jún 18, 2014 / 1
 
Mágnest a mágnes boltból. Bár kétlem, hogy működik, mert elég messze van a füled a tekercstől. Ha működik is akkor is csak mono-ban és kicsit rosszabb hangminőséggel mint egy viaszhengeres gramofon.
(#) jokerkiller válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 18, 2014 /
 
huh ez bíztató esetleg valami jobb alternatíva vagy javaslat? nyáron próbálgatom most majd ezeket, van egy buetooth headsetem is aminek széttört a műanyagja szóval normál használatra alkalmatlan de ilyesmire még lehet hogy jó lenne, csak ahhoz még nincs ötletem

tényleg és huzalt honnan lenne célszerű? hestore?
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2014
(#) zolika60 válasza jokerkiller hozzászólására (») Jún 18, 2014 / 1
 
Idézet:
„huzalt honnan lenne célszerű? hestore?
Például, de számtalan más helyen is van.
(#) brato hozzászólása Jún 18, 2014 /
 
Üdv!

Létezik olyan shift regiszter vagy valami más amit sorosan írok, párhuzamos a kimenet és a párhuzamos (ki,bemenetről) beolvashatom az értéket ugyan arra a soros (ki,bemenetre)?
Ez egy eprom íráshoz/visszaolvasáshoz kellene.
(#) gernerakos hozzászólása Jún 18, 2014 /
 
Sziasztok!

Az itt a nagy kérdés, hogy van-e egyáltalán, vagy lehet-e készíteni a következő átalakítókat:
analóg video RCA-ról d-sub( analóg pc monitor bemenet)
HDMI-ről digitális pc monitor bemenet.
Remélem tudtok segíteni, fontos lenne!
(#) Csongi_ hozzászólása Jún 18, 2014 /
 
Sziasztok!
Szeretnem megkerdezni, hogy a nagyteljesitmenyu tirisztoroknal, pl. ennel is miert van egy kulon kivezetes a katodrol? Mi celt szolgal?
(#) Primary válasza gernerakos hozzászólására (») Jún 18, 2014 /
 
Az elsőt felejtsd el. Meg lehet oldani, de nem éri meg, és nagyon bonyolult.
HDMI-ről mit??
(#) NyariG hozzászólása Jún 18, 2014 /
 
egy 31khz-s kavarzot hogy lehet ellenőrizni hogy megfelelően működik e? van egy rft eo 213-mas skópom ha az alkalmas rá...
(#) pucuka válasza NyariG hozzászólására (») Jún 18, 2014 /
 
Alkalmas a szkóp az ellenőrzésre, de előtte a kristályt be kell rezgetni, egy oszcillátor kapcsolásban. Mivel a 31 kHz(!) elég alacsony frekvencia, a soros rezonancia frekvenciáján egy kétfokozatú erősítő pozitív visszacsatoló ágában tudod legkönnyebben berezgetni.
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2014
(#) pucuka válasza Csongi_ hozzászólására (») Jún 18, 2014 /
 
Mivel a tirisztort a katódja, és a vezérlő elektródája között kell vezérelni a lehető legrövidebb úton, ezért van a katódnak egy közvetlen kivezetése a vezérlés számára.
(#) pucuka válasza brato hozzászólására (») Jún 18, 2014 /
 
74HC164 8 bites soros IN párhuzamos OUT, a 74HC165 8 bit párhuzamos IN, soros OUT shift regiszter.
(#) Zsora válasza brato hozzászólására (») Jún 18, 2014 /
 
Van. Például a 74LS598 egy 8-bites kétirányú shift regiszter. Egy másik megoldás az I2C-buszos portbővítő, mint pl. a TCA9554. (ez is 8-bites)
(#) Zsora válasza gernerakos hozzászólására (») Jún 18, 2014 /
 
HDMI-ről DVI-re? (Vagy fordítva?) Olyan átalakítót lehet készen is kapni.
(#) NyariG válasza pucuka hozzászólására (») Jún 18, 2014 /
 
Letudnád rajzolni
amugy óra kristály azért ilyen lassú
(#) nagym6 válasza NyariG hozzászólására (») Jún 18, 2014 /
 
Akkor az 32.768 KHz, nem pedig 31KHz.
(#) gernerakos válasza Zsora hozzászólására (») Jún 19, 2014 /
 
Igen. HDMI-ről DVI-re. Me tudnád mondani, hol lehet ilyet kapni?
Következő: »»   2328 / 3959
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem