Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok ! Segítséget szeretnék kérni egy fényreklám kommunikáláshoz és programozásához. Nem régen kaptam a fényreklámot és az gondom , hogy nincs hozzá telepítő cd ,adatkábel sem és kínai gyártmány a mérete :175cm x 32cm. Pár darab fotót készítettem az elektronikáról és a tábláról is.
Üdv.
Hali!
Az nem lehet, hogy távirányítóval kell programolni?
Szia ! Ehhez nincs távirányító. A képen amit felraktam , bal oldalon van a kommunikációs csatlakozó ( 5 pár tüskével ) az első páron GND a második páron +5Volt a harmadik páron Received data a negyedik páron Request data az ötödik páron pedig Clear Tosend. A csatlakozóról rá megy a MAX232 ic-re.
Üdv.
Gyu igazad van, általában ezek a tipusok távirányitosok! Amelyik meg nem, annak általában van a hátán gomb/irányito panel amivel lehet állitgatni.
egy párat szervizeltem, LED csere
Ha max 232-van rajta akkor az soros port. Szóval valamilyen PC-s kommunikáció. Visszább kéne fejteni a MXA232-után mi van bár gyanús hogy valamilyen kontroller akkor pedig szinte lehetetlen kitalálni a kommunikációs protokollt. Kéne valamilyen adatlapot gyári leírást keresni hozzá. Ha a protolkoll megvan akkor pc-ről nem nehéz programozni.
Az bajom ,hogy semmi nincs hozzá. A vezérlőpanelen van egy MAX232CPE (RS 232 driver) ,MAX EPM7128ELC84-7, 15F18884x0052K (eprom),74HC245N ( Bus Transceivers ), 74HC597 (Shift Register ),74HC 138N (3-8 vonal dekoder), 74HC540N (Octal buffer/ line draver ),74HC00N (NXP semiconductor),74F14N (hex inverting schmitt trigger),P80C31BH1(8-Bit Microcontroller.
Ezek az IC -ék vannak a panelen.
Szia!
Az a max232 egy RS232 szabványú felületre utal, ami a PC COM portjához lenne csatlakoztatható. Összekötések leírása
Ezt én is írtam de ezel nincs ki a vízből...A kommunikációs protokollt nem ismeri.
Arra utaltam, hogy induláskor küldhet valamit a soros vonalon magáról vagy esetleg valami menü féle indulhat el. Ezeket fel lehetne használni az adatlap kereséséhez.
Szia. Ezeket a táblákat többnyire reklámcégek gyártják, gyártatják, és a megrendelő kívánsága szerint telepítik és programozzák is. Ezért a PC oldali szoftver és az adatkábel többnyire a forgalmazó/kivitelező cég birtokában marad. Későbbiekben átalánydíjas szerződés keretein belül, vagy egyedi megbízás alapján ugyanez a cég végzi érthető módon a programozást is, természetesen a megfelelő díjazás ellenében. Senkinek nem fűződik ahhoz érdeke, hogy a szoftver hozzád kerüljön, ezért hét lakat alatt őrzik, ha csak nem vagy az illető cég vezetőjének, valamely műszerészének jó barátja, közeli hozzátartozója.
Innentől nagy vonalakban a következő lehetőségeid vannak: - kiszereled a vezérlő panelt és a jobb kezeddel a bal füled mellett jó messzire hajítod, majd tervezel magadnak a led-mátrixhoz saját vezérlőt; - megfelelő eszközök birtokában kiolvasod a vezérlő panelen lévő processzor/mikrokontroller működtető programját, amit már "csak" vissza kell fejtened, és az áramkör működésének valamint a kommunikációs protokoll ismeretének birtokában már írhatod is a pc programot; - a legkevésbé humán erőforrás igényes az utolsó javaslat. Megkeresed a futófény szövegét tároló chipet, aminek a hozzá való programozóval kiolvasod a tartalmát. Ha szerencséd van, a szöveget szekvenciálisan tárolja, emberileg emészthető, esetleg kis fejtöréssel kideríthető formában. Ekkor csak át kell írni az általad kívánt szövegre, s máris örülhetsz. Mivel a képeidből szinte semmi sem vehető ki, vakon talán ennyit lehet javasolni. Némi aggodalomra ad okot a jobb felső sarokban lévő memória akkumulátor ( esetleg folyamatos tápellátást igényel az alkalmazott memória-tipus; vagy beépített órával rendelkezik a készülék ). Üdv.: Macsek
Ha leírod a vezérlőpanelon található IC-k típusát az is jó támpontot adna az áramkör (hardver) "visszafejtéséhez". A leragasztott IC alapján, egy EPROM tárolja a uC részére a működtető programot és RAM-ba menti a megjelenítendő adatokat. Valószínűleg a RAM tartalmát (is) védi a kis akkumulátor...
Szia !
Ic típusok :MAX232CPE, MAX EPM7128ELC84-7, 15F18884x0052K eprom, 74HC245N Bus Transceivers, 74HC597N Shift Regiszter, 74HC238N 3-8vonal dekóder, 74HC540 Octal Buffer, 74HC00N NXP Semiconduktor, 74HC157N Semiconduktor, 74F14N HEX inverting, P80C31BH1 8bit Microcontroller, HM 62256ALP-10 , HM 628128ALP-7. Ilyen ic-ék vannak a tábla vezérlő panelén.
Hali!
Nekem van egy fajta progim.Nem tudom,hogy jo-e ehhez.Ha nem felejtem el felrakom ide. F
Szia ! Minden segítséget elfogadok ! Előre is köszönöm.
Szia ! A programot elfelejtetted felrakni.
Szia!
Engem is érdekelne ez a téma, illetve a program amit még nem tettél fel. Én RGB SMD-vel szeretném megoldani ezt a futófényt. szóval 1 db led 3 színű, elvieg az anódját lehet közösíteni ha sorba van kötve legalábbis a led szalagon 4 kivezetés van, és +12V, R,G,B. azt szeretném, hogy árnyalatot, fényerőt és kikevert színeket adjon ledenként eltérő állítási lehetőséggel. nem potméterrel szeretném a fényerősséget, és a színkeveréseket állítani. időzítés ledenként.. effektezés.. szóval amit egy ilyennek tudni kéne. elhalványulás és a színátmenetek is kéne, hogy működjön. Alapjában egy 40x7-es Matrixban, de gondolom a 20x7-esnél is ugyan azt kell elkövetni csak az adat továbbító IC-t sorba láncba kapcsolni, ha hosszabb kellene. Nézelődtem más oldalakon, de az RGB bekötésre még nem találtam használható kapcsolási rajzot, alkatrész listát, nyáktervet.. VB6-ban programoztam ott lemodellezni mit akarok nagyon egyszerű. de itt nem tudom, hol, hogyan kezdjek neki. Mert a 3 szín keverése megkutyulja a megépítsét is, A szokásos 1 színű led-hez képest. Illetve mennyire kell átmódosítani az egyszínű működést RGB-re? A Pickit2 clon-t elkészítettem 18LF2550-el, így HEX-et tudok elvileg pic-be égetni. A microchip 5V-ot meg 12V-ot visszatérő értéknek ír és "passed" (ami elvileg jó) a további tesztet nem értem, viszont én az 5V-nál a mulitval 6 és 6.5 V-körül mértem a 12V-nál pedig 16-17V között.. Valakinek van erről használható jó infója, hogyan tudnám megalkotni a ledeket bekötni, stb..? Mert valahol olvastam, hogy valamivel a frekvenciát kell állítani és úgy keverhetőek a színek milyen PIC, eprom vagy egyéb kell ami elég arra, hogy jó sok animációt képes legyen kijelezni...?
Eléggé összetett rendszerre utalnak a felsorolt alkatrészek.
Szia!
"Illetve mennyire kell átmódosítani az egyszínű működést RGB-re?" Elvileg csak 3DB egyszínű vezérlést kell egybe gyúrni. Ellenőrizd le vagy a műszeredet vagy a PICkit klónt. A 6.5V és a 16-17V is sok a programozott PIC-nek! Szerintem a műszer lesz a ludas. Kis segítség az _RGB_LED-mátrix_ elképzeléséhez. A kép a közös katódos RGB LED-ekre mutat példát.
Szia ! Javasolnék egy dimmert az RGB-hez.
Köszi, valóban a multi lehet a lugas.. megnéztem egy másikkal. ott tized eltérések vannak csak a program szerint kiírt értéktől.
Köszi a válaszokat.
Módosítottam egy korábbi egyszínű kapcsolási rajzot, pakoltam még IC-ket, ellenállást , FET-eket van ez a ZVN4206A amit a korábbi minta szerint sokszoroztam, illetve a 74HC374N IC-ket. Most így viszont a tovább bővítés egyenlőre problémásnak tűnik mert elfogytak a lábak a IC8 (74AC11238)-nél (bocsi egyenlőre 2 db különböző jelzésű IC-van ezért írtam ki külön mire gondolok.. Nem tudom az eredeti rajz mennyire volt egyáltalán jó, de ha az jó gondolom akkor ez sem lehet rossz hogy színkeverés elállírható legyen a T jelzésű alkatrész számozása adja a ledek tokozása szerinti ledek egységét a oszloponként, egymás alatt sorban 3 db különböző szín tartozik 1 tokozáshoz. Ezt így jelöltem: Egy tokban oszloponként (T00, T01, T02), következő: (T10, T11, T12), stb... Másik, hogy a második (a kisebb) képen a fényerő szabályozást, hogy kéne rácsatlakozni, hogy minden ledet színenként külön kezeljen? Vagy lehet inkább valami más megoldás kéne és nem jó hozzá a második képen látható kapcsolás?
köszi találtam egy kapcsolást amit elöső hozzászolásban képet felrajtam (az első kép). Ha az jóakkor hogyan kell rákötni a led-mátrixos kapcsolásra(második a nagyobb kép)?
(az elöbbinél ezt a sorrendet elírtam, mert még nem tudtam, hogy mi kerül előre, ha többet teszek fel így azt írtam amit elsőnek tettem be..) Köszi.
Sziasztok.
Allattunk lévő Pizzás megkért, hogy nézzem már meg neki ezt a fényreklámot. Állítása szerint évek óta a pincében állt, nem mai darab. Alap szövegbevitelre sikerült eddig rájönnöm (F9-F11-F12 gombok) Régi PS2-es billentyűzetet rádugva írható bele a szöveg. A cél az volna, hogy csak fixen írja ki PIZZA 5.50 (ez euróban van) Jelenleg mint futó fényújság működik, de ugyebár, egy autós ebből nem sokat lát, így jobb lenne ha fixen ennyit írna ki. Igazából kiiktathatnám a teljes elektronikát és fixen beköthetném azokat a LED-eket amik kellnek, de azt nehéz lenne módosítani és feleslegesen nem is barmolnám szét... Sajnos semmilyen típusszám nincs rajta, így neten nem tudok adatot keresni róla. Aki esetleg felismeri és esetleg használt ilyet megoszthatná tapasztalatait. Segítséget előre is köszönöm
Nincs valami menüje? Mi van ha full törlöd a feliratot balőle, és újra beleírod?
Csak alap menü van
Dátum/idő beállítás és utána (FX1)...ide meg a szöveget lehet írni. Van 10 féle program beírásra mód (FX1-FX10) (10 féle hirdetési szöveg) Töröltem már az összes szöveget belőle, a pizzát már én írtam bele, de nem tudom megoldani, hogy ne fusson csak fixen legyen kiírva... |
Bejelentkezés
Hirdetés |