Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   548 / 1163
(#) Pixi hozzászólása Jan 29, 2014 /
 
Sziasztok.
Ennek az IC-nek a felderítésében tudnátok segíteni? Mire való? Amúgy egy RC brushless szabályózban van belőle 3db.
Csatoltam a képet.
Előre is köszi.

Kép 010.jpg
    
(#) Hp41C válasza Pixi hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
(#) Pixi válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Lehetséges, hogy ezek a brushless szabályzóban lévő FET-eket működtetik? Csak mert a kapcsrajzon úgy tűnik hogy FET van rákötve, de lehet tévedek!
(#) zoka hozzászólása Jan 29, 2014 /
 
Sziasztok!

Láttam egy nyákba forrasztható csatlakozót:
Így néz ki
Azért tetszik jobban, mint a sima sorkapocs (vagy nyákcsoki), mert a kábel végén kábelsaru van, és úgy lehet becsavarozni. Szerintem így stabilabb, mintha csak a drót összesodort szálai lennének csak bedugva.

Csak az a kérdés, hogy mi ennek a pontos neve és hol lehet ilyet beszerezni?
Köszi.
(#) Ricsi89 válasza Pixi hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Lehet. Egy a félhíd meghajtó, tehát pont fetek meghajtására tervezték.
(#) Bakman válasza zoka hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Az összesodort szálakat meg lehet "fejelni" érvéghüvellyel, az is jó, sőt, a villanyszerelői szakmában ez kötelező sodrott vezetékek használata esetén. Kábelsaru macerásabb kicsit, mint az érvéghüvely.

A keresett sorkapcsot több helyen is meg lehet venni, pl. itt.
(#) Pixi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Kiméregettem és a FET-ekre mennek a kimenetek ahogy a kapcsrazjon is. A 3 IC minkét kimenő lábán 6-6 FET van, és összesen ugye 36 FET van. Ha zárlatos lett egy sorból 5 FET akkor nagy eséllyel tönkrevágta az egyik meghajtó IC-t is?
(#) Ricsi89 válasza Pixi hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Elvileg bírnia kellene. Ha a hibás fetek kint vannak, akkor a gate lábra szkóppal rá lehet nézni, hogy szép négyszögjelek megvannak-e. Ha megvan, akkor valószínűleg jó a meghajtó.
(#) Pixi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Hát sajna a szkóp az nagy hiány! Sajnos nincs! Kicseréltem a leégett FET-eket, de sajna most nincs motor kéznél, így nem tudom lepróbálni hogy működik-e! Igaz akkor próbáltam mikor benne voltak a FET-ek, és akkor nem működött. Gondolom a zárlat miatt nem ment!
Most kicsit utána néztem és már értem hogy működik, és 6 FET kell hozzá! Eddig azt hittem hogy 3 elég!
(#) Sebi válasza louis0328 hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Így ránézésre "mezei" 3,5-ös jack aljzatnak néz ki, de ezeknek a nyákba ültethető típusoknak gyártótól függ a lábkiosztása. Ezenkívül az utóbbi 10 évben megjelent 4 pólusú változat is, ami képes átvinni a stereo hallgató jelén kívül a mikrofonét is. Sok szerencsét hozzá!
(#) Ricsi89 válasza Sebi hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Sőt a laptopokban már olyan jack aljzatok vannak, ahol az optikai hangkimenet is bele van integrálva.
(#) zoka válasza Bakman hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Köszi a segítséget!
(#) vizor válasza louis0328 hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Üdv! Pont 2 hete cseréltem egy ilyet egy ACER-ban. A tulaj kerített aljzatot. Keresgélt a típusra és ezt a linket találta, amit továbbított különböző laptopszervízekbe és az egyik 3.000-ért küldött egy bontottat. A csatlakozón nincs típusszám, sima sztereo jack. A 6 láb így jön ki: 2 jel, 2 gnd, 1 hangszórónémító és egy NC láb, a kiosztás kimérhető.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2014
(#) Csongi_ hozzászólása Jan 31, 2014 /
 
Sziasztok!
Errol az elektroncsovekrol tud valaki valamit?
Egyik: CГ 301C-1
Masik CГ 303C-1
Mindkettonek 3 laba van.

DSC_0042.JPG
    
(#) nedudgi válasza Csongi_ hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Talán ez segít.
(#) Ricsi89 válasza Csongi_ hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Mindkettő dióda.
(#) Stewe válasza Csongi_ hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Ha felhasználod, tartsd szem előtt hogy közvetlen fűtésűek, vagyis a fűtőszál galvanikus kapcsolatban van a katóddal!
(#) proli007 válasza Stewe hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Hello! Miből gondoltad, hogy ebben fűtés van? Ahogy nézem, ez egy stabilizátorcső, kb. olyan mint a Glimm lámpa.. Vagy is egy "hidegkatódos" gáztöltésű cső.. üdv!
(#) SzT3 hozzászólása Feb 1, 2014 /
 
Sziasztok!
Ez feltehetően Fehér szöveget jelenít meg ugye a kék háttéren...?
(#) pjg válasza SzT3 hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Igen.
(#) Sebi válasza proli007 hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Háát, valami hasonló, (vagy talán baréter?) de én ebből már kiestem, nem használtam soha...

стабилитрон для стабилизации напряжения =
"stabilitron" feszültség stabilizálására

наполиение - водородное = töltés - hidrogén

напряжения возникиовения разряда =
feszültség, ahol kisülés jön létre

рабочий ток = üzemi áram

изменение напряжения стабилизации при изменении тока в рабочем диапазоне = stabilizált feszültség változása a működési tartományban történő áramváltozásra

температурный коэффициент напряжения стабилизации =
stabilizált feszültség hőmérsékleti együtthatója
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2014
(#) kadarist válasza Sebi hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Nem kell ezen olyan sokat gondolkodni: gáztöltésű stabilizátorcső.
(#) Sebi válasza kadarist hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Oké, ezeket persze ismerem, még használtam is 85A2T-t meg VR150-et...
De ezek a ruszkik nem neon töltésűek és uA-eket ad meg a működésre.
(#) nthg hozzászólása Feb 2, 2014 /
 
Hali.
Szeretném megtudni,hogy ez milyen szerkentyű: Omron 0A-5DN ?
Látok még rajt ilyesmit: SM.4071A
Van-e ennek valamilyen értéke és mire jó? Google nem a barátom, semmit nem mond.
Köszönöm.
(#) pjg válasza nthg hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Fénysorompó.
(#) thecyrus hozzászólása Feb 2, 2014 /
 
Sziasztok! Van egy kapcsolásom de az ic-ről nem találok semmit! típusa 92D509 SMD ic 14 lábú. Ha tudnátok adatot róla jó lenne.
(#) Davidd hozzászólása Feb 2, 2014 /
 
Sziasztok! Mellékelek két képet egy reléről. Tudom, hogy 24V os de hogy hány ampert bír foggalmam nincs. Már a második ilyet nyírom ki az aktív topomban, amiben tda7294 híd van. Mindig a kontakt összeragadva marad, méghozzá ugy hogy vezet. Remélem megtudjátok tippelni hogy mégis mit bírhat, köszönöm!
(#) mikrokapcsolo válasza Davidd hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Ebben a tekercs belében van egy reed relé, ami kis áramot bír, pár száz mA. Keress olyat, ami mozgó kontaktos, nagyobb pofa távolsággal.
(#) Davidd válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Oké köszönöm az infót. Annó ezzel a relével terveztem meg a koppanásgátlóm, kicsit átalakítom és jó is lesz.
(#) depi52 hozzászólása Feb 2, 2014 /
 
Üdv!
Nem tudtam hova írjak pontosan mivel tudom milyen alkatrész de a típusára lennék kíváncsi és remélem valaki felismeri. Képek mellékelve.
A nyilakkal el látott képen a piros nyíl a csapágyházat jelzi a fekete annak leszorítóját és a gond az hogy ez egy picit kivan kopva és lötyög és ha megy a motor csörög csattog, ideiglenesen megoldottam a gondot de kéne egy tartós megoldás.
Következő: »»   548 / 1163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem