Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ICL7106/ICL7107
 
Témaindító: Zoli007, idő: Ápr 10, 2006
Lapozás: OK   10 / 93
(#) Alkotó válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 13, 2009 /
 
Nekem kezd olyan érzésem lenni, hogy neked bárki, bármit is mond, úgyis fogsz még kérdezni legalább kettőt, amit aztán átfogalmazol még kétszer, és mikor már valaki megmondta melyik kezeddel, hány fokos szögben tartott pákával, mennyi ónt használva forrassz össze két olyan drótot, amit már valaki gondosan előkészített neked, még akkor is maradnak megoldásra váró, homályos pontok.

Javaslom, próbálj meg egy picit gondolkozni, megérteni ennek a hihetetlenül egyszerű osztónak az elvét, és akkor már kedvedre számolgathatsz magadnak olyat, amilyen éppen kell. És ha nem sikerül, még mindig megpróbálhatod újra, meg újra, meg újra ...

Alkotó
(#) Blacy hozzászólása Ápr 24, 2009 /
 
valaki segitene nekem van gy kapcsolásom és ICL7107-et ajánlotak és azt szeretném meg tudni hogy ha ICL7106-ost rakok bele akkor az jo lesz helyete?
(#) Attila86 válasza Blacy hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Nem lesz jó.
(#) Blacy hozzászólása Ápr 24, 2009 /
 
hát és akkor abban tudsz segiteni hogy hol tudok szerezni 7107-est?
(#) nagy hoho válasza Blacy hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Helló ! Minden elektronikai alkatrész boltban kapsz nem egy kurrens IC. A 7106 folyadék kristály ,a 7107 ledes kijelző meghajtására szolgál.
(#) Blacy hozzászólása Ápr 24, 2009 /
 
igen csak ahonnan meg van rendelve az összes alkatrész ot pont csak 7106-os van:S és örültem volna ha egy helyen be tudtam volna szerezni mindent már csak egy KBU606 Graetz és az az Ic hiányzik a sorból
(#) Attila86 válasza Blacy hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Privátban is elküldted ugyan ezt, gratulálok. Csak azért sem válaszolok.
(#) Blacy hozzászólása Ápr 24, 2009 /
 
azért irtam ott mert gondoltam nem olyan sürün nézed a forumot és ugyan azt a tápot akarom meg csinálni ami neked van az oldaladon
(#) Kari55 hozzászólása Ápr 26, 2009 /
 
Szia mindenki!
Én is megépítettem a tápegységemhez a panelműszert, és szertném ha áramot is tudnék vele méri, átkapcsolva egy két-áramkörös kétállásu kapcsoloval. Találtam hozzá egy rajzot is, de nem tudok vele dűlőre jutni.
Valaki lenne olyan szíves és berajzolná nekem a bekötését a kapcsolónakn erre a rajz(?)ra?

Előre is köszönöm.
(#) Sebi válasza Kari55 hozzászólására (») Ápr 26, 2009 /
 
Egy lényeges infó hiányzik: miről akarod táplálni a műszer áramkörét?

A rajzon szerepel polaritás-fordító (-5V), ennek köszönhetően az IN LO (mérőbemenet negatív) összeköthető a műszer táp közös pontjával.
Ha az áramméréshez szükséges sönt-ellenállásokat a tápod negatív ágában helyezed el, akkor a pufferkondiról előállított külön +5V-al táplálhatnád a műszer áramkörét és egyáramkörös kapcsolóval is lehet váltani.
(#) Kari55 válasza Sebi hozzászólására (») Ápr 26, 2009 /
 
Helló!
A műszer és a tápegység működik, azzal nincs gond, csak az átkapcsoláshoz árammérésre nem tudom bekötni a kapcsolót
(#) fongab válasza Kari55 hozzászólására (») Ápr 26, 2009 /
 
Szia
Ellenállás értékeket márt leírtam. zoly15 nek válaszolva. Neked áram mérés a 3A miatt 20A ra kell számolni. A feszültség mérésnél (33V) 200V ra kell számolni. A kijelző táp, nem lehet azonos, a mért táppal. Galvanikusan, el kell választani. ( a 7106 és 7107 saját tápfeszültségét, nem tudja mérni. Tönkremegy)
Két áramkörnél, nagyobb a lehetőséged, de egyel több, a kontakthiba.
üdv.
(#) Sebi válasza fongab hozzászólására (») Ápr 26, 2009 / 4
 
"a 7106 és 7107 saját tápfeszültségét, nem tudja mérni. Tönkremegy"

Ez akkor következik be, ha egy tápfeszültsége van. Ha kettős tápot használsz, akkor közös lehet az IN LO a GND-vel. Így vannak megoldva azok is, amiknél nem kell külön táp, hanem a mérendőből veszik azt. (LCD panelműszer)

[i]Ha a DVM-et tápláló és a mérendő táp hálózaton van, a trafókon átjutó tüskék is képesek leölni az IC-t! [b]
(#) nagy hoho hozzászólása Máj 22, 2009 /
 
Helló ! A 7106-al épített panel méter bekapcsolás után 1888-at ír ki és nem jövök rá a hiba okára. Tud valaki segíteni ? Köszi: nagy hoho
(#) szabi83 válasza nagy hoho hozzászólására (») Máj 22, 2009 /
 
Szerintem a 37-s lábát, tápra raktad, lógjon a levegőbe, utána már jó lesz.

Üdv
(#) nagy hoho válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 23, 2009 /
 
Köszönöm holnap megpróbálom.
nagy hoho
(#) nagy hoho válasza nagy hoho hozzászólására (») Máj 23, 2009 /
 
Helló ! A 37 láb az 4030-ra megy ami a tizedes pontot kapcsolja. Lekötöttem de semmi változás.Tulajdon képen az a gond,hogy rákapcsolom a 9 voltos telepet akkor minden szegmens aktív lesz tehát 1888-at ír ki,majd szép lassan eltűnnek a számok, akkor lekapcsolom a tápot és a számok ismét elő jönnek és lassan eltűnnek. Tehát tápfesz. nélkül is aktív a kijelző egy darabig. A szomorú a dologban az ,hogy vagy tíz évig dolgoztam 7106-al és nem jövök rá a hibára. Már cseréltem 7106-ot többször is lemostam denszeszben a nyákot ,Ugyan ebből van másik két darab azok tökéletesen működnek. Minden alkatrészt meg mértem. Tanácstalan vagyok. Valakinek van elképzelése a hibáról ? Köszönöm nagy hoho
(#) slogan hozzászólása Máj 24, 2009 /
 
Van valakinek ötlete ,hogy tudom az ICL7107 -et illeszteni a 4 digites kijelzőmhöz ?
Mint látni nincs túl sok hely
Mindegyikhez kellene egy....

100_8026.jpg
    
(#) mex válasza slogan hozzászólására (») Máj 24, 2009 /
 
Kettő panel egymás mögött, tüske, és hüvelysorral összekötve, vagy szalagkábellal.
De lehet két panel derékszögben egymáshoz képest is, és a kötések nagy részét a két nyák összeillesztésénél kialakitott vezetősávok biztositanák forrasztással rögzitve.
Ez van, ha előre elkésziti az emberfia a dobozt....
(#) Attila86 válasza mex hozzászólására (») Máj 24, 2009 /
 
Idézet:
„Kettő panel egymás mögött, tüske, és hüvelysorral összekötve
...
De lehet két panel derékszögben egymáshoz képest is, és a kötések nagy részét a két nyák összeillesztésénél kialakitott vezetősávok biztositanák forrasztással rögzitve.”


Hát igen.

Slogan!
Én is összefutottam már kísértetiesen hasonló problémával, így oldottam meg:
Bővebben: Link
(Ezen az oldalon van egy maréknyi kép amin látszik a dolog.)

De ICL7107-el én nem így oldanám meg, hanem egyszerűen a kijelző alá tenném be az IC-t a nyák túloldalára.

Páran furán néznek rám, de nálam egy készülék megtervezésekor nem véletlen a legelső az, hogy milyen dobozba és hogyan kerül bele az áramkör. Mások először megcsinálják a nyákot úgy ahogy épp jön, aztán vadásznak a megfelelő dobozra és törik a fejüket hogy hogyan építsék bele.
(#) Ricsi89 válasza slogan hozzászólására (») Máj 24, 2009 /
 
Nézd meg a linket. Valami hasonló módon kellene neked is megcsinálni. Bővebben: Link Így a kijelzőre derékszögben hátra nyúlik a meghajtó panel.
(#) Sebi válasza nagy hoho hozzászólására (») Máj 24, 2009 /
 
Én megszkópolnám a backplane jelet... Ez a kép nem az IC által generált.
(#) slogan válasza Ricsi89 hozzászólására (») Máj 24, 2009 /
 
Köszi ,még jól jöhet !
(#) nagy hoho válasza Sebi hozzászólására (») Máj 24, 2009 /
 
Helló ! "Meg szkópoltam" Majd nem színusz,egy kicsit csúcsos.
(#) Sebi válasza nagy hoho hozzászólására (») Máj 24, 2009 /
 
Az nem jó! Ott derékszögnek kell lennie... Valami nincs bekötve és a brummot látod...
(#) nagy hoho válasza Sebi hozzászólására (») Máj 24, 2009 /
 
Köszi szépen ! Holnap megnézem, bár már holt vágányra állítottam, de elő veszem újra.
(#) Sebi válasza nagy hoho hozzászólására (») Máj 24, 2009 /
 
Az LCD egészen kis jelekkel képes kontrasztos képre: pl az ismeretlen bekötésűnél én azt követem el, hogy - először megkeresem a backplane-t, arra teszek egy 30cm-es drótot, lógva hagyom, majd csavarhúzóval megérintem a kivezetéseket. A lassű eltűnés baromi nagy jel esetében következik be.
Egyébként a BP-hez képest a szegmenseknek ellenfázisú (invertált) jel okoz feketedést (adott polárszűrő helyzettel), az azonos fázisú jel pedig átlátszóságot eredményez. A nem használt szegmensek helye a BP-re kötve, mert a lebegőket a szomszédjuk is képes aktivizálni!
(#) nagy hoho válasza Sebi hozzászólására (») Máj 24, 2009 /
 
Köszönöm !
(#) nagy hoho válasza Sebi hozzászólására (») Máj 25, 2009 /
 
Helló ! Meg találtam a hibát. Meg van a négyszögjel a BP-n egy szinte láthatatlan forrasztási hiba miatt volt a gubanc. Órás lupéval vettem észre. Köszönöm a tanácsokat !
Következő: »»   10 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem