Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ENC28J60 ETHERNET vezérlő használata
Lapozás: OK   11 / 17
(#) pipi válasza alex077 hozzászólására (») Júl 8, 2011 /
 
Szia!
Ha magad akarod építeni ehhez tudok nyákot adni:
http://www.puzsar.hu/pic18f97j60webserver/
ha nagyobbat akarsz lépni, válogass az olimex
oldalán, (van hazai képviselet, megtalálod az oldalon) nem túl drága, én most innen egy PIC32-WEB modult progizok
(#) alex077 válasza pipi hozzászólására (») Júl 8, 2011 /
 
Köszönöm a válaszokat!
Szerintetek megéri beruházni egy ilyen demoboard-ra vagy inkább csináljak saját nyákot?
Csináltam már 2 oldalas nyákot (UVLED+fotolakk+stb) TQFP64-es IC-vel és nem sikerült rosszul.
Szívesen tervezek és építek nyákot, de ha azt mondjátok ezek a demoboardok megérik (mert minek vacakoljon az ember, ha megéri megvenni), akkor veszek egy ilyet.
Számomra még az a fontos, hogy a lehető legkevesebb meló (szívás) legyen a hálózati résszel (hardware és software)
Van valakinek tapasztalata ilyen demoboard-dal? Megéri megvenni?
(#) pipi válasza alex077 hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Hogy megéri-e, neked kell eldönteni, az árat látod....
Az előnye, hogy esetleges buktatókon túl vannak , fórumokon utána lehet esetleg olvasni...
hátrány valami kisebb nyákot úgyis kell fabrikálni mellé, mert valami biztos hiányzik róla az aktuális projektedhez.
Az aktuális fejlesztést szerintem mindenképpen gyorsítja (már ha időben leszállítják)
(#) alex077 hozzászólása Aug 19, 2011 /
 
Megrendeltem ezt a webservert: Bővebben: Link
A demó programot betöltve nagyon szépen működik.
Viszont már nagyobb gondok vannak fordításnál.
Ezen a fórumon tanakodunk a problémákról: Bővebben: Link
Ha valakinek van ilyen webservere írjon!
(#) icserny válasza alex077 hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Ha jól értem a problémát, a Microchip szoftverek korábbi változatai közül kell összeszedni azt a verziót, amit az eredeti firmware-hez használtak. Bővebben: Link
(#) alex077 válasza icserny hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
A probléma pontosan az, hogy az Mplab nem találja a szükséges fájlokat, annak ellenére, hogy "megmondtam" neki, hogy hol keresse.
Egyesével be lehet tallózni a fájlokat, de mivel itt nagyon sok fájlról beszélünk ez nem járható út.
Bővebben: Link
Ez a probléma a legújabb stacknél(v5.36) fordul elő az SD kártyás webserver projectben.
Az eepromos verziót (ami nem használ SD kártyát) a régi stackkel (v5.20) sikerült lefordítani, beégetni. Nagyon szépen működött is.
(#) pipi válasza alex077 hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
nekem csont nélkül lefordult a C30-SD Card.mcw-ről indítva mplab 8.66, MPLABC30 3.30
kipróbálni nem tudom
(#) alex077 válasza pipi hozzászólására (») Aug 20, 2011 /
 
Ha a gyári projekteket fordítod, akkor persze, hogy lefordul. Viszont ennél a webservernél le kell cserélni a projekt fájlokat, meg 4 másik forrásfájlt.
De most végre rájöttem, hogy mi a baj. Igaz már az egész microchipet szétszidtam...
Az egyik projekt fájl tartalmazza a szükséges fájlok listáját és az volt rosszul megadva. A probléma abból ered valószínűleg, hogy az újabb verziójú Mplab, vagy C30 nem tudta értelmezni a fájlok elérési útját. Kijavítottam és már működik.
(#) dannu hozzászólása Aug 30, 2011 /
 
Üdv ez a vezérlő pontorsan mire is jó ? Lehet rajta weboldalt futtatni meg ilyenek ha igen tudna valaki adni egy kapcsolási rajzot és egy nyák tervet ? A pic igetés nem gond .
(#) vilmosd válasza dannu hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Egy Ethernet controller. Segitsegevel tudsz illeszteni egy uC-t LAN-ra. En csinaltam egy projektet a MikroE ethernet panellal es 16F877 segitsegevel. Ket poti AD ertek, 8 gomb, es 8 LED vezerlese LAN-on.
(#) dannu válasza vilmosd hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Értem köszi
(#) kameleon2 hozzászólása Nov 21, 2011 /
 
Sziasztok!
Igaz nem PIC-el hanem propellerrel csinálok TCP/IP-t, de hardverileg nem hiszem, hogy lenne különbség. A 28J60-nal van is megvalósított áramkör (gadget gangster panelekhez), de megkérdeztem 1-2 hozzáértő ismerősömet és azt mondták - nagyon slendrián a panel. Tud valaki jobb hardveres megoldást, mint ez ..28j60_gadget_e-net_module ?
(#) vilmosd válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
A MikroE ethernetpanel. CHPCD arulja.
(#) kameleon2 válasza vilmosd hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Szia!
Félreértettél. Nem kész panelt akarok hanem egy saját, propelleres panelre akarom rátervezni az RJ45-öt, a többi áramkör mellé, csak a gadget alapján akartam megépíteni, amiről lebeszéltek.
(#) vilmosd válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Viszont a linken van doksi. Eleg korrekt a paneljuk. En hasznaltam a gyarit (meg a nem SMD-s) jol dolgozott. Szerintem utana lehet epiteni.
(#) kameleon2 válasza vilmosd hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Szia!
Én kérek elnézést! átfutom a rajzot. Köszi mégegyszer.
(#) kameleon2 válasza vilmosd hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Szia!
Időközben átfutottam - ez szóról szóra megegyezik a gadget panel 28J60 kialakításával. Ez esetben is a csatlakozóban van a trafó és POE támogatás nincs (nem is kell). A gyári ajánlásban ugyanez a kialakítás szerepel- ezek szerint mégsem lehet olyan rossz, ha neked működött. Mivel a panelem is erre lett már előkészítve - marad ez a változat és a tesztek. - Köszi mégegyszer.
(#) Szupervigyor hozzászólása Dec 1, 2011 /
 
Sziasztok!
Az ENC... dokumentációját én is átolvastam,lassan mindent tudok,hol mit, melyik bittel kell beállítani csupán egy bajom van:
Mégis hogyan lehet elérni a kontrollert???Minden "hogyan programozzunk/állítsuk be az ENC..."-t (persze angolul keresve is),
,mindig ugyanúgy egy km hosszú C programmal kezdődik... ami csak azért baj mert fogalmam sincs a C-ről,inkább az Assembly-s bitpakolgatós bittesztelős programozás híve vagyok így számomra
nem kézenfekvő hogy is/milyen kommunikáció is megy.
Na jó egy kis füllentés volt a dologban,a 62.oldalnál meguntam az olvasgatást,de a tartalomjegyzékben se találtam rá megoldást.

Ha valaki segítene,rávezetni a megoldástra,elmagyarázni,leírást linkelni hogy "Hogy állítsuk be az ENC28J60-ast assembly felhasználásával", azt megköszönném.De a válaszokat előre is köszönöm.
(#) watt válasza Szupervigyor hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Egyszerűbb lesz megtanulnod a C-t és utána ha van erőd és kedved, főleg értelme, akkor átírhatod... A Cben is lehet Assemler szerűen programozni. Nem sokkal magasabb szintű nyelv. Az előre megírt függvényeket, osztályokat nem kötelező használni.
(#) lyon21 hozzászólása Jan 4, 2012 /
 
Sziasztok!

Nekem a következő problémám van:
AVR-el (atmega16 vagy 32-vel) szeretnék kommunikálni az ENC28j60-al. AVR Studio-ban irom a programot, saját TCP/IP Stack-el. A fontosabb protokolok megvannak. Viszont ha elkezdem PING-elni akkor a progim válaszol, HA 16byte-os PING adatot küldök. (ARP megy) Ha annál nagyobbat (pl: 32byte), akkor semmilyen választ nem kapok. A protokollban nincs hiba. A csomag fogadásnál lehet valami (az enc alapbeállításokkal van felprogramozva).
Valaki találkozott már hasonló problémával?

Köszönöm!
(#) dB_Thunder hozzászólása Jan 7, 2012 /
 
Halihó mindenkinek!

Igény ébredt bennem táv mérési, és vezérlési feladatok miatt egy webszerver építésére. Keresgéltem a neten free projektek után, és ebbe botlottam : Ulrick Radig AVR webmodul
Szerintem elég okos kis jószág, és van rajta port is rendesen, de érdekelne engem hogy valakinek van e tapasztalata / véleménye erről?

Amire most kellene az egy távoli rack szekrényben lévő dolgok felügyelete, vezérlése (áramok, tápfeszültségek figyelése, átkapcsolások megvalósítása)
De ha kiokosodok a témában, akkor szeretnék egy időjárás figyelő rendszert illeszteni hozzá.
Szélerősség és irány mérése egy ilyennel: La Crosse TX20 hogy végre ne egy dobozban pihenjen, hőmérséklet, páratartalom, esőérzékelés, meg amit még kitalálok.
(#) zolee1209 hozzászólása Feb 20, 2012 /
 
Üdv!

Egy egyszerű kérdésem lenne azokhoz, akik már foglalkoztak ezzel a jószággal:

Készítettem egy panelt ENC28J60-nal. Az SPI felületen tudok vele kommunikálni, de az ethernetes oldallal szerintem nem stimmel valami. A LED-eknek alap konfigurálás mellett kellene valamit jelezniük? Routerbe bedugom a kábelt, végén az ENC-s panellel, akkor a routeren világítani kezd az adott csatlakozóhoz tartozó LED. Ugyanígy, ha a számítógépre kötöm közvetlenül, de a panelen lévő LED-ek alszanak. Villogtatni tudom őket.

B7 revíziójú az IC, ami eltérés van az ajánlotthoz képest, az Rbias, ami 2,2k ellenállás, a másik pedig a 49.9 ohm-os ellenállások, ehelyett csak 68 ohm-osat tudtam tenni.
(#) kameleon2 válasza zolee1209 hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Az- illesztetlenség amit elkövettél az ellenállás cseréjével. Oldd meg mielőtt máshoz nyúlsz. Én ugyan propellerrel raktam össze, de eddig csak fix IP-vel ment. Nálad mi a helyzet?
(#) zolee1209 válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Igen, én is erre gondoltam, hogy már nem férek bele a "jó lesz ez még ide" kategóriába. Nagyon nem tudok még mit felmutatni, saját fejlesztésbe kezdtem, és itt megakadtam... Akkor valahonnan szerzek megfelelő értékű ellenállást, remélem utana magához tér.
(#) kameleon2 válasza zolee1209 hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Egy gyors kérdés tőlem is: milyen RJ45 -ös csatit használsz? Mert keresek egy ideje trafós, de egyenes (nem könyök) kivitelt éppen ehhez a csótányhoz...
(#) zolee1209 válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Milyen az a könyök? Ha az, amire gondolok, hogy az alján vannak a kivezetések, akkor más fajtát én még nem lattam. Nekem bontott csatim van, egy STB-ból bontottam talán.
(#) pityu_lite hozzászólása Feb 21, 2012 /
 
Sziasztok
én is nemrég beszereztem egy ilyen IC-t. Lényegében egy soros átalakítót szeretnék vele csinálni első körben. Ezt úgy kell érteni hogy van pár dolgom ami soros portról üzemel , illetve eddig onnan kapta az utasításokat, és azokhoz a panelekhez már nem szeretnék nyúlni viszont a soros port üzemi távolságát növelném. Ebből lett egy olyan megoldás hogy SI-52003 trafós csati, ENC IC, mikrokontroller(atmega88 volt kéznél) , ST485 IC.. SPI vonalon kommunikálgatok az ENC-vel , viszont amiket neten találtam header fájlok szinte ilyen webszerverfuttatásra vannak de nekem az nem kell. Tudna valaki egy rövid instrukciót adni hogy ha szinte nulláról magam írom az ENC vezérlést akkor miket állítsak be ahhoz hogy egy adott IP címre érkező adatokat olvashassam csak ki a kontrollerrel? Persze a kontroller ezeket egyből küldi is tovább a sorosra.

Ja még annyi hogy az Rbias ellenálás nekem 2k7 , és az 50ohmok 51 ohmok lettek. Ebből lesz galibám ?
(#) potyo válasza pityu_lite hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
51 ohm az biztosan jó lesz, viszont a 2k7 helyett én inkább 2k2-t tennék.

Szerintem nem egyszerű megírni nulláról a cuccot. Adatlapot kell nyálazni, ethernet szabványt, csomagkezelést, stb. Szerintem egyszerűbb, ha megnézed az egyik gyári firmware-t, kigyomlálod belőle, ami neked kell, és a maradékot pedig hozzáállítod a saját áramkörödhöz.
(#) Stefan válasza pityu_lite hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Ebben a cikkben is ENC kontroller van hazsnálva. Talán ez alapján el lehet indulni.
(#) pipi válasza pityu_lite hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Hali!
Ha piccel használod az ENC-et akkor helyből van hozzá rs232 applikáció a www.microchip.com/mal demo applikációban #define STACK_USE_UART2TCP_BRIDGE// UART to TCP Bridge application example
kapcsolja be
Következő: »»   11 / 17
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem