Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   691 / 1165
(#) kt hozzászólása Szept 28, 2015 /
 
köszönöm srácok.
(#) kristaly53 válasza vargaf hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Szia
A TC4423 csak 3A és teljesen más FET neki AO4423 kell az 18A az AO4427 jó alternativa lehet 12,5A
(#) kt válasza kristaly53 hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
töltő az 7 A-s, akkor rakjak bele AO4427 est ?
(#) kristaly53 válasza kt hozzászólására (») Szept 30, 2015 /
 
A AO4427 lábkiosztása megegyezik a 4423 al csak ugye kisebb teljesítményű szerintem bírni fogja.
Azért körülnéznék mitől lett zárlatos vagy szakadt az a AO4423.
(#) marypoppins hozzászólása Szept 30, 2015 /
 
Szervisztok!

Keresek egy dolgot, de nem tudom létezik-e ilyen egyáltalán (ne kérdezzétek mihez, én is csak ennyit tudok róla...). A következőről van szó: egy álló tárcsa előtt egy, a tárcsa középpontja körül folyamatosan forgó ektromos dolog van, ami a tárcsán lévő két koncentrikus fémcsíkról egy annak nyomódó fémlemezkén keresztűl kapja a feszültséget és áramot.
Létezik ilyen tárcsa a kialakított "fémpályával"?
Tud valaki valami ilyesmiről?

köszönöm szépen
(#) Hp41C válasza marypoppins hozzászólására (») Szept 30, 2015 /
 
(#) Kovidivi válasza marypoppins hozzászólására (») Szept 30, 2015 /
 
Vagy akár sima JACK dugót is felhasználhatsz, az is körbe tud forogni. Attól függ, mekkora feszültséget, és áramot szeretnél átvinni!
(#) Sebi válasza marypoppins hozzászólására (») Szept 30, 2015 /
 
Porszívókban a kábeldob oldalán hasonló dolgozik.
(#) yulo5310 válasza marypoppins hozzászólására (») Szept 30, 2015 /
 
Porszívó kábeldob,akár 10-12 A is elvisz. Kompletten,kábellal(6 fm) tudok küldeni!
(#) marypoppins hozzászólása Szept 30, 2015 /
 
Köszönöm, de nem erre gondoltam, vagy vmt féreértek.
Csinaltam egy móricka ábrát hozzá.
Tehát a pirossal rajzolt tengely és a annak a végén van sugár irányban egy elektromos valami, aminek kell a feszültség. Maga a fekete tárcsa és az azon lévő vezető sín (zölddel) mozdulatlan. A piros dobozkán két fémlemez vagy akár szénkefe szedi a tárcsáról az áramot. A tárcsa kb 15-20 cm sugarú korong. Én egy ilyen tárcsát keresek a vezető sínnel, ha létezik ilyen egyáltálan. Ha nem, akkor hogy lehetne megcsinálni?

köszönöm
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2015
(#) sunside válasza marypoppins hozzászólására (») Szept 30, 2015 /
 
Most már csak azt lenne jó tudni, hogy az a piros *valami* mit kér? Feszültség/áram
(#) marypoppins hozzászólása Szept 30, 2015 /
 
Na annyit még megtudtam időközben, h a dobozkában egy kis motor van, ami sugárirányban tekerészik egy menetes tengelyt, amin van valami és ennek következtében sugárirányban "járkál". Tehát egy állítható sugarú forgó valamiről lenne szó. Ha az életébe kerülne se árulná el mi van a végén, így tömegeket, teljesítményt meg hasonlókat nem tudok, de a méretéből adódóan nem gondolnék egy 10 kg-os rotációs kapára, hanem valami kisebb dologra.
(#) sunside válasza marypoppins hozzászólására (») Szept 30, 2015 /
 
Akkor itt nem jó a fix körpálya árambevezetés. Lehet olyat, hogy a tengely szigetelt, azon két csúszógyürű kialakítva, így mozoghat sugárirányba meg bármerre.
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2015
(#) marypoppins hozzászólása Szept 30, 2015 /
 
Jó a fix körpálya, mert a motor maga nem mozdul el, hanem állandó sugarú körpályán mozog. Ami elmozdul az a motor által hajtott tengelyen (ami a centrum felé mutat) lévő akármi.
(tegyük hozzá, h ez az ábrárán nem igazán látszik).
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2015
(#) sunside válasza marypoppins hozzászólására (») Szept 30, 2015 /
 
Akkor megfelelő méretü nyáklemez, maratva a vezetőpálya. Komolyabb áram átvitelére az elöbbi megoldás jobb.
(#) marypoppins hozzászólása Szept 30, 2015 /
 
Ezek szerint nem nagyon létezik ilyen a természetben...
Rendben, köszönöm szépen a segítséget.
(#) sastas01 válasza marypoppins hozzászólására (») Szept 30, 2015 / 1
 
A természetben? Most egy villamos gépet keresel, vagy virágot szedsz?
(#) kristaly53 válasza marypoppins hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Ha jól sejtem propeller clock ot szeretnél összedobni! Ott indukciós megoldás a jó.
De bármi más forgó szerkezetnél a feszültség áram átvitelre ez a megoldás. Nincs surlódás kopó alkatrész.
Itt a HE n is találsz megoldásokat.Bővebben: Link
Üdv : Sipi
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2015
(#) mraulajos válasza marypoppins hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Hali!
Autók tetején a sárga figyelmeztető lámpa(forgó lámpa) így van megoldva, legalább is a HELLA
a tip. Sokat javítottam. Ha nem felejtem el, csinálok ma fotót.
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2015
(#) kameleon2 válasza marypoppins hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Játékautók alján az "áramszedő" . De ezt te is meg tudod csinálni mondjuk 1mm2-es villanyvezetékből. A pályát meg nyákból.
(#) proli007 válasza kameleon2 hozzászólására (») Okt 1, 2015 / 1
 
Ha semmit nem tudunk és nem is tudhatunk, felesleges helyettük találgatni. A "láttam valakit aki hallotta" nem műszaki információ, hanem pletyka..
(#) sunside hozzászólása Okt 1, 2015 /
 
Jó reggelt mindenkinek,
Van egy 40 éve vásárolt fesz.keresőm (kép) ami összesen 3 alkatrészt tartalmaz: 2 db. LED, 1 db. *valami*.
Mi lehet az a *valami* ha AC/DC 4.5-380 Volt között bírják a ledek?
Lehet azt a *valamit* kapni?

rajz.jpg
    
(#) Shaun válasza kt hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Hello,

Ez egy MOSFET driver lesz - MIC4423. Adatlapot feltöltöttem. Remélem segítettem.

Üdv.
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2015
(#) Kovidivi válasza sunside hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Áramgenerátor 1mA árammal. 380V-nál is csak 0.38W-ot kell elfűtenie.
(#) sunside válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Ez logikus lehetne, de ez tud egyen-váltót és úgy néz ki mint egy szénrúd, ráadásul a közepe hosszában lyukas.
(#) marypoppins válasza kristaly53 hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Nem, nem óra. Mint írtam egy motor pörög az pedig egy menetes szárat hajt, amin van egy anya és annak változik a középponttól való távolsága. Én sem tudom mi van a végén, de motor miatt a ledeket kizárnám. Talán valami könnyebb? mechanikát hajt ez az egész...

Köszönöm az ötleteket
(#) mraulajos válasza marypoppins hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Ilyenre gondolsz?
(#) Stewe válasza marypoppins hozzászólására (») Okt 2, 2015 /
 
Az az illető akinek ez kell nem kamionos véletlenül???
Mert ha igen, meg tudom mondani mi lesz belőle.
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2015
(#) kameleon2 válasza mraulajos hozzászólására (») Okt 2, 2015 /
 
Eszembe jutott miben láttam ilyen tárcsát. Mivel egészen más a felhasználás jellege - azért nem ugrott be. A bicajomhoz vásárolt ledes lámpában van ilyen csúszótárcsa és rugós érintkezők az elemtartón.
(#) sunside hozzászólása Okt 2, 2015 /
 
Erre a kérdésre továbbra sincs senkinek ötlete? Érdekes lenne tudni mi az a *valami* ami már vagy 40 éve teszi a dolgát, pedig rendszeresen használom 400 voltos környezetben.
Következő: »»   691 / 1165
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem