Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1986 / 2499
(#) reloop válasza soos csaba hozzászólására (») Ápr 29, 2017 / 1
 
Az emberi fül érzékenysége a wattokkal, nem lineárisan, hanem logaritmikusan arányos. Ha a 80W-ot kevésnek érzed, akkor hiába tornázod fel az erősítőd teljesítményét 100-110W-ra óriási áldozatok árán, az eredmény kiábrándítóan csekély (!) lesz.
Amit keresel, ahhoz terhelés alatt mért ±50V-os tápot kell építened, amiből 150-180W küldető a 4ohm-os hangsugárzókra.
Ez gyakorlatilag a készülék teljes átépítését jelenti, amit már előttem is megfogalmaztak a fórumtársak.
(#) soos csaba hozzászólása Ápr 29, 2017 /
 
Ha lesz egy kis időd kedves reloop a te tanácsodat is meg hallgatnám.
(#) pinyó39 válasza soos csaba hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Mert nem kapcsolóüzemü FET- et használ a végén.
(#) reloop válasza juhos89 hozzászólására (») Ápr 29, 2017 / 1
 
A poti értékének 10k logaritmikust ajánlok.
Erről a panelről nézzünk meg egy forrasztás oldali képet! Ha tartalmaz az AUX bement számára RF szűrőt és csatolókondenzátort, akkor azokat hasznosítanánk és ott kötnénk be a hangerőszabályzót.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2017
(#) reloop válasza soos csaba hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Az erősítőhöz használt FET-ek árama nem mászik el hőmérséklet változás hatására, azért nincsenek a nyugalmi áram állító tranyók a bordán.
(#) soos csaba válasza reloop hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Kedves reloop nekem nem a teljesítményével van bajom az erősítőnek, hanem azzal hogy ne torzítson be, már fél hangerőnél!.
Azt is tudom hogy a fűl kb 3dB hangerő különbséget érez kétszer olyan hangosnak...
Hadlyuk akkor a bipoláris tranzisztorokat és akkor maradjunk a MOSFET-eknél, mondjuk hogy meg duplázom őket, a toroid trafót meg le cserélem 500W-osra, és meg tekercselem 2X33V AC feszültségűre, hogy meg maradjon a kb DC 43V-om, és a puffer kondikat is le cserélem ami a kepén látható.
Elvileg akkor így ezzel a ki alakítással már nem kellene össze rogyjon a táp max hangerőnél is (persze még a megfelelő bemeneti jelnél ami kb 0dB), és a 4 pár tranyón is el oszlana a terhelés.
Szerinted a BIAS tranzisztorját miért nem tettek fel a hűtőbordákra?.
(#) soos csaba válasza reloop hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Értem, de akkor jel nélkül miért melegednek fel a hűtőbordák?
(#) krisz69 válasza juhos89 hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Bővebben: Link példàul.
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Szia! A linkben szereplő poti egypályás, lineáris és kapcsolós. Azt hiszem szöges ellentéte annak, mint amire a kérdezőnknek szüksége van
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Bocsánat igaz . javítottam a linket.
(#) juhos89 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Parancsolj
(#) reloop válasza soos csaba hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
A FET-ek kellő linearitású működéséhez 50-100mA nyugalmi áramra van szükség. Az bizony fűt rendesen egy ekkora bordán.
Mit értesz félhangerőn? Ha a hangerőállító pályájára gondolsz, akkor azon aligha segít az elérhető kimeneti teljesítmény növelése.
(#) reloop válasza juhos89 hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Akkor tárgytalan a felvetésem, minden alkatrész az optikai vételt támogatja.
Ahogy időm engedi szerkesztek a potihoz egy huzalozási javaslatot.
Mi lesz a várható jelforrás?
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
A kép és szöveg továbbra sincs összhangban. Ha ez alapján rendelne a kolléga vajon mit kapna kézhez?
Bővebben: Link
(#) soos csaba válasza reloop hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Igen a hangerő potenciométerre gondoltam, ha az a felénél fentebb van akkor már fulladozik a mélyeknél az erősítő.
(#) reloop válasza soos csaba hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Ennek csak az a jelentése, hogy kb. négyszer nagyobb a bemenőjel, mint amire a poti pálya optimalizálva van. Tegyél rá egy kisebb kimeneti feszültségű jelforrást, akkor feljebb tekerheted.
Természetesen nem áll szándékomban keresztbe feküdni az erősítő átépítése előtt, mert jó kis móka az, már csak az alkotás öröméért is, de tapasztalatom szerint a tápfeszültség drasztikus emelése nélkül nem lesz meg a hangnyomásban elvárt hatás.
(#) juhos89 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Nagy átlagban telefon. Köszönöm
(#) soos csaba válasza reloop hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Most is kis bemenő jel van rajta, na mind 1 meg oldom valahogy.
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Bővebben: Link
Ezt szerettem volna linkelni. De valami nem ok a gépemmel.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2017
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Ápr 29, 2017 / 2
 
A válaszmező bal alsó sarkában van egy "Előnézet" gomb. Azzal ellenőrizheted mi megy ki a fórumba. Kérlek használd, míg nem sikerül a gépedet helyrezökkenteni!
(#) tomi1990120 hozzászólása Ápr 29, 2017 / 1
 
Sziasztok.A mellekelt rajz igy ahogy van mukodokepes?Annyit alakitottam rajta hogy nem 2x15v-rol megy hanem 2x35Vdc-rol.
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Vírus ...
(#) zotya1983 válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Minden bizonnyal működni fog.Bár a táphoz elférne még a hidegítés...
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2017
(#) tomi1990120 válasza zotya1983 hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
A hidegitest majd rateszem a puffer kondikra.Es ez igy most b osztalyu?Teljesitmenye kb mennyi lehet?
(#) zotya1983 válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 29, 2017 / 1
 
Ab osztály és kb 2X50 8 ohm ...
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2017
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Ápr 29, 2017 / 2
 
Ha átgondolod a hozzászólás hasznosságát, világosan fogalmazol, helyesen írod le és visszaellenőrzöd, akkor az a vírus elmenekül a gépedről
(#) tomi1990120 válasza zotya1983 hozzászólására (») Ápr 29, 2017 / 1
 
Ertem koszonomPont ennyi kellene akkor megepitem.
(#) zotya1983 válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Azért nézz körbe itt fórumon,ajánlanám a jlh,és az st 151 témát,van kiforrottabb tervrajz is ennél.
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Szia! Írhatnál pár sort, hogy mire alapozod ezt megállapítást. Ez a két adat így elég szűkszavú.
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Hasonló Kínai "csodát" javítottam egyik nap ahol 2X35v+- volt a táp,így lemértem a kimenő teljesítményét műterheléssel 8ohmon Ott is tip 141, tip 142 es vég tranzisztorok voltak hadba állítva párban.Az elő foka szintén tl072cn volt... A kimenőáramot megszoroztam a kimenő feszültséggel míg nem volt még a jel behorpadva így kaptam az eredményt.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2017
Következő: »»   1986 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem