Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1238 / 2500
(#) reloop válasza lobbooo hozzászólására (») Feb 18, 2013 /
 
2SK1058/J162-vel volt szerencsém meghallgatni. Nagyon korrektnek találtam.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Feb 18, 2013 /
 
Hát nem adják olcsóért...
(#) DRAWS hozzászólása Feb 18, 2013 /
 
Sziasztok! Valakinek nincs véletlenül nyákterve (.pdf ) TDA2052 ic-hez?
(#) masTTertape hozzászólása Feb 18, 2013 /
 
Sziasztok,
Kis zajú szétosztó erősítőt keresek.
A cél, hogy egy beérkező mikroport jelet tovább tudjak küldeni kamerába, de közben egy kontroll csatornát le tudjak választani fejhallgatós monitorozáshoz.
A lényeg, hogy a továbbmenő jel semmilyen formában ne sérüljön.
És hogy mindez kis helyen elférjen és alacsony energiaigényű legyen.
Más kritérium nincs.
Van-e valakinek tapasztalata ez ügyben? Kapcsolási rajz, netán kész megoldás is érdekel.
Köszönöm előre a segítséget!
Üdv!
MT
(#) Kovácsgabi válasza masTTertape hozzászólására (») Feb 18, 2013 /
 
Sztereonak kell lennie? Mert ha nem akkor ezt kb bármi tudná... Kérdés csak hogy mihez illeszted.
(#) bencikusz válasza bencikusz hozzászólására (») Feb 18, 2013 /
 
Tudtok valamit mondani a sívámra?
Előre is köszi!
Üdv.
B
(#) masTTertape válasza Kovácsgabi hozzászólására (») Feb 18, 2013 /
 
Nem baj, ha sztereó, mert a fogadó oldal kétcsatornás, egy 3,5-ös st jack-kel. Tehát egy Y kábellel akár két monó jel fogadására is képes. A mikrofon vevő jelen esetben monó.
Mivel az adó-vevős szett mikrofon bemenetre dolgozik, így a jelszint és az illesztés aszimm és szimm miksi bemenethez passzol. A gyári specifikáció hallgat az AF jelszintekről és impedanciáról.
Magyarán lehet monó is, de a távlati terveimben kétcsatornás hang rögzítése is szóba jöhet.
(#) highand hozzászólása Feb 18, 2013 /
 
Hello!

Az Apex B500 rajzát keresgélten a neten és ezt találtam. Valahogyan nem tudom elhinni, hogy ez a rajz lenne az.

Segítsetek, tényleg ez az?.
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Feb 18, 2013 /
 
Többen mondták már, meg sok jo minőségü erősítőben láttam,ezért tetszenek a 2sk... fetek, egyszer egy nad végfok volt nálam abban is az volt és piszkosan szépen szólt. Szerinted mivel lehet helyettesíteni a 2sk537-et?
Bővebben: Link
Az op77-et lehet helyettesíteni pl opa134-el?
(#) voodoo válasza highand hozzászólására (») Feb 18, 2013 /
 
Szerintem ez az. Combos 8 darab 2x4 2SC5200/2SA1943 van benne 10A-es biztikkel látom, és így mondjuk +/- 90V-on, kinézem belőle, hogy ez az erősítő becsukott szemmel teljesíti magából az 500W-ot 8ohmon !
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2013
(#) highand válasza voodoo hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
Nem nagyon lehet 1% alatt a torzítása 60-70% kivezérlésen.

A limiter is furcsa.

Fura nekem.
(#) voodoo válasza highand hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
Miért amúgy, mi a gyanú vele?
(#) highand válasza highand hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
Ezt jobban elhiszem: Apex B500
(#) Beringer 600 válasza DRAWS hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
Szia! Csak ezzel tudok szolgálni.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2013
(#) reloop válasza lobbooo hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
A válasz egyik része itt található.
Az op77 egy DC szervó, mely a kimeneti egyenfeszültséget tartja 0V közelében. Szinte bármilyen azonos lábkiosztásúval helyettesíthető pl. TL071. Az op77-et erősen maximalista választásnak tartom erre az igénytelen feladatra.
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
Akkor, ha fettel szeretném helyettesíteni, ez a 2sk1119 megfelel bele? A 3,8ohm Csatornaellenállás nem okoz gondot, a 2sk537 8ohm -al szemben?
(#) reloop válasza lobbooo hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
Azt a 15mA-t el fogja viselni Ez egy feszültség forrás, mely a nyugalmi áramot stabilizálja hőmérséklet függvényében. Szerintem bármely N csatornás IRF megfelelő helyettesítő lenne.
Hitachi MOSFET-hez nem is kéne használni, elég volna egy trimmer.
(#) r67055 hozzászólása Feb 19, 2013 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni kezembe került 1 autó erősítő,az a probléma hogy amikor bekapcsolom felvillan a led hogy minden ok felállt a rendszer és 2 mp múlva kikapcsolt aztán megint bekapcsol és ezt csinálja folyamatosan. Szétszedtem és elkezdtem multiméterrel méregetni a tranzisztoroket diódákat semmi különöset nem tapasztaltam sehol szakadás rövidzár ilyesmi semmi rendellenességet. Mit kellene tennem a továbbiakban?
(#) agressiv válasza r67055 hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
A tünet alapjén azt mondanám, hogy talán kondenzátor probléma.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2013
(#) voodoo hozzászólása Feb 19, 2013 /
 
Továbbra is megvolna a problémám, csak most már be se indul az erősítőm. Mi lehet a baj? AMúgy átnéztem az összes tranyót részletesen és hol 552-mérek hol csak 532-t van amikor meg 548-at dióda állásban. Szakadás és zárlat nincs. MJE340 és 350-eseket is átnéztem ott sincs zárlat. Áramfelvétel nagy ha berakom a két 340-est. Búg és nem ad ki hangot. A relé azonnal leold. A két tirmmer poti is teljesen jó átnéztem az egyik 100ohmos a másik meg 22kohmos. Jók. Tekergethetem akkor is ugyan az marad. Baj-e ha nem tökéletesen egyformák a tranyók? MJL21193/4?

Valaki valami ötlet?
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
Akkor jó! Köszönöm az információkat!
(#) r67055 válasza agressiv hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
kiszedtem a IRFZ48V t és úgy tűnik mint ha 1 rossz lenne a kondenzatorra azért nem gyanakszom mert 0 km eres meg lett véve Ebayen és nem volt még használva
(#) r67055 válasza agressiv hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
Tudnál segíteni hogyan kell kimérni a az IRFZ 48V-t? A Drain Surce között diódaállásban mérem az egyiket és azt tapasztalom hogy egyik irányban fixen 0.560 at mutat a műszer a másikban pedig 0.095 ről megy szépen lassan felfelé ez rossz lehet?
(#) agressiv válasza r67055 hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
Ezek teljesen normális értékek. Multiméterrel ki lehet nyitni a fetet és akkor mérsz 0.09-et és, ha ekkor hozzáérsz a gate-hez, akkor nő a nyitófesz.
(#) granpa válasza r67055 hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
'Skori': Alkatrészek vizsgálata.
(#) r67055 válasza agressiv hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
Akko mit javasolnál mir nézzek meg az autoerősitőmmel kapcsolatban ami azt csinálja hogy ha megkapja a 12voltot ki be kapcsol egyfolytában .
(#) agyar14 hozzászólása Feb 19, 2013 /
 
Sziasztok szeretném megrendelni a következő erősítőt kép az lenne a gond hogy ± 10 .. ± 45 V van írva és nekem ±50 trafóm van. 8A 400W (4Ω) Sajnos kapcsolást egyenlőre nem találtam :S
(#) agressiv válasza r67055 hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
Fogalmam sincs, nincs róla rajz, még csak nem is láttam így elég nehéz.
(#) voodoo hozzászólása Feb 19, 2013 /
 
Nos szerintetek? Létezhet hogy a tranyó a műszer alapján még jónak mondható azonban ez a gyakorlatban mégse teszi?
(#) mindenes válasza agyar14 hozzászólására (») Feb 19, 2013 / 1
 
Szia! Tekerj le a szekunderből néhány menetet, annyit amennyi a kivánt fesz. eléréséhez kell. Ettől olcsóbb megoldást nem nagyon találsz sajnos.
Következő: »»   1238 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem