Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2637 / 3965
(#) bbalazs_ válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Szept 20, 2015 /
 
Infras megoldasban nem gondolkodsz?
(#) mikrokapcsolo válasza bbalazs_ hozzászólására (») Szept 20, 2015 /
 
Inkább maradnék az rf megoldásban, egyelőre.
(#) bbalazs_ válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Szept 20, 2015 /
 
A rele kikabelezese antennakent funkcionalhat.
Probald meg a vevoegyseget elemrol jaratni, ami fuggetlen a halozattol.
Ha igy megy, akkor a tap visz bele zavart.
Ha igy sem megy, akkor a vevoegyseg a kulso zajra erzekeny, azokat valahogyan arnyekolni kellene (a vevot ugye nem lehet, mert akkor nem erzi a radiot
(#) mikrokapcsolo válasza bbalazs_ hozzászólására (») Szept 20, 2015 /
 
Csak akkor zavarodik meg, ha a led tápja is áram alatt van. Ha a vevőt elemről, labortápról hajtom, ugyanez a helyzet.
(#) Bakman válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Szept 20, 2015 /
 
Kapcsolóüzemű a LED tápegysége? Ha igen, azt árnyékold, nem megfeledkezve a hűtésről.
(#) mikrokapcsolo válasza Bakman hozzászólására (») Szept 20, 2015 /
 
A táp, mint korábban írtam, diódahíd, puffer, előtét.
(#) Bakman válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Szept 20, 2015 /
 
Elnézést, figyelmetlen. Ha egyértelműen onnan jön a zavar, valagyogy szűrni és/vagy árnyékolni kell. Esetleg a vevőegység antennáját egy árnyékolt kábellel megtoldani, hátha.
(#) maxi098 hozzászólása Szept 20, 2015 /
 
Sziasztok! Tudtok nekem ajánlani olyan weboldalt, könyvet stb. ahonna tudnék tanulni az elektromosságról mint pl.: kondenzátor felépitése, mire jó pontosan, plusz természetesen minden más ami az elektronikához tartozik. Azért kérek segítséget mert érdekel a téma de az iskolában nem nagyon megyünk bele az ilyen dolgokba. Válaszokat előre is köszönöm!
(#) reloop válasza maxi098 hozzászólására (») Szept 20, 2015 /
 
Szia! Itt egy szakközépiskolás anyag, kattints az érettségi tételekre, és vedd őket szépen sorra. Amit esetleg nem értenél, azt kérdezd meg a Google-tól, vagy tőlünk
(#) hzs90 hozzászólása Szept 21, 2015 /
 
nagyon kezdő kérdés következik:

Vki le tudná rajzolni egy egyszerű LED bekapcsolását NPN, illetve PNP (érzékelő) kimenetével vezérelve?
Köszönöm
(#) ferci válasza hzs90 hozzászólására (») Szept 21, 2015 /
 
3 vezetékes DC tápos esetén:

npn..pnp.PNG
    
(#) Dani89 hozzászólása Szept 21, 2015 /
 
Sziasztok!
Egy darab közös anódú 5mm-es rgb ledet szeretnék 3V-os tápról egy darab nyomó kapcsoló segítségével kapcsolni.
A kapcsoló funkciója hogy a 3 színt (rgb) külön tudjam égetni illetve kikapcsolni.
Sajnos a leden kívül nem tudom hogy milyen alkatrészek kellenek hozzá.
Várom segítségeteket hogy meg tudjam építeni!
Előre is köszi!
(#) morgo válasza Dani89 hozzászólására (») Szept 21, 2015 /
 
Szia! Szerintem egy 4017+némi sallang megoldhatja a problémádat.

RGB.gif
    
(#) maxi098 válasza reloop hozzászólására (») Szept 21, 2015 /
 
Nagyon szépen köszönöm a választ!
(#) Csupasz válasza Dani89 hozzászólására (») Szept 21, 2015 /
 
Szia! A rajz szerinti 5V-ról OK, de 3V-ról nem fog menni.Magasabb a ledek nyitófeszültsége.
(#) tkovacs válasza morgo hozzászólására (») Szept 21, 2015 /
 
Hello! Az órajel bemeneten ez a megoldás a nyomógombbal nem működik. A prellezés mellett a szabadon hagyott bemenet sem vezet jóra. Elé kellene tenni ezt:
Bővebben: Link
(#) morgo válasza tkovacs hozzászólására (») Szept 21, 2015 /
 
Szia! Igazad van, erre nem figyeltem, lemaradt. Valamikor régen raktam össze más célra, akkor be volt építve egy ellenállás a GND felé, és egy 100n kondi a nyomógombbal párhuzamosan. Stabilan kapcsolt.
(#) Lamboo hozzászólása Szept 21, 2015 /
 
Sziasztok!
Egy riasztót készülök építeni, és a mellékelt adatlapon található mozgásérzékelővel szeretném csinálni. Ahogy néztem két relé van benne, az egyik a riasztás a másik pedig valamilyen pánik relé. Mi lehet az? Piroelem is van benne. Lehet, hogy tűzesetet jelez a pánik relé?
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2015
(#) kadarist válasza Lamboo hozzászólására (») Szept 21, 2015 /
 
Szia!
A piroelem (PIR-sensor) maga a mozgásérzékelés szenzora, a testek hőkibocsájtását érzékeli. A pánikrelét pedig kézzel (gombbal) vagy más külső egység által lehet aktiválni, akkor, ha rablás vagy más vészhelyzet lép fel.
(#) kendre256 válasza Lamboo hozzászólására (») Szept 21, 2015 /
 
A szövegben ugyan szerepel a pánik szó, de szerintem a második relé a szabotázs jelzésére szolgál. A riasztórendszerekben szokott lenni valamilyen megoldás, ami jelzi, ha a rendszer valamilyen okból megsérült (rövidre zárták, vagy megszakították a vezetéket, felnyitották az érzékelőt). Ez lehet ugyanazon vezetéken különböző ellenállások alkalmazásával, vagy lehet úgy is, ahogy szerintem ebben van, hogy az érzékelő házának nyitásakor ez a relé elenged. Próbálj meg feszültséget adni rá, majd vedd le a burkolatot, akkor valószínűleg a TMP (tamper) csatlakozók között szakadás lesz. Más gyártmányú mozgásérzékelőkben csak egy kapcsoló van, amit a burkolat nyit vagy zár.
Szerk: A szabotázs jelzésére a riasztókban külön zóna szokott lenni, ami azonnali riasztást (csendes, vagy hangos) eredményez.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2015
(#) Dani89 hozzászólása Szept 22, 2015 /
 
Köszönöm szépen a segítséget megpróbálom összerakni utána jelentkezem!
(#) Pitőr hozzászólása Szept 22, 2015 /
 
Sziasztok !
Bosch PWS620 sarokcsiszoló kapcsoló szétszedhető, javítható valahogy ? Képet mellékeltem róla.
Szép napot !

$_57.JPG
    
(#) kadarist válasza Pitőr hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Egyszer biztosan szét lehet szedni. Próbáld szétnyitni az illesztéseknél.
(#) Gj hozzászólása Szept 22, 2015 /
 
Üdv!

Milyen kapcsolással lehet korlátozni egy DC motor áramfelvételét?
A maximális felvehető áram 5A, a feszültség 5V.
Ha valaki tud egyet akár fejből, ne kíméljen, nagyon sürgős a dolog.
Előre is köszönöm!
(#) tkovacs válasza Gj hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Áramgenerátorra van szükséged. Itt tárgyalják:
Bővebben: Link
(#) hzs90 hozzászólása Szept 23, 2015 /
 
Sziasztok!

Van egy ESD érzékelőm, hozzá egy rs232 bővítőmodul.
Az rs232-n az föld és SD között -9Vt mérek. Ez normális?
Ezt ráköthetem a PC portjára, nem öli meg?

Típus:
Keyence SK-050/1000
rs232 modul: DL-RS1A
(#) morgo válasza hzs90 hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Szia! A linken megtalálod az RS232 jelszinteket!
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2015
(#) hzs90 válasza morgo hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Köszi!

Ezt Serial - USB konverteren keresztül használhatom a gép USB bemenetén is? Vagy mekkora lehet egy USB bemeneten a max bemenő feszültség?
(#) morgo válasza hzs90 hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
A soros-usb konverterek általában TTL jelszinttel dolgoznak. (a soros oldalon) Az rs232-t illeszteni kell a soros konverterhez pl. MAX232-vel.
(#) gazspe hozzászólása Szept 24, 2015 /
 
Sziasztok!
Kapcsoló üzemű tápra köthetek ventillátort? Nem tudom, hogy az induktív terhelés meghúzhatja e az áromkorlát tranyókat vagy bármit a transzformátor alacsony feszültségű oldalán.
Választ előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2015
Következő: »»   2637 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem