Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   837 / 2501
(#) Bassmester válasza lamalas hozzászólására (») Jún 15, 2011 /
 
Ja, igen értelek... A PA erősítőkön (mindegyik védőföldelt) ezért alkalmaznak szimmetrikus (földfüggetlen) jel csatlakozást, különben nem lehetne "fűzni" a végfokokat.
(#) deadlyroberta válasza ThomAce hozzászólására (») Jún 15, 2011 /
 
Osztom a véleményt.
(#) ThomAce válasza lamalas hozzászólására (») Jún 15, 2011 /
 
Viszont a kettős szigetelésű berendezésekkel sok gondot véltelm felfedezni.

Van egy Reknforce 2 x 10 sávos EQ-m. Van egy Omnitronic PM524 Pro keverőm. Számítógépre kötöttem, ami ugyebár földelt burkolatú. Normál esetben akkora búgás keletkezik, mint annak a rendje. Pár hangkártyám bánta már. Erre szolgálnak a földelőcsatlakozók ezeken a készülékeken. Szerintem egy erősítőt pont ezért nem jó kettősszigetelésűre kialakítani.

Mikor ezen készülékek földelését megoldottam, megszűnt a zaj. Hiába van mindegyiken a kettősszigetelés jelzése.
(#) lamalas válasza ThomAce hozzászólására (») Jún 15, 2011 /
 
Gondok lehetnek kettos szigetelesu es vedofoldes keszulekekkel is, ebbol a szempontbol a teljes rendszert kell vizsgalni nem csak 1-1 keszuleket. Egyebkent sajat felelossegre termeszetesen azt csinal az ember amit akar. A gyanutlan felhasznalni aki nem ert az elektronikahoz siman osszekoti az asztali pc-t (ami vedofoldes) az erositojevel (ami kettos szigetelesu) es maris megszegte az erintesvedelmi eloirast pedig nem is tud rola Innentol kezdve valoban mindegy, hogy ki mit hova kotozget. En 2 okbol nem szoktam ajanlani forumokon a vedofoldeles bekoteset:
- felesleges foldelesi problemakat hozhat a rendszerbe
- a kezdo elektronikasoknak nem ajanlott a halozati dolgokkal "jatszadozni" mert ha veletlenul elkot valamit akkor abbol nagyobb baj is lehet. Azt pedig nem tudhatom kik olvassak a forumokat ezert felelotlenul nem irkalok semmit.
(#) ThomAce válasza lamalas hozzászólására (») Jún 15, 2011 /
 
Próbáltam valahogy leírni ezt én is, csak nem jött össze. Melóhelyről írok, ez van, néha a gondolataim nem 100%-osan vannak itt.

Teljesen egyetértek veled ebben is, hogy a gyanutlan felhasználó összeköt mindent mindennel és máris gond van. Én viszont tanultam /jó, oké. Egyezzünk meg abban, hogy tanították./ villamosságot, úgyhogy elkötni nem fogok semmit.
(#) lamalas válasza ThomAce hozzászólására (») Jún 15, 2011 /
 
Idézet:
„Én viszont tanultam /jó, oké. Egyezzünk meg abban, hogy tanították./ villamosságot, úgyhogy elkötni nem fogok semmit.”

No igen, nem feltetlen azokra gondoltam akik ertik is mit csinalnak A lenyeg ugyanaz marad (marmint a mondandom lenyege). Kivetelek pedig mindig akadnak ilyen-olyan okok miatt. Ezeket kell ugyesen kezelni es ehhez kell a szakertelem.
(#) matyusz válasza dave500 hozzászólására (») Jún 15, 2011 /
 
Üdv.
Nem potenciométer lesz a baja. Roadstar hifi től meg az ilyen "fullmárkás" cuccoktól ne várj sokat. Én 90 % ra mondom, hogy TDA ic van benne aminek átlagban 10% a torzítása (THD-ben). Úgyhogy nem kell rajta csodálkozni. Még ha a tápot is megfejeled még akkor se lesz a végén is jó a hangja.
(#) Lacko12 hozzászólása Jún 15, 2011 /
 
Sziasztok!
Az lenne a problémám hogy nemsokára beépítésre kerülnének a bordák az erősítőbe de sajnos előttem már valaki lefújta őket matt feketére és előtte nem nagyon tisztította meg a felületet!
Szóval ti mivel szoktátok lemaratni vagy letisztítani a borda felületét hogy az eloxálódott felület érintetlen maradjon?

Válaszotokat előre is köszönöm!
(#) matyusz válasza Lacko12 hozzászólására (») Jún 15, 2011 /
 
Én nem szoktam leszedni a festéket de ajánlom esetleg a higítót vagy a kromofágot. De várd meg a többieket is ők hátha szoktak ilyet csinálni. Amúgy biztos nem gyárilag van festve. (mert a jobb bordák eloxálva vannak így jobb a hőleadó képességük, és így lesz fekete színű)
(#) Lacko12 válasza matyusz hozzászólására (») Jún 15, 2011 /
 
Szia!
Higítóval már próbálkoztam de szinte semmi hatása nem volt!
Igen szerintem is már sufnituning akart lenne a festés már csak a kinézetéből ítélve is!
Kromofággal még nem próbálkoztam hátha az eloxált porózus réteket is károsítaná!
(#) pucuka válasza Lacko12 hozzászólására (») Jún 15, 2011 /
 
Higítóval hiába próbálkozol, feketére van (lehet gyárilag) eloxálva, esetleg "szép" foltos lesz. Ezt legfeljebb homokfúvással tudnád fémtisztára takarítani, de ennek semmi értelme. A feketére való eloxálás javítja a borda hőleadó képességét, a tiszta alu fellület meg amúgy is pillanatok alatt eloxidálódik a szabad levegőn.
(#) matyusz válasza Lacko12 hozzászólására (») Jún 15, 2011 /
 
Szerintem gyári az a festés rajta (eloxálás). pucuka is azokat írja amit én így szerintem ez a valószínűbb.
(#) marci91 hozzászólása Jún 15, 2011 /
 
Üdv!
Van egy komplett STK459-el szerelt 2x15W végfokom doboz nélkül. Szeretnék hozzá 2 utas egyszerű hangszínszabályzót és 1 balance potit alkotni. A hangszín az lepke lesz, a balance-t viszont nem tudom hogy oldjam meg 1 potival. Ötlet?
(#) Lacko12 válasza matyusz hozzászólására (») Jún 15, 2011 /
 
Értem köszönöm szépen mindegyikőtöknek a segítséget!

Szerk:És egyébként ilyenkor ha csak simán le van fújva egy borda akkor mivel maratnátok le a festéket?
(#) Dióda válasza marci91 hozzászólására (») Jún 15, 2011 /
 
Ha rám hallgatsz akkor két külön potméterrel szabályzod a hangerőt sztereónál és akkor megoldva a balance.
Az egy potméteres balance sajnos jelveszteséget okoz ami egy lepke hangszínnel kombinálva nem épp egy jó ötlet mert utánna nem fogod tudni rendesen kivezérelni az erősítőt.
(#) gabesz.mi074 hozzászólása Jún 15, 2011 /
 
2*100w Sztereo végfokom ventilátoros hűtéssel .
http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/b0/b0d693e0d428c4289fdae...36.jpg

100_0771.jpg
    
(#) koncsik03 válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Jún 15, 2011 /
 
(#) gabesz.mi074 hozzászólása Jún 15, 2011 /
 
Jól működik

100_0777.jpg
    
(#) kadarist válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Jún 15, 2011 /
 
Szia!
Mekkora pufferkondik vannak benne?
(#) Bassmester válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Jún 15, 2011 /
 
Hali!
Ha nem dobozolod be, akkor semmit sem fog érni a hűtősínek mögé helyezett 8 cm-es ventillátor, amit akár nyugodtan mellőzhetnél is egy rendes hűtőborda beiktatásával.
(#) gabesz.mi074 válasza Bassmester hozzászólására (») Jún 15, 2011 /
 
Majd a következő építésénél oda figyelek erre is. Nem sokára ezt szét szedem . Amúgy a puffer kondik oldalanként 4db 4700mikrós kondi párhuzamosan kötve .
(#) storm válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Jún 15, 2011 /
 
Úgylátom a hűtőpaszta is megszaladt 1 kicsit
(#) gery20 hozzászólása Jún 15, 2011 /
 
Üdv mesterek!

problémám csak annyi hogy kellene nekem egy mc crypt pa3000 kapcsolási rajz.
(#) koncsik03 válasza gery20 hozzászólására (») Jún 15, 2011 /
 
Bővebben: Link
Remélem ez az
(#) gery20 válasza koncsik03 hozzászólására (») Jún 15, 2011 /
 
Ez csak kezelési út mutató!
(#) koncsik03 válasza gery20 hozzászólására (») Jún 15, 2011 /
 
Bocsi de nem tudom megnézni a pdf fájlokat.Pedig eddig jó volt.
(#) ThomAce válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Jún 15, 2011 /
 
Az enyém így néz ki, ugyanezzel az erősítővel:

http://www.thomace.com/hangtech/hangcucc.jpg

(A legalsó fekete doboz.) Az egész doboz egy hűtőborda. 4mm vastag eloxált alumínium az egész.

Amit viszont nem értek, hogy az én panelem kb. 20 x 2,5 cm-es. És bőven elfér rajta minden. Miért kell ekkora panelra szétszórni azt a pár alkatrészt?
(#) storm hozzászólása Jún 15, 2011 /
 
Sziasztok!
Nézegettem a műszereket, és az egyikben volt olyan funkció, hogy földhurok teszter. Nem lehetne ezt valahogy egymagában kivitelezni?
(#) gabesz.mi074 válasza ThomAce hozzászólására (») Jún 15, 2011 /
 
Ez a 3ik erősítőm amit építettem . a nyák az kézzel rajzolt , most akarom el sajátítani a vasalást . Igazából én a panel méretével nem foglalkoztam meg sok minden mással sem . A végcél amit szeretnék meg építeni a quad405 aminek a nyákját ki nyomtatom géppel és vasalással megcsinálom . Remélem majd sikerül. Ez viszont jól működik semmi gond vele , a tápjában kicsi a trafó, de nagyobb teljesítményű trafóval és 4óhmos hangszóróval érzik az üvegek is, próbáltam már Megépítéskor kerestem olyanokat akik megcsinálták már hogy lássanak el tanáccsal. Most itt vagy , de már el készült
(#) ThomAce válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Jún 16, 2011 /
 
Ha Quad405-öt akarsz építeni, akkor jobban jársz szerintem, ha megveszed a legyártott panelt. Tudom én is, hogy az az igazi, amikor Te magad készíted el, de jobb nem pepecselni vele, ha kb. ugyanannyiból megveheted készen.

Amit építettél Te is erősítőt, nem rossz fajta. A hangjával mindaddig nincs gond, míg a cél a hangosítás. Mikor a minőségre akar valaki gyúrni, na akkor előjönnek a hiányosságai a végfoknak. Túlságosan monoton, hiányzik belőle a dinamizmus. Ettől függetlenül jól szól, de a hangja számomra kicsit "műanyag". A Quad405 nálam a nyerő erősítő. Meg az amit most építgetek, csak ez jóval kisebb teljesítményű.

4Ohm-al én is terheltem már. Ott egészen brutális teljesítményt lehet kivenni.

Viszont a Quad mellett még ez az erősítő is eltörpül. Kb. 2x akkora teljesítményt lehet kihozni a Quad-ból. Ha kérdésed van az építését illetően, akkor tudok talán tudok pár dolgoban segíteni a Quad-os topicban.
Következő: »»   837 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem