Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   244 / 375
(#) Sebi válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Járj el körültekintően, hogy ne dobd ki a pénzed az ablakon. Az eddigi rajzokon látható kapcsolások működésének alapfeltétele, hogy a VGA kártya felbontása a legalacsonyabb - 640x480/60Hz - módban stabilan megmaradjon. (legtöbbször, ha be is lehet ilyen módra állítani, akkor az első behívott program a neki tetsző módba teszi). Azt, hogy Te egy - mondjuk 1024x768-as felbontásban kijövő jelet a TV-re vezess (és azon szinkronozott képet kapj) az RGB jelet (ami analóg) digitalizálni kell, memóriába írni, majd onnan a TV szinkronjeleknek megfelelő órajellel kell kiolvasni, majd ismét analóggá alakítani. Régebben léteztek ilyen eszközök 15-20ezerFt körüli áron, de a TV-kimenetű kártyák megjelenésével szerepük csökkent, értelmetlenné váltak.
(#) totikukac hozzászólása Dec 1, 2013 /
 
Sziasztok!
Kapcsolási rajzot keresek, egy DVICO TVIX M-5100SH típusú média lejátszóhoz. Tökéletesen működik, csak a saját kijelzőjén nem látható semmi. Bontás után, a tápon felfedeztem egy 400nF-os kondi pukkanást. Az áramkört lekövetve, ez a rész megy a kijelző felé. Kicseréltem egy 470nF-os kondira(ez volt itthon) , de semmi. Ha valaki tudna segíteni, nagyon boldog lennék. Köszi!
(#) kadarist válasza totikukac hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Azt nézd meg, hogy van-e feszültség ezen a 470µF-os kondin.
(#) totikukac válasza kadarist hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Szabadon, terhelés nélkül fesz. alá helyezhetem a tápot szerinted? Kapcsoló üzemű tápról van szó.
(#) Saggitarius válasza totikukac hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Biztos, hogy 400nF volt? Meg az E96 sorozatnak sem tagja, masreszrol ha nem elko volt, akkor nem jellemzo puposodas/pukkanas mas szigeteloju kondira "csak ugy".
(#) Saggitarius válasza totikukac hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Tudnal kepet felrakni a kerdeses teruletrol?
(#) Saggitarius válasza Davidd hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Megmerted, a TL072 8-as laban van tap? Ha ennyire kuka, akkor lehet inkabb a szuro/tap halt meg benne.
(#) totikukac válasza Saggitarius hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Remélem, megjelenik.

DSC00324.JPG
    
(#) totikukac válasza totikukac hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Ez nem a legjobb, megpróbálok egy másikat feltenni.
(#) totikukac válasza totikukac hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Ez talán jobb.

DSC00329.JPG
    
(#) Saggitarius válasza totikukac hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Q1 & Q2-t le tudnad olvasni?
(#) Saggitarius válasza totikukac hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Mindezektol fuggetlenul a C14 is gyanus.
(#) totikukac válasza Saggitarius hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Kikell vennem őket, mert nincs rálátásom beültetett állapotban. Kb. 10 perc.
(#) totikukac válasza totikukac hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Q2 típusa: C2328A Y-H04 npn tranzisztor, viszont a másikon(Q1), csak annyi látszik, C23.
(#) Saggitarius válasza totikukac hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Ha mar kinn van, ellenorizd le, hogy nem ment-e at 3 labu rovidzarba A kiszedett "400nF" kondirol nem tudsz kepet felrakni, valamint az aramkor forrasztasi oldalarol ugyanerrol a teruletrol, bar ha jol sejtem a Q1 a Q2 meghajtoja.
(#) ha6qt hozzászólása Dec 6, 2013 /
 
Sziasztok!

Keresek ilyen kapcsolási rajzot:

Ami nagyon kellene: RS232 portról egy elektronika egy léptetőmotort vezérel, jobbra, vagy balra forduláshoz. Négyvezetékes motor, amilyen az EPSON mátrixnyomtatókban van. Fontos, hogy lassítva működjön, tehát ha kap 100 impulzust, akkor tartson pár másodpercig, míg a motor 100-at lép.

Esetleg ehhez egy PIC-es számláló elektronika, kétsoros kijelző meghajtással, ami kiírja, hogy hány impulzust kapott balra, hányat jobbra, és éppen hány impulzus leadása van még hátra a motor felé pl. a fenti 100 darabból.

Leköteleztek, örök hálám
(#) ha6qt válasza ha6qt hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Az sem baj, ha valaki elektronikai építési szabad kapacitással jelentkezik a megépítésére privátban
(#) eyess válasza ha6qt hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
Tessék parancsolj egy párhuzamos portra való , és egy soros portra való .Egyik sem nehezebb a másiknál.De a programozást nem úszod meg ez esetben.Viszont ha nem pc vezérelt lesz , akkor bizony bővíteni kell az áramkört , vagy pic használatával ez az egyszerűbb , de ezt is programozni kell , vagy külön építesz időzítőt , számlálót , stb stb stb .

1.jpg

2.jpg
   
(#) david10 hozzászólása Dec 7, 2013 /
 
Sziasztok:Van egy Osaka e4571-es rádiom.Nem kaptam sehol se kapcsolasi rajzot hozza.Nekem nem annyira a rajz kell,hanem hogy milyen trafo jár bele.Ahogyan láttam van benne egy 9v-os motor ami a kazettas reszenel van.Ha van valakinek van rajza ,akkor kerem irja le.Elõre is köszönöm.
(#) ha6qt válasza eyess hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
Köszönöm! Programvezérelt lenne, c#-ból. És akkor a TX vezetéken pl. balra, az RX-en jobbra forgat?
(#) eyess válasza ha6qt hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
Nem a pc tol menő TX az adat kimenet , és az akármilyen készülék RX bemenete a vételi port.Viszont az akármilyen készülék TX kimenete az adat kimenet a pc RX bemenetére pedig a vételi bemenet.Remélem érthető .Neked a pc ről menő TX kimenetet kell majd úgy programozni , hogy az a motort megfelelően vezérelje , ezt szoftveresen meg lehet csinálni.
(#) mofesa hozzászólása Dec 7, 2013 /
 
Sziasztok.
A TR-0460A típusú (decade) generátornak keresem a doksiját, kapcsolási rajzát. Ha meg lenne valakinek esetleg valahol, vagy bármilyen információval tudna szolgálni, azt nagyon megköszönném.
(#) mofesa válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
Ezt én is megtaláltam, de azért köszönöm. Sajnos, nekem rajzra lenne szükségem.
(#) Saggitarius válasza mofesa hozzászólására (») Dec 8, 2013 /
 
Van vele valami konkred gondod? A kepeket elnezve nem egy nagy waistdas.
Ha jol sejtem az egesz muszer olyan 80-as evek eleje-kozepe kori, szinte teljesen magyar alkatreszekbol, esetleg a muveleti erositok a uA709 vagy yA741 orosz klonjai. A tap valoszinuleg uA723-al es atereszto tranyoval, HAGY hiperszil, BY238 graetz, MM elkok es yaxley, Remix elleallasok es trimmerpotik, foliakondik, Koporc lapkeramia kondik (a nagyobbacskak az akkori standard 100n). Szoval egy egyszeru tap, wien hidas oszci es tejesitmenyfok. Ha van is vele valami, szinte csak egy szkop elegendo a javitashoz.
(#) mofesa válasza Saggitarius hozzászólására (») Dec 8, 2013 /
 
Annyi van vele, hogy a kimenetre "rákerült" a dc.
(#) soos csaba hozzászólása Dec 8, 2013 /
 
Sziasztok! Keresem a KISO PA600Q-tipusu erősítő kapcsolási rajzát, akinek meg van az kérem tegye fel. A PA400Q-jé meg van!, sok eltérés van amúgy a kettő típus között?. Köszönöm!.
(#) levaitamas válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 
Szerintem csak a tápfeszültség és a végtranzisztor a különbség (magasabb és több).
(#) soos csaba válasza levaitamas hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
Szia! Az lehet de egy rajz azért jó volna!
(#) Tetye hozzászólása Dec 16, 2013 /
 
Sziasztok!
A Studiomaster AX2500 rajza megvan valakinek ? Fel tudnátok költeni?
Köszi!
(#) Temela válasza Tetye hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Talán alszik?
Következő: »»   244 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem