Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   286 / 293
(#) netuddki hozzászólása Júl 16, 2023 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérnék, van egy több mint 10 éves ZANUSSI ZC 2551 250c tipusú mélyhűtő nélküli hűtőszekrényünk, ami eddig kifogástalanul tette a dolgát. Néhány napja azonban nem kapcsol be csak ütőgetésre. Az is előfordult ,hogy jelentősen túlhűtött. Feltételezem a temosztát hibásodott. A neten
Zanussi kombinált hűtőgép termosztát K59H2840 -találtam ami vagy száz egyéb tipus esetén is univerzálisnak van írva. Mi a véleményetek, lehetséges az alkalmassága?
(#) StMiklos válasza netuddki hozzászólására (») Júl 16, 2023 / 1
 
Szevasz!

A kombinált a mély+normálhűtőt jelenti, a Tied nem az.
A K59xxx nem jó oda.
Viszont ritka amit keresel.
Talán lesz tippem..

Üdv: StMiklos
(#) pipi válasza netuddki hozzászólására (») Júl 16, 2023 / 1
 
Köss párhuzamosan a termosztáttal egy glimm (ellenállással) lámpát visszajelzésnek, azon láthatod a termosztát (fordított) állapotát. Ha világít ki van kapcsolva A kontakthibát így esetleg láthatod
(#) netuddki válasza StMiklos hozzászólására (») Júl 17, 2023 /
 
Szevasz!
Valóban felmerült bennem az általad felvetett, de a gép adattábláján megegyező adatok tesznek bizonytalanná!
https://a.fajlkuldes.com/d4gHUDpv7SYS.jpg
https://a.fajlkuldes.com/WnZXpRJAYX6g.jpg
(#) StMiklos válasza netuddki hozzászólására (») Júl 17, 2023 /
 
Szevasz!

A kombinált hűtők, miután van benne fagyasztó is, -20-30C között párolog, erre van belőve.
De ebből fakad, hogy a termosztát, mert ezt "látja" a kikapcsolási állítható hőmérséklet -15--28 C közé esik. Ez az ÉRZÉKELŐ hőmérséklete.
Na most ezt, a csak normál hűtést ellátó rendszer nem tudja, az nem megy -8C alá, feleslegesen nem rontják a hatásfokot.
És ott nem is működne, sose kapcsolna ki.
Van nekem valahol sose használt, új gépből átalakítás miatt helyből kiépített termosztátom, amely csak normál hűtős gépből származik és nyilván jó kell, hogy legyen.
Ma elfelejtettem megnézni.,.

Üdv: StMiklos
(#) netuddki válasza StMiklos hozzászólására (») Júl 17, 2023 /
 
Köszi!
Szerintem is olyasmi tartmányú kellene ami 0 és +8.
(#) StMiklos válasza netuddki hozzászólására (») Júl 17, 2023 /
 
Szevasz!

Nem..
Te a hűtőszekrény hőmérsékletét emlegeted, de nem onnan veszi a szabályozást.
Ha megnézed (észrevetted már?), hogy a hűtőszekrény belsejében, a hátlapon annak felső harmadában van 2 bő tenyérnyi felület, amelyiken fagyott vízcseppek vannak olykor, az pedig csak akkor lehetséges, ha fagypont alatt ( MINUSZBAN!) van ott valahol a hőmérséklet.
Aztán majd állásidőben leolvad és hátra kifolyik a kompresszorra, és elpárolog.
Felhoztam a kocsiból: KDF25x (KDF265)
De mondom: egy ugyanilyen tartományú, csak normál hűtőből származik, automata leolvasztásúnak mondott.

Üedv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2023
(#) netuddki válasza StMiklos hozzászólására (») Júl 18, 2023 /
 
Köszönöm a segítséged, holnap az egyik imerősöm szervizese beépíti az álltalunk vitatott kombi hűtőhöz is alkalmazható "univerzális" termostátot, Állitólag csinált már ilyet, s műkődik.
Ha nem, .../priviben kereslek/
(#) StMiklos válasza netuddki hozzászólására (») Júl 18, 2023 /
 
Szevasz!

Kíváncsivá tettél, a Te géped ritka mint a fehér holló..
A K59H2840 adatai : kikapcsolás állítható -15 és -25 között.
Ha ezt nem éri el, sose fog kikapcsolni.. (Van benne mebránfűtés is ha jól emlékszem)
Visszakapcsolás: MINDIG! +2C, na ettől olvad le..
Vannak tekerő(beállító) csavarok rajta, így lövi be a gyártó, Isten őrizz hozzányúlni, mondom én.
Laborkörülmények között 1 napom ráment, amíg valamennyire sikerült visszaállítanom.

Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2023
(#) proli007 válasza StMiklos hozzászólására (») Júl 18, 2023 /
 
Ó dehogy! Aminek csavar feje van, azt tekergetni kell! Ezt már a BZS 51-es zsebrádió óta tudjuk..
(#) ancsusz válasza StMiklos hozzászólására (») Aug 1, 2023 /
 
Üdvözlöm!
Tanácstalan vagyok, talán Ön tud tanácsot adni hogy a hűtőmet
érdemes- e megjavíttatni?
Egy nem túl régi, 6 éves felül hűtős, alul fagyasztós
egykompresszorosról van szó.
Néhány hete észrevettem, hogy a hűtő része nem
működik rendesen, mert a tej megsavanyodott, de a fagyasztó, az alsó része hideg volt, nem olvadt fel, de egy hét alatt fokozatosan emelkedett abban is a hőmérséklet, végül teljesen kiolvadt és hiába ment a kompresszor, nem hűtött.
Most a hugom jár abban a xipőben, hogy a fordított elrendezésű ( felül fagyasztó, alul hűtő, de az is kétajtós, nem belül van a fagyasztó rekesz. Neki a fagyasztó kezd olvadni, alul a hűtő még hűt. A gáz szivároghat 'csak' vagy komolyabb hiba is lehet?
Köszönöm válaszát.
(#) robis01 válasza ancsusz hozzászólására (») Aug 1, 2023 /
 
Saját tapasztalatom (bár nem lett leírva a hűtő működési elve) de a hibajelenséget okozhatja hogy a párologtatóról leolvasztott víz nem tud távozni a hűtőből, mert eldugult a leeresztő cső. Ha ez a hiba fennáll idő kérdése mikor keletkezik annyi jég a párologtatón ami gátolja a hideg levegő áramlását, Ezt a legkönnyebben úgy lehet észrevenni hogy a kompresszoron tetején lévő tálcában soha nincs víz. Javításához ki kell tisztítani a csövecskét, ennek módja hűtőnként változik.
(#) StMiklos válasza robis01 hozzászólására (») Aug 1, 2023 / 1
 
Szevasz!

Ha a szerelők ezt meghallják, van aki ki se megy....

Ha a hűtő nem NO-Frostos (az egészen más rendszerű), nincs benne se zsalu, se ventilátor , nem elektronikusa kijelzője, pusztán egy "tekerő"van a normáltérben a lámpával egy búrában, akkor első blikkre gázhiányos lehet.
Miután kb. minden be van habosítva nem látható helyen folyik (lyukas), még azt sem lehet felderíteni hol.
Gázt lehet bele tölteni, de ha más nem történik, az is elszökik, nem érdemes.
Létezik tömítő anyag, amit be kell juttatni a rendszerbe, aztán vagy eltömíti, vagy nem, a dolog 2 esélyes.
Még egy hiba szokott lenni: A mélyhűtő ajtó kerete mögött, ott ahol rázár a gumikéder fűtés van, ott fut a nyomott gáz meleg csöve, azért, hogy ne fagyjon be.
Ez szeret kirohadni, porózus lesz. Ez sem javítható, egyszerűen ki kell kötni, de ügyelni kell, ne legyen nedves az addig fűtött felület.
Ha eldugul a lefolyócső, amin kifolyna a víz, hűtési problémát nem, legfeljebb nagy víztócsát okoz, mert ettől még leolvad a jég annak rendje módja és a vezérlés szerint.

Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2023
(#) ügyes hozzászólása Aug 7, 2023 /
 
Üdv!
Zanussi (Lehel) ZLR 163 (HB 160***ET) (131 literes) hűtő termosztátjának keresem a típusszámát . Köszönöm!
(#) motoroska hozzászólása Aug 10, 2023 /
 
Sziasztok.

Van egy Whirlpool W7 típusú 6 érzékü kombinált hütőm aminek jelenleg a hütő belsejébe langyos a hömérséklet. Anno már volt kint szervizes, és mondta, hogy leszokott fagyni a fagyasztóba a hőcserélő, ami miatt nem szokott hüteni a hütôgép. Volt valami kombináció amit elindított és 10 percig csinált egy kényszeritett leolvasztást. Na ez amit nem írtam fel magamnak. Esetleg tudjàtok, hogyan tudnám ezt a gyors olvasztást elinditani? Köszönöm előre is
(#) elactrofan válasza ügyes hozzászólására (») Aug 10, 2023 /
 
(#) elactrofan válasza motoroska hozzászólására (») Aug 10, 2023 /
 
Ha nincs benne a user manual-ba akkor nem gondolnám, hogy azt eltudod indítani.
Valószínű szerviz funkció
(#) motoroska válasza elactrofan hozzászólására (») Aug 10, 2023 /
 
Igen szerviz funkció, de a srác is a gombokkal indította el, amit jó lenne tudni .
(#) zolika60 válasza motoroska hozzászólására (») Aug 10, 2023 /
 
Szerintem húzd ki a konnektorból és gyorsan leolvad.
(#) pipi válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 10, 2023 / 1
 
Gyorsan? 1 nap alatt talán. Anyósom LG nofrostos hűtő 1 nap alatt nem olvadt le. Másodjára szétszedtem, fűtő ventivel nyomtam a meleget, így pár óra alatt leolvadt, szabaddá vált a kifolyója.
De megbarkácstam, a fűtőtesten körbetekertem 2.5-ös rézmadzagot, és begörbítettem a kifolyó lyukba is, így reményeim szerint ott is leolvaszt ha kell...
(#) Joe_001 válasza pipi hozzászólására (») Aug 10, 2023 /
 
Ezt így kell A Siemens gyárilag így csinálja a lyuk bejáratának a fűtését.
(#) pipi válasza Joe_001 hozzászólására (») Aug 11, 2023 /
 
Akkor a Whirlpoolnak meg az LG-nek van mit tanulnia De ugye a szervizeseknek is kell élni valamiből
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2023
(#) TMS0 hozzászólása Aug 11, 2023 /
 
Sziasztok,

kaptunk egy régi kombinált ARC 2860 hűtőt. Nem hűt rendesen. Próbáltam kinyomozni, hogy mi baja lehet, szeretnék megerősítést kérni, hogy jó úton járok. Elsőre gázhiányra gondoltam, 1-es fokozaton (ami a legerősebb) 10-12 fokot produkált a hűtőben, érezhetően meleg van benne, és a kompresszor is kb 15 perc után kikapcsolt. Tekergettem a termosztátot fel-le, hátha változik valami, érdekes módon egyszer leggyengébb 7-es fokozaton reggelre 3,5 fokot produkált (azt hittem forditva van bekötve a termosztát), a fagyasztó alatti hátlapi hűtő felületen jegesedés volt látható, tehát úgy voltam vele lehet mégse gázhiányos. (a termosztát fokozat elég bután állítható ld. képen, én értem h a külső hőmérséklethez van kötve az érték, de egy idős ember lehet csak a fejét vakarná h mi van?). A termosztátot kibontva, rövidre zártam a kört (4es 6os saru), a kompresszor folyton ment, aztán pár óra múlva amikor a hűtőben is -5 fok volt kihúztam a gépet.

Ez a hűtő típusa: ARC 2860
ez a termosztáté:A13 0455R (de fotót is küldök)


Jól gondolom, hogy a termosztát adta meg magát?

Ez a csere termosztát jó lehet hozzá
https://gastrobolt.hu/spd/D444214/Termosztat-A13-0455R

Köszi a segítséget és bocsánat a kisregényért
(#) bbalazs_ válasza TMS0 hozzászólására (») Aug 11, 2023 /
 
Jól gondolod. Termosztáthiba.
(#) kolko hozzászólása Aug 13, 2023 /
 
Sziasztok! A termosztátoknál a számozás egyforma, mindig a "4"-es lábat kell a "6"-os lábbal rövidre zárni ha csekkolni akarom, hogy a motor indul e?
A Whirlpool termosztátom típusa A13 0434.
Ez 3 lábú, ezek számozása "3", "4", és "6".

Azt látom most szétkapva, hogy a feketén jön fel a fázis (mutatja a cerka) és a "4"-es láb kapja meg a relén. A 4-es és a 3-as rövidzár a termosztáton, itt csak továbbdobja a fázist a lámpa felé folyamatosan gondolom, illetve látom hogy a lámpához megy a 3-as lábtól a vezeték, tehát a 4 és a 6 között kapcsol akkor ugye és azokat kell összekötnöm, tehát a feketét a barnával?
Az zavar, hogy nem ég a lámpa sem. 3 vezeték jön fel a kompitól kék, barna, fekete, a kék csak a lámpához megy, gondolom az a lámpa nullja, a fázist meg a termosztát "3"-as számú lábáról kapja folyamatosan. Szóval égnie kéne, mert a fáziscerka szerint ott a fázis, a rövizárat meg csipogja a multi, szóval az ajtónyitásra kapcsoló is jó. Olyan, mintha nem lenne null a kéken, rámértem kihúzva a kék és a fázis között 25ohm az egyenáramú ellenállás.

Fura, hogy nem ég a lámpa, de termosztát hibára gyanakszom, kipróbálnám elindul e a motor, tehát a 4 és 6 között ha rövidre zárom indulnia kell ugye? Bocs sosem láttam még hűtőt
A válaszig így hagyom félben, hál Isten 2 hűtő van itthon, addig a kicsivel túlélek valahogy.
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2023
(#) Villanymozdony hozzászólása Aug 13, 2023 /
 
Sziasztok!
Támadt egy ötletem.
Szóval megfigyeltem, hogy a hűtő kb az idő 50%-ában megy. Hidegben kicsit kevesebbet, melegben többet.
Mi lenne, ha tennék a kompresszor elé egy egyfázisú frekiváltót? Kikapcsolás helyett csak leszabályozná a fordulatot mondjuk 40%-ra. Ha nyitogatás, pakolás után emelkedne a hőmérséklet, visszaállna 50 Hz-re, majd megint leszabályozna.
Az idő nagy részében leszabályozott állapotban működne a kompresszor. A kérdés: mennyire bírná, és hogyan lehetne kiiktatni a kompresszor ptk-s indítását, ha a frekiváltó amúgy 0-ról pörgetné fel?
(#) kolko válasza Villanymozdony hozzászólására (») Aug 13, 2023 / 2
 
Ha jó a kédergumi az ajtón és jól szigetel, akkor ez egy zárt "rendszer" tehát így csak sokkal többet fogyasztana éves szinten, mert feleslegesen menne a kompresszor zárt ajtó mellett. Ha annyira szar a gumi, hogy gyakran bekapcsol miatta, akkor meg inkább azt kell szerintem kicserélni, nem a kompifordulattal játszani. Ezt már mérnökök milliószor átszámolhatták és én nem hiszem, hogy a gyártók kihagynák azt a ziccert, ha ennek lenne bármi értelme. Pláne mostanában, amikor minden is "zöld" és az éves fogyasztási adatban is verseny van. Ajtónyitás után minél hamarabb kell visszahűteni a benti levegőt, szóval a fordulatot csökkenteni nem hiszem, hogy praktikus a visszahűtés után, mert már le van csökkentve konkrétan nullára nem? Ha már itt vagy nem tudod amit kérdeztem, hogy a termosztát lábak számozása mindig ugyanaz? 4 és 6 között kapcsol?
(#) kolko hozzászólása Aug 14, 2023 /
 
Whirlpool A13 0434 típusú termosztátot találtam németben újonnan 20EUR-ért, ami kb. 8 ezer forint, ezért kérdezem, hogy itthon hol érdemes vásárolni? Mert az első boltban amit felhívtam 17 ezerért akarták adni. Nem vicces.
(#) StMiklos válasza Villanymozdony hozzászólására (») Aug 14, 2023 /
 
Szevasz!

Azért a kompresszorban van egy "olajszivattyú", amely biztosítja a kenést sőt a hűtéshez is hozzáad.
Akik azt a kompresszort tervezték 2990-as fordulatban gondolkoztak.
Már a fele is necces, nem kalkuláltak vele.
A másik a vezérlés megoldása, mert időnként le kell olvasztani, de az csak álló állapotban lehetséges és akkor kell, amikor eljött az "ideje".

Üdv: StMiklos
(#) Villanymozdony válasza StMiklos hozzászólására (») Aug 14, 2023 /
 
A leolvasztás nem lenne probléma, egy időzítővel megoldható.
Az olaj felhordás viszont elgondolkodtatott. Egyelőre nem aktuális, de lehet, hogy egy kidobásra ítélt hűtőt kipróbálok így, aztán ha besül akkor béke poraira. Utólag belegondolva, logikus, hogy az olajfelhordó furat nem fog eleget szállítani.
Egyébként inverteres gépeknél hogy működik az olajzás?
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2023
Következő: »»   286 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem